Табу ли е третото дете в България и защо?

  • 207 103
  • 6 328
# 1 515
При нормално положение след 18 г. ще я гледаш празната стая.

Не отговаряш на въпроса ми. Очаквам отговор! Не се измъквай, номерът не минава! Поне не при мен.
Виж целия пост
# 1 516
И в моя град има университет. Ама има и други градове с университети, нали? Или си сигурна, че ще избере точно този.

Както се справяш със съквартирант в университета, така се справяш и с брат или сестра. Има си компромиси, има и "бягство", ако щеш. Съвсем нормално е като не ти отърва средата, да си намериш друга среда. То и това е целта- да не създаваш безкраен комфорт на децата, за да мислят какво друго могат да правят.

Виж целия пост
# 1 517
Многостайния тогава става двустаен, и децата имат начален капитал без нужда от минаване през общежития.
Цял живот съм живяла с някой в стая, позволи ми да не усещам невероятна радост от това. Успях да се справя прекрасно, като направих така, че това да спре. Стаята за дете не е в графата безкраен комфорт.
Виж целия пост
# 1 518
Откога самостоятелната стая стана "безкраен комфорт"? Освен удоволствие, тя е и задължение- да се почиства редовно от обитателя си.
Виж целия пост
# 1 519
Задръж многостайния, има и boomerang kids:)
Виж целия пост
# 1 520
О, тогава няма да ми трябва. Аз не държа нищо, което не ми трябва. Имаме и малък, където да отидем. Децата ще се справят сами и няма да се завръщат в детската си стая.
Виж целия пост
# 1 521
Това със самостоятелните стаи не е много добре психологически, защото човек се депресира по-лесно, когато е сам. Все още сме социални животни и имаме нужда да усещаме дишането и присъствието на друг човек, особено нощем. Детските страхове се засилват при спането сами.
Да, хубаво е човек да има къде да се усамоти понякога, но понякога, а не винаги. Ако му е толкова зор да се усамотява, може и в тоалетната да го направи.
Виж целия пост
# 1 522
Разбира се, че не винаги. Но когато се наложи-да има къде. И като няма.........в тоалетната, разбира се. особено ако бате е минал преди теб и той там.  hahaha
Виж целия пост
# 1 523
Е, все ще се намери място за някакво време! А и нали затова семейството е семейство - ако някой има нужда да остане сам, винаги може да помоли да му освободят местенце. Всъщност, това с усамотяването е по-важно за темерутестите, но те май си имат такъв проблем изначално.
Виж целия пост
# 1 524
Това със самостоятелните стаи не е много добре психологически, защото човек се депресира по-лесно, когато е сам. Все още сме социални животни и имаме нужда да усещаме дишането и присъствието на друг човек, особено нощем. Детските страхове се засилват при спането сами.
Да, хубаво е човек да има къде да се усамоти понякога, но понякога, а не винаги. Ако му е толкова зор да се усамотява, може и в тоалетната да го направи.

Точно оправданията, че не можеш да му осигуриш стая. Когато има стая, не пречи да спи при сестра си, брат си, при родителите. Но когато няма - няма друг вариант.
Виж целия пост
# 1 525
Разбира се, че сме темерутести, всички до един.  hahaha Всички с многостайни апартаменти сме....ъм.....с проблеми изначално.  bouquet
ПП.Мойте нещо много са се усамотили днес, спят и не знам кой в коя стая е. Отивам да ги будя да ги събера в кухнята. На миндера. Hug
Виж целия пост
# 1 526
Добре де, примерно лятото ходите на вила, или на село, където може да си имат стая. Да кажем, че едната опция е да имат сезонно самостоятелни стаи. Или къщичка на дърво.
Виж целия пост
# 1 527
Това със самостоятелните стаи не е много добре психологически, защото човек се депресира по-лесно, когато е сам. Все още сме социални животни и имаме нужда да усещаме дишането и присъствието на друг човек, особено нощем. Детските страхове се засилват при спането сами.
Да, хубаво е човек да има къде да се усамоти понякога, но понякога, а не винаги. Ако му е толкова зор да се усамотява, може и в тоалетната да го направи.

Точно оправданията, че не можеш да му осигуриш стая. Когато има стая, не пречи да спи при сестра си, брат си, при родителите. Но когато няма - няма друг вариант.

Вече ти казах, че такива номера при мен не минават! Няма да ти позволя да се спотайваш, опитвайки се да нападаш мен! Чакам отговор на въпроса си! И не само аз, а и други участници в темата. Ако трябва пак да копирам въпроса?
Виж целия пост
# 1 528
Мойте нещо много са се усамотили днес, спят и не знам кой в коя стая е. Отивам да ги будя да ги събера в кухнята. На миндера. Hug

Какъв миндер? Какви капризи? Я марш, на сламеника под чергата! Mr. Green
Виж целия пост
# 1 529
Това със самостоятелните стаи не е много добре психологически, защото човек се депресира по-лесно, когато е сам.

Хаха, родителите не карат децата задължително да си стоят сами в стаята си. Ние със сестра ми бяхме в отделни, но всъщност през повечето време си стояхме заедно и си ходехме на гости, случвало се е тя да спи при мен или и двете да дойдат да спят в моята стая, но и всяка си имаше свое местенце, на което да си учи на спокойствие или просто да спи.
От друга страна, през седмицата родителите са на работа поне до 18 ч. и всички стаи са изцяло на разположението на децата, така че и да се усамотяват могат, и гаджета да си канят Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия