Истанбул Пролетен и Цветен [тема 36]

  • 64 064
  • 724
# 495
Хайде и аз отново тук, вече понаспала се и отпочинала. Утре дори ще съм още по-свежа.
Тръгнахме от София в 9, на границата бяхме в 1,30 часа и пред нас имаше около 30-тина автобуса  Rolling Eyes. Постояхме си до 5 часа. Съответно програмата ни се разбърка. В Истанбул не помня в колко часа влязохме, май беше след 7 и задръстванията бяха огромни, като едното беше създадено от катастрофата с рейса, за която коментирахме по-рано. Бяхме настанени в хотел Орал, уж три звезди, аз честно казано звезди никъде не видях. Стаите чисти, прилични, фоайето супер малко - като за трима човека, ресторантът мъничък, храната - нищо особено.  Не ни е от значение хотела, тъй като по цял ден бяхме по улиците.
Тъй като бяхме голяма група, част от хората бяха за първи път и отидоха на пешеходна обиколка. Останалите на бърз пазар от капалъто - злато, якета, шалчета - имахме набелязани неща за покупки от миналата година. Към 12.30 се събрахме с хората от пешеходната, хапнахме, купихме истнабулкарт и тръгнахме към Пиер Лоти. Пеша до пристанището, но там докато си намерим линията за нашето корабче - беше мъка, но успяхме де.
Към Пиер Лоти се качихме с едно бусче, тъй като опашката беше голяма, сигурно поне час-два щяхме да чакаме. Чичото от бусчето ни взе по 3 лири на човек, но по баирите на горе едвам вървеше возилото, с толкова много хора, но леко-леко и успя. За кафето няма какво да кажа - гледката е страхотна, зареждаща.... От там се върнахме с въжената линия, корабчето, трамвая-метро и в хотела. След освежаване ходихме на нощен Истанбул. Задръстванията там и към 12 часа пак не спират.....
Снимки сте гледали от там, не знам дали ще успея да кача.
Втория ден - Топ капъ първия двор, парка Гюлхане, египетския пазар, Миниатюрк, Таксим, Сапфир.
Все тривиални за повечето от вас дестинации, но на мен ми беше второ ходене. Вечерта отново в 9,30 бяхме в хотела. На третия ден трябваше да станем рано за парка Емигрян. За там отново съм без коментар. В 13,30 часа тръгнахме от Мол-а, 18.00 часа бяхме на границата, този път минахме само за 3 часа, в 1,30 бяхме благополучно в София
Разочарована съм от водачката ни. В сравнение с миналогодишната, тази беше - момиче за да ни казва в колко часа къде да сме. Миналогодишната ни водачка не спря да ни говори и все с интересни и любоптни факти ни заливаше. Каза ни кое от къде да купим, кое къде е по-евтино, веднъж не закъсня, веднъж не направи коментар. Тази девойка четеше от лист исторически факти пълни с цифри... чакахме я на два пъти, и накрая заяви, че й е омръзнало от нас и от нашите претенции, тъй като не искахме да стоим по час-два тук и там, а да се приберем по-бързо.
Честно казано се замислям третия път с коя агенция да ходя, но със сигурност няма да е самостоятелно.
Самостоятелното го планирам с мъжа и детето, но малко по-натам, да натрупам достатъчно стаж в Истанбул.
И на последно място - не бих живяла там, много претъпкан град....

Виж целия пост
# 496
Mr. GreenКартата,Лотер,картата...
и.... CrazyЧетене!
Нервакова,няма пълно щастие,джанъм!  Mr. Green
От Ортакьой нямаш директ до ПиерЛоти.

а вариант да се върна на Кабаташ или Еминьоню

От Еминьоню с автобус 36CE, 48E, 399B, 399C. Слиза се на спирка TELEFERİK PİERRELOTİ. Или с ферибот по линията HALİÇ HATTI до пристанище Eyup.

Тези автобуси мога ли да ги хвана от Кабаташ или задълже на Еминьоню да се върна .

Няма директен автобус от Кабаташ за Пиер Лоти. Има такъв туристически (T1), но там цените са над 25 евро.

От Ортакьой с автобус 30D до Еминьоню и после с някой от посочените по-горе до TELEFERİK PİERRELOTİ.
Виж целия пост
# 497
Mr. GreenКартата,Лотер,картата...
и.... CrazyЧетене!
Нервакова,няма пълно щастие,джанъм!  Mr. Green
От Ортакьой нямаш директ до ПиерЛоти.

а вариант да се върна на Кабаташ или Еминьоню

От Еминьоню с автобус 36CE, 48E, 399B, 399C. Слиза се на спирка TELEFERİK PİERRELOTİ. Или с ферибот по линията HALİÇ HATTI до пристанище Eyup.

Тези автобуси мога ли да ги хвана от Кабаташ или задълже на Еминьоню да се върна .

 Hug Ще ти отговоря вместо Редеми, всички изброени автобуси тръгват от Еминьоню и ще трябва да се върнеш до там, може да се качиш и от Каракьой.
Виж целия пост
# 498

а вариант да се върна на Кабаташ или Еминьоню

От Еминьоню с автобус 36CE, 48E, 399B, 399C. Слиза се на спирка TELEFERİK PİERRELOTİ. Или с ферибот по линията HALİÇ HATTI до пристанище Eyup.

Тези автобуси мога ли да ги хвана от Кабаташ или задълже на Еминьоню да се върна .

 Hug Ще ти отговоря вместо Редеми, всички изброени автобуси тръгват от Еминьоню и ще трябва да се върнеш до там, може да се качиш и от Каракьой.

Само да вмъкна - на подобен въпрос в трипадвайзор беше отговорено от местен експерт, че ако се качиш на Каракьой, ще трябва да валидираш два билета, понеже автобусът не е с кръгов маршрут и се брои крайна спирка и после пак начална.
Виж целия пост
# 499

а вариант да се върна на Кабаташ или Еминьоню

От Еминьоню с автобус 36CE, 48E, 399B, 399C. Слиза се на спирка TELEFERİK PİERRELOTİ. Или с ферибот по линията HALİÇ HATTI до пристанище Eyup.

Тези автобуси мога ли да ги хвана от Кабаташ или задълже на Еминьоню да се върна .

 Hug Ще ти отговоря вместо Редеми, всички изброени автобуси тръгват от Еминьоню и ще трябва да се върнеш до там, може да се качиш и от Каракьой.

Само да вмъкна - на подобен въпрос в трипадвайзор беше отговорено от местен експерт, че ако се качиш на Каракьой, ще трябва да валидираш два билета, понеже автобусът не е с кръгов маршрут и се брои крайна спирка и после пак начална.

Посока Пиер лоти втората спирка след Еминьоню е Каракьой. Peace
Грешката е моя, явно съм се объркала с другите автобуси.
Виж целия пост
# 500
Ако се върнете до Еминьоню или Каракьой, по-добре се качете на ферибота до Еюп. Много по-приятно е. Но трябва да се има предвид, че са през час.  Wink
Виж целия пост
# 501
  О, Нервакова! wavey Можем ли да се засечем на по чайче в Стамбула? Hug

  Имам питане. С кои авиолинии може да се пътува от София до Истанбул? Предварително ви благодаря!  bouquet

Опа, намерих. А летището къде се намира и какъв транспорт може да се ползва?
Виж целия пост
# 502
Летищата са две. Твоя самолет на кое ще кацне?
Виж целия пост
# 503

а вариант да се върна на Кабаташ или Еминьоню

От Еминьоню с автобус 36CE, 48E, 399B, 399C. Слиза се на спирка TELEFERİK PİERRELOTİ. Или с ферибот по линията HALİÇ HATTI до пристанище Eyup.

Тези автобуси мога ли да ги хвана от Кабаташ или задълже на Еминьоню да се върна .

 Hug Ще ти отговоря вместо Редеми, всички изброени автобуси тръгват от Еминьоню и ще трябва да се върнеш до там, може да се качиш и от Каракьой.

Само да вмъкна - на подобен въпрос в трипадвайзор беше отговорено от местен експерт, че ако се качиш на Каракьой, ще трябва да валидираш два билета, понеже автобусът не е с кръгов маршрут и се брои крайна спирка и после пак начална.

Посока Пиер лоти втората спирка след Еминьоню е Каракьой. Peace
Грешката е моя, явно съм се объркала с другите автобуси.


Тези автобуси като ги хванете от Еминьоню вървят по Златния рог,а на връщане от Пиер Лоти минават през Каракьой.
Виж целия пост
# 504
Летищата са две. Твоя самолет на кое ще кацне?

  Открих си хотела и пише, че е на 40 минути с кола. Явно друг транспорт не са развили досега и не ми отърва. Иначе с турските авиолинии намерих. После се прехвърлих за Барселона и ако променя дните, ми се подрежда супер. Истанбул ми е краен вариант за началото на май и затова и такъв разучавам. Друг вариант е пътуване с автобус, но не знам, колко часа е пътят дотам и къде спира в Истанбул.
Виж целия пост
# 505
С автобус е лесно. Спира на Байрям Паша, а там има спирка на метрото, мяташ се на него и след няколко спирки си на летището.
Виж целия пост
# 506
Вижте какъв килим от цветя има на Султанахмет :



Виж целия пост
# 507
С автобус е лесно. Спира на Байрям Паша, а там има спирка на метрото, мяташ се на него и след няколко спирки си на летището.

  Аз от тоз Байрам Паша ще търся път до хотела. От Света София знам по стария начин. Ще разуча това метро, каква му е мрежата.
Виж целия пост
# 508
 HugНервакова,обърни Европейския си ден  и тръгни от Пиер ЛОТИ като начална,ако
не държиш на залеза.Но пак си прецени и ще помагаме,аз обичам Ортакьой вечер,а Бялк
са били и преди залеза,и вечерта и снимките са чудесни.

Танчеееее newsm51
Виж целия пост
# 509
Уоу, много са се постарали тази година! Много е красив този килим!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия