АВГУСТовска мама коремче демонстрира, чуди се след месец как ще маневрира (6)

  • 42 192
  • 733
# 420
Добро утро,

Влизам набързо само да се похваля, че вчера бях на преглед при кардиолог и всичко мина добре. Притеснявах се много, защото ни бяха наплашили, че бебето може да има генетични увреждания през 11та седмица. Слава богу на морфологията на която ходих в 17та седмица всичко изглеждаше нормално, а сега и сърцето е наред и може да си отдъхнем  Praynig Това беше хубавата новина за мен на вчерашния празник  Simple Smile иначе беше много смешно,защото лекаря събуди бебето и то започна да се преобръща и да му прави номера. Според кардиолога имам голям разбойник в корема  Laughing

Сега нямам търпение да купя нещо за бебето  Money може би ще устискам малко и ще дочакам Великден,че може да пуснат някоя друга разпродажба  Grinning


Queen E, радвам се че първия ден на Бобо в яслата е минал добре  Simple Smile на моя позната детето ходи на ясла от няколко месеца вече и тя казва че му харесва много защото си има приятели и няма търпение да се види с тях.

mim4eto85/Queen E, и аз съм набелязала тази количка, но не мога да я видя на живо тъй като тук не я продават. Може ли да ми кажете впечатленията си като я пробвате  Simple Smile една приятелка е имала друг модел на Jane и каза че са много качествени колички и ги препоръчва горещо. При мен основното изискване е количката да е лека защото апартамента ни е на малък хълм и ако си взема 15кг танк ще ми се стъжни живота  Thinking На мен сега фаворит ми е Sola2 на Mamas & Papas, но отново тук няма техен дистрибутор та ще изпращам свекърва ми, която живее в Англия, да я види. Ако я хареса мисля да я купуваме и да се свърша хаха Както казва ММ  май е по-лесно да си купиш кола от колкото количка  Rolling Eyes

Lude7ina7a, Wailla, честити ви розови и сини гащи  Hug

Ив*, благодаря за рецептата за течния шоколад. Мисля скоро да я пробвам, защото ММ много обича течен шоколад. Тортата ти изглежда невероятна!

Хубав и усмихнат ден от мен  Hug
Виж целия пост
# 421
wave, на мен всъщност ми расте нова коса. Моята е със средна дължина и права, един ден не сложих балсам и наизскочиха новите косъмчета, с дължина 2-3 сантиметра, които стърчаха като таралеж около главата ми Simple Smile

Тук темата май са количките, ама да попитам за креватчетата. Според вас има ли реална полза от това креватчето да може да се люлее?
Аз искам да купя възможно най-леко дървено креватче, без чекмеджета и екстри, което после лесно да разглобя и складирам. Сега обаче съм разколебана, люлеещо се може да се окаже удобно, ако помага за приспиване на бебето.
Виж целия пост
# 422
Добро утро,
Влизам набързо само да се похваля, че вчера бях на преглед при кардиолог и всичко мина добре. Притеснявах се много, защото ни бяха наплашили, че бебето може да има генетични увреждания през 11та седмица. Слава богу на морфологията на която ходих в 17та седмица всичко изглеждаше нормално, а сега и сърцето е наред и може да си отдъхнем  Praynig Това беше хубавата новина за мен на вчерашния празник  Simple Smile иначе беше много смешно,защото лекаря събуди бебето и то започна да се преобръща и да му прави номера. Според кардиолога имам голям разбойник в корема  Laughing

Сега нямам търпение да купя нещо за бебето  Money може би ще устискам малко и ще дочакам Великден,че може да пуснат някоя друга разпродажба  Grinning


Queen E, радвам се че първия ден на Бобо в яслата е минал добре  Simple Smile на моя позната детето ходи на ясла от няколко месеца вече и тя казва че му харесва много защото си има приятели и няма търпение да се види с тях.

mim4eto85/Queen E, и аз съм набелязала тази количка, но не мога да я видя на живо тъй като тук не я продават. Може ли да ми кажете впечатленията си като я пробвате  Simple Smile една приятелка е имала друг модел на Jane и каза че са много качествени колички и ги препоръчва горещо. При мен основното изискване е количката да е лека защото апартамента ни е на малък хълм и ако си взема 15кг танк ще ми се стъжни живота  Thinking На мен сега фаворит ми е Sola2 на Mamas & Papas, но отново тук няма техен дистрибутор та ще изпращам свекърва ми, която живее в Англия, да я види. Ако я хареса мисля да я купуваме и да се свърша хаха Както казва ММ  май е по-лесно да си купиш кола от колкото количка  Rolling Eyes

Lude7ina7a, Wailla, честити ви розови и сини гащи  Hug

Ив*, благодаря за рецептата за течния шоколад. Мисля скоро да я пробвам, защото ММ много обича течен шоколад. Тортата ти изглежда невероятна!

Хубав и усмихнат ден от мен  Hug

Избора ти е много хубав на количката, снаха ми я ползва и е страшно доволна, много е Лека и маневрена.
Виж целия пост
# 423
AleksandraN и на мен ми расте много нова коса, но и си пада... С предишната бременност не помня да е падала, а после косопада беше зверски  Cry  И моята е средна дължина и на всеки 2 месеца й вземам връхчетата, след като я изтормозя с боя  Wink

За креватчето - както го свикнеш детето, така ще е. Аз не бих взела люлеещо се, защото в началото е лесно, но после? Една позната си вкара така автогол с люлееща се люлка и после ела да видиш като трябваше да мине на нормално креватче - ревеше й се.
Виж целия пост
# 424
Ив,с тея вкусотии ми текнаха лигите Laughing Laughing Laughing
За креватчето-аз съм много доволна от люлеещото,нямала съм проблеми
Не съм се спряла още на количка.Като напредна още мисля да тръгна по магазините.Око да види ръка да пипне Laughing Laughing Laughing
Orangina радвам се че бебчето няма проблеми със сърчицето. Hug
Виж целия пост
# 425
Добър ден и от мен!   Nature Sunny
 1swing
Малкия герой спинка след уморителни игри на детската площадка с 2 негови връстничета. Чакам го да става и да отиваме пак навън.  Heart Eyes Толкова хубаво време, не е за вярване, че е за толкова кратко  Sad
Dessyy90, всичко е в главата ти, мила!  Hug Не го мисли, разсейвай се с други задачки и ангажименти и ще ти е по-леко!   bouquet
Queen E, браво на Бобо! Геройски се справя с промяната.  Hug
Lude7ina7a, да ти е честит розовия щъркел!   bouquet
МечтичкаД, оххх, тази диня - от 2 месеца я мисля, и все се сдържам да не ви се оплача, за да не ви се прияде и на вас... Тъкмо бях забравила, сега пак ще почна да сънувам.  Crazy Май ще ходя до близкия супермаркет на проверка Grinning 
Wailla, честито синьо щъркелче!   bouquet
skr, и аз все се чудя, като умни и интелигентни хора, защо повечето баби съвсем целенасочено правят неща, които знаят, че ще ни отдръпнат от тях, а съответно и внучетата им... Слава Богу при мен майка ми и свекърва ми се разбират от дума, и като кажа нещо, не оспорват, виж вече с по-възрастните (да са ни живи и здрави) липсва това разбирателство..  Thinking
Orangina, много се радвам, че опасенията са били безпочвени и бебчо е добре!  Hug
AleksandraN, нашата кошара е люлееща се, като в магазина ни убеждаваха, че "Връзвате едно въженце на решетката, лягате си и подръпвате"  #Crazy ... пълна глупост! Въобще не му действаше успокояващо това люлеене докато беше бебе. Веднъж го бях оставила на прабаба му за 10 мин, да вляза да се изкъпя, и като излязох по тревога, тя с такава сила люлееше кошарата, че ми се стори, че ще се счупи, а детето вътре плаче ли плаче.  ooooh! Но откакто почна да се изправя това му е голямо забавление - става и започва да се люшка на игра.  newsm07 Предполагам, че ако свикне да заспива така, ще е кофти, но не при всички дечица се получава. Та, аз съм за и препоръчвам люлееща се кошара  Heart Eyes
Пак ме чакат  wash hang 1ironing така че ви пожелавам приятен и слънчев ден!   bouquet
Виж целия пост
# 426
Момичета,влизам набързо д. се отчета,минах ФМ,всичко е в нормите
бебчо е добре,има си всичко,имахме надежда за момиче,но и този път е 100%мъж.С баткото ще става лудница у дома.Но нищо,живи и здрави да са. Heart EyesПрегръдки на вдички,по късно пак ще се включа.
Виж целия пост
# 427
Ох,и аз си мисля за диня и за един друг плод още,но ги видях на пазара не ми се видяха хубави и не си купих.Ще се помъча да изчакам още малко.
Виж целия пост
# 428
sistra, честито момченце!   bouquet
Янче, този друг плод да не е събрат на динята, че и по него точа лиги  Laughing Но и аз се навивам, че е още рано и ще се опитам да почакам  Whistling Поне видях, че домашните марулки са почти готови  Heart Eyes Скоро ще ги почвам тях   bouquet
(да, да, уж щях работа да върша)  ooooh!
Виж целия пост
# 429
sistra, честито момченце   babyuu

ох, и аз от много време си мисля за диня, защото много обичам. Сега вече наистина ми се дояде. Преди да забременея все се шегувах с ММ че ще го пращам да ми купува какви ли не неща по никое време  Flutter до сега не съм го карала, но май дойде и това време. Да видим къде ще намери диня, може би в интернационалните магазини ще са докарали някоя мароканска  newsm7

Относно кошарите, аз също гледах тези с колелца, но май ще се спрем на неподвижна. Мислехме си дали е добра идея да купим от тези които след това стават на легло, защото ми се струват много практични.
Виж целия пост
# 430
sistra, честито момченце!   bouquet
Янче, този друг плод да не е събрат на динята, че и по него точа лиги  Laughing Но и аз се навивам, че е още рано и ще се опитам да почакам  Whistling Поне видях, че домашните марулки са почти готови  Heart Eyes Скоро ще ги почвам тях   bouquet
(да, да, уж щях работа да върша)  ooooh!
Точно този плод е! Laughing Laughing Laughing
Марулите през вечер ги ям домашни не домашни немога да се сдържам.С много оцет ги ям Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 431
За възрастните - просто с възрастта изкукват  Joy Майка ми е почти на 62г, а и живота й никак не е бил лесен, та вече е доста трудна за комуникация в някои отношения Simple Smile свекито и тя чукна 60г, тя пък е друг чешит и няма излизане на главата. Изобщо не са си помисляли да се мешат в покупките и преди, и след раждането, не сме им давали и грам надежда за такива мисли  Mr. Green Майка ми предпочита да ми дава паричките колкото е решила да отдели по празници (ние с мм му ги събираме в банкова сметка), свекитата също. Понякога свеки се изпуска да купи нещичко, ама рядко има добри попадения, хихи Simple Smile Просто са им други разбиранията - и за цена, за качество, за предназначение  ooooh!

За косата - миналата бременност хич не ми падаше, но 3-4 месеца след раждането стана страшно - по слепоочията едвам ми остана коса  Shocked... И започна нова да си расте Simple Smile Сега не забелязвам разлика - пада си както обикновено.

За леглото - ние имаме дървено, с 4 чекмеджета, 3 нива и люлка. Първоначално нямах къде другаде да прибирам дрешките и затова с 4 чекмеджета. И люлката сме ползвали малко, с/без въженце  thumbsup

За заспиването на децата - тази тема много ще се дъвче с времето и всеки ще установи не само колко е различно неговото дете, но и колко са различни разбиранията и границите на всеки от нас Simple Smile
Аз доста четох/чета (книги, статии на чужди автори) покрай малкия. Твърди се, че първите 3-4 месеца каквото и да правиш / ползваш с малките, то няма да създадеш "вреден" навик - т.е. заспиване на гърда, люшкане, бял шум и тн. ВСИЧКО е позволено тогава. (ние сме ползвали бял шум и люшкане в леглото; на гърда, ръце не Simple Smile ). Идеята е в периода 4-6 мес (приблизително) да ги научим да заспиват сами (ние ползвахме нареваването точно тогава (още не бях чела за него и стана малко случайно) и стана доста лесно/бързо). Чукам на дърво малкия и досега си заспива сам и спи непробудно по цяла нощ ( с изключение, когато е болен и един период ноем-дек, който от само себе си премина), а от лятото си спи в детската стая.
След 6-7 мес възраст се смята, че децата започват да "помнят" - помнят как и с кого са заспали!!! Техните фази на сън са различни от нашите и когато премине 1та им фаза на дълбок сън и усетят че положението е различно от това, когато са заспали - се събуждат и могат да продължат да се будят на всеки 40-60 минути. Идеята е, че ако се научат да заспиват сами, изпадайки във фаза на лек сън / събуждане, пак сами ще могат да си заспят. Но ако например е заспало на гърда, с люшкане или друго - ще търси същите неща. Имам линк към една статия на английски ако някой иска да го пусна.
Виж целия пост
# 432
Момичета, скапана съм, ама много.......обаче много щастливаааа- Официално вече съм юрист!!!!!
Виж целия пост
# 433
Момичета, скапана съм, ама много.......обаче много щастливаааа- Официално вече съм юрист!!!!!
Честито!!! Hug  bouquet
Виж целия пост
# 434
Здравейте мили настоящи- бъдещи и бъдещи мами, както и нови мами! Най- накрая да направя включване след едноседмична липса на интернет (някаква сериозна повреда е имало в нашият район)  и нямах възможност да проследя развитието на темата от началото ѝ. Надявам се всичко с всички ви да е наред, да настъпват мир и разбирателсто със свекърви и родители, близки и приятели, защото в такъв период всеки трябва да си изкаже компетентното мнение. Кой минал по тоя път, кой и да не е минал да си каже какво му е на душата и както се казва "Много баби, хилаво бебе."
Започвам с хвалбите: минах миналата седмица преглед и докторът ми каза, че всичко е наред. Няма прекъсвания по гръбначния стълб, мозъка е в нормални размери, пръстчетата на ръцете и краката са си на мястот, сърцето функционира правилно, абе... все хубави неща. Опроверга моя първоначален майчински инстинкт и каза, че на 90% ще е момиче, съдейки по разположението на половите органи и остави едни 10% за татето, че може да е момче. В момента вече обмисляме име, защото и тук ще имаме много да го мислим. На баби ли ще е кръстена или ще им вземе само една две букви от името и ще го изменим по благозвучен за нас начин (или по-скоро за мен  Twisted Evil )
Тъй като друга тема която беше засегната тук бяха дрешките за изписването аз още не съм мислила по въпроса, рано ми се сртува. Но пък определено се вдъхнових да седна и да се науча най-накрая да плета, защото попаднах на едни прекрасни произведения на изкуството сътворени от прежда- разбира се роклички, шапчици и терлички, приличащи на пантофки. Толкова сладки и красиви knit
И другото, което е, днес се престраших да отида в лаборатията и да си пусна кръвните изследвания (изпитвам тих ужас от игли). Чувствам се герой, устаявайки на изкушението да припадна и единствено ме притесняват завишените левкоцити. Утре ще си занеса резултатите на доктора и ще го питам има ли причина да се притеснявам.
Относно чувства, които изпитвам, има моменти, в които се чувствам напълняваща, защото като се наям и сякаш се издувам повече  Laughing Надявам се с времето да свикна. Беборана си шава в мен, вечер я усещам повече, когато съм в покой, а преди да заспя започва да се бута и да се блъска "Не искам да си лягам!!!"
Хубав следобед ви пожелаваме и лека и спокойна вечер от нас  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия