Нашите мамчета чакат да изскочат великденско-АПРИЛски зайчета! - Тема 20

  • 35 349
  • 766
# 495
Здравейте мамчета.Ние от седмица сме вкъщи.Първите две нощи бяха кошмарни докато установим че малчо има колики.Взехме капки и сега сме спокойни и мама и бебе.Кърмим се и се дохранваме,за което също имаше драма.Беше ми много гузно,че не мога да си изхраня детето,но и тази драма мина.
Сега за раждането.Аз май съм от късметлийките.Не беше леко определено,но пък през цялото време бях толкова спокойна и според мен това изигра много голяма роля.И аз усетих пукане на околоплодния мехур беше 3 и 30 през ноща и от там като се почнаха контракции на 3-4 минути и с всяка контракция изтичаше и по малко вода.Аз със всичкото спокойствие на света се изкъпах,хапнах,пих кафе,събудих ММ и в 5 и 30 бяхме в болницата.Разкритие 3см.В 8 вече беше 5.Сложиха ми системи и упойка,за което цял живот ше благославям човека измислил упойките Simple Smile . Помня че през цялото време повтарях на акушерката ,че умирам от глад и искам една хубава пържолка,а тя милата само ми викаше ей сега след два часа ще я имаш.И така с малко мъки след 6 часов престой в болницата се появи Даниел.Минутите след раждането ми се губят имам бели петна.Помня само че много ми олекна.
Ох дълго стана.Пиша от.телефона а и не знам как се дкрива текст ...извинете ме. Пожелавам на всички леко и бързо раждане и като тръгнете за болницата оставете страха вкъщи Simple Smile
Виж целия пост
# 496
Христос Воскресе момичета! Бъдете здрави вие и семействата ви!
Мохита- честита двойна радост💐
Виж целия пост
# 497
Маце - нямам идея, объркана съм.
От снощи беба е адски активна, ще ми пробие корема... Почине си и пак се почва. Имам си бодежи ниско долу, но течение - йок. Simple Smile
Стори ми се на няколко пъти, че ми е мокро, но само ми се стори:)
Нямах май контракции снощи, сякаш беше от движенията на бебето... Ама ако продължава така може да се отбием профилактично през Токуда. И без това днес ще обикаляме по роднини с колата и минаваме от там, ха ха..Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Венета - благодаря за разказа! И сз това си казвам непрекъснато - не трябва да има грам паника и направо шапка свалям на всички като теб, които даже са се моткали вкъщи, преди да отидат към болнцата.
Виж целия пост
# 498
Честито Възкресение Христово! Пожелавам ви да бъдете живи и здрави и на този светъл празник да напълните душите си с любов!

Честити бебоци на Mohita. Да са ти живи и здрави и мнооого да те радват!  bouquet
Виж целия пост
# 499
Христос Возскресе!
Мохита - честито! Да са ви живи и здрави мъжете с тези прекрасни имена! Simple Smile baloni baloni baloni

Пакрис и всички момичета, които споделиха опита с първите си деца - брагодаря ви! Вчера след като ви прочетох реших да следвам съветите ви и снощи мина почти без рев, просто тая сутрин лек проблем в комуникацията доведе до плач, аз мисля, че се мъчи да ачка, а той просто искаше чист памперс човека. Та снощи на поискване се хранихме, и спа и в мен и в баща си и в кошарата, както дойдеше... нямаше и помен от рева който отдавах на колики.
Днес времето тук е прекрасно и обмисля да го изведем за 30тина минути с количката. Която още не сме сглобявали даже, само й изпрах матрачетата и свалящите се части и чака ред Simple Smile

Мая - аз още на моменти го гледам странно и си се чудя за кво ми беше... тва е инвитро бебе, нали се сещаш, че е искано и чакано, и пак тия хормони ми бъркат яко в мозъка... вчера имаше и рев от моя страна. ММ като ме пита що плачеш и единственото което мога да кажа е, че е от безсилие когато той плаче... Не е лесно, но ММ ме успокоява, че ще се промени  бързо ситуацията, защото той расте, вика - ами ако беше възрастен човек?! Та така ми дава кураж!!! Simple Smile
Виж целия пост
# 500
Както виждам, всеки си има своите драми, благодаря, че ги споделяте, стана ми по-спокойно   bouquet
Виж целия пост
# 501
Христос Воскресе, момичета, честит празник на всички!

Честити близнаци на Мohita, да са ти живи и здравички!

Мая, не го мисли вече нито раждането, макар че вярно зверско е било, нито се притеснявай за първата си реакция. Не можеш да заобичаш някой непознат от първия миг в който го видиш само защото са ти казали, че това е детето ти. Така че всичко си е в реда на нещата, не ги мисли тия следродилни депресии, така има по-голяма вероятност сама да се вкараш във филм. Мисли само за хубави неща, представяй си какво ще правите с бебка вкъщи, как ще й се радвате.....

Рози, слагай по една голяма удивителна преди такава смешна информация, че не е подходяща за хора със слаби нерви, хаха, направо ревнах от смях, щото си го й представих това хоро Simple Smile така като слушам твоя мм ще изкара едно великденско дунавско пред акушерките като родиш Simple Smile

А Мацето ме довърши направо с това претопляне и охлаждане Simple Smile
Тия мъже наистина са като едни големи деца Simple Smile

paKris, и аз съм така близо от 2 седмици, като си легна към 23 и си почва по режим абсолютно на всеки час пишкам и то стабилно, не лъжливо по 2-3 капки. И така до сутринта Simple Smile А вода си пия както преди, не съм увеличавала количеството, за това предполагам, че понеже сме накрая бебовците като са пораснали и съвсем притискат всичките ни органи и пикочния мехур си страда най-много Simple Smile
Аз вчера точно се смяхме с мм, че червата ми вероятно са изместени отстрани в ляво, защото като ми къркорят и винаги от там се чува Simple Smile така, че кой знае как и къде е смушен пикочния Simple Smile
Виж целия пост
# 502
Честит празник момичета! Да сме живи и здрави, и по-леко да се справяме с трудностите!

Честито Мохита!  Hug

Велинити, радвам се че сте изкарали по-спокойна нощ.  Grinning

Ще се излюпи ли някое Великденче днес?  Laughing

Виж целия пост
# 503
Мохита, да са ти здряви бебоците и с гордост да си носят прекрасните имена Simple Smile
Рози, съпувах че раждаш утре, да си знаеш.
Аз също съм с побъркани хормони, сърдя се за щяло и нещяло на ММ, а той нарочно ме ядосва и дразни Sad явно мисли, че вече трябва да съм се възстановила напълно след раждането е като опитах да му обясня какво ми е,колко ми е некомфортно все още след раждането, ако щеш чисто физически...уж разбра ама не баш.
Ейми понеже питаше за шевове и конци -  аз имам един не разграден още и усещам възелчено като пипна с пръст. Иначе пръскам с Пантенол и Неумицинум, мажа и със Судокрем и няма болки и опъвания
Виж целия пост
# 504
Жасминче, захапа ли някоя фурма и свари ли жито за кърма?  Grinning Grinning Grinning

Въпросът ми реално е - имаш ли повече кърма, успя ли да увеличиш лактацията с онези средства, за които писах?
Виж целия пост
# 505
Хайде, чакам нови бебчета  Flutter
Имам въпрос за кърменето, защото както казах тези от неонатологията си действат по някакви закоренели принципи и им нямам доверив. Май все още нямам коластра дори, слагам беба постоянно за да стимулира, уж утре се очаквало да слезе и понеже ми е много важен и не познат този момент, моля някой набързо да сподели най-добрия метод за стимулиране на кърмата, но така, че да се избегне подуването на гърдите. Абе изобщо каква тактика е най-добре да спазвам. Извинявам се, защото съм сигурна, че е коментирано, но не знам къде да търся, някоя по-търпелива мама с опит да се включи, моля   bouquet
Виж целия пост
# 506
 
Христос воскресе! Бъдете живи и здрави и вие и семействата ви Hug

Maya Аз в болницата просто кърмех бебка на поискване, като не допусках повече от 5 часа пауза. Със синът ми много по-бързо ми слезе кърмата, сега по нищо не личеше, че излиза нещо от гърдите, но акушерките казаха, че щом бебка е спокойна, значи не е гладна да продължавам да предлагам гърда. Разраниха ми се зърната и наистина ми беше много некомфортно , защото имах чувството, че на празен ход дърпа малката, но на третия-четвъртия ден тръгна и кърмата. Въпреки, че нищо не виждах да тече си е имало коластра и успешно стимулирахме кърменето Peace  Важното е да не се отказва човек, ако иска да кърми, нон стоп предлагане на гърда и никакво Ам и биби, поне тук това съветват и спокойствие  Peace  Ако детето видимо е неспокоино тук дават мляко със спринцовка, за да не се приучват към шише, но тук е друг свят, съмувствам ви, че нямате никаква адекватна помощ от персонала в болниците за нещо толкова важно в такъв труден  момемнт за майката.
Виж целия пост
# 507
Vodna liliq - а, пред акушерките ще е пълна програма, няма да е само едно скучно дунавско;)
И ти слагай удивителни, пък! Хич не си поплювате! Да са ни живи и здрави мъжете, да ни гледат И да ни забавляват.
Почти се напишках от смях като написа за червата, как къркорят само от едната страна, хахаха.

Jasmin - мъж ти е забравил явно какво е с прясно бебе:)  Hug
За съня - ще си имам едно наум! Имам теч и днес следобед:)
Ще видим на бебка как ще й повлияят великденските гости... От обяд сме при нашите, сега местим при свекърите и бъдещите прабаба и дядо.. На това хубаво време сме се затворили, ама...
Май съм отвикнала на големите софри, хем няколко пъти годишно се събираме по много (в нашите бяхме 10 човека), хем на втория час почват да ми пищят ушите от това всеки да говори и тн.Simple Smile
Да ви кажа - днес не съм изяла едно яйце! Чак не ми се вярва!
Виж целия пост
# 508
Жасминче, захапа ли някоя фурма и свари ли жито за кърма?  Grinning Grinning Grinning

Въпросът ми реално е - имаш ли повече кърма, успя ли да увеличиш лактацията с онези средства, за които писах?
Жито не съм варила, до бира и фурми не стигнах и само лецитин пих. Засега май.ича напредък  ама аз като свикнах да цедя и сега ми е странно че няма за доизцеждане.
Виж целия пост
# 509
Христос Воскресе! Честито на  Maya  и Mohita! Да са ви здрави бебчета и бързо възстановяване. Аз като родих сина ми също в началото се чувствах странно - майчинският инстинкт и любов дойдоха с времето.  Първите дни бях объркана и тъй като също бях сама в стая откачах. И днес пак няма време за писане, че ходим по гости. Много натежах вече и всичко ми е трудно.  А с тези козунаци и софри....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия