АВГУСТовска мама коремче демонстрира, чуди се след месец как ще маневрира (6)

  • 42 192
  • 733
# 435
Момичета, скапана съм, ама много.......обаче много щастливаааа- Официално вече съм юрист!!!!!
Честито! Само напред Hug
Виж целия пост
# 436

За заспиването на децата - тази тема много ще се дъвче с времето и всеки ще установи не само колко е различно неговото дете, но и колко са различни разбиранията и границите на всеки от нас Simple Smile
Аз доста четох/чета (книги, статии на чужди автори) покрай малкия. Твърди се, че първите 3-4 месеца каквото и да правиш / ползваш с малките, то няма да създадеш "вреден" навик - т.е. заспиване на гърда, люшкане, бял шум и тн. ВСИЧКО е позволено тогава. (ние сме ползвали бял шум и люшкане в леглото; на гърда, ръце не Simple Smile ). Идеята е в периода 4-6 мес (приблизително) да ги научим да заспиват сами (ние ползвахме нареваването точно тогава (още не бях чела за него и стана малко случайно) и стана доста лесно/бързо). Чукам на дърво малкия и досега си заспива сам и спи непробудно по цяла нощ ( с изключение, когато е болен и един период ноем-дек, който от само себе си премина), а от лятото си спи в детската стая.
След 6-7 мес възраст се смята, че децата започват да "помнят" - помнят как и с кого са заспали!!! Техните фази на сън са различни от нашите и когато премине 1та им фаза на дълбок сън и усетят че положението е различно от това, когато са заспали - се събуждат и могат да продължат да се будят на всеки 40-60 минути. Идеята е, че ако се научат да заспиват сами, изпадайки във фаза на лек сън / събуждане, пак сами ще могат да си заспят. Но ако например е заспало на гърда, с люшкане или друго - ще търси същите неща. Имам линк към една статия на английски ако някой иска да го пусна.[/quo
Много си права. Моята майка ме приспиваше на колене и помня бях станала на 10-12 г и все и лягах по краката да ме люлее........ че и днес бих ама не се поbирам Grinning
Виж целия пост
# 437
Момичета, скапана съм, ама много.......обаче много щастливаааа- Официално вече съм юрист!!!!!
Честито!Отърва се вече.Останалите да му мислим. Laughing
Виж целия пост
# 438
sistra, честито момченце   babyuu

ох, и аз от много време си мисля за диня, защото много обичам. Сега вече наистина ми се дояде. Преди да забременея все се шегувах с ММ че ще го пращам да ми купува какви ли не неща по никое време  Flutter до сега не съм го карала, но май дойде и това време. Да видим къде ще намери диня, може би в интернационалните магазини ще са докарали някоя мароканска  newsm7

Относно кошарите, аз също гледах тези с колелца, но май ще се спрем на неподвижна. Мислехме си дали е добра идея да купим от тези които след това стават на легло, защото ми се струват много практични.
Благодаря,момичета диня има в Кауфланд,днес си купих 1,99кг.ако не ви зе яде много не си купувайте.НЕ СТАВА ЗА ЯДЕНЕ.Зелена и кисела.
Виж целия пост
# 439
Аз за това се въздържам още.
Виж целия пост
# 440
Момичета, скапана съм, ама много.......обаче много щастливаааа- Официално вече съм юрист!!!!!

Браво на нашето момиче!
Виж целия пост
# 441
Здравейте! Hug Ох, направо се скапах днес, а уж не трябва да се натоварвам Tired То уж бавно и полека, ама си оказва влияние дългото ходене. Confused Леко ме наболява коремът, а кръстът направо ме скъсва. Tired Дано утре не е толкова хубаво времето, че да си почина вкъщи, че иначе е грехота в хубавото време да стоя затворена...
Иначе Бобо днес сутринта в яслата плака повече, обаче го залъгаха и влезе вътре, успокои се и забрави за мен набързо. Mr. Green После не му се тръгваше особено, дърпаше ме мен да влизам вътре и да играем с децата. Laughing Ох, дано така бързо и лесно се адаптира и към бъдещото бебе! Praynig

Мимчето, страхотна е марката. И на Борис количката беше на Jane. Нямам забележка. Peace Ние я използвахме само около година, но не беше мръднала изобщо. После обаче я сменихме с лятна. Съжалявам, че я продадохме, ама... Здраве да е!

Благодаря за рецептата за течния шоколад. Ще пробвам тези дни! Flutter

Ох, момичета, диня не ми се яде, обаче толкова други плодове ми се ядат, които все още ги няма, че просто не е истина. Онзи ден се излъгах да си купя едни от тях (да не споменавам какви, че да не се прияде на някоя), обаче останах силно разочарована от вкуса. Sad Да идват топлите месеци, че нямам търпение за домашни плодове!

За косата - бих казала, че е станала по-здрава дори. Пада много по-малко в сравнение с преди. По принцип косата ми е доста дълга и си падаше в големи количества Laughing, но сега такова нещо няма. И съм много доволна, дано и като родя си остане така. Mr. Green

skr, мен също ме следи лекар от друга болница. Мисля да отида в Света Марина към седмия месец, за да поразпитам и да видя кой лекар ще си харесам, за да ме следи допълнително през останалата част на бременността, като ще продължа да си ходя и при сегашната ми лекарка.

Orangina, количката на Борис също беше на Jane. Както вече казах, бях изключително доволна. Не беше от най-леките, ама такава си я избрах. Но беше маневрена, удобна, много здрава и се буташе доста лесно, возеше меко... И за 1 година изобщо не беше мръднала. Сега пак съм се спряла на същата марка, вече показах и моделът. Мисля да я видя на живо, когато отида на ФМ в София. Та тогава ще напиша и какви са ми впечатленията. Peace
Иначе и аз бях харесала на Mamas & Papas, обаче се отказах след като я видях на живо.

За креватчетата и заспиването - аз съм против люлеещите такива. Детето ще свикне да заспива така и после няма отучване. Peace Иначе съм твърдо "за" дървените легла. Не харесвам кошарките за спане. Имахме, разбира се, но я носихме, когато ходим на гости или на почивка. След това я ползвахме много и за игра. Peace
А иначе синът ми от новороден спи в отделна стая. Досега проблем не сме имали. Слагам го в леглото и заспива. Просто така съм го научила. Сега четем приказки преди лягане и си знае, че като прочета приказката и загася лампата, е време да спи. Не го е страх. При нас е спал само, когато е бил болен. И бебето сега ще е в отделна стая и се надявам всичко да е ок, както при Бобо.

Деси, ей, честито! Hug Hug Отърва се ти, ама да му мислим ние, останалите. Confused Laughing
Виж целия пост
# 442
Добър вечер, аз се прибрах... цял ден изкарах на вън. Времето беше страхотно!

МечтичкаД, заповядай, ще уцелиш и празненствата за Цветница ; )))

Dessyy90, Честито!

За леглото - на каката беше дървено, трансформиращо се в юношеско. Ползвах го само, като кошара, защото направихме детска стая с големи легла и се обезсмисли използването му.
Преди да купим него мислехме да купуваме с люлка, гледахме едно, но се тресеше ужасно и се отказах.  Другото, което ме отказа е това,  за което е писала wave - за привикването.

За косата - с предната бременност започна да пада много след раждането, дано този път не е така.

Ах, диня... от кога си мечтая да започнат ягоди, череши, вишни и всякакви вкусотии.
Аз преди дни цял ден си мислех за джанки - луда работа :ДДДД


Виж целия пост
# 443
Абе, Ив, има ли още животни във вашия зоопарк? И изкарани ли са вече? Иска ми се да заведем Борис, ама хич не знам дали сега е подходящо Thinking
Виж целия пост
# 444
Абе, Ив, има ли още животни във вашия зоопарк? И изкарани ли са вече? Иска ми се да заведем Борис, ама хич не знам дали сега е подходящо Thinking


Да ти кажа не съм ходила от миналото лято, тогава имаше животни, но и доста липсваха и миришеше жестоко. Сега не е много подходящо пътя до там е в ремонт - най-после уж асфалт да има. Можеш да стигнеш, но през пепелаците и камионите или през крепостта покрай паметника на В. Левски (има хубав асфалтиран път до там)
Виж целия пост
# 445
Dessyy90 - браво, честито на теб!  Така се прави Simple Smile

Интересни включвания за креватчето! Вероятно ще купим неподвижно. Ама таткото нали е чувал, че децата спят в ЛЮЛКА, веднага се лепна на люлеещо и ме замисли Simple Smile  QueenE, и аз ще пробвам да оставя дребосъчката в самостоятелна стая, да видим дали ще ми се получи.
Виж целия пост
# 446
О, Ив, няма да ни се получи значи. Мерси за информацията. На лято може да ги пратя с баща му самички. Laughing

Александра, ще се получи, стига ти да си ок с това, да нямаш притеснения... Всъщност, ще имаш, но важно е да не се поддадеш. В началото на мен ми беше адски трудно, притичвах нон-стоп да проверявам дали е добре, въпреки че имахме бебефон с камера и го виждах... Идваше ми да си го взема в нашата стая, но се сдържах, издържах и не съжалявам. Peace За него така е по-добре, става по-самостоятелен, пък и не се бои да остава сам в тъмното, което много ме радва, защото аз все още имам такъв страх, от малка ми е. Simple Smile
Виж целия пост
# 447
Здравейте момичета!
Аз да се отчета за феталната си морфология днес. Бях при д-р Искилиева днес, на пръв поглед до колкото успя да види всичко е в норма. Като изключим това, че моята госпожица беше надолу с главата и не успяхме един час да я завъртим за да измери всичко лекарката. Утре сутрин втора част... дано се завърти. Някой имал ли е такъв проблем и ако да имате ли начин да завъртите бебето. Сигурно е много тъп въпрос, но и на биохимичния скрининг беше така, сега пак... винаги е завъртяна точно обратно на нужното. Моля се утре сутринта да благоволи да се обърне, защото вече ми е неудобно...
Да питам и нещо друго... На някоя от вас изписвали ли са и пробиотици.? Във връзка със проблеми с корема (запек). Чета само хубави неща за тях и бременните, а днес д-р Искилиева каза, че не било практика да се дават масово и ми изписа други неща?!? Споделете, ако някоя има опит.
Виж целия пост
# 448
Момичета, скапана съм, ама много.......обаче много щастливаааа- Официално вече съм юрист!!!!!

Честито Деси, вече си имаме юрист в групата 😊 Пожелавам ти успешна професионална реализация, ама преди това да си най-щастливата мама през август😎
Виж целия пост
# 449
Добър вечер, мили дами!   bouquet
За заспиването - това е неизчерпаема тема и най-важното - всяко дете е различно!  Peace Само да споделя, моят син заспиваше най-често на гърда, и то може би до към годинката и малко след това. Возенето в кола/количка, и белия шум също го приспиваха. Една приятелка, с мома, с 3 месеца по-малка от Никола, нон-стоп ми натякваше как ми се е качил на главата и трябвало да се поуча от нея и да го оставя детето да се нареве, както тя била правила от самото начало...  Crossing Arms Е, така и не й обърнах внимание. След като проходи синчето, лека по лека започна да се уморява много повече и от само себе си започна вечер да заспива от умора, играейки си. С времето и на обяд заспиваше от умора и така, докато един ден не си казах - ако не ми потърси да го слагам на гърда, няма да му давам повече, така и не се сети от тогава насам. За протокола - спи в отделна стая откакто сме се прибрали от изписването, кърмен е на поискване и вече от 4 месеца заспива като гушне плюшеното си мече сам в креватчето в стаята си на тъмно. (А тази моята приятелка с "методите на възпитание" не може до тоалетната да отиде през нощта, защото малката се стряска при най-малкото движение в стаята Sad ). Лично аз съм много против крайностите и смятам, че всяко нещо се случва по-лесно, ако се случва бавно и постепенно и точно тогава, когато му е времето, сиреч - не се насилват нещата, или най-важното за мен е да се водя по детето  Heart Eyes
Dessyy90, честито!!!   bouquet Много бъдещи успехи!  Hug
Ваня В., честито момиченце!  Hug Радвам се, че всичко с нея е наред!   bouquet
Queen E, в отделна стая ли ще слагате новият член на семейството, или в една с баткото? Ние нямаме възможност за още една отделна и ще ги слагаме в една стая, хем и да свикват едно с друго децата.
Хайде, лека вечер, че ми се затварят очите  newsm46

Редакция: Сетих се да ви питам нещо. С ММ се каним да сменяме колата от миналата Б насам, но все отлагаме, а и засега ни върши чудесна работа (и е мъничка, маневрена, лесна ми е за каране и харчи малко), но е ДВУВРАТКА... Майки на по-големи дечица са ми споделяли, че двувратката е перфектна, да си оставиш децата отзад, без да се тревожиш, че ще си отварят в движение или ако спреш за малко, ама все си мисля, че повечето автомобили си имат някакви parent control-и и може да се ограничи действието на децата... Притеснено ми е, че ако тръгнем да купуваме нещо по-голямо, вероятно ще е миниван, и не знам дали ще се справя да я карам - карала съм комби, но бях много зле с габаритите и паркирането й Sad Някакви съвети?...   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия