Темата за СТИВЪН КИНГ - №12

  • 68 285
  • 737
# 510
Само да кажа, че в Мейлбукс днес качиха "Търси се".
Качих я вече на четеца, много добро качество. Peace
Виж целия пост
# 511
"To me, the color of the gunslinger doesn't matter. What I care about is how fast he can draw... and that he takes care of the ka-tet."

Това казва Стивън Кинг във фейсбук. Не знам, аз лично не мога да си представя Стрелеца черен. Не е ли редно да се съобразят с желанията на феновете?!?!
Виж целия пост
# 512
Вероятно продукцията ще/е ориентирана предимно към американския пазар, в туитър видях коментар, от сорта ...  "този който обръща внимание на цвета на кожата, е забравил лицето на баща си"...

Все си мисля, че на "Чичо Стиви" му е все по-трудно да мери със "стария-млад Кинг". От години насам се усещам, че го чета с надеждата да намеря нещичко от "Стария Кинг" и все повече се разочаровам.

От една страна му се възхищавам в житейски аспект, че се е отказал алкохола, дрогата и си е съхранил семейството въпреки световната слава и печалби, а от друга се чудя, дали половинката му не е тип Йоко Оно, понеже често я споменава като най-големия си критик.
Виж целия пост
# 513
Вероятно продукцията ще/е ориентирана предимно към американския пазар, в туитър видях коментар, от сорта ...  "този който обръща внимание на цвета на кожата, е забравил лицето на баща си"...

А на мен ми пратиха ето този коментар, който изразява до голяма степен и моето мнение:

Been looking forward to this movie ever since I read the first book when it was released. But I will not be seeing this movie. I also wouldn’t go and see Ben Affleck in a remake of Shaft. Know who would be good for that role? Idris Elba.

You’ve forgotten the face of your father. Say sorry.

Joy Joy Joy Joy Медиите се чудят какви глупости да пишат. Очаквам да обявят, че Мадона ще е Сузана hahaha hahaha hahaha

А, не, Сузана трябва да е Аманда Сайфрид, като ще караме на 180 градуса.

Има си време и място за политкоректност, според мен, и си има време и място за "Вярно с оригинала".
Виж целия пост
# 514
Много политкоректен станал Кинг, не ми харесва. Толкова повече му отива да си е истинския - циничен, неангажиран политически (поне такова впечатление ми правеше) и безкомпромисен. Все повече ме изумяват и публикациите му във ФБ - имам чувството, че някой писарушко публикува от профила му.
а от друга се чудя, дали половинката му не е тип Йоко Оно, понеже често я споменава като най-големия си критик.
Същото си мисля и аз.
Виж целия пост
# 515
С грешно впечатление си останала. Кинг е привърженик на Демократите и краен либераст. И чернокожа жена да сложат за Роланд, пак няма да му е проблем.
Виж целия пост
# 516
Бих ти препоръчала да пропуснеш сериала или поне да го започнеш с нагласата, че няма нищо общо с книгата освен името  Peace

жалко:(
Виж целия пост
# 517
здравейте от мен, отбелязвам завръщане към автора - след повече от 20 г. с едно прекъсване преди 5 с "Нощна стража", която  ми хареса, но и странно ми затвърди убеждението, че този автор вече не е за мен тогава. Сега отново имам апетит към неизчетени негови книги, което отдавам на някакъв свой житейски етап (може би искам да надмогна нещо в себе си, страхове, притеснения... може би типични за възрастта: 35). Изгледах "Тъмната половина" (във Vbox ги има доста от филмите по негови произведения и от там, най-лесно ми е). Докрай и не без удоволствие го изгледах, макар че примесено със смут и, естествено (за мен) "подскачане" на стола при накои сцени Wink)) На четеца почнах "Романът на Лизи".
Виж целия пост
# 518
Честита Коледа!

Скрит текст:

Получих Търси се и смятам да я глътна по празниците  Simple Smile
Виж целия пост
# 519
Честита!  Hug

Аз пък прочетох "Възкресение" и за първи път в живота си съм разочарована от Кинг. Може би не трябваше да я чета веднага след поредния преговор на "Черния дом", а може би нямаше да има значение кога съм я чела, но... това е.
Виж целия пост
# 520
Честита!  Hug

Аз пък прочетох "Възкресение" и за първи път в живота си съм разочарована от Кинг. Може би не трябваше да я чета веднага след поредния преговор на "Черния дом", а може би нямаше да има значение кога съм я чела, но... това е.

с какво те разочарова?
Виж целия пост
# 521
Ами с развръзката.
Скрит текст:
Зрелищността на описанията ми се стори излишно пресилена, но аз принципно не обичам зрелищните описания. Освен това ми се сториха мощно неправдоподобни -- дупки в небето вместо звезди и паешки крака от устата. Ай стига бе.  Tired Плюс малко прекаленото повтаряне колко е тънка като хартия нашата реалност, от което просто ми доскуча. Идеята за вечен ад за всички, виновни и невинни, ми хареса страшно много, обаче "изпълнението" ме нервира.
Проблемът е лично мой, сигурна съм, но какво да се прави.  Grinning
Виж целия пост
# 522
На мен Възкресението не ми хареса. Много обикновено ми се стори като за Стивън Кинг. Много описание и малко идеи.
Виж целия пост
# 523
Проблемът е лично мой, сигурна съм, но какво да се прави.  Grinning

Ами не, не е само твой проблемът...
Точно краят на книгата все още не мога да простя на Кинг. Толкова нелеп и съшит с бели конци ми стоеше, че чак се почувствах...излъгана? newsm78
Някак си не е честно 85% от книгата да се кефиш на макс и последните 15% да съсипят всичко  Tired
Виж целия пост
# 524
Трети ден се мъча с "Търси се", не  върви и не върви. За "Възкресяване" съм съгласна с Пуц и Миж. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия