Частни училища - информативна тема 6

  • 69 717
  • 808
# 555
Ей такива неща ме притесняват мен, също и като гледам автопарка на някои от родителите - на 15.09 е като на раздаването на Оскарите, то не са поршета,кайени, ферарита и тем подобни. Та се чудя до колко снобска е атмосферата там? Аз не карам голям черен джип и се чудя как би се вписало моето дете в такава обстановка.
Мен точно това, в добавка и други нещица разбира се, ме отказа дори да заведа детето на тест при тях за ПУК /имахме уговорен час/. Естествено, за друг това може би е смешна причина. Просто, като го прочетох, отразява точно моите впечатления Peace.
Виж целия пост
# 556
Аделина, посочените заплати в обявите са за учители с опит. Всички мои  постове бяха насочени към нивото на заплащане на учителите по принцип, а не само на тези в СС или ЧУ. А преди колко години си започнала на тази заплата? Защото аз съм започнала на 150 лв. При това по професията, която упражнявам и сега и точно по образованието ми.
Нямам инфо от първа ръка по повечето от въпросите ти, но на мои близки познати и двете деца след ПБ са СМГ.
За джиповете - и двата пъти от пребиваването ни в СС околните улици бяха пълни с кратко пребиваващи лъскави коли. Пред училището просто не можеш да ги видиш защото няма място за паркиране като пред ПБ.  Mr. Green
Освен това втория път пред служебния вход на сградата където са ПУК спряха колкото да слезе дете 3 броя ( основна и екскортиращи) джипа с последователни номера.  Wink Този вход по принцип е заключен  Mr. Green

От 3 - те училища в които аз съм била този момент не е толкова застъпен единствено в Питагор. Може би сградата отблъсква подобна среда, което е положително и за мен. Но пък лъскава кола шофират и доста интелигентни и високообразовани хора с които аз контактувам. Та за мен по скоро е интересно кои са родителите които карат лъскавите коли  Laughing и не съдя за хората по външните им белези.
А Анирам и други може би не пишат именно заради ниското ниво на търпимост на чуждо мнение в тази тема и грозните изцепки на някои потребители извън доброто възпитание. А аз съм свикнала с хапливия език на  IT  -тата ни, но все пак комуникираме възпитано и без подигравките, които тук се считат за нормален израз на идентичност.
От поста ти а и от предишни по темата личи отношението ти към ПБ. Наистина ли те интересуват всички тези въпроси съвсем добронамерено?  Simple Smile
Виж целия пост
# 557
Моето дете е в 1ви кл. в ПБ, затова мога да дам отговор на въпроси, касаещи всичко само до 1 кл., не и по-нататък. Но не съм забелязала конкретен въпрос, за да отговоря, ако искаш, напиши точно какво те интересува, освен състезанията.
Няколко деца от нашия 1 клас участваха на математически състезания, резултатите им са доста добри, виждам, че на последното международно състезание "Математика без граници" 1вите класове от ПБ имат 2 златни, 3 сребърни медала и 1 бронзов, другия бронзов е на дете от ПУК.  Според мен тези класове се очертават като силни. Не знам как са випуските по-нагоре, струва ми се, че традиционно имат по 1-2 силни деца в класа си.
Моето лично впечатление е, че ако преди училището е започнало като бутиково, за деца с родители с лъскави автомобили, вече привлича средна и работеща ръка хора, към която причислявам и себе си, и повечето от родителите в нашия клас. Да, има известни /в позитивна или негативна светлина/ родители, но тях ги има и в СС, и в други училища.
Виж целия пост
# 558
Аделина, посочените заплати в обявите са за учители с опит. Всички мои  постове бяха насочени към нивото на заплащане на учителите по принцип, а не само на тези в СС или ЧУ. А преди колко години си започнала на тази заплата? Защото аз съм започнала на 150 лв. При това по професията, която упражнявам и сега и точно по образованието ми.
Нямам инфо от първа ръка по повечето от въпросите ти, но на мои близки познати и двете деца след ПБ са СМГ.
За джиповете - и двата пъти от пребиваването ни в СС околните улици бяха пълни с кратко пребиваващи лъскави коли. Пред училището просто не можеш да ги видиш защото няма място за паркиране като пред ПБ.  Mr. Green
Освен това втория път пред служебния вход на сградата където са ПУК спряха колкото да слезе дете 3 броя ( основна и екскортиращи) джипа с последователни номера.  Wink Този вход по принцип е заключен  Mr. Green

От 3 - те училища в които аз съм била този момент не е толкова застъпен единствено в Питагор. Може би сградата отблъсква подобна среда, което е положително и за мен. Но пък лъскава кола шофират и доста интелигентни и високообразовани хора с които аз контактувам. Та за мен по скоро е интересно кои са родителите които карат лъскавите коли  Laughing и не съдя за хората по външните им белези.
А Анирам и други може би не пишат именно заради ниското ниво на търпимост на чуждо мнение в тази тема и грозните изцепки на някои потребители извън доброто възпитание. А аз съм свикнала с хапливия език на  IT  -тата ни, но все пак комуникираме възпитано и без подигравките, които тук се считат за нормален израз на идентичност.
От поста ти а и от предишни по темата личи отношението ти към ПБ. Наистина ли те интересуват всички тези въпроси съвсем добронамерено?  Simple Smile
Отношението ми към ПБ до момента е чисто субективно(това което вижам всеки ден и това което близки мои съседи са ми разказвали). Докато не си изградя обективно лично мнение за училището ПБ ще ми е в списъка доста на високо (защото все пак не е за подценяване че ни дели една къща разстояние и след 2-3кл детето ще може да се прибира само за 2мин). Обаче съм била свидетел на не една и две случки с родители от въпросното училище и наистина ме притеснява интелектуалния багаж на някои от тях (като наскоро една майка която заплашваше детето си с думите: "Ако не слезеш на секундата от колата и не влезеш в училището ще започна да ти купувам дрехи от Илиянци"  Joy, случката хем ми е комична, хем говори определени неща за родителите, ценностната им система и начина им на възпитание). Не казвам че всички са такива, може да е един такъв родител на 100 други свестни, незнам. Аз и затова питам.
За Анирам ще е жалко ако е спряла да пише заради някакви заядливи постове без особен смисъл. Като цяло не виждам освен администраторите на групата кой би имал право да изгони дадени потребители. Нали има свобода на словото, всеки може да си говори каквото си иска и си е в правото. Останалите потребители пък са си в правото да не се съгласяват, това е форум, никъде не сме подписвали договори за доживотно приятелство.

Относно заплатите на учителите не искам повече да коментирам, тъй като този бранш ми е наапълно далечен и непознат.

Относно това, което си писала за СС - аз съм далеч от мисълта че само в ПБ са лъскавите джипове, но тъй като нямам поглед върху СС, затова и не го споменах. По-скоро ме интересува доколко наличието на такива деца се отразява в "подарени" оценки примерно (това важи са всички ЧУ) и не дърпат ли по-слабите ученици в крайна сметка целия клас назад? Ей такива неща ми се въртят в главата напоследък, но те не са свързани конкретно с ПБ а с всички ЧУ от които се интересувам.

Олив благодаря за отговора. Това за състезанието Математика без граници и аз го видях на сайта, но не намирам инфо за никакви други състезания (математически), с които да съпоставя резултатите с тези на СС (на сайта на СС пишат много повече за състезанията имам усещането). Затова и попитах. Искрено се надявам наистина клиентелата на ПБ да се е изменила с годините и да са навлезли все повече деца на работещи от средната класа, към които и ние се числим.
Виж целия пост
# 559
Аз не разбрах нещо, децата на хората с лъскавите джипове са тъпи, а на средната работеща класа умни. Сигурно, децата на хората които са на соц. помощи са гении  ooooh!. Що така делите децата, какво общо има скъпата кола на родителите с интелектуалния потенциал на детето, не разбирам.
Виж целия пост
# 560
Аз не разбрах нещо, децата на хората с лъскавите джипове са тъпи, а на средната работеща класа умни. Сигурно, децата на хората които са на соц. помощи са гении  ooooh!. Що така делите децата, какво общо има скъпата кола на родителите с интелектуалния потенциал на детето, не разбирам.

И аз не го разбирам.
Колкото до подарените оценки - във всички ЧУ има нищожен процент деца, чиито оценки са "подарени", няма какво да се лъжем. Тези деца се носят по течението да края на образованието си, след което при добро желание от тяхна страна заемат ръководен пост във фирмата на родителите си.  Mr. Green Такъв е животът.
Аз лично не се вълнувам от децата с подарените оценки. Много по-важно ми е собственото ми дете да не е ощетено от подаръка към тях.  Peace
Виж целия пост
# 561
Сопрете се, де Grinning
Евентуално работещите също може да возят децата си с "лъскави джипове" - не всички джипове са на лентяи, рентиери и криминални фигури. Както и децата им да печелят олимпиади. Въпросът е, какъв образ на образованието и живота се проектира в тези семейства.

Цитат
една майка която заплашваше детето си с думите: "Ако не слезеш на секундата от колата и не влезеш в училището ще започна да ти купувам дрехи от Илиянци"

Нали - не че не е възможно това да се случи и в държавно училище, но "луксозната" среда, превърната в самоцел, някак увеличава честотата.
Виж целия пост
# 562
Аз не разбрах нещо, децата на хората с лъскавите джипове са тъпи, а на средната работеща класа умни. Сигурно, децата на хората които са на соц. помощи са гении  ooooh!. Що така делите децата, какво общо има скъпата кола на родителите с интелектуалния потенциал на детето, не разбирам.
И аз това не го разбрах, както и по ДЖИПОВЕТЕ ли ги познавате?
Някой хора предпочитат да имат лъскава кола и по-скромен дом, а други голям апартамент/къща и 'таратайка' (НАПРИМЕР)- еднакви финансови възможности, различна гъзария, различни ценности. И как точно определяте кое от тези две семейства да речем е с УМНОТО И ДОБРЕ ВЪЗПИТАНО дете?
Виж целия пост
# 563

И аз това не го разбрах, както и по ДЖИПОВЕТЕ ли ги познавате?
Някой хора предпочитат да имат лъскава кола и по-скромен дом, а други голям апартамент/къща и 'таратайка' (НАПРИМЕР)- еднакви финансови възможности, различна гъзария, различни ценности. И как точно определяте кое от тези две семейства да речем е с УМНОТО И ДОБРЕ ВЪЗПИТАНО дете?

Не само по джиповете, по правописа и изказа също могат да се разпознаят доста неща Grinning.
Няма "различни ценности" по определени критерии.
Виж целия пост
# 564
Темата за пореден път се напълни с грозни изказвания!  ooooh!
И напълно загуби информативния си характер.
Виж целия пост
# 565
Ами като нищите само едни и същи училища ще се изчерпи, да.. Честно казано често поглеждам в темата с надежда да прочета за някое различно от СС, ПБ, ПЧМГ, Питагор, Американския колеж, Увекинд, немското към посолството и още няколко, но не и не.
Нямам нищо против лъскавите джипове и обичайните неща, които ги съпътстват и със сигурност това не се отразява върху интелекта на децата, но все пак предпочитам детето ми да не учи в такава среда, защото не искам то да почне да пита, защо нашата кола е такава, а защо те почиват там, а защо не ми купуваш дрехи от еди къде си, защо моя модел телефон е стар модел. Защото в общия случай, щом родителите са с лъскаво возила и децата им са с "лъскави" неща, което за мен не е възпитателно, а и не е по възможностите ми. Та не бих си го причинила, освен, ако училището няма някоя друго голяма екстра.
Виж целия пост
# 566
Ами като нищите само едни и същи училища ще се изчерпи, да.. Честно казано често поглеждам в темата с надежда да прочета за някое различно от СС, ПБ, ПЧМГ, Питагор, Американския колеж, Увекинд, немското към посолството и още няколко, но не и не.

Аз също.
Като погледнах старите теми един ден, като че ли повече и по-полезна информация е имало - и за други, извън постоянно коментираните 4-5 училища.
Виж целия пост
# 567
Като заговорихте за непознати училища и понеже все се спряга, че само Питагор е в центъра, та да питам някй посещавал ли е Езиков Свят, май това им е сайта: http://www.ezikovsviat.com/
То е на Стамболийски и Опълченска или поне там съм виждала рекламата му.
Виж целия пост
# 568
Имайки предвид мутрите и парвенющината в България последните 20 години, ми е много странно на какво точно се чудят някои потребители. Децата може и да са умни, но това съвсем не значи достатъчно тактични и възпитани, както и  че подобни изцепки за личното имущество ще бъдат спестени.
Разбира се простотията от този род ходи и по държавните училища, така че никой не е имунизиран Mr. Green
Виж целия пост
# 569
Синът ми не знае,че дрехите имат марки. Когато си избира нещо той,гледа да му хареса картинката н-р. В детската градина обаче /по думите на госпожите/ има деца ,които си казват н-р "Имам нови маратонки Адидас,знаеш ли колко струват?!" Но все си мисля,че това не може да е ценност. Аз също му казвам "Пази си маратонките,защото струват пари", но го правя,защото се опитвам да му покажа,че всяко нещо има стойност и някой я е изработил,за да я плати. Както и му казвам,че винаги ще има по-богати и по-имащи,но ако ти си удовлетворен от това,което имаш,това не трябва да те дразни,а ако не си, тогава знаеш,че е постижимо и може да ти е стимул. Та,  се надявам да сме попаднали на място,където "Адидаса" не е ценност, а "Илиенци" не е заплаха,но да видим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия