Автоимунен тиреоидит на Хашимото (37)

  • 96 566
  • 745
# 660
Момичета, аз пък не мога да спазвам никакъв режим с моите 48 кг. И без това съм почти тревопасно, ям месо, но само, когато имам апетит към него. Виж, сладкото, киселото мляко и сиренето са моето А и Б на масата- лош навик, но не мога да се откажа. Не съм забелязала да ми пречи нещо от гореизброените изкушения на стомаха.... все съм си същата и преди и сега... Simple Smile
Виж целия пост
# 661
Лично за себе си смятам, че моята първопричина идва от стомаха.
И аз съм на същото мнение.

Цитат
Цялото нещо ме предхожда с цистити, инфекции и т.н.
При мен беше абсолютно идентично положението, и една година след това ми се появи Базеда.
По метода на изключването, установих, че при мен проблема е глутена.
Виж целия пост
# 662
Да се запиша, че да не изпусна.
Дъщеря ми е с хашимото,моля помогнете ми.
Има видима подутина на шията, тсх 20,анти ТПО 134 ,тя е само на 14г

Виж целия пост
# 663
Доста дълго време страдах от гастрит, и никой не можеше да намери причината..Правили са ми 4 пъти гастроскопия за щастие в Щатите ,където това е с тълна упойка, но така и не се разбра причината.Накрая решиха че е на нервна почва. Както и повечето болести впрочем.
Виж целия пост
# 664
Малко встрани от последните публикации,  но мислите ли,  че тази статия е правдоподобна:
http://www.9m-bg.com/?p=cat_inner&sub=1&id=5002


Миа,  не ми стана ясно написаното,  което е цитат.
Подкрепям казаното по-горе за хранителните режими,  имаме нужда от ограничения на някои храни определено.
Виж целия пост
# 665
Малко встрани от последните публикации,  но мислите ли,  че тази статия е правдоподобна:
http://www.9m-bg.com/?p=cat_inner&sub=1&id=5002

И аз я четох. да ти кажа малко не съм съгласна, но пък не съм лекар  hahaha  bouquet
Виж целия пост
# 666
Agressiva,много благодаря!И аз смятам за много важно хрането,точно поради зи причина запохнахме с моя мъж вначалото на годината с детоксикации и разделно хранене. Промених почти изцяло храненето ни и това ни повлия доста добре,а аз без усилия малко по-малко смъквах кг и от 68 сега съм 63! Спорта също е важен,ходимна много дълги разходки с моя мъж , аз не мога бягам, но пък ходя на народни танци. Сега обаче ще се огранича само с разходките. Но може да опитам този нов режим,препоръчан от вас. А какво означава говоря за дамата снимката,че приема натурален хормон?
ДрДр. райков няма часове до края на месецаима ли друго място където преглежда? Благодаря!
Виж целия пост
# 667
Натурален хормон е препарат в определено съотношение т4 и т3,извлечен от сушена свинска жлеза,  защото е най- близо като устройство до това на човека.  За мен това това е по-малкото зло,  ако някога пак пия хормон ще се ориентирам към такъв. Такива са Nature Throid, Armour,  т.н. При Хашимото е нарушено обръщането на т4 в т3, почти никой лекар не споменава, че за това е необходимо прочистване на черния дроб, където се случва тази конверзия. Има и други препарати т3 и т4 в едно от типа на френското Еутирал, гръцкото Дитиронин,  но това според мен прави невъзможно естествено да си произвеждаме т4... :/
Виж целия пост
# 668
йков няма часове до края на месецаима ли друго място където преглежда? Благодаря!
Нещата стоят така:
Обаждаш се на личния телефон на доктор Райков (GSM 0888/ 833 263). Започваш така:
Бременна съм, пия 25 микрограма еутирокс, ТСХ ми е 4,84, от Шумен съм, исках да се консултирам с вас, но няма часове, а съм в началото на бременността и доколкото разбрах ТСХ трябва да е по-ниско.
Единия вариант е да те пита имаш ли доктор в Шумен, гледал ли те е на ехо, каква ти е диагнозата и да ти увеличи дозата по телефона, а да си запишеш час и да отидеш когато можеш.
Другият вариант е да те извика да дойдеш във Варна, ако искаш естествено, и който и да е ден: вторник, сряда, четвъртък след 18 часа приема без час в МК Плюс ( уличката зад община Варна). В Транспортна болница, когато е там също приема пациенти, но не за преглед, а ако се налага да носят резултати, само за корекция на доза или за рецепти. Там няма апаратура, както в кабинета си в МК Плюс.

За професор Христозов може да запише час тук:
http://www.medicinski-centur-varna.com/

Ако е само за диагноза ти препоръчвам професор Христозов, ако искаш да те следи доктор по време на бременността ти препоръчвам доктор Райков.
Вторият доктор винаги приема пациенти, никога няма да те върне, ще те приеме и извънредно. Работи по здравна каса и винаги си вдига мобилния телефон. Прави консултации на негови пациенти и по имейл, и по телефона.
Виж целия пост
# 669
Много ви благодаря!Вие сте чудесни!Желая усмихнат петък!
Виж целия пост
# 670
Здравейте! От вчера и аз съм във Вашите редици, диагноза Хашимото. След като три дни не спах от притеснение след като излязоха резултатите високо тсх, високи ТАТ и МАТ, вчера един виден софийски ендокринолог с половин уста ми постави диагнозта. Аз очаквах това и видимо се притесних, а той ми каза "спокойно госпожо ще си пиете хормона до края на живота и всичко ще е наред" и така си ме изпрати с л-тироксин 0,25 да си ходя.

Но не влезнах за това, а  да Ви кажа на всички, които пишете в тази тема, че сте страхотни, давате огромна информация за заболяването, добавките и храненето, които аз така и няма да чуя от устата на прехваления ендокринолог. Беше ми безкрайно полезно да Ви чета!!!  bouquet
Виж целия пост
# 671
Да не е бил Начев, че той на госпожа говори  Mr. Green

здравейте! От вчера и аз съм във Вашите редици, диагноза Хашимото. След като три дни не спах от притеснение след като излязоха резултатите високо тсх, високи ТАТ и МАТ, вчера един виден софийски ендокринолог с половин уста ми постави диагнозта. Аз очаквах това и видимо се притесних, а той ми каза "спокойно госпожо ще си пиете хормона до края на живота и всичко ще е наред" и така си ме изпрати с л-тироксин 0,25 да си ходя.

Но не влезнах за това, а  да Ви кажа на всички, които пишете в тази тема, че сте страхотни, давате огромна информация за заболяването, добавките и храненето, които аз така и няма да чуя от устата на прехваления ендокринолог. Беше ми безкрайно полезно да Ви чета!!!  bouquet

Виж целия пост
# 672
и аз веднага си помислих, че е Начев, а и той е такъв позитивен и мил  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 673
Не случайно казах, че сте страхотни!  bouquet Hug
Виж целия пост
# 674
Някой приемал ли е естрофем?В листовката на тироксина си пише, че естрогените повишават нуждата от тироксин, но чак пък толкова......След почти месец прием на естрофем ТСХ ми се завиши от 1,06 на 4,40 smile3555 Докторът ми каза да не си променям дозата, но ми е интересно дали на някой му се е случвало нещо подобно.
Хувава вечер! beer
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия