Мама е от щастие примряла - на НОЕМВРИЙЧЕТО сърцето е видяла

  • 32 378
  • 737
# 405
Теичка след като си я знаеш, значи няма от какво да се притесняваш и можеш да й кажеш, когато намериш за добре   bouquet Хубаво е да има повече такива шефове  Peace

А... сега като Пепитобс спомена се сетих да ви кажа нещо - по време на бременност имате право на 180 дни болнични + 45 дневния, който се издава преди раждането  Laughing  

Само една бърза вметка - към работещите мами, този болничен не го ползвайте ако не ви се налага, защото мнооооого влияе после на цифрата на майчинството, което ще получавате първата година. не разчитайте, че ще ви плащат 90% от заплата и ще си лежите вкъщи на спокойствие далеч от напрежението на работа, а после като дойде време и бебчо се роди ще си получавате същите паричките първата година. Уви! Sad нещата не стоят по този начин. Майчинството пада като цифра именно заради този болничен АКО се ползва. Сега, ако има основание и е наложителен, няма избор, но ако е просто ей така, съъветвам да не се излиза в болничен...

П.С.
Последно ви четох като бяхте още на 11стр. в чужбина съм в момента, дъщеря ми се разболя, сега и аз, че и ММ също прихвана. много ми е куцо, а аптечните ми запаси от бг лекарства започнаха да се изчерпават. кофти е да си в друга страна и да си болен! Sad((
Та сега чета, но вие сте толкова изчерпателни, че да се чудя какво ново и различно мога да кажа... Simple Smile))
По темата с трите деца - обожавам големи семейства. Голяма мечта ми е, но да видим как ще се справим с две пък другото после. Simple Smile))
Към мамите с малка разлика - хух, доста наболяла тема и при мен, Н-та въпроси ми се въртят в главата и разчитам на вашата подкрепа. Разнасям я, нося я, катери ми се отгоре, няма как, за сега е ок. Нооо гледам да я отучвам малко по малко. Simple Smile
Иначе гърдите - един ден са там, друг ден забравям, че ги има. Тези днни съм по-отпаднала, изморено ми е, тежко ми е. Хем съм гладна пък нз какво ми се яде. Главоболие ме мъчи. Витамини още не пия освен ФК.
На преглед бях преди да заминем, т.е. 23 март. Видя се само сакче. За съжаление, следващия ми преглед няма да е по-рано от края на април или началото на март, защото така или иначе ща не ща по него време ще съм живот и здраве около 12 г.с. и ще ми е време за регистрация. стига всичко да е наред до тогава, че както знаете първите 12 седмици са най-опасни. Та, видя се сакчето, но до там. Така се надявах да се види сърчице, но уви....
Относно темата с пушенето - бивш пушач съм. Организма ми сам започна да ги изхвърля още преди предната ми бременност. А сега съм върл враг. Насилих и ММ да ги спре и някой път като му се допуши и става див скандал с побой  Laughing Laughing Laughing та така де... гелдам да си поддържам норманите активности през деня, но определено и се пазя, защото мнооого лесно се измарям. това сърцебиене, задъхване нараво ми спират тока. Simple Smile

У, добре дошли на новите мамчета. Бъдете спокойни и позитивни. Колкото по-малко нерви и притеснения на този етап, толкова по-добре. Има време кога да се шашкаме. Simple Smile))
Виж целия пост
# 406
Привет и от мен, а така само хубави новини да се чуват. В понеделник съм на ехо и чакам с нетърпение да го видя колко е пораснало .... като виждам размерите на вашите точици са доста добри браво  Simple Smile
Да ви кажа аз следобед си пийвам по едно кафе, не мога да издържа ..... опитвам се, обаче заспивам на стола ... и ми е едно такова, знам, че едно на ден не е проблем, ама  newsm78

За хапването до момента 3 пъти съм яла, така че какво да кажа  Joy но за сметка на това пия много водаааа .....

И аз в Понеделник съм на преглед успех.
 Честито за хубавите новини на
Fantasy_Girl   Еstlar
Виж целия пост
# 407
Като стана дума за зъби, на някой налагало ли му се е да ходи на зъболекар?
Аз вече ходих между другото, и имам чувството, че няма да е за последно през бременността. Та ми се ще да чуя и вашето мнение  Thinking и опит.

Бебето смучи много калций през бременността. Първия и последния триместър не е хубаво да се ходи, но като цяло след раждането ще ти трябва цялостно попиване на зъбките, че все пак ако не сме приемали достатъчно калции, бебето го изяжда от нашите запаси. това наййй-често удря в зъбките за съжаление...
Виж целия пост
# 408
Буби а дали има проблем да се изчисти зъбния камък в 7г.с. съм и събота съм на зъболекар
Виж целия пост
# 409
Ааа относно зъболекаря, какво ще кажете за лекуване на зъби по време на бременност ... за снимка знам, че не трябва да се прави ... но за работене и лекуване си нямам идея  newsm78
Виж целия пост
# 410
Здравейте, сладурки   bouquet
Честито на чулите сърчицата  Heart Eyes  Няма по-прекрасен звук от това  Heart Eyes
Честито и на новодошлите мамита  Hug  Лека и безпроблемна бременност до финала  Hug

Аз имам 1 питанка /по-скоро за мамите с 2ро дете, но ако има и друг , който да даде акъл, ще съм доволна/. Чудя се кое е по-добре - да си остана с парите от майчинството или да си го прекратя и да ползвам болнични за бременност ?!

Нели, колко време ти остава до края на първото майчинство? Тази тема силно ме интересуваше и ще ти кажа долу-горе какво знам. Дай ми някакъв ориентир просто? Simple Smile
Виж целия пост
# 411
За лекуването на зъбите е по усмотрение на зъболекаря, но е препоръчително да се случва във втория триместър. При почистването на зъбния камък с ултразвук, няма проблеми. С пломбите също няма да имате проблеми. Но с лекуването .... посъветвайте се дали не можете да изчакате до след раждането и тогава... Wink
Виж целия пост
# 412
Здравейте, сладурки   bouquet
Честито на чулите сърчицата  Heart Eyes  Няма по-прекрасен звук от това  Heart Eyes
Честито и на новодошлите мамита  Hug  Лека и безпроблемна бременност до финала  Hug

Аз имам 1 питанка /по-скоро за мамите с 2ро дете, но ако има и друг , който да даде акъл, ще съм доволна/. Чудя се кое е по-добре - да си остана с парите от майчинството или да си го прекратя и да ползвам болнични за бременност ?!

Нели, колко време ти остава до края на първото майчинство? Тази тема силно ме интересуваше и ще ти кажа долу-горе какво знам. Дай ми някакъв ориентир просто? Simple Smile

Ооо много време имам до края. До януари 2016 год. съм Simple Smile Т.е. /живот и здраве/ като родя, разликата с децата ще е 1 год. и 10 месеца и ще се застъпят майчинствата Simple Smile
Виж целия пост
# 413
Не е вярно съвсем това, че майчинството намалява от болничните. Работя в НОИ и болничните минават през мен.
Аз излязох в болничен в края на 6ти месец и взимах майчинство понякога повече от заплатата ми. В зависимост от работните дни за месеца.
А идеята сега, Нели, е да се водиш върнала се на работа, да получаваш парите по болничните + полочината майчинство за първото дете и малко преди 45-дневния да излезеш отново в "Отглеждане на дете до две годишна възраст", за да ти се водят застъпени майчинствата и да не ти се смята нова база, която да ти бъде ниска заради месеците на 340 лв.
Виж целия пост
# 414
Е,момичета и аз най-накрая видях туптящото сърчице на бебо.Много съм щастлива.Само дето доки ме изкара,според околоплодния мехур в 5ГС.Според бебо на другия преглед29.04 щяла да каже със сигурност.И  за термина не каза нищо .Каква е тази работа?Зацапването почти спря.Това е от мен.Честито на мамчетата,видели сърчица👍
Виж целия пост
# 415
Весе нещо не те разбрах  newsm78  Преди време си говорихме с ММ и се сетих, че като бях в болнични през 1та бременност взимах повече от тези 340 лв., които са за 2-та година. И се зачудихме дали може да си го прекратя и да мина пак на болнични  newsm78  А каква е тази работа с "болничните + половината майчинство за първото дете" ?  newsm78

GeriOhara честито сърчице!!  Hug  bouquet   Терминът можеш и сама да си го сметнеш по 1я ден на последния МЦ. Напиши в Гугъл "Калкулатори за термин" и ще ти излязат Wink
Виж целия пост
# 416
АКо излезеш болнични, все едно си се върнала на работа. А ако си на работа, освен парите по болнични, имаш право и на половината от майчинството (340/2=170) до навършване на 2 години на първото ти детенце.
Виж целия пост
# 417
Нели, ако се върнеш на работа преди края на втората година и попълниш там една молба/декларация, ти изплащат половината майчинство, т.е. по 170лв на месец.

Буби, ако си взимаш болничен, който ти е по-нисък от заплатата, тогава ще ти падне майчинството, но ако болничния ти е по-висок от заплата или излезеш в болничен, НО НЕ се върнеш на работа и излезеш директно в 45 дневния болничен, тогава майчинството ще се изчислява върху заплатата преди болничния и този болничен няма да играе. Но е много важно да преминеш от единия болничен в другия, без да се връщаш дори за ден на работа (тук не съм сигурна дали 1 ден е достатъчен, но май е). Иначе ще ти влезе и болничния и ще ти свали майчинството, както се е случило при теб.
Виж целия пост
# 418
Идеята е в момента на излизане в 45-дневния да не сте на работа, а в "Отглеждане..." А това може да се прави колкото пъти искате. Тоест да се връщате на работа и отново да излизате в майчинство.
И пак, тук става дума само за засечени майчинства. Иначе си се исчислява на база 24 месеца назад.
Виж целия пост
# 419
Здравейте и от мен! Нова съм, но искам да се запиша и аз към очакващите бебе през ноември. Днес ходих на лекар и се установи, че съм почти в 8 седмица   Simple Smile. Надявам се всичко за напред да бъде добре! Желая на всички лека бременност! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия