СЕДМИ КЛАС -тема 63

  • 67 826
  • 1 229
# 1 125
Ери важно е. Може да донесе допълнителна точка, доколкото знам.
Виж целия пост
# 1 126
Един въпрос може би не е написала на листа, и на 7 не е писала В...а защо е В? 
На тезата не е писала за майката....
Виж целия пост
# 1 127
като цяло трябва да е спазен смисълът, да не са някакви фантасмагории. На моите и на двамата им бяха орязали от тезата, макар да бяха улучили точно каквото и както трябва с критериите на МОН.
Виж целия пост
# 1 128
Ери важно е. Може да донесе допълнителна точка, доколкото знам.

Ох, мерси, олекна ми!
Сбъркала е тъмносиньо....то и аз бях убедена, че е тъмносин, но пък е тъмно синьо...лоша работа.
Виж целия пост
# 1 129
Не сме спазили критериите от мон за теза , В училище , а и в академията са им казали да избягват да пишат изразни средства.Може моята да не е разбрала. Каквото такова .Свърши.Но пък тя много си харесва тезата Simple Smile кой знае какво е сътворила.
Какво имаш предвид ?"да избягват да пишат изразни средства"?
Според мен щом детето си харесва тезата, значи всичко е ок. Успяло е да облече в думи своите мисли и мнение по въпроса.
Малко инфо за по-горе коментираното възможно оценяване на тезата-да , наистина има доза субективизъм . Важно е обаче как е построено самото изказване. Ако е пълно, завършено, смислено и звучи добре, дори и да липсват някои от изброените опорни точки, пак може да се оцени с мах точки. Все пак това са примерни насоки

редактирам се - звънях на приятелка- уч-ка по БЕЛ...това ми обясни тя
Виж целия пост
# 1 130
Пак за тая теза....дават не случайно 6 точки. Пишеш само по една насока, но е добре издържано- 2 точки макс 2,5. Ако не е чак толкова на висота изказът, може и по-малко. Пишеш почти по всички( или всички) и точките ти растат. Зависи как се изказваш, де. Та възможностите са мноооого .И тук е моментът на субективност. Единият проверяващ е по-ларж, дава повече , другият е скумрия и му се свидят точките, средно аритметичното е по-малко, отколкото си мисли детето. Ако и двамата проверители са мумии, може и съвсем да резнат. И нищо не може да се каже, защото.....я колко опорни точки са дали да си блъскаш главата. То нищо, че за майката, дето" ни роди" не се споменава в стиха, ама.... Crazy
П.П. А, да, ръководят се от критериите на МОН, но все пак е до човек. То и проверителите са хора все пак Laughing

Тезата си е въпрос на късмет - кой първо ще я провери. Същото важи за преразказа.
Поне за София - обоснованото ми съмнение е, че вторият проверител само повтаря механично проверката на първия.
Миналата година ходихме да видим работата на детето. Първият проверител пише с червено, вторият със зелено (или обратното). Вторият цвят само потвърждаваше първия. Това единомислие е почти невъзможно.

Виж целия пост
# 1 131
Ън, да си поглеждала матурата за 12 клас? Laughing
Ох, още не. Blush Ще й обърна нужното внимание утре. Тази година нямам дете в 12-ти клас. Нещо притеснително ли има, та да го погледна сега?
Виж целия пост
# 1 132
Не ми се четат такива неща... все не ми се вярваше, че има такива учители. Аз чух дори за диктуване на 2ри модул, ама нито на източника си вярвам нито на това което ми каза.

За съжаление, на мен също не ми се вярваше, но е факт. Децата няма да се лъжат едно друго. Аз искрено се разочаровах, имах доста високо мнение за това училище.

Не знам кое е училището, но то няма вина. Квесторите са външни хора. Всяка година има такива прецеденти, които са срам!
Виж целия пост
# 1 133
Ън, да си поглеждала матурата за 12 клас? Laughing
Ох, още не. Blush Ще й обърна нужното внимание утре. Тази година нямам дете в 12-ти клас. Нещо притеснително ли има, та да го погледна сега?

Скрит текст:
Ако не те затруднявам- 23 въпрос. Дадено е от МОН, че  текстът е от научната сфера. А не прилича много на текст от  такава. Липсва  някак специфичната за такъв текст  терминология. Нама много белези и на статия, та да мине в графата медийна.

Извинявайте, мами, за въпроса ми, който не касае седмокласниците.
Виж целия пост
# 1 134
Пак за тая теза....дават не случайно 6 точки. Пишеш само по една насока, но е добре издържано- 2 точки макс 2,5. Ако не е чак толкова на висота изказът, може и по-малко. Пишеш почти по всички( или всички) и точките ти растат. Зависи как се изказваш, де. Та възможностите са мноооого .И тук е моментът на субективност. Единият проверяващ е по-ларж, дава повече , другият е скумрия и му се свидят точките, средно аритметичното е по-малко, отколкото си мисли детето. Ако и двамата проверители са мумии, може и съвсем да резнат. И нищо не може да се каже, защото.....я колко опорни точки са дали да си блъскаш главата. То нищо, че за майката, дето" ни роди" не се споменава в стиха, ама.... Crazy
П.П. А, да, ръководят се от критериите на МОН, но все пак е до човек. То и проверителите са хора все пак Laughing

Тезата си е въпрос на късмет - кой първо ще я провери. Същото важи за преразказа.
Поне за София - обоснованото ми съмнение е, че вторият проверител само повтаря механично проверката на първия.
Миналата година ходихме да видим работата на детето. Първият проверител пише с червено, вторият със зелено (или обратното). Вторият цвят само потвърждаваше първия. Това единомислие е почти невъзможно.


Това не е вярно!
Виж целия пост
# 1 135
Козата си е коза ... 21 въпрос  - написала само "е новият ни учител ...", на тезата 2 изречения  #Cussing out. Всичко останало е вярно, дано е пренесла всичко точно на бланката.
Преразказ - 3 страници, но ще се разбере на 3.06 кой какво и как.  Simple Smile
Виж целия пост
# 1 136
Ганис, не бъди сигурна, че не е...в някои случаи. Peace Ти си съвестна и съдиш по себе си. Но не всички са такива. Аз миналата година се сблъсках със същото като Биборана. Знаеш за отнетите неправомерно точки (макар и малко) на едната близначка на 24-та зад. Дори самият консултант призна пропуска и ни посъветва да подаваме молба в МОН за преразглеждане на работата, което аз не направих (но това е друга тема). Пропускът беше и с двете химикалки, и със зелената, и с червената. Срещу едно тикче стоеше и друго, с втория цвят, на всеки етап от решението. Което значи единствено, че след несъмнено допуснат пропуск от проверител 1, вторият е минавал през просото, дублирайки оценяването на първия. Не се сърди, но е така...Иначе как ще обясниш еднотипно недоглеждане?
Виж целия пост
# 1 137
Dundi - това й осигурява висок резултат.
Виж целия пост
# 1 138
Dundi - това й осигурява висок резултат.

Дано.  Praynig
Както ми каза, и съученичките й са се справили много добре.
Виж целия пост
# 1 139
"Нова разкри търговия с верните отговори на матурите"

Попаднах на това заглавие в новините на Нова телевизия.......пише , че повече инфо ще има във вечерните новини.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия