АВГУСТовска мама коремче демонстрира, чуди се след месец как ще маневрира (6)

  • 42 192
  • 733
# 465
Здравейте момичета!
Аз да се отчета за феталната си морфология днес. Бях при д-р Искилиева днес, на пръв поглед до колкото успя да види всичко е в норма. Като изключим това, че моята госпожица беше надолу с главата и не успяхме един час да я завъртим за да измери всичко лекарката. Утре сутрин втора част... дано се завърти. Някой имал ли е такъв проблем и ако да имате ли начин да завъртите бебето. Сигурно е много тъп въпрос, но и на биохимичния скрининг беше така, сега пак... винаги е завъртяна точно обратно на нужното. Моля се утре сутринта да благоволи да се обърне, защото вече ми е неудобно...
Да питам и нещо друго... На някоя от вас изписвали ли са и пробиотици.? Във връзка със проблеми с корема (запек). Чета само хубави неща за тях и бременните, а днес д-р Искилиева каза, че не било практика да се дават масово и ми изписа други неща?!? Споделете, ако някоя има опит.

Би ли споделила,какво ти изписа,че на мен вече нито Лактолоза,нито Фрутилакс ми действат.



Здравей, изписа ми свещички ФЛОРАЖИН ЕВА Q СУПОЗИТОРИИ. Малко ме е страх да ги ползвам, никога не съм правила такива процедури до сега. Ще ги видим. Но аз мисля да не си спирам пробиотиците, може би през ден - два, но няма да спра да ги пия. Не ми ги препоръча лекарката, но аз и не прочетох нищо противопоказно. Едно от момичетата тук написа, че пие АЦИДОФИЛУС, не бях ги чувала, прочетох, че са тип пробиотици, но гледам пише, че съдържат спирулина. Аз няколко пъти съм си правила курс със спирулина, много добре действа, но знам, че е противопоказна при бременност. Затова Пробиен травел пия сега, има и имуностимуриращо действие със джиндждифил. При това положение пък си спрях Боизин Мама, който пиех през грипните периоди да не се разболея и да не казвам голяма дума - наистина не се разболях, поне до сега.
Виж целия пост
# 466
за заспиването.............. Лично аз съм много против крайностите и смятам, че всяко нещо се случва по-лесно, ако се случва бавно и постепенно и точно тогава, когато му е времето, сиреч - не се насилват нещата, или най-важното за мен е да се водя по детето  Heart Eyes

+1 Peace
Никол до 1г я приспивах на ръце и пеейки Crazy(само да кажа, че съм музикален инвалид)
Но пък си спеше в кошарката, която беше в нашата спалня.
След като се поотучи , започна да заспива сама и навсякъде Grinning
От както си има самостоятелна стая дори не я виждаме Wink сама си се приготвя за сън и тн.
спи на нощна лампа Peace

Neat_W Hug

Тайничка ще се стабилизираш,дай време на лекарствата да се натрупат
и ще се почувстваш човешки Hug

Аничка гушни Теди от нас Hug
При Никол само АБ помагаше за ангините...
и върви да си купиш мляко Wink

За мамите от Бслекция утре.

Виж целия пост
# 467
Добро утро момичета   bouquet
Извинявам се много за историята с дините .... но съм ужасна като ми се дояде нещо ... никога не съм дрънкала ММ да ходи до магазин, но като излязат пресните домашни плодове ще търчи ми се струва  hahaha
За заспиването и самостоятелните стаи не мога да кажа нищо, защото това ще ни е първо детенце живот и здраве  Praynig Иначе мислим да е при нас до 1-вата годинка и после да го отделим в самостоятелна стая  Thinking
Иначе така ми се спи ...вече едвам издържам на работа ... въобще не ми се ходи, но няма как ... Иска ми се да си поспивам вече удома, да си почивам, да се разхождам с бъдещи и настоящи мамчета... но ще е по към Юни Sad
Куини ако не е тайна чувала ли си колко пари ще излезе раждането в Св. Марина? Че аз се колебая между нея и Авис като теб  Hug
Виж целия пост
# 468
Ето ме и мен след прегледа бебка е добре расте, вече е цели 300 гр. От началото до сега съм качила 3.5кг, много съм доволна.
Виж целия пост
# 469
sistra, честито момченце   babyuu

ох, и аз от много време си мисля за диня, защото много обичам. Сега вече наистина ми се дояде. Преди да забременея все се шегувах с ММ че ще го пращам да ми купува какви ли не неща по никое време  Flutter до сега не съм го карала, но май дойде и това време. Да видим къде ще намери диня, може би в интернационалните магазини ще са докарали някоя мароканска  newsm7

Относно кошарите, аз също гледах тези с колелца, но май ще се спрем на неподвижна. Мислехме си дали е добра идея да купим от тези които след това стават на легло, защото ми се струват много практични.
Благодаря,момичета диня има в Кауфланд,днес си купих 1,99кг.ако не ви зе яде много не си купувайте.НЕ СТАВА ЗА ЯДЕНЕ.Зелена и кисела.
Аз също щях да ви кажа , че в кауфланд имаше тази седмица са на промо и си взехме и съм доволна  Peace защото ако не се лъжа декември или януари още в началото на бременността пак бяхме взели, но не ми хареса, да не говорим че с ПБ ми се прияде февруари и никъде нямаше, само на пазара на Чаталджа и то цяла.....ами дадохме над 20 лв и беше си само за проба, никакъв вкус, нищо приближаващо  се до истината  Naughty
Виж целия пост
# 470
Добър ден  wavey
Аз влизам само да се оплача Sad
От 3 дни имам лека тъпа болка ниско в корема, онзи ден цяла нощ имах газове и се събудих в 6.00ч с остра болка в яйчниците, когато се изправих корема ми беше твърд, след като пишках ми мина, пих нош па и заспах. Вчера звъннах на докторката и тя ми каза да пия магнерод 2 по 2 табл., направих си дълга разходка и забелязах, че докато ходя нищо не ме боли или да ми тежи, седна ли се започва една тежест ниско долу, но не за дълго, когато ставам пак ме опъва, включително и кръста, когато се обръщам докато спя също. Болката е една дискомфортна, лекичка и тъпа за кратко  newsm78 Маминки как мислите имам ли контракции?
Виж целия пост
# 471
Здравейте. Аз влизам да се отчета о прегледа днес. С бебо всичко е наред. Има си всичко,помаха ни с ръчичка   Crazy ИИИИ каза ми вече пола - мъжага.Слагайте синия щъркел. Аз май ще съм мъжка мама. С толкова мъже как ще се оправям  ooooh! не мми се мисли. Аз много исках момиче и някак си днес останах много разочарована. 5 пъти се разревах докато се прибера,а като ме попита ММ какво ее казала доки - рев като с дете,с хълцането със всичко.Ще го опитам колкото първия ми син,няма да ги деля-в никакъв случай  Naughty , но днес ми стана гадно. Направо рухнах психически,ах тези хормони. Вървях си по пътя с насълзени очи.

Абсолютно същото чувство изпитах и аз - много плаках, въпреки че се опитвах да се самоубедя, че полът няма толкова голямо значение. Вече се успокоих, сигурна съм, че много ще се радваме на вторите си момченца!
Виж целия пост
# 472
Здравейте момичета!
Аз да се отчета за феталната си морфология днес. Бях при д-р Искилиева днес, на пръв поглед до колкото успя да види всичко е в норма. Като изключим това, че моята госпожица беше надолу с главата и не успяхме един час да я завъртим за да измери всичко лекарката. Утре сутрин втора част... дано се завърти. Някой имал ли е такъв проблем и ако да имате ли начин да завъртите бебето. Сигурно е много тъп въпрос, но и на биохимичния скрининг беше така, сега пак... винаги е завъртяна точно обратно на нужното. Моля се утре сутринта да благоволи да се обърне, защото вече ми е неудобно...
Да питам и нещо друго... На някоя от вас изписвали ли са и пробиотици.? Във връзка със проблеми с корема (запек). Чета само хубави неща за тях и бременните, а днес д-р Искилиева каза, че не било практика да се дават масово и ми изписа други неща?!? Споделете, ако някоя има опит.

Би ли споделила,какво ти изписа,че на мен вече нито Лактолоза,нито Фрутилакс ми действат.



Здравей, изписа ми свещички ФЛОРАЖИН ЕВА Q СУПОЗИТОРИИ. Малко ме е страх да ги ползвам, никога не съм правила такива процедури до сега. Ще ги видим. Но аз мисля да не си спирам пробиотиците, може би през ден - два, но няма да спра да ги пия. Не ми ги препоръча лекарката, но аз и не прочетох нищо противопоказно. Едно от момичетата тук написа, че пие АЦИДОФИЛУС, не бях ги чувала, прочетох, че са тип пробиотици, но гледам пише, че съдържат спирулина. Аз няколко пъти съм си правила курс със спирулина, много добре действа, но знам, че е противопоказна при бременност. Затова Пробиен травел пия сега, има и имуностимуриращо действие със джиндждифил. При това положение пък си спрях Боизин Мама, който пиех през грипните периоди да не се разболея и да не казвам голяма дума - наистина не се разболях, поне до сега.
Благодаря ти много,Флоражин ги търсих по аптеките,но без резултат,няма ги в нито една аптека в нашият град.Днес ще питам докторката за пробиотици.
Виж целия пост
# 473
Привет на всички  Simple Smile

Минавам набързо за отчет-снощи бях на ФМ. Бебка е 405 гр, 25 см  Party Върви малко по-големичка. Гледахме на я на 3D и въпреки че тя не искаше да се показва ми беше много интересно. Успяхме да видим добре само нослето, прилича на моето  Blush

Това е рецептата, която ползвам за течния шоколад: http://www.1001recepti.com/recipe/?recipe_id=1421-domashen-techen-shokolad

Моята майка го прави по същия начин. Аз обаче вместо прахче ванилия слагам есенция.  Wink

Хубав ден   bouquet
Виж целия пост
# 474
Здравейте!
И аз се включвам в групата.
Мама Деси от Русе,на 34 год.с трета бременност и по последни данни с трето момченце.
Такъв ни бил късмета!!! Grinning
Виж целия пост
# 475
Здравейте!
И аз се включвам в групата.
Мама Деси от Русе,на 34 год.с трета бременност и по последни данни с трето момченце.
Такъв ни бил късмета!!! Grinning
Добре дошла!  bouquetМалеее 3 момчета.Да са ти живи и здрави батковците и живо и здраво момченце през август! Hug
Кога ти е термина?
Виж целия пост
# 476
Включвам се пак след солидно отсъствие, но не смогнах да ви изчета напълно, затова ще пиша по-хаотично.

purblanka, на мен ми изписаха пробиотици още в началото, защото съм си със запек откакто се помня. "Лактофлор Плюс" се казват, има и фибри в тях. Доволна съм. Не, че ми излекува запека, но голяма част от неразположенията като подуване, колики и газове намаляха драстично.

Neat W, на нас като ни споменаха първия път, че нещо "стърчало май, но не се знае още какво" и бяхме като сенки докато се приберем. А уж чинно и систематично си внушавахме, че няма да се настройваме и каквото такова. Съвсем различно беше настроението, когато ми казаха, че е на 90% сигурна девойка. Но сега пък сме решили да не ни пука каквото и да излезе на ФМ другата седмица. Сякаш го надмогнахме този период. Ще видим.

Ей ама и вие с този шоколад направо ....  ooooh! ooooh! Напоследък се усещам, че съм започнала да ям повече и да ми пука по-малко за калориите. Ще вземе да си угодя и с шоколада май.

Иначе пък ми пускаха изследвания - оказа се много шарена кръвна картина. Те ме предупредиха хората, че с напредване на бременността резултатите ще са все по-странни и да не се плаша, но все пак не очаквах чак толкова бъркотия.

Имам висок процент левкоцити /80% от 76%/ и нисък процент лимфоцити  Thinking Обикновено вторите са ми все около горна граница, а сега са много надолу - едва 14% при минимум 20%. Като се има предвид, че бях цяла седмица с ангина /отново/, болно ухо и болящи възли по врата, недоумявам що за резултат е това.
Другите истории са типичните за бременността - нисък хемоглобин - 114 и хематокрит и еритроцити на долна граница. Да, ама пък желязото ми е нормално - 13 от минимални 6.  newsm78

На преглед съм чак във вторник, а дотогава се чудя дали ще трябва да пия желязо допълнително или мога само с храната да си донаваксам загубите. Все още не са фрапиращи и затова се оглеждам за рецепти с червено цвекло. Харесах си сок от цвекло с ябълка и морков или смесен с някакъв цитрус - за по-добро усвояване. Някоя от вас има ли изпитана рецепта или идея за вкусно приготвяне на цвеклото? Хич не го обичам като цяло.

Виж целия пост
# 477
Аз цвеклото го ям само на салата.Настъргано с морков,олио,сол и оцет.Понякога настъргвам и една ябълка.
Виж целия пост
# 478
Рали поне едно сладко носле сте видели Wink

Д.Стоянова
добре дошла  bouquet

Бубинка и аз като Яничка Peace
Аз цвеклото го ям само на салата.Настъргано с морков,олио,сол и оцет.Понякога настъргвам и една ябълка.

Мечтичка а пък на мен ми е ОК на работа Wink
Сага така "говоря" защото бях 3 седмици в къщи.
Да видим след няколко седмици на работа дали още ще съм доволна Grinning
Виж целия пост
# 479
Недялче така е ... почивката си оказва влияние ... Аз не искам да ходя вече защото работя бюро срещу бюро с една колежка дето е толкова лицемерна... пък сега не ни трябват такива емоции ... и не се съобразява с мен ...затова... пък и ми се иска да си почина сега и да се настроя за предстоящото човече, че после няма да има такава почивка  Crazy
Neat W и аз бях така ако евентуално е момче .... но после като разбрах че всичко му е наред .... и най-вече ми помогна "прясно" роденото детенце на моята най-добра приятелка .... момченце сладко пу пу ..... и това ми трябваше да разбера че изобщо не е важно .... Wink При тебе "кофтито" е че е 2-ро детенце-момче ... но пък съм сигурна че после ще си доволна и щастлива че пак е момче .... Сестра ми ми каза една приказка че като го видиш и ще си кажеш "Добре че е еди какво си" .... някак си майката си обича еднакво децата   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия