Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви съвети се дават за грижа за бебешката кожа?
Какви са историите за раждането на форума?
Какви са препоръките за грижа за новородени бебета и новородени?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви съвети се дават за грижа за бебешката кожа?
Форумът споделя съвети за грижа за бебешката кожа, включително препоръки за кремове като A-Derma и нахуткерсен балсам Dr. Theiss, както и препоръки да се избягва честото къпане и да се използва бадемoво масло или лосион за хидратация. Освен това, те споделят опит в грижата за бебешката кожа, като подчертават, че лющенето на кожата е нормално и ще отмине с времето.
-
Какви са историите за раждането на форума?
Форумът съдържа различни разкази за раждане, в които се споделят разнообразни преживявания и опит. Някои майки споделят положителни истории за раждания, подчертавайки подкрепата от страна на медицинския персонал и успешния опит с естествено раждане. Освен това има споделени истории за предпочитанията при избора на имена за бебета, като се отбелязва влиянието на книгата "Железният светилник" в този процес.
-
Какви са препоръките за грижа за новородени бебета и новородени?
Формумът предоставя насоки за грижа за новородени бебета, като подчертава важността на къпанeто, хидратирането на кожата, кърменето и изцеждането на мляко. Предлагат се предпазливи техники за къпане, използване на бадемoво масло или лосион за хидратиране и съвети за съхранение и изцеждане на майчинo мляко. Освен това форумът споделя опит относно грижата след къпанe, включително масажни техники и подсказки за улесняване на храненето на бебетата. Майките споделят своя опит и се консултират помежду си, като предлагат различни начини за подпомагане на новородените, включително използване на шезлонги, кърмене и допълнително хранене с адаптирано мляко, както и опит в засукването на бебета.
-
Какви са обичайните преживявания на майките след раждането?
-
Мога ли безопасно да намаля кърмата си чрез използване на компреси?
Ама те по-доносени от моето, бе ... 
Ще ни се смеят хората!
Аз бях днес на тонове само - добри са, ама мързелива работа е моя човек. Пак идваха да ме ръчкат за да шава. Няма контракции, няма нищо. Утре ще ходя при док на ехо и да видим за разкритие евентуално. Стискайте палци да съм се излекувала от гъбите поне.
е и се излежаваме с бебка, по едно време чуваме как се чука яйце в плота и се бели. Нашият хубосник домъкнал стола, взел си кошницата с яйца (нависоко беше), гепил две яйца, обелил си едното, сложил го в чинийка, посолил си го, изял го и почнал и второто. Викам му "Що бе, мамо, нали традицията е да се чукнем за здраве" и той ми казва "ама как така, нали поне ДВЕ трябва да изям самичък"
Преди имах сърбеж по целия корем, но сега вече не, единствено в областта на пъпа. Знам, че не трябва да се чешя, но сърбежът е неудържим. Има един крем на Barral против сърбеж, но аз лично не съм го ползвала, защото наскоро разбрах за него, но няма за кога вече да си го купувам и реших, че ще стискам зъби и ще търпя.