Частни училища - информативна тема 6

  • 69 713
  • 808
# 705
После пък в друго училище ще отидат добрите деца и там ще ударят тъпана. И така представете си какво ще стане с Татко Мецан, като десет години се ослушва къде се научава по-добре език и се върти като ветропоказател, защото тъпанът думка ту оттук, ту оттам Joy


 Адмирирам Мецан и останалите в форума, че се опитват да намерят най-добрите училища за техните деца, НО за съжаление нямат голям избор. И 10 години да четат и коментират по форумите, частните училища са малко и предлагат почти едно и също - много часове по математика и БЕЛ(с програма одобрена от МОН), и език.
 Подобно на саламите - всички съдържат Е250(натриев нитрит). Всеки знае че причинява рак и още 300 болести, НО колкото и да си информиран не можеш да си намериш салам, луканка, шунка... , която не съдържа Е250. До тук с информирания избор, свободната конкуренция и т.н.
Виж целия пост
# 706
Mоже ли някой да ми направи бърз паралел между Климент Охридски и Образователни технологии. Плюсове, минуси, лично мнение, мнение на трети лица....всичко ще ми е интересно Laughing. Трябва ми един безпристрастен анализ от незаинтересовани лица и да избираме вече окончателно Rolling Eyes. Сигурно ви се струва тъпо, но Благодаря! Hug
Виж целия пост
# 707
Mоже ли някой да ми направи бърз паралел между Климент Охридски и Образователни технологии. Плюсове, минуси, лично мнение, мнение на трети лица....всичко ще ми е интересно Laughing. Трябва ми един безпристрастен анализ от незаинтересовани лица и да избираме вече окончателно Rolling Eyes.

Съвсем повърхностно.

Първото е до 8 клас, второто - до 12-ти.

В първото локацията е ужасна, сградата също ме втрещява, макар да не съм от взискателните.
Второто не е лъскаво в пълния смисъл, но е чисто, тихо, спокойно и широко.

Първите са ориентирани към състезания и постижения, вторите залагат на спокойствието на детето, творческите му заложби, личностно развитие.

Първите използват традиционни методики, вторите имат свои разработени, учебници почти не използват.

Училищата са доста различни, гледай по детето - ако е амбициозно, то в ОТ може да му е твърде спокойно.
Виж целия пост
# 708
Благодаря ти, Морна  bouquet.
А "твърде спокойно" означава ли, че не се обучава на ниво? В смисъл, ако отиде, да речем, в друго училище, ще е назад с материала ли?
Виж целия пост
# 709
Аз съм ходила само в Кл. Охридски. Сградата е малко сбутана и дворът е малък. На ПУК е отделен от този на големите. Пред двора има паркирали коли на съседните сгради. Самото място е тихо и не е на булевард, което според мен е плюс, защото детето няма да диша гадните изпарения от автомобилите.
Училището е спокойно, децата са малко.  Самата директорка изглеждаше много мила. Наблегна няколко пъти, че се учи много, че децата ходят по състезания и т.н. Програмата, доколкото помня, беше сходна с всички останали плюс/минус 1-2 часа.
Предлагат и състезателна математика допълнително. Когато ме развеждаха, надникнахме в стаята на първи клас и точно в този момент учителка се караше на някакво дете, което беше видимо притеснено, че след няколко пъти обяснения не е разбрало (това по думите на учителката). Може да е било единичен случай разбира се.
Междучасията бяха по 5мин, когато аз ги посещавах. Като цяло се отказахме заради това, че ни се стори много суховато и се наблягаше само на учене при представянето на училището. Дали е така обаче, не знам.
Виж целия пост
# 710
Означава, че се обучава по друг начин, по друга методика. Иначе съдържателно материалът би трябвало да е същият.

Виж целия пост
# 711
А "твърде спокойно" означава ли, че не се обучава на ниво? В смисъл, ако отиде, да речем, в друго училище, ще е назад с материала ли?

Не, нямам предвид, че не се обучава на ниво. Нямам и информация, че дори да си мисля такова нещо. Просто някои деца имат изразен състезателен дух и са ориентирани към постижения. За тях творческата среда и спокойствието не са толкова стимулиращи развитието, колкото една конкурентна среда и състезателния момент. Последните в ОТ просто няма да намериш.

Виж целия пост
# 712
После пък в друго училище ще отидат добрите деца и там ще ударят тъпана. И така представете си какво ще стане с Татко Мецан, като десет години се ослушва къде се научава по-добре език и се върти като ветропоказател, защото тъпанът думка ту оттук, ту оттам Joy


 Адмирирам Мецан и останалите в форума, че се опитват да намерят най-добрите училища за техните деца, НО за съжаление нямат голям избор. И 10 години да четат и коментират по форумите, частните училища са малко и предлагат почти едно и също - много часове по математика и БЕЛ(с програма одобрена от МОН), и език.
 Подобно на саламите - всички съдържат Е250(натриев нитрит). Всеки знае че причинява рак и още 300 болести, НО колкото и да си информиран не можеш да си намериш салам, луканка, шунка... , която не съдържа Е250. До тук с информирания избор, свободната конкуренция и т.н.
Извинявай, но примера ти не е коректен. От салам може да се откажеш и не консумираш/ както в нашето семейство/, но от образованието-не.

ОТ, ми изглежда страхотно и би било подходящо за моят син. Той обича да ходи по състезания, но за подготовка  предпочита да е в спокойна среда, тогава дава максимума. Повечко състезателност в обучението го натоварва. Единствено локацията ми е недостатък.

Е, аз и не съм ходила да го видя, нямам лични впечатления, само чета и слушам добри отзиви, но е хубаво човек да си има резервни училища в списъка с харесвани.
Виж целия пост
# 713
НО за съжаление нямат голям избор. И 10 години да четат и коментират по форумите, частните училища са малко и предлагат почти едно и също - много часове по математика и БЕЛ(с програма одобрена от МОН), и език.
 До тук с информирания избор, свободната конкуренция и т.н.

Частните училища предлагат това, което се търси. Свободна конкуренция има, може би просто тук има нереално голяма концентрация на хора, търсещи екстравагантното. Но в национален мащаб, явно те са пренебрежимо малко, затова и нестандартните училища са малко. Но ги има. И въпреки това не допадат на повечето - всеки иска училище за неговия конкретен калъп. Е, това няма как да стане, но липсата на достатъчно алтернативи на пазара не виждам логика да се свързва с липса на информиран избор и свободна конкуренция. Вържи го с липса на широк интерес към конкретните идеи...
Виж целия пост
# 714

Не, нямам предвид, че не се обучава на ниво. Нямам и информация, че дори да си мисля такова нещо. Просто някои деца имат изразен състезателен дух и са ориентирани към постижения. За тях творческата среда и спокойствието не са толкова стимулиращи развитието, колкото една конкурентна среда и състезателния момент. Последните в ОТ просто няма да намериш.


Ясно. Благодаря ти!
Виж целия пост
# 715
Климент Охридски е идеалното училище за деца, влюбени в ученето, които си представят идеално прекараното свободно време в решаване на състезателни задачи. Дават се обилни домашни за събота и неделя, акцентите са върху математиката и английския, като класа се разделя на две и едните ги засилват в едната посока, а другите - в другата.
Междучасията още от ПГ са по 5 минути, но това мисля, че е така в повечето частни училища.
Учат допълнителни предмети, сещам се например за състезателна математика. През лятото ги подготвят за сертификат по английски.

Образователни технологии ми изглежда много добре. Не знам долколко различни методики използват, аз разбрах само за технически и аудио-визуални средства. Чисто методично като подход не мога да кажа доколко са различни от стандартното. Според мен по-скоро не са, но го казвам предимно от гледна точка на своята скала за нестандартност.

Ако трябва да избирам между двете училища, изобщо не бих имала колебания. Даже обмислях преместване в Образователни технологии от следващата година и единственото, което ме разколеба е, че дъщеря ми като чу за местене, се разплака жално. А и все още вярвам, че можем да постигнем някакво разбиратеклство с нашите хора.
Виж целия пост
# 716
allana, благодаря за мнението  bouquet.
Притеснява ме само лежерното в ОТ да не е фатално лежерно Laughing. Аз иначе не съм състезателен тип и не изисквам това и от децата си на всяка цена. Естествено, ако има интерес и ако се справят с интензивно темпо, само бих се радвала и насърчила.
Утре имам среща в Климент Охридски и ще решавам.
Виж целия пост
# 717
На други места не съм чувала за междучасия по 5мин.

Алана, защо обмисляш местене? Може и на лични, ако ти се споделя.

Кафе с мед, виж и Азбуки. То е много близо до Св. Кл. Охридски. Сградата отвън изглежда много добре. Пак е на тихо и спокойно място.
Виж целия пост
# 718
Климент Охридски е идеалното училище за деца, влюбени в ученето, които си представят идеално прекараното свободно време в решаване на състезателни задачи. Дават се обилни домашни за събота и неделя, акцентите са върху математиката и английския, като класа се разделя на две и едните ги засилват в едната посока, а другите - в другата.
Междучасията още от ПГ са по 5 минути, но това мисля, че е така в повечето частни училища.
Учат допълнителни предмети, сещам се например за състезателна математика. През лятото ги подготвят за сертификат по английски.

Образователни технологии ми изглежда много добре. Не знам долколко различни методики използват, аз разбрах само за технически и аудио-визуални средства. Чисто методично като подход не мога да кажа доколко са различни от стандартното. Според мен по-скоро не са, но го казвам предимно от гледна точка на своята скала за нестандартност.

Ако трябва да избирам между двете училища, изобщо не бих имала колебания. Даже обмислях преместване в Образователни технологии от следващата година и единственото, което ме разколеба е, че дъщеря ми като чу за местене, се разплака жално. А и все още вярвам, че можем да постигнем някакво разбиратеклство с нашите хора.


От какво точно си притеснена? /Дали правилно разбирам, че фрустрацията идва от натиска за учене?  /
Виж целия пост
# 719
Притеснява ме само лежерното в ОТ да не е фатално лежерно Laughing.
Июключено е да е прекалено лежерно. Няма такова ЧУ. (Ако има, искам да знам кое е  Mr. Green )
Малко или много когато родителите плащат, изискват и очакват определено ниво и нито едно ЧУ не може да си позволи да не се опитва да го постигне и да оставя нещата на самотек и работата несвършена.

Алана, защо обмисляш местене? Може и на лични, ако ти се споделя.
Влязохме в разногласия. Като цяло, училището вече не е достатъчно лежерно за мен  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия