Частни училища - информативна тема 6

  • 69 712
  • 808
# 720

Кафе с мед, виж и Азбуки. То е много близо до Св. Кл. Охридски. Сградата отвън изглежда много добре. Пак е на тихо и спокойно място.
Звънях им, пълни са.
Виж целия пост
# 721
allana , кое е настоящото ви училище? Може и на ЛС.

Аз защо съм останала с впечатление, че Азбуки е в друга посока
Виж целия пост
# 722


Аз защо съм останала с впечатление, че Азбуки е в друга посока
И аз така се бях заблудила и изобщо не го разглеждах като вариант, сега малко ме е яд. Бях останала с убеждение, че е далеч от нас.
Виж целия пост
# 723

Кафе с мед, виж и Азбуки. То е много близо до Св. Кл. Охридски. Сградата отвън изглежда много добре. Пак е на тихо и спокойно място.
Звънях им, пълни са.

ПГ ли е пълна и не предлагат записване или?Ние вече сме се записали в Св.Кл.Охридски, но това натоварване ме поизплаши и има време до септември да размислим, в случай, че някъде има места, разбира се:)
Виж целия пост
# 724
Преди три години синът ми, който учеше в Св.Кл. Охридски, беше на пробен ден в Обр. технологии. В края на деня каза, че много му е харесало. Въпреки това не пожела да се премести. Каза, че децата от класа не знаят много, нямали и интерес към учебния процес. Въпросите, които госпожата задавала, били ужасно лесни, а само 2-3 деца успявали да отговорят на тях. Преразказите не ги пишели сами децата в тетрадките, а изречение по изречение госпожата ги записвала на дъската, а те ги преписвали в тетрадките.
Иначе мениджмънтът на Обр. техн. е по-коректен според мен, защото срещу сходни такси предлага много по-добри условия - просторни стаи /в Кл.Охр. децата бяха наблъскани на малка площ/, голям двор, вкусна и хубава храна /за разлика от Кл.Охр., където храната стана зле след смяна на кетъринговата фирма/. В Обр. техн. госпожата по английски беше прекрасна, но за съжаление все още учеха цветовете или нещо такова.
Не знам по принцип как е, но в класа на сина ми децата наистина бяха умни и любознателни. Четяха много, справяха се добре на състезания, но има и деца, които спортуват активно, или пътуват активно през учебната година и въпреки това са избрали училището, основно заради средата и взискателността към дисциплината и учебния процес, според мен.

Виж целия пост
# 725


ПГ ли е пълна и не предлагат записване или?Ние вече сме се записали в Св.Кл.Охридски, но това натоварване ме поизплаши и има време до септември да размислим, в случай, че някъде има места, разбира се:)

И първи клас и ПУК са им пълни. Не записват повече. Поне това ми казаха по телефона категорично.
Виж целия пост
# 726
Каза, че децата от класа не знаят много, нямали и интерес към учебния процес.
...
Не знам по принцип как е, но в класа на сина ми децата наистина бяха умни и любознателни. Четяха много, справяха се добре на състезания, но има и деца, които спортуват активно, или пътуват активно през учебната година и въпреки това са избрали училището, основно заради средата и взискателността към дисциплината и учебния процес, според мен.
Именно, точно на такива деца това училище пасва много добре. Просто те не биха си променили концепцията, за да пасне на някое конкретно, записано при тях дете, по-скоро биха предпочели да се разделят с него, ако не му понася, а да си запазят концепцията и да привличат деца, на които тя се харесва.

Децата, които аз видях през пробния ни ден там бяха точно такива - супер концентрирани и мотивирани да участват в урока и да се надпреварват кой да бъде вдигнат на дъската, за да реши поредната трудна задача.
Часът по състезателна математика им беше последен, 9-ти по ред за деня и те по никакъв начин не изглеждаха уморени и окапали, а напротив, внимаваха на 100% през целия час и се състезаваха кой по-бързо ще реши задачите. Става дума за малки деца, ПГ. Такава издръжливост и концентрация са впечатляващи, но определено не всеки ги притежава, особено на тази възраст.
Виж целия пост
# 727
Стига бе, така, както го описвате, то направо е супер това Кл. Охридски. Точно такова нещо ми харесва на мен.
Виж целия пост
# 728
Стига бе, така, както го описвате, то направо е супер това Кл. Охридски. Точно такова нещо ми харесва на мен.
И на мен ми звучи чудесно, но Мецане, няма ли да ти е далеч?
Ще го запиша в резервните училища Mr. Green
Давайте още инфо, стига сме бистрили само Питагор, СС и ПБ
Виж целия пост
# 729
Призма, ти многократно си писала, че сте сменили се преместили в Св.Кл.Охридски, където натоварването е било доста по-умерено от предното училище и сте имали възможност детето да ходи на допълнителни курсове. Натоварване откъм учебен материал ли си имала предвид или в някакви други аспекти?

Ето ви още инфо Simple Smile Преди 2 години таксата можеше да се плаща разсрочено, дори е имало варианти за месечни вноски.
Виж целия пост
# 730
E па то на мен какво ли няма да ми е далеч, то повечето ЧУ са далеч на всички. Интересно ще е Призма да каже още неща. А вие нали сте си в ПБ, в какви резервни училища ще го записваш.
Виж целия пост
# 731
Струва ми се, че детето на Лекси също беше там, и тя го отписа.
За моето дете такова натоварване ще е твърде голямо, тя не притежава подобен състезателен дух.
Виж, ОТ ми хареса като концепция, мисля, че и в Азбуки е подобно, но не съм сигурна, много ми се иска някой с дете там да сподели.
Виж целия пост
# 732

Децата, които аз видях през пробния ни ден там бяха точно такива - супер концентрирани и мотивирани да участват в урока и да се надпреварват кой да бъде вдигнат на дъската, за да реши поредната трудна задача.
Часът по състезателна математика им беше последен, 9-ти по ред за деня и те по никакъв начин не изглеждаха уморени и окапали, а напротив, внимаваха на 100% през целия час и се състезаваха кой по-бързо ще реши задачите. Става дума за малки деца, ПГ. Такава издръжливост и концентрация са впечатляващи, но определено не всеки ги притежава, особено на тази възраст.


Това някаква шега ли е? Уж говорите за ПГ, а описвате нещо като комбинация от АК и СМГ #Crazy

Вдигане на ръце, решаване на трудни задачи на дъската, домашни за събота и неделя, сертификати по английски... И всичко това в детска градина все пак? Shocked Ми то в гимназията тези деца трябва вече докторати да пишат Mr. Green
Виж целия пост
# 733
Призма, ти многократно си писала, че сте сменили се преместили в Св.Кл.Охридски, където натоварването е било доста по-умерено от предното училище и сте имали възможност детето да ходи на допълнителни курсове. Натоварване откъм учебен материал ли си имала предвид или в някакви други аспекти?

За нас, по-скоро в други аспекти:
- психически комфорт;
- повече свободно време, заради отстоянието на двете училища до нас;
- по онова време домашните в СС в ПУК бяха доста големи.
Виж целия пост
# 734
Това някаква шега ли е? Уж говорите за ПГ, а описвате нещо като комбинация от АК и СМГ #Crazy
Е, относително трудни задачи като за възрастта на децата. Дъщеря ми в това време беше в държавно училище и знаех какво решават и какво видях в часа по математика в Климент Охридски. Доста по-висока трудност от предвиденото по материал. И то в 9-ти пореден час на фона на 5-минутни междучасия.

Не мисля, че ако някое дете посещава това училище, то ще свикне или ще стане така концентрирано и мотивирано. По-скоро мисля, че то или е или не е такова и ако не е такова, само ще се измъчва.
На Лекси детето издържа там две години и напусна. Пак е умно, способно и се представя добре, просто има нужда и от детство. Според мен лично повечето деца имат, но често родителите им не го осъзнават... Но това е друга тема.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия