Истанбул Летен и Вдъхновяващ [тема 37]

  • 76 220
  • 730
# 345
Здравейте, направихме си екскурзията до Истанбул. Първото впечатление година по-късно бе, че ги няма уличните търговци, или поне са много нарядко и непрекъснато нащрек за полиция. Станахме свидетели и на няколко полицейски проверки. Този път успяхме да влезем в Синята джамия- впечатляваща сграда и нищо повече. В едната вечер- неделя обаче се натъкнахме на масова вечеря в зелените площи около нея. Беше изключително интересно - семейства насядали по земята, до тях газови котлони- правят си чай, хапват. По всяка вероятност беше свързано с Рамазана, но така и не разбрахме точно. Минахме с метрото под Босфора, разходихме се в Азия.Този път посетихме най-големия остров-Буюкада, хареса ни, разбира се. На връщане обаче имаше проблем с ферибота и пътувахме близо половин час по-дълго. А за пазаруването изобщо няма да отварям дума Simple Smile
Бързото ни придвижване и информацията за местата, на които ходихме бяха като с професионален гид благодарение и на информацията получена от вас, за което много благодаря. Догодина мисля пак да се върна, но този път с майка ми...
Виж целия пост
# 346
Здравейте почитатели на Истанбул, моля за мнения за следният хотел: http://www.grandshotel.com/english/location.html
Благодаря!
Виж целия пост
# 347
Здравейте почитатели на Истанбул, моля за мнения за следният хотел: http://www.grandshotel.com/english/location.html
Благодаря!

Много е далече от центъра. Ако целта на посещението е разглеждане на града се ориентирайте към хотел в кварталите Сиркеджи (Султанахмет), Таксим или Лялели.
Виж целия пост
# 348
Здравейте! Някой ползвал ли е услугата за пътуване / екскурзия с Loyal Travel от София? Предлагат пътуване за 3 нощувки с избор за програма , която ме удовлетворява като цена и период на пътуване и затова, моля ако някой е ползвал тяхната услуга да сподели мнение и впечатление! 
Виж целия пост
# 349
Здравейте почитатели на Истанбул, моля за мнения за следният хотел: http://www.grandshotel.com/english/location.html
Благодаря!

Много е далече от центъра. Ако целта на посещението е разглеждане на града се ориентирайте към хотел в кварталите Сиркеджи (Султанахмет), Таксим или Лялели.
bialk   bouquet Целта е посещение във Виаленд. Групата е основно от деца, така че повечето от забележителностите ще отпаднат.
Виж целия пост
# 350
Решихме да отидем на екскурзия в Истанбул и тъй като ще ние  за първи път ще ходим на организирана такава от туристическа агенция. Искам да попитам заслужава ли си посещението на двореца Долмабахче?
Виж целия пост
# 351
Решихме да отидем на екскурзия в Истанбул и тъй като ще ние  за първи път ще ходим на организирана такава от туристическа агенция. Искам да попитам заслужава ли си посещението на двореца Долмабахче?

И то на 100 %. Peace Peace
Виж целия пост
# 352
Здравейте почитатели на Истанбул, моля за мнения за следният хотел: http://www.grandshotel.com/english/location.html
Благодаря!

Много е далече от центъра. Ако целта на посещението е разглеждане на града се ориентирайте към хотел в кварталите Сиркеджи (Султанахмет), Таксим или Лялели.
Моля, препоръчайте ми някое симпатично местенце за хапване, в близост до хотела. Благодаря!
Виж целия пост
# 353
И аз така си мислех. А Топ Капъ и Света София (за всяко от трите неща (+ Долмабахче) в екскурзията се доплаща по 30 лири и искаме предварително да си направим сметка къде ще ходим).
Виж целия пост
# 354
Здравейте почитатели на Истанбул, моля за мнения за следният хотел: http://www.grandshotel.com/english/location.html
Благодаря!

Много е далече от центъра. Ако целта на посещението е разглеждане на града се ориентирайте към хотел в кварталите Сиркеджи (Султанахмет), Таксим или Лялели.
bialk   bouquet Целта е посещение във Виаленд. Групата е основно от деца, така че повечето от забележителностите ще отпаднат.

Това няма значение. Географски може и да е по-близо до Виаленд, но по отношение на градски транспорт е по-неподходящ от хотелите в центъра. Защо държите на този хотел - заради СПА-то ли? Хотелът е с много лоша оценка в booking.com. Щом е за Виаленд дайте малко повече пари и се насладете на удобствата на хотела в комплекса. Виаленд Парк хотел е един от най-скъпите хотели в Истанбул, но в момента офертите там са с до 79% отстъпка.
Виж целия пост
# 355
bialk, настръхнаха ми косите от коментарите!!! Ужас, а сме с доста деца. Вече е късно да се откажем, защото всичко е изцяло платено. Трябваше да взема бързо решение - притисната от времето. С ТА сме, не посмях с толкова дечица да тръгнем самоорганизирано. Каквото - такова, дано поне децата се забавляват във Виаленд, а пък ние отделно ще си посетим зашеметяващия Истанбул. Много зарибяващо въздействате, с уникалните снимки и впечатляващите разкази. Благодаря за споделянето!  bouquet
Виж целия пост
# 356
И аз така си мислех. А Топ Капъ и Света София (за всяко от трите неща (+ Долмабахче) в екскурзията се доплаща по 30 лири и искаме предварително да си направим сметка къде ще ходим).

За първо посещение Света София е от задължителните обекти, за Топ Капъ са различни отзивите. Казаха ми, че ако гледаш Великолепния век не бива да се пропуска, но ако харесваш пищност и лукс - Долмабахче е твоето място. Освен това с група в Топ Капъ нищо няма да си види, доколкото съм осведомена ти трябват часове и пак не стига. А тичането след екскурзовода е ужасно - да слушаш ли, да гледаш ли, да снимаш ли, да внимаваш да не се изгубиш ли... Бих ти препоръчала да не плащате за никакви допълнителни забележителности и сами да се оправяте. Ако бях послушала тук момичетата щях да си спестя за още едно ходене почти. Хората са много мили и обясняват, упътват... а аз съм неориентирана по принцип, та щом се оправих.. Crazy И пак искам да ходя. Wink

Иначе по спомен в Долмабахче входа с харема беше 40 лири (ние платихме 48 лв без харема) и за Света София 30 лири (38 лева платих аз).

Света София мен не ме впечатли.
Аз съм за Долмабахче и Сапфир плюс абсолютно задължителния тур по Босфора и по Златния рог да Пиер Лоти. Heart Eyes
Виж целия пост
# 357
Ако не се плаща за допълнителните екскурзии нямаме транспорт и екскурзовод, т.е. само ще гледаме без да знаме какво точно гледаме (ако достигнем до мястото). Знам, че в повечето случаи се заплаща повече за екскурзиите през туристическите агенции  Confused Сапфир не е включен в програмата на тази екскурзия, към която сякаш повече клоним.
Виж целия пост
# 358
Ако не се плаща за допълнителните екскурзии нямаме транспорт и екскурзовод, т.е. само ще гледаме без да знаме какво точно гледаме (ако достигнем до мястото). Знам, че в повечето случаи се заплаща повече за екскурзиите през туристическите агенции  Confused Сапфир не е включен в програмата на тази екскурзия, към която сякаш повече клоним.

Е Истанбулкарт за какво е.... толкова добре устроен и удобно е градът - с няколко вида транспорт, че това не може да е извинение. Ти ако мислиш, че ще запомниш всичко, което ти каже екскурзовода. Можеш да си разпечаташ и маркираш основното. Аз четох преди да отида, както и след това. На място ще станеш на разногледа от красота и ще забравиш разказите. Laughing
С метрото лесно ще стигнете до Сапфир - не го пропускайте. Peace
Виж целия пост
# 359
Като за посещение след 24 години в приказен Истанбул ....- го считам вече като първо  Grinning...Нищо не е същото ! Аз също предпочетох за семейството си организирано пътуване с избрани от нас места за посещение и споделям набраната информация, за хора, които евентуално ще постъпят като нас за ориентир :
1.От първи ден-по маршрута разглеждане на Одрин. Пешеходна разходка в историческия център на града: джамията "Селимие" и българската църква "Св. Георги
2.От втори ден - посещение с местен екскурзовод на музея "Св. София" и двореца "Топ Капъ" - център на властта в османската империя от XV в. До XIX в.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО такса и посещение на харема newsm10 Свободно време за посещение на покрития пазар "Капълъ чарши"
3. От трети ден - панорамна разходка с корабче по Босфора: новият султански дворец "Долмабахче", "Чираан Палас", кварталът "Ортакьой" - любимо място на истанбулските младежи и творци, отбранителните крепости "Румели Хисар" и "Анадолу Хисар", летният султански дворец "Бейлербей"
4. От четвърти ден - Туристическа програма по желание: посещение с местен екскурзовод на джамията "Сюлеймание" - построена в чест на султан Сюлейман Великолепни и новия султански дворец "Долмабахче" - бароков дворец, известен с широките си украсени зали и мраморни бани, както и с картинната си галерия.

Ексурзиите за двама възрастни и 1 дете предплатени и заявени от тук с отстъпка стъпват на 225 лева , което ми е О.К с лицензиран екскурзовод на български език !
Входните такси за местата , които желаем да посетим се плащат на място и максимума е от порядъка на 180 турски лири или около 118 лева , което също считам за прилична цена !  bouquet

Успех на всички !  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия