Частни училища - информативна тема 6

  • 69 712
  • 808
# 750
Отиват в 5 клас в СМГ, Жасмин, само предполагам, за това не ги виждаш по състезания, вече са в друго училище
Виж целия пост
# 751
Ох, стига с тези състезания. Училището не се състои само от състезания. Какво сте се фиксирали в това. Може пък те да не са заинтересовани от състезания по математика.  Laughing
Виж целия пост
# 752
Ох, стига с тези състезания. Училището не се състои само от състезания. Какво сте се фиксирали в това. Може пък те да не са заинтересовани от състезания по математика.  Laughing
+1!
Виж целия пост
# 753
Ох, стига с тези състезания. Училището не се състои само от състезания. Какво сте се фиксирали в това. Може пък те да не са заинтересовани от състезания по математика.  Laughing

А защо я учат тогава разширено, с допълнителен учител, още от ПУК?
Виж целия пост
# 754
Да, отиват в СМГ. За децата, които остават в КО след 4-ти клас, математиката може да не е най-силната им страна, но един по-широк поглед никога не е излишен.
Виж целия пост
# 755
Ох, стига с тези състезания. Училището не се състои само от състезания. Какво сте се фиксирали в това. Може пък те да не са заинтересовани от състезания по математика.  Laughing
+1!
+100
A защо непременно да я учат заради състезания, не разбирам.
Виж целия пост
# 756
Ох, стига с тези състезания. Училището не се състои само от състезания. Какво сте се фиксирали в това. Може пък те да не са заинтересовани от състезания по математика.  Laughing

А защо я учат тогава разширено, с допълнителен учител, още от ПУК?
А защо в СС учат толкова часове български и англиийски, като не ходят по състезания по тези предмети?
Задълбоченото изучаване на даден предмет и профилирането на едно училище не означава непременно, че там се отглеждат състезатели.
Виж целия пост
# 757
И аз това щях да питам. От близко дете чух, че най-обикновено столично ДУ е осигурило допълнителни занимания по математика на учениците си с много качествен преподавател (спрягано име в пространството). Нима  го е направило с цел да се готвят състезатели? Не всичко е състезание...

Виж целия пост
# 758
Ох, стига с тези състезания. Училището не се състои само от състезания. Какво сте се фиксирали в това. Може пък те да не са заинтересовани от състезания по математика.  Laughing

А защо я учат тогава разширено, с допълнителен учител, още от ПУК?
А защо в СС учат толкова часове български и англиийски, като не ходят по състезания по тези предмети?
Задълбоченото изучаване на даден предмет и профилирането на едно училище не означава непременно, че там се отглеждат състезатели.


 Peace

Да, отиват в СМГ. За децата, които остават в КО след 4-ти клас, математиката може да не е най-силната им страна, но един по-широк поглед никога не е излишен.


 Peace
Виж целия пост
# 759
Животът НЕ Е състезание. Има успех не този, който най-добре е заучил материала, трениран, дресиран, а най-креативният. Важното е децата да се учат на креативност, на нестандартни идеи и нестандартно прилагане на наученото. Толкова неща вече са измислени и толкова още предстои да бъдат измислени, ами там е ключът! Аман от зубрачи -папагали, пълно е с такива и те не носят полза нито на себе си нито на обществото. Нямам предвид конкретни хора тук, защото не съм се задълбочила в това, кой кой е и къде учи детето му, така че не се обиждайте! Говоря по принцип.
Виж целия пост
# 760
Точно в математиката няма много как да стане с папагалстване. Нужно е да се разбират задачите и да се изобретява път към решението им, така че математиката е достатъчно креативна по същността си и ученето ѝ може само да бъде от полза.
Виж целия пост
# 761
Важното е децата да се учат на креативност, на нестандартни идеи и нестандартно прилагане на наученото.

Или поне на стандартни Laughing Изобщо на някакви. Защото тези сертификати, особени формати и всякакви матрици направо ме плашат. В училище (принципно, което и да е), в което дори домашните се пишат под надзор на учител, оставят ли им време изобщо да мислят сами.
Виж целия пост
# 762
- по онова време домашните в СС в ПУК бяха доста големи.

Какво представляват домашните в ПУК (това е нещо като детска градина, нали?)?

ЗА СС мога да кажа, че почти не са имали домашни за събота или неделя - освен нещо покрай зимната и пролетната ваканция - да неща които Призма описва - но само преди ваканциите. Едно домашно да е имало през останалото време...сумарно за цялата година.

За ЦДГ-та да - чувам от познати за домашн, сравнително редовни и и то основно неща, за които не е останало време да се "преподадат" през седмицата. Имам други познати, от ЦДГта - не са и чували за домашни.
Виж целия пост
# 763
Точно в математиката няма много как да стане с папагалстване. Нужно е да се разбират задачите и да се изобретява път към решението им, така че математиката е достатъчно креативна по същността си и ученето ѝ може само да бъде от полза.
Колко е странно хората как имат различни възприятия  Blush Моят спомен от математиката до 7ми клас беше,че имаше типови задачи и след много решаване просто научаваш коя към кой тип спада и прилагаш матрицата. Явно са се променили нещата. От друга страна си мислех,че максимална креативност и обща култура може да покаже човек,когато създава текст /есе н-р/.
Виж целия пост
# 764
Животът НЕ Е състезание. Има успех не този, който най-добре е заучил материала, трениран, дресиран, а най-креативният.

Това са американски лафове, които освен, че много ги мразя, ами и никога не съм можел да разбера какво значат. За мен са празни приказки. Какво значи креативен, да си подредиш приоритетите, да имаш положително мислене и разни подобни изрази, от които буквално ми се драйфа.

Животът Е състезание. Да заемеш по-добра длъжност, да изкарваш повече пари, да си хванеш по-готина мацка, съответно за мацките - по-преуспял мъж, да имаш по-хубаво жилище, по-голямо, в по-хубав квартал, да караш по-готина кола.

Много мъдрост има в лафа на шопа "я не сакам да съм добре, а сакам Вуте да е по-зле от мене", защото всичко е относително и как разбираш, че си добре, освен в постоянното сравняване с останалите. Повече кинти да вадиш, по-висока позиция да имаш, и т.н и т.н.

Животът е състезание и който не е издържал някое състезание или някой изпит, това си е провал. Винаги съм се готвил за изпити и конкурси като съм се хъсил така, все едно животът ми зависи от това. Иначе за какво да се явяваш?

Разбира се, че е състезание. На всякакво ниво. Ето и между държавите - да имаш по-нисък дефицит, по-голямо БВП, по-висок растеж, по-ниска инфлация, по-висок стандарт за гражданите си и т.н. И при животните - най-силния мъжкар спечелва женската и т.н. и т.н.

Навсякъде в живота всичко е състезание. Не случайно спортовете и например футбола се гледат от милиарди, ама буквално милиарди хора в света. Кой ще бие?! - ето въпроса. Всеки иска да спечели, да продължи напред. На всички европейски и световни първенства светът става футбол. Милиони хора гледат и преживяват и Формула 1, и тениса и какво ли не. Просто състезателното начало е здраво заложено у хората, и у всички живи същества, това е двигателя на живота и прогреса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия