АВГУСТовска мама коремче демонстрира, чуди се след месец как ще маневрира (6)

  • 42 192
  • 733
# 480
Момичета благодаря ви на всички за подкрепата. Днес вече май поприех реалността.  Просто май прекалено много се бях настроила,моя си е грешката. Въпвеки че гинеколожката остави надежда за другия път,но смятам да се настройсвам отсега,че да няма и другия път рев.  Stop 
Честито за хубавите прегледи на останалите мами.  Hug
Виж целия пост
# 481
Привет момичета,

Недялче- много мило, погалих я девойката preggo, прегръдка и за твоето бебче Hug

Neat W- и за до последно на 2- рата ФМ се надявах да е момче, че в нашия род са все жени, но в рода на мъжа ми пък са все мъже. Но на прегледа видяхме хоризонталните три чертички и малко се разочаровахме. Даже мъжът ми пита два пъти лекарката дали не може да е грешка, което не ми хареса. Но сега, като се замисля, много се радвам, първо, че е живо и здраво и второ, че ще си е наше и от нас зависи какъв човек ще стане  yes

Д.Стоянова- добре дошла при нас, безброй весели емоции и лека бременност  Grinning

Късметченце-- болката ти прилича на контракции. И при мен се получава тъпа болка ниско в дясно, когато се натоваря физически. Не се шашкай, пий си магнезия и избягвай много физическо натоварване, но ако стане по- силна или остра си трябва преглед.

Честито на всички, минали успешни прегледи, все така да е до август месец Hug!

Аз се записах за отворени врати в "Майчин дом" и в "01- ва АГ " засега. За първата болница имаше свободни часове чак за средата на май месец. А във втората, към посещението има и безплатна лекция, като на всяка дата е различна темата. Още не съм решила къде и при кого ще раждам, но започвам проучването. Има ли някоя от Вас с впечатления от тези две болници?
Виж целия пост
# 482
bybuHka аз цвеклото предимно на сок го пия, но винаги задължително с морков и ябълка (зелените имат повече сок и според са по подходящи за фреш) Понякога го правя с морков и портокал и не се усеща изобщо вкуса му  Peace

Късметче щом като се движиш си ок, се чудя дали не притискаш някой нерв като седнеш или легнеш. Отделно че и бебчето притиска всички от вътре. Попитай си док на следващия преглед. дори и да са контракции това, не се тревожи, важното е да не стават много продължителни и болезнени  Hug
Виж целия пост
# 483
Здравейте!
И аз се включвам в групата.
Мама Деси от Русе,на 34 год.с трета бременност и по последни данни с трето момченце.
Такъв ни бил късмета!!! Grinning
Добре дошла!  bouquetМалеее 3 момчета.Да са ти живи и здрави батковците и живо и здраво момченце през август! Hug
Кога ти е термина?
 
Благодаря!
За  22.08.сме,живот и здраве.
Виж целия пост
# 484
Оф, ама много е лошо времето днес в Стара Загора, бе, мамиииии! През седмицата почти всеки ден излизахме на разходка и малкия се наиграваше отлично навън. Дори спеше по 2 пъти на ден, толкова се изморяваше от тичане и лудории. Но днес вали дъжд, а мъглата е толкова гъста, че едва се вижда на метър от носа ми. Митко е много недоволен, специално излиза няколко пъти на терасата, за да се убеди, че времето е неподходящо за разходки. Цял ден си търси занимание, прави бели от скука и е много кисел.
Аз също скучая, плетох, готвих, ядох, четох книга, храних малкия, пак ядох, малкия пръсна бисквити по целия под, сега намерих резен прясно зеле и си го изхрупах. Оф, голяма скука, значи!
И най-лошото е, че пак съм гладна, а се страхувам да ям заради проблемите с храносмилането. Сготвила съм един елементарен ориз с домати, уж да е леко за смилане.
Напоследък ме обхващат едни съмнения - гинеколога каза, че бебето е момиче, но като си гледам корема - същият е като предишната бременност с Митко. Висок, остър.....да е чудиш и маеш!
Виж целия пост
# 485
Привет момичета!
До обяд беше толкова приятно, с малкия изкарахме 3 часа навън в игри, и след като обядвахме и чаках да заспи, толкова неща бях планирала да свърша навън, а то заваля като из ведро!  ooooh! Е, останах да върша домашната работа.. Не че тя ми е малко  Laughing

Neat_W, честито синьо щъркелче!  Hug Хормоните са ти изиграли лоша шега Sad Както нееднократно съм казвала из страниците на темичките ни - всяко детенце е дар и има причина да се появи точно по определено време точно при определени родители!  Hug
Yana Pencheva, едвам се сдържам да не извадя и аз на баткото бебешките дрешки, но ще гледам да отлагам максимално  Whistling
ANI BANI, бързо оздравяване на синчето!  Hug
Mila_33, на мен ми подариха люлеещ се стол,от тези плетените, докато бях бременна. Повечето време кърмех на него Simple Smile А за колата - до такава степен съм свикнала с двете врати, че като се кача на нещо с 4 врати ми е некомфортно Grinning Както казва ММ "Щом с двуврата астра отидохме на море за една седмица с дете и всички екстри (кошара, количка, куп дрехи, хавлии и принадлежности за готвене) и нищо не изпадна по пътя, значи сме герои"   car003
Д.Стоянова, добре ни дошла, честито синьо щъркелче! Лека бременност!   bouquet

Бубинка и аз като Яничка Peace
Аз цвеклото го ям само на салата.Настъргано с морков,олио,сол и оцет.Понякога настъргвам и една ябълка.
+1  Peace Обожавам я описаната салата!  Heart Eyes

Заемам се с  1dishes
Наумила съм една рецепта за днес, ама ако стане сполучлива ще ви я споделя  Hug
Хубав ден!   bouquet
Виж целия пост
# 486
bubs69, диря си такъв стол, но като фотьойл. Бях гледала едни с много весела дамаска на цветя, но вече никъде не ги откривам. Бяха меки, тапицирани, но се люлееха. Предполагам, че е удобно за кърмене и релакс.

Благодаря за идеите за сок и салата! Ще опитам така и ще го смесвам с повече плодове, че на чист сок ми е много силен мириса.
Виж целия пост
# 487
bubs69, диря си такъв стол, но като фотьойл. Бях гледала едни с много весела дамаска на цветя, но вече никъде не ги откривам. Бяха меки, тапицирани, но се люлееха. Предполагам, че е удобно за кърмене и релакс.
Виждала съм в Аико в бебешката секция, но беше чисто бял и много скъп за мен Sad   bouquet
Виж целия пост
# 488
Привет!

И аз да се разпиша най-накрая тази седмица. Четях ви, но пусто време не стига.

Днес бях на ФМ, развива се младежът, добре го огледахме. Естествено си беше сложил ръцете пред лицето, та никаква снимка не успяхме да направим на муцуната. А преди малко бяхме на открит урок по латино в детската градина, бяха ги облекли в екипчета и бяха ужасно сладки  Heart Eyes

Като сте заговорили за цвекло, ви гарантирам, че ще ви предложа най-вкусната рецепта. Лично изпробвано и много любимо Simple Smile

За спането на бебето. Каката спеше в такова легло с единствената разлика, че гърбът беше плътен, а не с решетка. Дъгите за люлеене не сме ги ползвали никога. Размерът е 120/60, ползва го докато навърши три. После се премести на голямо легло. Иначе я отделихме в нейната стая като беше някъде на 10 месеца, тя отдавна спеше по цяла нощ, просто тогава стана готова стаята. Начинът на заспиване се промени безброй пъти за 4 години. Като цяло сама заспиваше докъм година и половина, после развалихме дисциплината.

bubs, не се колебай за колата, бързо ще свикнеш с габаритите, а колите имат детско заключване и няма как да отворят вратата. Да не говорим, че са и вързани с коланите  Peace

Косата ми е в страхотно състояние откак съм бременна. Една лъскава и се омазнява много бааааавно  Laughing

Това май мислех да пиша  newsm78 Хубави почивни дни   bouquet
Виж целия пост
# 489
Здравейте, момичета. Изписаха ми Канестен на свещички, за да борим гъбичките. Някоя от вас дали ги е ползвала? Имам леки притеснения доколко са безвредни за бебето, но се доверявам на лекаря. Спокойна вечер от мен.
Виж целия пост
# 490
Като сте заговорили за цвекло, ви гарантирам, че ще ви предложа най-вкусната рецепта. Лично изпробвано и много любимо Simple Smile

Anabella направо ме очарова с тази рецепта   bouquet - до сега не бях чувала за такова съчетание, а се ровя често в нета и обичам да експериментирам. След следните сладкиши, които са ми едни от фаворитите: шоколадов с бира гинес и шоколадов с червено вино , мислех, че няма друго с което да се изненадам, но ......   непременно ще го пробвам този   cook
Виж целия пост
# 491
Добър ден  wavey
Аз влизам само да се оплача Sad
От 3 дни имам лека тъпа болка ниско в корема, онзи ден цяла нощ имах газове и се събудих в 6.00ч с остра болка в яйчниците, когато се изправих корема ми беше твърд, след като пишках ми мина, пих нош па и заспах. Вчера звъннах на докторката и тя ми каза да пия магнерод 2 по 2 табл., направих си дълга разходка и забелязах, че докато ходя нищо не ме боли или да ми тежи, седна ли се започва една тежест ниско долу, но не за дълго, когато ставам пак ме опъва, включително и кръста, когато се обръщам докато спя също. Болката е една дискомфортна, лекичка и тъпа за кратко  newsm78 Маминки как мислите имам ли контракции?


Здравей, на мен също ми се случи няколко пъти. Първия път, нали ми е за пръв път и нямам представа, че по това време може да има контракции. Същите симптоми имах и аз, търпях два дни и на третия отидох на лекар и ми каза, че това са вид контракции. Но шпа със Магнезиев диаспорал на прах ми изписа да пия. И сега на няколко пъти като усетя нещо подобно пия и ми минава.
Виж целия пост
# 492
Кекса изглежда чудестно,ще е голяма вкусотия.
Виж целия пост
# 493
Здравейте Мами,

и аз идвам от ФМ и при нас като Анабела ръчичките пред лицето, краката в устата ама съвсем нищичко не се видя ...
Виж целия пост
# 494
Добър вечер, мами! Добре дошла и на Д.Стоянова и честито Ви момченце.  bouquet Живо и здраво да е и то, и батковците му Simple Smile
kasmetchence, при мен болка се появява, когато съм в движение, като походя 5-10 мин и понякога започва да ме наболява долу около яйчниците. Същата болка я получавам и когато съм седнала и се изправя малко по- рязко. Днес ходих до наблюдаващия ме да му оставя резултатите от изследванията и да го питам за болката. Прегледа ме на ехограф и междувременно каза, че е възможна появата на такъв тип болка, защото матката в момента се ратяга и бебчето опъва. Каза, че е сериозно, ако е в средата на корема болката, но щом е странично, там е захваната плацентата, предполагам и гравитацията си казва думата и каза да пия но-шпа ако се появи такава болка.
shhht.secret, усещам умората е спътник на голям процент от нас. Докато ходих на наблюдения и да изнасям уроци в училище (4 курс педагогика съм) за 3-4 и се прибирах като изцедена. Децата, за сметка на това, ме зареждаха с положителни емоции. Задължително като се приберях, обядвах и заспивах, защото усещах как заспивам четейки урока за следващия ден. Сега не ходя, чакам последния модул в университета да започне, но дори и вкъщи, без да се затормозявам със сериозни физически дейности-готвене, миене на съдовете, да изчистя на г-ин Заек, отново се уморявам. Плаша се, че докато изкача 2 етажа и започвам да се задъхвам, въпреки, че гледам да не се залежавам и да излизам когато мога. Но щом сте си казали "чао" с колегите сега ще имаш повече време да си почиваш вкъщи Simple Smile
За колички и кошарки още не мислим, защото ни предстои пътуване до Англия с цел дългосрочно установяване. Отиваме при едната баба и лелята. Предполагам ще ходим с бебка, защото разбрах, че хигиената в родилно отделение там е доста занижена, упойки не се ползвали и все плашещи неща за мен като за първо раждане. На този етап ще се съсредоточа върху предстоящите държавни изпити, пък после ще му мислим...
Храни все още не ме блазнят, особено сладкото никак не може да ме изкуши. Чакам малко още да се запролети, че да излязат марулчета, краставички и доматки, които да са българско/домашно производство, че ме стреснаха за турските краставици и домати, че били пръскани с ДДТ и не смея нищо такова да си купя в момента. За сметка на това набивам банани и ябълки с удоволствие. Досега цвекло мисля, че не съм яла, но като ви чета ме изкушавате и утре може да отскоча до пазарчето да си взема, звучи ми вкусно eat
На 2-ри ще има лекция на тема "Обезболяване на раждането" и мисля да я посетя Simple Smile
Мисля, че за сега е това. Лека и спокойна вечер ви пожелаваме Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия