Препоръчайте ми книга като ...

  • 158 173
  • 751
# 420
Здравейте, препоръчайте ми нещо като "Долината на куклите" на Джаклин Сюзън или "Непознат в огледалото" на Сидни Шелдън.
Книга за златните години на Холивуд, когато актьорите са били истински звезди.

За Холивуд виж някой от романите на Джаки Колинс.

Ф.С. Фицджералд също има вметки за Холивуд в началото на ХХ век.
Виж целия пост
# 421
"Машина за любов" на Джаклин Сюзан също става.
Виж целия пост
# 422
Препоръчайте някоя книга на тема ангели. Ама да не е тип "фентъзи" като вампирските саги, нито пък на Дорийн Върчу, която пише като гадателка, без убедителни разсъждения за теориите си:).. Нещо друго интересно по темата, което сте чели?
Виж целия пост
# 423
Препоръчайте някоя книга на тема ангели. Ама да не е тип "фентъзи" като вампирските саги, нито пък на Дорийн Върчу, която пише като гадателка, без убедителни разсъждения за теориите си:).. Нещо друго интересно по темата, което сте чели?

Споменавала съм я май вече - "Дневникът на един ангел хранител" от Каролин Джес-Кук.
Виж целия пост
# 424
Събирам идеи за книги за хора успели или преодолели тежки премеждия.
пример:
Пътуване обратно към живота - Армстронг
Стив Джобс -Айзъксън
Последната лекция - Ранди Пауш
Мирния войн - Милман

2.Книги за взаимоотношенията:
От типа на:
 "Да се обичаме с отворени очи" Букай
Виж целия пост
# 425
Здравейте.
Много се възхитих от две книги и си търся подобни:

на Даян Шаер - ''Има ли места в Рая?''
и на Халед Хосейни - ''Хиляди сияйни слънца''

На Халед Хосейни съм прочела всички книги, а на Даян чакам да излезе втората.
Нещо на подобна тематика: любов по време на война?
Виж целия пост
# 426
Любов по време на война - Да дойдеш на света.
Брутална книга е!
Виж целия пост
# 427
Любов по време на война - Да дойдеш на света.
Брутална книга е!
А филма е още по брутален !!!
Виж целия пост
# 428
Препоръчайте някоя книга на тема ангели. Ама да не е тип "фентъзи" като вампирските саги, нито пък на Дорийн Върчу, която пише като гадателка, без убедителни разсъждения за теориите си:).. Нещо друго интересно по темата, което сте чели?

Споменавала съм я май вече - "Дневникът на един ангел хранител" от Каролин Джес-Кук.

Благодаря ти, ще я потърся!!!
Ако се сетите и за други, моля, ще се радвам да ми подскажете заглавия:)

Аз прочетох една стара, която вече не се издава и трудно се намира, от Джудита Дембех "Ангелите между нас". Знам че има и втора част, която обаче не откривам никъде "Ангелите в нашето бъдеще."  Интересното е, че авторката съпоставя идеите и вижданията според различните религии за ангелите. Не ти налага заключения, не е религиозна книга, а точно обратното - по-изследователски тип е.
Виж целия пост
# 429
Препоръчайте някоя книга на тема ангели. Ама да не е тип "фентъзи" като вампирските саги, нито пък на Дорийн Върчу, която пише като гадателка, без убедителни разсъждения за теориите си:) Нещо друго интересно по темата, което сте чели?
Линда Уилямсън - "Отвъдният свят"

Уилям Хюит - "Развитие на психическите сили"

Дона Идън - "Енергийна медицина" (има само една глава в която обсъжда ангелите, според нея, работата с биоенергията е стъпка към контакта със същества от други измерения...)

Сиси Уилямс - "Трансформиращо НЛП" (често споменава, че всеки човек си има ангел-наставник по рождение, и горещо препоръчва всеки да се допитва колкото се може по често до него с цел избягване на глрешски в еждневието и в живота, но така и не дава определение какво точно представлява този ангел-наставник, откъде идва...)
Виж целия пост
# 430
krem-karamel, ехее, благодаря ти много! Нито една от тези не ми е позната! Ще ги потърся обезателно!
Виж целия пост
# 431
Някой дали има отзив от тази книга? "Както на Земята, така и на небето" - Морган Скот Пек
Виж целия пост
# 432
krem-karamel, ехее, благодаря ти много! Нито една от тези не ми е позната! Ще ги потърся обезателно!
3a нищо. Уилям Хюит между другото има и друга книга - "Хипнозата". Тя му е първата книга, дори по интересна от "Развитие на психическите сили". И в нея имаше една хипнотична техника за свързване със същества от други измерения...
Достигането до алфа/тета ниво (което той нарича хипнотично състояние), е от решаващо значение Wink

Що се отнася до Линда Уилямсън, тя е английски медиум. Според нея отвъдният свят включва различни нива и съвсем не е населен само с души на починали, а с всякакви безплътни същества.
В по-развитите нива са съществата от светлина (наричани още и ангели)...
Виж целия пост
# 433
Записала съм си заглавията и ще ги потърся.  Това за Линда Уилямсъм ми звучи от типа на Джудита Дембех, за която споменавах. Тя също прави подобен анализ на онова, което наричаме "ангели", но ги обяснява различно.
Виж целия пост
# 434
Нещо като Мартин Идън?
Може би Степния вълк...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия