СЕДМИ КЛАС -тема 63

  • 67 823
  • 1 229
# 1 140
"Нова разкри търговия с верните отговори на матурите"

Попаднах на това заглавие в новините на Нова телевизия.......пише , че повече инфо ще има във вечерните новини.

Това е за 12 клас. И миналата година вървеше бясна търговия. В Пловдив цената беше 50 лв. Тази не знам какви са тарифите, нямам близък зрелостник.
Виж целия пост
# 1 141
това е за зрелостниците по-вероятно.
Виж целия пост
# 1 142
Ganis,
пиша за БЕЛ, не за МАТ (там субективизма клони към нула).
Извинявай, но не можеш да си толкова категорична. Как точно си сигурна, че 100% от учителите по БЕЛ проверяват еднакво?

За да не се връщам да редактирам, да подчертая - това е обосновано съмнение въз основа на това, което видях с очите си.
Значи първи проверител с червена химикалка подчертава някои неща (даже си мисля, че подчертаваха с различни линии - прави, накъдрени и т.н.).  Вторият проверяващ със зелен цвят само беше слагал "тикчета" до грешките открити от първия. Да не разводнявам темата, но някои подчертавания бяха спорни (например, че не може да се ползва синоним, който не е част от текста). Ами никой не може да ме убеди, че това 100% съвпадение на двете проверки е възможно. Смятам, че вторият проверяващ само е "тиквал".
 
За съжаление не мога да кача работата, както добре знаете - има забрана за снимане (никъде не е написано, но дежурните учители не дават, а не ми се занимаваше със скандали). Това също подклажда съмненията ми - ако всичко е ОК, защо не дават да се снима или копие от работата?  newsm78

ПП Гроздето не ми е кисело - оценката си беше отлична и детето учи точно там, където искаше.
Пожелавам го на всички форумски деца.

ПП 2: С Русалка сме писали едновременно.
Виж целия пост
# 1 143
Днес съм в къщи, и защото преди две години ме тресеше Вашата треска, искам да изкажа мнението си. На първо място истински Ви съчувствам, теста и текста за преразказване са отвратителни ако МОН смята по този начин да положи основите на реформата, горките ни деца. Радвам се, че дечицата на тук коментиращите са успели, но убедена съм, че успехът на повечето се дължи на много труд и посещение на школи и частни уроци, това си е трошене на една крехка нервна система, каквато имат дечицата ни. Възмутена сам от факта, че сутринта една майка каза, че подготовката на нейната седмокласничка и струва около 3 000 лева и то в ефир. За това обаче МОН остава глухо, според мен реформите трябва да са такива, че децата да се справят без частни уроци, с подготовката в училище. А не децата да си говорят помежду си, че някои от тях не разполагат със средства за уроци и най-вероятно няма да успеят. И според мен не се умира или затъпява от това, че детето няма да учи в елитна гимназия, цял ден в новините се въртят едни глупости, че днес е най-важният ден за седмокласниците, вярно е, че трябва да си напълнят многото езикови гимназии и направо си мисля, че умело ни маниполират. Има къде, къде по важни дни и неща в живота. Успех на дечицата Ви от сърце Ви го желая.
Виж целия пост
# 1 144
Ми то и аз съм възмутена, че не всички гимназии и прогимназии са на едно ниво, и че с "обикновено" училище нямаш шанс на матурата...ма няма как да реформирам системата Wink
Пак да питам- чудим се що на 7 е В  newsm78
Виж целия пост
# 1 145

Пак да питам- чудим се що на 7 е В  newsm78
  Не може да е в.  Когато МОН сгреши собствената си задача, би следвало да отпуска по 2 т за всички ученици на грешка. Справедливо ми се вижда
Виж целия пост
# 1 146
Аз да попитам при разказ в разказа в какво глаголно време се преразказва?
Виж целия пост
# 1 147
Ами именно в тези "обикновени" прогимназии и гимназии, квесторите диктуват отговорите, нали трябва да има успеваемост. Смешна работа ами както казваш какво да правим, не можем да променим нищо.
Виж целия пост
# 1 148
Ми то и аз съм възмутена, че не всички гимназии и прогимназии са на едно ниво, и че с "обикновено" училище нямаш шанс на матурата...ма няма как да реформирам системата Wink
Пак да питам- чудим се що на 7 е В  newsm78
Това е верният отговор.
В) Младежът се извини за невъздържаната си реакция само защото доброто възпитание го изискваше, и напусна залата.
Изречението е сложно смесено - три прости изречения, първото и третото са свързани по смисъл, а второто пояснява само първото, но няма отношение към третото. В този случай пред съюза "и" се поставя запетая. А пред "защото" няма запетая, тъй като има уточняващо наречие (или т.нар. "дума-гума") - само.
Виж целия пост
# 1 149
Благодаря
А в Б каква е грешката?
Виж целия пост
# 1 150
Благодаря
А в Б каква е грешката?
Пропусната запетая пред "и" по същата причина като в изречението в подточка В)
Виж целия пост
# 1 151
...
Пак да питам- чудим се що на 7 е В  newsm78

А. между И и КОГАТО няма запетайка
Б. след стопанката и преди И има запетайка
В. няма грешка
Г. пред "директорът" няма запетайка

това е според мен, а и според детето
Виж целия пост
# 1 152
Прибрах се и проверихме теста. Няма грешки, остава тезата. Според нея си била идеална  Mr. Green от 5те насоки не е писала само за майката. Но пък била писала други неща...
И преразказа.
Доволна е. Каза, че вече мисли за математика.
Виж целия пост
# 1 153
Ън, да си поглеждала матурата за 12 клас? Laughing
Ох, още не. Blush Ще й обърна нужното внимание утре. Тази година нямам дете в 12-ти клас. Нещо притеснително ли има, та да го погледна сега?

Скрит текст:
Ако не те затруднявам- 23 въпрос. Дадено е от МОН, че  текстът е от научната сфера. А не прилича много на текст от  такава. Липсва  някак специфичната за такъв текст  терминология. Нама много белези и на статия, та да мине в графата медийна.

Извинявайте, мами, за въпроса ми, който не касае седмокласниците.
Не съм Ън, но тъй като винаги с интерес чета Русалката, ще си позволя да си дам мнението - текстът е научен (изяснява се същността и спецификата на йогата като система), по-точно научнопопулярен, т.е. предназначен за по-широк кръг читатели, затова не е нужна кой-знае колко специфична терминология.
Виж целия пост
# 1 154
Ми то и аз съм възмутена, че не всички гимназии и прогимназии са на едно ниво, и че с "обикновено" училище нямаш шанс на матурата...ма няма как да реформирам системата Wink
Пак да питам- чудим се що на 7 е В  newsm78
Това е верният отговор.
В) Младежът се извини за невъздържаната си реакция само защото доброто възпитание го изискваше, и напусна залата.
Изречението е сложно смесено - три прости изречения, първото и третото са свързани по смисъл, а второто пояснява само първото, но няма отношение към третото. В този случай пред съюза "и" се поставя запетая. А пред "защото" няма запетая, тъй като има уточняващо наречие (или т.нар. "дума-гума") - само.
Peace

Моята си почина вече и обясни по-трезво какви ги е надробила на преразказа.  Confused Със сигурност е по-сбито, объркала е посоките запад-изток, вмъкнала е някакво действие в друг момент. Абе...добре, че първи модул е само с една грешка и може би непълна теза.
Сега трябва да се напъне повече за математиката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия