Сладкарничка за книги - тема 40

  • 24 283
  • 710
# 165
Не ми се спи и това си и...започнах  Избрани разкази на Калин Терзийски. Нещо стилът му ми се струва близък до този на Иво Сиромахов. Дано да е нещо, по различно.
И т.к. Си водя детето насам натам и ми се налага да го чакам, имам възможност да чета. Един час да е, с хора около мен говорещи на др езици по др теми, но това си е времето ми с книгата.
Котката е в стрес от чукането по покрива, горкото развалиха му рахата....предполагам, че утре ще са затворили. Имат и много да сменят, че беше протекъл (покривът де), и са ми увършали цветната градина. Утре трябваше да чистим, но ще отложим, имаме повод да празнуваме, а моравата и цветята могат и да изчакат. Поне са ми покрили екзотичните цветя,чче иначе щях да получа удар.

Да Ви питам как си пазите книгите? На времето в Бг купувах едно специални долио. Лепи се отгоре на корицата и книгата/корицата е като вакумирана. Тук още не съм го открила, предполагам може да го има в хоби магазините, но с малкия мъж е мисия невъзможна. А мниго се дразня на подгънати ръбчета на книги с меки подвързии.
Виж целия пост
# 166
Добро утро!  Hug

Петя, аз четох "Отведи ме у дома", благодарение на Мариша  Heart Eyes, и много ми хареса. Имаше доза мистика, точно толкова, колкото обичам. Чете ми се и другата книга на авторката - "Бди над мен", но нарочно не си я купувам.  Mr. Green Знам, че добри хора я имат и с удоволствие ще я споделят, когато остана без книги за четене.  Simple Smile

Този пък със списъка какво умуване му правя, не е истина. Мислих, мислих, и май ще заложа на тактиката на Нели за книжки, които много са ми харесали, но нямам. Като Франкенщайн, например. Но още го умувам.

Нара и Авлига ми се губят? Дано е по пролетно-любовни причини.  Simple Smile

Включването на ябълка от снощи мога да го приема само като вид експеримент, но пък не е приятно да си в ролята на опитна мишка.

Хубав ден на всички!  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 167
Добро утро, момичета  Hug Направих си кафето и отивам да се трудя. Сложих и един боб във фурната /по Венината рецепта/, та днес няма да вечеряме козунак и тостери  Mr. Green

Titina, аз лично нищо специално не правя на книгите си, докато ги чета са в подвързия, след това са си наредени в библиотеката, някои от книгите вкъщи, майка ги е пакетирала в найлон и тогава ги е сложила в библиотеката.

Хубав ден на всички, тук е дъждовно-мрачно.
Виж целия пост
# 168
Елинка, тука-тука, ето ги добрите хора.... само свирни  Joy  Hug  Heart Eyes имам и други неща да ти предложа, от новите придобивки  Party
Виж целия пост
# 169
Деси,благодаря за предложението за Отведи ме у дома,ще се възползвам по натам,аз ще ти свирна.
Ули,на теб ти отказвам засега, но ако си променя мнението ще ти пиша.
Благодаря ви!
В такъв случай довечера ще си корегирам леко списъка,сори...
Виж целия пост
# 170
ДД!
Отдавна съм станала, даже почти не  съм спала  Tired И на изпит на работа ходих, а сега отиваме с ММ да пазарим малко.
Нещо не ми се пише, но ви изчетох  Hug
Прегръдки и до по-късно Hug Hug Hug Hug
Хубав ден  bouquet
Виж целия пост
# 171
И аз съм тук  Flutter
Изчетох ви ,за дискусията съм съгласна със стадото ..
И аз като Точ нещо не ми се пише едно ми е никакво  Whistling

Но ви гушкам много ,до по късно .
Виж целия пост
# 172
Titina, аз от книжарниците си купувам, обикновено е на руло 2 на 1 метра. Не слагам на книгите, само на учебниците на децата  Peace
Вися 6 пъти седмично по час заради тренировките на децата, сега мисля драстично да ги намаля, като в два от дните аз ходя на други тренировки и като ги отпиша от пинг-понга, че ме ядосаха вчера. Не стига, че този месец нямаха тренировки, ами и ми искат да платя пълни такси  Shocked
Виж целия пост
# 173
Аз подвързвам задължително чуждите книги, с опаковъчна хартия или друго подръка. Моите ги чета с една текстилна подвързия, но после си ги подреждам по "корица"  в библиотеката.  Simple Smile

Ето и моят списък за играта:

1.Моето приключение в дивото-Черил Стрейд

2.Любов по време на глобално затопляне-Франческа Лия Блок

3.Разпоредителите на смута-Христо Караславов

4.Елинор и Парк – Рейнбоу Роуъл

5.Всеки ден, всеки час-Наташа Драгнич

6.Франкенщайн или Новият Прометей-Мери Шели


Ето и кориците:

Скрит текст:

Не са подредени по никакъв ред. Последните две съм ги чела, но ги нямам. Ще се радвам на всяка една от тях.  Simple Smile

Точ, Лоренка,  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 174
ДУ  Confused
Едва се вдигнах от леглото днес, а както вика Петето едва вторник е  Tired

Снощи бях малко телеграфна, защото четох и писах през телефона.
Но сега си ви прочетох на спокойствие и сядам с кафето при вас.
Да ви разкажа една смешка от вчера. Седя и се трудя усилено в работата, трябва ми максимална концентрация, но хвърлям по едно око и в темата. Стигам до поста на Алекс, където разказва за нюансите. Почвам да го чета - как не й вървят "Трънските разкази", заради стила и т.н. и стигам до
Скрит текст:
Таз книга със сигурност не я искам в библиотеката си. Сега се чудя дали да я довършва с повечко зор, за да видя докъде може да стигне. И после да поръся таблета със светена вода. И ще помоля следващия път, когато ми хрумне да чета подобна дивотия, някоя добра душа да дойде и да ми зашлеви един шамар.
... и  Shocked ! Викам си толкова ли лоша й се вижда на Алекс Трънските разкази, че чак "дивотия", "светена вода"...  Shocked Shocked Shocked То вярно, че сме с различни вкусове, но чак толкова. Решавам, че ще я питам после, като се поосвободя от работа, за да напиша пост. Добре, че отново прочетох какво точно е писала, преди да пиша аз. Голям резил  hahaha
Та как да не кажеш после, че работата пречи на форумния живот  Joy
АлексчеHug !

...обаче до 9:30 ще трябва да съм се прибрала... но съм "за" , понеже май това е варианта всички да сме на линия  Flutter
Не е за всички, Маришко  Cry Щото ако се случа 2-ра смяна, ще мога да дойда най-рано към 23ч.  ooooh! Но пък можем да съчиним една срещичка през седмицата вечер И една през уикенда. Моето предложение за 10 май (неделя) на обяд остава  Hug

Бъбълче брееееее  Embarassed Embarassed Embarassed
Какви си ги наредила думички за мен.... засрами ме.
Не съм супер, ама хич не съм. Но пък се опитвам.
Две са основните причини, поради които някакси успявам да се справям.
Скрит текст:
На първо място е майка ми, която ми помага с гледането на детето. Ако не беше тя, щеше да ми е немислимо ходенето на работа; не и по начина, по който го правя сега. Пък и детето вече не е малко, започна да си води що годе самостоятелен живот; най-малкото, че сам се облича, сам се храни, сам ходи до тоалетната и сам се къпе, а това ми дава времето за приготвяне на вечеря, примерно, или пускането на прахосмукачка и пр.
Втората причина е, колкото и странно да звучи, самата ми работа. Смените от по 12 часа са инцидентни и се случват сравнително рядко. Обикновено са си от по 8 часа. И ето тук е малката тънкост - 8-те часа никога не са от 9 до 17-18ч., както стандартните професии, а са 6-14ч. и 14-22ч. Т.е. при всички случаи половината ми ден е свободен за други неща. Почивните ми дни са два, но не са закотвени само събота и неделя. Когато ми се паднат през седмицата, детето е на училище и мога да свърша куп странични неща, в т.ч. ходене до банка, поликлиника или някаква администрация, която през уикенда почива и на хората, които работят стандартна работа им е много трудно да посетят, защото и те са на работа по това време.
Всичко, което не успявам да свърша извън работата, обикновено е от мързел, а не от някаква друга причина  Mr. Green Или да го кажа не чак толкова зле звучащо - от умора. Понякога прането страда от това, защото вечер просто се просвам на възглавницата и заспивам, особено ако трябва да стана в 5ч. на следващия ден.
Гледането на филми и четенето най-много страдат от всичко това. Както и доста често не намирам време за самата себе си - разходка, приятелки, фризьор, козметик.... и спорт (то си ми и личи  Cry) Но няма идеално щастие   33uu
Аз пък се възхищавам на майки, които гледат сами децата си, без мъже до тях. Много вътрешна сила и борбеност се иска за това. Те са за мен най-супер-жени, ако мога така да се изразя и им се покланям до земята, че успяват да се справят  omm
Много дълго стана и ще го скрия  Blush

Да Ви питам как си пазите книгите? На времето в Бг купувах едно специални фолио. Лепи се отгоре на корицата и книгата/корицата е като вакумирана.
Пазя с рокля за книга, подарък ми от  Heart Eyes Милето, (което много ми липсва в темата  Cry). Иначе, знам за какво фолио говориш; с такова облепих учебниците на детето за училище, но за книга не бих го ползвала. Преди роклята за книга, слагах най-обикновена хартия (от вестник, списание) и ги подвързвах с нея, като това го правех само за чуждите книги, моите не ги подвързвах.

Искам и аз книга, която да ме накара после да се оглеждам.
Ще си я отбележа тази "Малкият непознат" за пооооо-натам, някой слънчев ден.

Още имах да пиша, но нямам време вече.
Трябва да излизам. Ще ви наглеждам през телефона.
Само да добавя последно.
Нелче, радвам се, че ТМ вече си е вкъщи  Hug
Прегръдки на всички  Hug
Виж целия пост
# 175

...обаче до 9:30 ще трябва да съм се прибрала... но съм "за" , понеже май това е варианта всички да сме на линия  Flutter
Не е за всички, Маришко  Cry Щото ако се случа 2-ра смяна, ще мога да дойда най-рано към 23ч.  ooooh! Но пък можем да съчиним една срещичка през седмицата вечер И една през уикенда. Моето предложение за 10 май (неделя) на обяд остава  Hug
Каленце, и аз съм така в случай, че съм нощна смяна точно тази вечер  Peace  За десети подкрепям, даже мога да си го освободя отсега, ако се уговорим - тези дни ще правим графика на моята работа. Наканила съм се да пия айрян към то 10-то чусло Mr. Green Пък ако момичетата предложат ден през седмицата, може да иимаме късмет с две срещички  Blush  Party
Книгите си и аз не ги подвързвам, само чуждите.  Peace
Виж целия пост
# 176
Точи,Лоренка,гуш момичета,усмихнете се!
Дано ви е ведро на душите и сивото бързо да порозовява!
Виж целия пост
# 177
При мен малко се съживиха нещата ,сега с нетърпение чакам петък  Mr. Green Embarassed
Виж целия пост
# 178
Радвам се Лори,така вече ми харесваш  Hug
Сега остава и Точи да се разпише, че при нея всичко е наред...Точииии, как си мила???
Виж целия пост
# 179
Привет-мривет, пристигам и аз Simple Smile

Аз съм за среща през седмицата, ама нали няма нужда да е чак от 8? За мен е късно Rolling Eyes Мислех си по-скоро след работа, 6/6.30/7.00 някъде или?
За тази неделя желаещи? Simple Smile за 10-ти не мога да обещая, но пък 24-ти е неделя, можем и тогава да си направим тематична Simple Smile
Маришка, все се каня да те питам, дечко тръгна на ясла или намери, кой да го гледа? Как му понася?

Нали не е проблем пускането на списъка в последния ден  Rolling Eyes правя го такъв, че да няма промени после Simple Smile

Титина, аз не подвързвам книгите  Rolling Eyes Не ме дразнят следите по тях, напротив, обичам да виждам, че е четена Simple Smile Чуждите гледам да пазя повече от обикновено просто, но мисля да започна да ги подвързвам.
Преди няколко години в буккросинг форума стана дума и една от потребителките беше писала, че за нея книгите са за ползване и понякога дори интермедиално ги ползва, режейки части от тях за други неща. Помня, че много ме беше впечатлило изказването й.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия