Табу ли е третото дете в България и защо?

  • 207 101
  • 6 328
# 1 470
Обясни ми как точно един човек има нужда да се затвори в стая. Особено ако не е зрял човек, а тийн.
Тийновете, които съм срещала през живота си имат нужда да стоят зад затворена врата, докато излетят от гнездото. Обратен случай не съм срещала. Важи и за двата пола.

Дъщеря ми е на 10 и започна да притваря вратата при разговор по телефона. Втората врата на 18-годишния е затворена от не знам колко години. Вече не помня кога започна. Нормална ситуация, характерна за повечето домове с тийнове. Тийнът знае всичко, може всичко и прави всичко, за да демонстрира отделянето си. Придвижва се в общите части на прибежки и основно до хладилника.

Разбира се преувеличавам, но това е насоката на отделянето и е добре да ги пускаме, а не да рИвем, че вече не ни обичкат и не е социално/възпитано да затварят Simple Smile
Виж целия пост
# 1 471
Тийнът знае всичко, може всичко и прави всичко, за да демонстрира отделянето си. Придвижва се в общите части на прибежки и основно до хладилника.


Много точно описание на тийновете. Страшно ми хареса!  Joy Може ли да го цитирам в смешките? Знаменито е! Hug
Виж целия пост
# 1 472
 Hug Разбира се, че можеш.
Дай ми на мен да се смея на зоровете си  Grinning
Виж целия пост
# 1 473
Хм, много ми е интересно да следя тая тема, понеже току ще разбрахме,че съм бременна с третото си дете- желано и правено с любов. Очакваме да има различни реакции като започнем да казваме на хората около нас, надяваме се,че повечето ще са положителни. Аз честно казано харесвам най- много семействата с 4 деца, но освен ако не се окажа бременна с близнаци това ще бъде последното попълнение  Wink
Виж целия пост
# 1 474
Пак не виждам какво общо има семейната идилия с броя на стаите, в к. живее семейството...
Ами, има. Най-малкото води до душевна хармония за всеки член от нашето семейство.
Дъщеря ми е тийн, докато сина ми е още малък. Няма да ги набутам в една стая. Всеки си има различни нужди, различни интереси...
Ами няма..Абсолютно никаква причинно-следствена връзка между брой стаи, интереси и кой кого гледа на кръв. Ти говориш за гледане на кръв и затваряне в отделни стаи. Явно си имате конфликти въпреки многото стаи.
Виж целия пост
# 1 475
Айде сега, ще превеждаме и разясняваме какво означава "лично пространство". ooooh!
Виж целия пост
# 1 476
Пак не виждам какво общо има семейната идилия с броя на стаите, в к. живее семейството...
Ами, има. Най-малкото води до душевна хармония за всеки член от нашето семейство.
Дъщеря ми е тийн, докато сина ми е още малък. Няма да ги набутам в една стая. Всеки си има различни нужди, различни интереси...
Ами няма..Абсолютно никаква причинно-следствена връзка между брой стаи, интереси и кой кого гледа на кръв. Ти говориш за гледане на кръв и затваряне в отделни стаи. Явно си имате конфликти въпреки многото стаи.
Интересни изводи.

Мога да си съставя интересни изводи и за вас с  децата  и двустайния апартамент с много голямата обща  стая . Но нима това ще ти помогне да осъзнаеш ,че губиш в съревнованията и звучиш като негативен трол ? Надали .  Stop
Виж целия пост
# 1 477
Днес в София има ли сняг? Има. Кажете го това на Vodena и тя ще ви обори.
Виж целия пост
# 1 478
Не смятам, че третото дете е табу, но смятам, че не е честно спрямо цялото семейство, раждането на повече деца, ако всеки няма да може да се радва на нужното му собствено пространство, внимание, грижи и удобства...за целта за съжаление има нужда от определено финансово обезпечение на семейството. Без него, раждането на повече от 2 деца, за мен е табу!

Ако са едно или две, нямат ли нужда от внимание, грижи и удобства? За тях финанси не ти ли трябват?

Имали сме период, в който имаме пари за зелено училище само за едното дете.
Виж целия пост
# 1 479
Явно си имате конфликти въпреки многото стаи.
 Ако обаче няма достатъчно пространство, този конфликт би могъл да стане катастрофа направо. Поне като се затвори ще му мине.

  Лично пространство - примерно, ако искам да проведа един телефонен разговор,да не се тикам в тоалетната. Ако имам проблем и искам да остана за малко с нещо, което ще ме успокои - музика,филм,книга,сън, да имам такова място. И така нататък.
  Не че у дома с едното си дете, което има собствена и само негова стая от пет годишен не е непрекъснато при нас, но когато почувствам неудържима нужда, се изнасям аз в неговата стая. Не че не ме намира и там де.  Twisted Evil Но понякога успявам за някоя друга минута.
Виж целия пост
# 1 480
Днес в София има ли сняг? Има. Кажете го това на Vodena и тя ще ви обори.
На това навън сняг ли му викаш...Всичко друго но не и сняг.
Там някой казал, че съм губела и то в съревнования. Къде пък видяхте съревнования. И за какво по-точно? Егати тъпотиите. Кой както иска си живее нали така. От моята гледна точка какво и колко имаш не е определящ фактор за имане на деца. Естествено, че има сума хора, които не мислят така. Не се наемам да ги убеждавам в противното, става ми вече досадно. Всеки си има право на собственото тесногръдие и широк апартамент. Колко мъдро, супер. Ае Чао
Виж целия пост
# 1 481
Пак не виждам какво общо има семейната идилия с броя на стаите, в к. живее семейството...
Ами, има. Най-малкото води до душевна хармония за всеки член от нашето семейство.
Дъщеря ми е тийн, докато сина ми е още малък. Няма да ги набутам в една стая. Всеки си има различни нужди, различни интереси...
Ами няма..Абсолютно никаква причинно-следствена връзка между брой стаи, интереси и кой кого гледа на кръв. Ти говориш за гледане на кръв и затваряне в отделни стаи. Явно си имате конфликти въпреки многото стаи.
Говоря метафорично и въпреки всичко, намери ми поне един пример за семейство, в което никога няма конфликти. Естествено, че и  в нашето има. Дали ще се скараме аз и мъжа ми, аз и децата, мъжа ми и децата или самите те по между си, факт е, че всеки има личното си пространство, в което да остане сам с мислите си без друг да го притеснява. И не, нямаме конфликти ВЪПРЕКИ многото стаи. Конфликтите ни са редки, но съществуват. Бихме имали катастрофални конфликти, заради липса на пространство, това мога да ти го гарантирам.
Виж целия пост
# 1 482
Защо изобщо и отговаряте? С вулгарни хора не общувам нито в реалното, нито във виртуалното пространство.
Виж целия пост
# 1 483
Защо изобщо и отговаряте? С вулгарни хора не общувам нито в реалното, нито във виртуалното пространство.

Защото всеки има право на своята доза терапия. Ето, като добри, съвестни, отговорни ние й я даваме.  Simple Smile
Виж целия пост
# 1 484
Абсолютно.
Ами, какво да ти кажа-ако живеем в едностаен апартамент, няма да си позволя да правя деца, докато не мога да си позволя по-голям такъв.
Съжалявам много, но за мен семейната идилия не включва 4 човека, наблъскани в едностаен, или двустаен апартамент.
Абсолютно.   bouquet

Поне един да мисли като мен . Като го кажа аз стават едни подскачания и този път се въздържах  Peace

А понякога точно това включва. Както се казва, човек си спомня с най-голямо умиление моментите, в които му е било трудно, защото тогава израства. Децата ще си порастат и в едностаен съвсем нормално, поне до момента, в който пораснат и имат нужда от повече пространоство. Но докато са фъстъци, хич не им е зор за повече стаи, те и без това искат винаги да са сред хората от семейството.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия