В очакване сме всички вече на АПРИЛското човече - Тема 19

  • 35 632
  • 740
# 105
Никол, аз си живеа с тази болка от доста време. Особено след разходка, като съм се отпуснала и стана направо ми се реве. Едвам се въртя в леглото.
И мен почна да ме наболява кръста, на всичкото отгоре бебка днес много се дупи... А аз, кукувицата, щях да се пребия преди малко, хлъзнах се:(
Виж целия пост
# 106
Рози и преди си ми болеше, но вечер и лекичко, а сега направо както казваш ми се реве и крещи от болка  #Cussing out  , а като трябва да въртя в леглото се хващам за таблата на леглото и за дюшека  Whistling
Виж целия пост
# 107
Рози и преди си ми болеше, но вечер и лекичко, а сега направо както казваш ми се реве и крещи от болка  #Cussing out  , а като трябва да въртя в леглото се хващам за таблата на леглото и за дюшека  Whistling
И аз съм така с болката и обръщането. Случайно открих един ръб на леглото за който успявам да се хвана за да се завъртя Simple Smile Болката е от отварянето на костта, а тя трябва да се отвори, за да излезе бебето, така че търпим си и това е!
Виж целия пост
# 108

И аз съм така с болката и обръщането. Случайно открих един ръб на леглото за който успявам да се хвана за да се завъртя Simple Smile Болката е от отварянето на костта, а тя трябва да се отвори, за да излезе бебето, така че търпим си и това е!

Аз се опитвам да му обясня на моя бебо,че няма да излиза от там...... Laughing ама не ме слуша и ще трябва да изтърпя болката  Joy
Виж целия пост
# 109
И мен ме боли много. На моменти като вземе да се разпъва бебка и направо ми избиват сълзи, а интересното е че док вчера каза, че главата и е високо.
Относно упойката явно много си зависи от анестезиолога. Когато раждах баткото не съм имала никакво главоболие, единствената болка беше при контракциите след секциото. При поставянето също нямаше болка, беше доста неприятно усещане, но не и болка. На мен пък ми бяхя казали, че главоболие и повръщане има след пълна упойка  newsm78
Виж целия пост
# 110
Мен не ме е боляла глава след спиналната упойка предния път, но кумата ми в друга болница беше умряла от болки почти седмица. Май зависи и от вида лекарсство, което се ползва за упойка.
Виж целия пост
# 111
здравейте момичета,
днес май сме със затишие откъм нови бебчовци Simple Smile
За болките в кръста и таза, аз   миналата седмица имах няколко дни поред доста силни, та по едно време си мислех, че бебо няма да устиска 36-та седмица. Наистина обръщането и ставането от леглото е най-кошмарно тогава, но реших че ще стисна зъби и няма да пия но-шпа. Полежавах повечко време, за да устискаме и така. Цяла бременност се стремя да си спестявам пиенето на излишни лекарства, ако може разбира се, че тия микробиологии ми разказаха играта да лекувам кво ли не.
Утре съм за първи път на тонове и ще ми вземат и цито, че в началото заради някаква бактерия от микрото ми изкараха 3б цито-групата та ходих и на още накакво изследване,на което уж нищо не видяха. Та сега се моля втората цито да излезе Ок.
Иначе коремни и менструални болки от мин. седмица насам си имам редовни, но вече съм 36-та г.с към края и си казвам, че по-добре сега да излезне преди да е подминал 4,5 и кг.
Че ми омръзна свеки да ми разправя как в техния род се раждат по 4,800-5 кг и малчо вървял абсолютно като тях и за това да съм ходела да раждам със секцио "да не съм се мъчела" с нормално с толкова голям плод, щото накрая щели да го вадят с вакуум (каквото и ще да е това).  #Cussing out
Омръзна ми просто да й обяснявам, че нищо не се знае още, че разликата между нея и мен е от земята до луната, а и никой не може да предвиди каквото и да е, нито за кг, нито за раждане. Не виждам смисъл доброволно да ходя да ме режат за секцио.
Оф наоплаках ви се пак, макар и да нямах такова намерение, ама явно ми е тежало Simple Smile
Виж целия пост
# 112
Jasmin_veni, аз не ти благодарих май за прекрасните съвети! Hug Дори си ги разпечатах, че ако нещо забравя да вадя листа и да ги следвам! Laughing
Болките в кръста и таза са от доста време, особено сега като спрях магнезия и но-шпато. Ставането от стола е ад, дакато направя 5 крачки съм прегърбена. Обръщането в леглото става само след събуждане, а ставането след хващане за края на леглото.  Whistling

Днес реших да си остана у дома, голяма грешка  ooooh!, времето е невероятно, а на мен само ми се шета. Доизмих прозорците и пуснах 2 перални, едвам се спрях да седна и то като видях след тоалетна 2-3 капки бистра кръв Shocked. Седнах да бездействам както каза Аг-то, ама само мисля, как трябва да се измие витрината с чашите и как ме сърбят ръцете да си прибера вече зимните пуловери. Добре че е приятелката ми цял ден да си пишем, че иначе...
Голям проблем ми е това ядене, като дойде ред за храна и ме е страх да ям, че да не почна малко след това да раждам. Вас това притеснява ли ви?  newsm78
 Усещанията на бебо са много различни днес, супер ниско като в първите месеци го усещам. Дори сутринта като да имах контракции, ама спряха Sad
Оф, да се ражда вече, че сега голямата паника е да не текнат водите без контракции.  #Crazy
За утре графика е пълен с ангажименти, да нямам време да шетам из къщи, само дето го дават да вали цял ден.
А и новото двайсе - киселини от всякакви течности различни от вода - чай, сок, айрян... да откачи човек. Sick
Така, наоплаквах се.  hahaha
Виж целия пост
# 113
Голям проблем ми е това ядене, като дойде ред за храна и ме е страх да ям, че да не почна малко след това да раждам. Вас това притеснява ли ви?  newsm78
И двата пъти раждам след вечеря и без клизма, така че споко, няма за какво да се тревожиш!  Hug
Виж целия пост
# 114
Vaseto29 - мерси!  Hug Друго е човек да го чуе от някой минал по този път Simple Smile
Виж целия пост
# 115
Леелеле бях за два часа на разходка и вие сте изписали много романи тука Simple Smile
Това за яденето и аз много си го мислех,ама дреме ми. Сега на финала ако почна да се притеснявам и за ядене, не знам какво ще правя
Виж целия пост
# 116
welinity аз пък всеки път си хапвам предоволно, след като предния път бях гладна почти 2 денонощия, че уж ще раждам и ми беше много зле, нямах сили. Само се притеснявам като преям или препия с вода, защото ми става тежко и ме мързи много да раждам точно тогава хахаха
Виж целия пост
# 117
welinity, днес и аз реших да не излизам и само се пекох на терасата, в почивките между чистенията. Хващат ме бесните, ей, като фурия съм  Joy
Виж целия пост
# 118
Po3u След гледката се спрях, ама тия чаши как намигат... иде ми да ги натроша на 50% поне...

Аааа, щом вие казвате, че и на пълен стомах се ражда, няма да го мисля толкова. Laughing То не че ми се яде де, ама си викам, добре няма да ям, ама аз може още 5 дни да не родя... после от къде сили да напъвам и така... Naughty
Виж целия пост
# 119

Момичета, които имат Направление за раждане Но 7, могат ли да ми кажат какъв код пише МКБ.
Ходих при личната да ми издае, да не се разкравам до АГ-то, ама личната не беше сигурна, какъв трябва да е кода по МКБ.
Sladoledche, моето направление е с МКБ 0800, клинична пътека 141, насочваща диагноза "Спонтанно раждане при типично предлежание".

VenTanA, напълно те разбирам. моя следящ лекар ме навика така като отидох да си искам обмена карта. Такова нещо от години не се използвало, сякаш аз трябва да знам, при условие че другия лекар и болницата, в която ще раждам го искат.  #2gunfire

Sladoledche, аз изобщо нямам такова направление, а само един лист на бременната до родилна зала, там ми пише резултати от изследванията.
Monicaaa, именно това листче е обменната карта. Аз имам вече такава, отгоре пише обменна карта, а подзаглавието е "Сведение за бременната от ЖК". Направление обаче би трябвало да ти издаде. То си е стандартно направление за хоспитализация по шаблон.

За протекторите, понеже гледам коментирате, аз от години ползвам за спалнята. Не запарява, т.к. самата материя е дишаща, само течности не пропуска. Обаче предполагам много си зависи  от конкретния протектор. Тези, които сега съм взела за бебо също пише, че са дишащи. Аз мисля да слагам под чаршафа и съм взела два за да има за смяна. Те съхнат много бързо. Сега се чудя обаче дали и за количката не трябваше да взема  Thinking
Аз пък сутринта се разходих малко, да използвам хубавото време и сега цял следобяд съм с подготвителни контракции. А от време на време има и леки болки. Май наближава деня и няма да си дочакам датата за преглед Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия