В очакване сме всички вече на АПРИЛското човече - Тема 19

  • 35 632
  • 740
# 75
оф, и аз се чудя за тези протектори за матрак, дали да взимам за целия матрак или само подложка за където ще му е дупето. Нали казват пък, че имало опасност от задушаване, ако му е под главата протектора, понеже е найлонов, а пък и може да запарва в жегите. Иначе си се слагат под чаршафа, чаршафа винаги можеш да го изпереш.

amy_lee - Честит Имен Ден на бъдещата кака! Много да е здрава, усмихната и добра кака! Simple Smile

Момичета, които имат Направление за раждане Но 7, могат ли да ми кажат какъв код пише МКБ.
Ходих при личната да ми издае, да не се разкравам до АГ-то, ама личната не беше сигурна, какъв трябва да е кода по МКБ.
Много мерси предварително!   bouquet
Виж целия пост
# 76
Искам да питам нещо...много глупава се чувствам (той и доктора ме навря в на кучето г*за де)
как се казва това листченце,на което ти излиза записът на тоновете??? Сигурно наистина звуча тъпо,ама никой не ми е казал. Доктора до който ходих днес ми каза,тръгнала си да раждаш пък не знаеш как се казва. Ми не знам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 77
Добро и слънчево утро!
Аз снощи щях да се побъркам  Tired този корем като почна да се стяга през 2 минути... Реших да си легна и в крайна сметка съм заспала, но сега се чудя дали да не звънна на доктора  newsm78
Ако не си влязла още в 9ти месец мисля, че е добре да отидеш да те види док. Аз миналата седмица се бях ошашкала така и ходих, въпреки че съм в 9ти вече. Доки каза, че вече е съвсем нормално и да си чакам появата на бебчо Simple Smile Иначе и сега имам поняго през 2-3 мин., но после се разреждат.

В 36 седмица и 4 дни съм. Преди малко говорих с доктора и той каза да не се претиснявам, че това били подготвителни  Thinking Аз разбира се не съм спокойна защото трябва да съм секцио планирано чак за 9ти Април.
Виж целия пост
# 78
Здравейте! Днес влизам в 40 седмица, само 1 остана Simple Smile Лелее как минава времето...Имам чувството, че всички с като моя и около моя термин се обебиха вече Simple Smile Сутринта към 6 се събудих от болки (или поне така си мислех) но сега няма нищо..чакам си още. Мързи ме много да се разхождам и да действам вкъщи..то няма и кой знае какво за правене. Детето си играе само и си се забавлява...днес няма да излизаме, че кашля доста, но утре ако е по-добре ще се поразходим Simple Smile
Виж целия пост
# 79
VenTanA , това си е запис според мен, аз друго наименование не съм чувала  Naughty

А моите контракции пак почнаха, след няколко дни затишие, само, че придружени с "падаща" запушалка  Mr. Green Доки каза, че чакаме води или по-силни контракции, като знак за започващо раждане...вижда му се краят  Stop
Виж целия пост
# 80
Искам да питам нещо...много глупава се чувствам (той и доктора ме навря в на кучето г*за де)
как се казва това листченце,на което ти излиза записът на тоновете??? Сигурно наистина звуча тъпо,ама никой не ми е казал. Доктора до който ходих днес ми каза,тръгнала си да раждаш пък не знаеш как се казва. Ми не знам  Rolling Eyes

 Shocked А па тоя па! Аз като ще раждам за втори път да не би да знам как се казва листчето с тоновете. Казва се "запис на тонове" на лист .. от де да знам! Правят се на интересни понякога за пълни глупости. За какво им е да те накарат да се чувстваш неподготвена и маловажна не знам... Хич не се връзвай. Прави се на ударена и на тъпа и ги остави да си живеят.

За протекторите за матрак взех си и аз един, обаче няма да го слагам още. Той е егати мушамата. Само от еднатс трана има някакъв супер тънък памучн слой. Ще сложа една подложка където е дупето и толкоз. Още повече сега идва лято според мен яко ще запарва.

Виж целия пост
# 81
Мерси за разясненията относно протекторите, момичета. И моята логика беше такава, ама едни наши приятели, пресни родители, слагали и под и над чаршафа, което ми се стори малко безумно;)
И според мен много ще спарват тия протектори, пък идеята им е да пазят матрака - чаршаф се пере...:/

Аз не искам да предизвиквам съдбата, преди да съм се боядисала, ама днес съм решила да си припомням хората и се чудя малката да не заизлиза с танцова стъпка:)

Вентана - тоя твоя лекар да си мери шегите. Какво значение има как се казва листчето... Листче;)

Сладоледче - сега си прегледах направлението, мкб е z33, клинична пътека 141, диагноза: състояние, присъщо на бременността
Виж целия пост
# 82
Anny_S колко спокойно ми звучиш Simple Smile
chudesna много тъпо ми стана. Тъкмо си викам нищо не може да ме бутне и ето..скапа ми настроението. Няма значение...след малко като изляза на чист въздух и ще се оправя
Po3u той не ми е точно лекар,една приятелка ми каза,че  е много добър,даже беше разочарована как съм посмяла да си помисля да не раждам при него. Ми и да се бях навила в началото,сега щях да се откажа със сигурност.
Виж целия пост
# 83
Абе напечено си ми е, въпреки, че звуча спокойна хи-хи  Като почна да охкам след ставане или повече стоене права мм ми казва: "Вече ти се ражда, нали?" Simple Smile Ражда ми се!
Истината е, че както и на теб VenTanA ти се е случило да те нахокат, така и на мен... мисля, че докторите и като цяло болничната обстановка напрягат излишно. Онзи ден за едни тонове влязоха три акушерки, докато лежах и всяка ме пита кога ми е термина; при кой доктор съм; първа бременност ли ми е и т.н. и при положение, че се чувствах добре ми беше досадно да обяснявам на всяка. А представям си, то е неизбежно де...като имам и контракции да ме разпитват, а камоли да ми правят забележка, че не знам нещо как се казва, ами те за какво са там? Дано да попадна на свестни хора, до късмет си е.  Peace
Виж целия пост
# 84
Рози, аз слагах протектор под чаршафа, а върху чарлафа - малка подложка под дупето. Не се е спарвало бебето. Слагам и дюшече в количката пак с тази цел.

Вентана, тоя лекар се заяжда с теб. Не му обръщай внимание.

Ходих на преглед да мерят бебетата. Ами много трудно беше, били много ниско сврени, док си призна, че ги мери пет за четири. Изкара ги колкото преди две седмици - 2 и 2,3 кг. Дано бърка:(
Позволи ми леки разходки за пръв път от Нова година насам:)
Виж целия пост
# 85
VenTanA, напълно те разбирам. моя следящ лекар ме навика така като отидох да си искам обмена карта. Такова нещо от години не се използвало, сякаш аз трябва да знам, при условие че другия лекар и болницата, в която ще раждам го искат.  #2gunfire Ама замълчах си, усмихнах се, пожелах му приятен ден и си тръгнах. Повече мисля да не ходя на ЖК по ЗК. В началото и аз много се ядосах идваше ми да ревна в колата, ам после му теглих една и да е жив и здрав.

Sladoledche, аз изобщо нямам такова направление, а само един лист на бременната до родилна зала, там ми пише резултати от изследванията.
Виж целия пост
# 86
Ани и аз се моля да попадна на добри хора. Иначе ще се побъркам #Crazy #Crazy

Мohita, явно се заяжда,ама къде е логиката?? Да ми скапе деня ???
Monicaaa.. явно тия хора са си недоволни по природа или толкова им е втръснало,че ние сме им виновни за всичко
Виж целия пост
# 87
Точно обменна карта си се нарича, моят доктор ми каза, като го питах преди какви документи трябват и отделно като си ги взимах от ЖК и там я нарекоха така! Май забравят за хипократовата клетва! След едноседмичен престой в болницата в шестия месец се нагледах на "отношение" и отношение. Когато си мълчиш те правят на нищо, но като покажеш, че си с характер някак омекват. Сега съм решила, че няма да ми съсипят хубавия повод, за който ще отида в така мразената от мен болница и искам да остана с хубави спомени, а не с гадно отношение от тези дни!  Peace
Виж целия пост
# 88
Запис и от мен.
Бебка е вече 2800 гр и с главичка много, ама много ниско, което зарадва АГ-то, защото това означавало, че няма да имам проблеми с таза.
За протекторите-аз съм си взела 2 и ще ги меня под чаршафчето.
Виж целия пост
# 89
alvinda и shantel тук съм  Hug Всеки ден гледам да съм навън,току виж решил да излиза от разходките, но се уморявам много. Едва смогвам да изчета написаното и като стигна до края вече не помня за какво съм щяла да пиша и си викам: Айде утре.  Grinning
 Вече се моля да раждам, честно си казвам, имам дата за секцио на 3ти, но направо си се моля да тръгне по-рано. Като кит съм, дори носът ми се е подул, а краката ми нямат глезени  Joy
 Иначе следя групата във фейсбук, там ми е удобно да пиша и чета и от тела ,дори и да не съм вкъщи.
 Честито на всички родили мами. Аз честитих и във фейса, но да ви пожелая да са ви живи и здрави дечицата и оттук. Лекинкооо ви завиждам, да си знаете  Laughing
Профенид-а не може да се прилага паралелно с хепарин и други антикоагуланти, доколкото знам аз. А след секцио те са задължителни. Затова най-добре нищо на своя глава. В болницата ,в която ще съм аз, обезболяването се поема изцяло от болницата и е на много добро ниво. Ако болницата не отговаря за обезболяването след раждането или не са от старателните и го карат малко през просото, най-добре се консултирайте с АГ преди да се самозапасите, особено тези,които ще са секцио. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия