Великобритания - тема 58 Пролетно Зелена

  • 76 168
  • 743
# 435
Благодаря за идеята Бу! Записвам си всичко и хостелите ще погледна.
Виж целия пост
# 436
Здравейте, мами! Simple Smile

Извинявам се че така нахлувам в темичката ви, но понеже ни предстои местене в Лондон бих искала да ви помоля да ми дадете информация относно започване на работа във фризьорски салон. Бих искала да работя като фризьорка, но признават ли се там дипломите изкарани в България или трябва на място да се карат там курсовете и да се придобият техни квалификации? Все още не съм карала тук курсовете и се чудя дали изобщо ще ги признаят. За да се придобие разрешително за отваряне на салон, необходимо ли е фризьорът да е минал обучение на местно ниво, или си признават нашите курсове и документи от България? Изобщо ако някой има някаква информация по темата, много ще съм ви благодарна да споделите с мен, каквото знаете. Благодаря Ви   bouquet  Simple Smile
Виж целия пост
# 437
Ave, маршрутът ти е супер, записах си го. Имаш ли подобен за Манчестър и регионa, че ще имам гости за няколко дена и се чудя какво да им показвам?
Виж целия пост
# 438
Ave, маршрутът ти е супер, записах си го. Имаш ли подобен за Манчестър и регионa, че ще имам гости за няколко дена и се чудя какво да им показвам?
   Заведи ги до Ливърпул  Mr. Green На мен лично като център и места за виждане доста повече ми харесва...
Виж целия пост
# 439
Ave, маршрутът ти е супер, записах си го. Имаш ли подобен за Манчестър и регионa, че ще имам гости за няколко дена и се чудя какво да им показвам?

Ако имаш въпроси за Лондон по специфични, питай....happy to help:)Simple SmileSimple SmileSimple Smile.
За Манчестър и региона, в какъв диаметър искаш да се включиш?
Иначе ще ти нахвърля за Ливърпул/Манчестър , но можеш да включиш и Честър,ама за там Miss Fine ще ти помогне, нея си я бива в обикалянето...... Grinning

За. Лондон за преспиване, ще се разтърся по късно и ще видя дали пазя детайлите на една guest house. Последните гости спаха там срещу 40 лири на вечер и то в последната минута запазено. Намира се в Strattford , но с автобус, мисля,че около 2 лири беше билета за около 20-30 мин си на пъпа на Oxford Street.

Иначе за Манчестър, имам guide за Deansgate и Canal Street... Laughing
Препоръчвам за храна Top Kapi Palace ресторанта на Deansgate, следобедната след 16 часа смяна се покрива от българка, много приятно момиче от Русе.
Виж целия пост
# 440
Ave, маршрутът ти е супер, записах си го. Имаш ли подобен за Манчестър и регионa, че ще имам гости за няколко дена и се чудя какво да им показвам?
  Заведи ги до Ливърпул  Mr. Green На мен лично като център и места за виждане доста повече ми харесва...

Ами да, съгласна съм,че там един ден можеш да уплътниш.
Като започнеш с Albert Dock, музея на Бийтълс, Морския музей , Голямата катедрала...

Иначе в Манчестър -  повече за shopping...но MediaCity, музея на Манчестър, museum of Science and Industry...Честър ще е по интересно..


Иначе ако имате време и ви се пътува , задължително Йорк.
Виж целия пост
# 441
  Има и няколко мн хубави замъци в околията....Зависи какво им се гледа на хората. В Манчестър и Трафорд центъра е хубав, ако искат по-интересен шопинг и стадиона, ако са фенове.
   А мис Файн обича да пътува, съпружието, ако ми се връзваше на акъла, нямаше да има място, където да не сме били, ама тц...
Виж целия пост
# 442
http://www.booking.com/hotel/gb/cottage-76.en-gb.html?sid=a80426 … total;ucfs=1&

Това е guest house в Лондон....много удобно да стигнеш до центъра. Няма закуска, но предоставят кухня с пълно оборудване и help yourself.
Банята и тоалетната са на етажа, т.е. Не е en-suite стая...но за тези пари е повече от добре. На около 15 мин пеша е големия Westfield Shopping Centre и там може да се купи за ядене....
Виж целия пост
# 443
Момичета, да попитам за всеки случай и тук, понеже е тематично: има ли такива сред вас, пазарували от английските онлайн оптики - www.theopticshop.co.uk и www.blazesunglasses.com? Ако да, моля за включване  bouquet
Виж целия пост
# 444
Gaieneta, една майка на която дъщеря търси работа като фризьорка пише тук,  дано се включи.

Момичета и аз съм с въпрос.  На 13 бях в сържерото да се запиша че съм бременна,  казаха ми да чакам писмо и мидлайфка да се свърже с мен,  утре стават три седмици и вече започвам да се притеснявам.  Някой дали му се е случвало да чака толкова много?

А,  дали знаете на Банк холидейте дали е безплатно паркирането, там къдете в неделя е безплатно,  за Лондон става въпрос.  Иска ми се да отидем до Хайд Парк да видим салютите за новата принцеса.
Виж целия пост
# 445
Gaieneta, една майка на която дъщеря търси работа като фризьорка пише тук,  дано се включи.

Момичета и аз съм с въпрос.  На 13 бях в сържерото да се запиша че съм бременна,  казаха ми да чакам писмо и мидлайфка да се свърже с мен,  утре стават три седмици и вече започвам да се притеснявам.  Някой дали му се е случвало да чака толкова много?

А,  дали знаете на Банк холидейте дали е безплатно паркирането, там къдете в неделя е безплатно,  за Лондон става въпрос.  Иска ми се да отидем до Хайд Парк да видим салютите за новата принцеса.


Трябва да видиш на място за паркирането защото е различно при различните общини...може и да се плаща на банк холидейс.
Виж целия пост
# 446
Да допълня към маршрута за Лондон.
В ST Paul катедралата се плаща вход, мисля че 16 лири. Обаче, ако има служба , не се плаща нищо обаче. Аз хванах следобедната, около 3-3.30 пм...A must see...
Виж целия пост
# 447
По въпроса за фризьорството, открих местна БГ фризьор и козметика със собствен салон. Може да попитам като отида следващия път..
Виж целия пост
# 448
Честно казано нямам идея какво искам да им показвам. Живея тук повече от година, но така ме е грабнал животът, че почти никъде не съм ходила.

Не е задължително да е Манчестър, за него се сетих като по-голям град. Иначе аз съм по-близо до Preston.

Те ще са с 5 годишно дете, та ми се иска да ги водя на подходящи за него места. Едното мисля да е зоопарк, чудя се дали да се замъкнем до Честър, знам че е страхотен, но и че отнема цял ден, а те ще са ми на гости само 3 дена. Сега се сещам, че те имат приятелка живееща в региона и сигурно ще искат да я видят, така че май ще отидем до този зоопарк. Miss Fine, какво друго ще предложиш в региона?

Мислех си и за ферма за малките, както и разходка до Lake District, за другите дни. Отворена съм за всякакви идеи.
Виж целия пост
# 449
Ave страхотно! Много ти благодаря за guest house предложението. Всичко си записвам.

Изобщо от голяма помощ сте ми. Ние днес плащаме билетите. Връзват ни се 3 нощувки или 2 дни и половина за разглеждане. Само дано времето е с нас и успеем да видим всичко запланувано.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия