СЕДМИ КЛАС -тема 63

  • 67 818
  • 1 229
# 1 170
Елл,  МОН дадоха отг.В

Ето и обяснение от Дунди:


А. между И и КОГАТО няма запетайка
Б. след стопанката и преди И има запетайка
В. няма грешка
Г. пред "директорът" няма запетайка


Стейси, поговори й. Спрявяла се е винаги перфектно. Това, което в нейните очи е провал, други деца биха сметнали за огромен успех.  Пък и малко плач не вреди - ако така ще разтовари напрежението.
Виж целия пост
# 1 171
Какво стана със 7 въпрос? Кой е правилният отговор според вас?

7 - В


Аз искам да помоля някой ако има представа какво леко успокоително мога да дам, да ми пише. Буквално през 1 час избухва в сълзи.  Cry Не съм си виждала така детето.

Аз вчера давах мента, глог и валериан.
Виж целия пост
# 1 172
Какво стана със 7 въпрос? Кой е правилният отговор според вас?
В
Няколко потребителки обясниха защо.
Виж целия пост
# 1 173
Валидол, чайче някакво - лайка. Но защо плаче? Успокой я.  Останах с впечатлени,  че се е справила чудесно.
Виж целия пост
# 1 174
Според мен, в сравнение с други години и без да съм специалист, матурата е по-трудна. Нека Ън да каже как й се вижда като сложност.
Логично е да се очакват по-ниски резултати от миналата или по-миналата година.
Нека децата да не се притесняват, а да изчакат статистиката.
Виж целия пост
# 1 175
мина първия им сериозен изпитн

Това за момента е фразата, която най-много ме впечатлява Simple Smile
Виж целия пост
# 1 176
Дано по мат да са по- уверени и спокойни
Виж целия пост
# 1 177
Валидол, чайче някакво - лайка. Но защо плаче? Успокой я.  Останах с впечатлени,  че се е справила чудесно.
Според нея е паднала от високо с преразказа.  Confused
Не е най-добрият ѝ, по обяснения, ама нещо много болезнено го изживява, че нали е силната страна и разчиташе на него.
Ох, бе, дете! Ще ми скъса сърцето. Да се прибира по-бързо баща ѝ.
Виж целия пост
# 1 178
Какво стана със 7 въпрос? Кой е правилният отговор според вас?
В
Няколко потребителки обясниха защо.

Мерси  Hug
Съжалявам, бях на работа и нямах възможност да разучавам въпросите. Сега ще потърся.

Моят хубавец е с 47 т ако има 0 т на тезата. Мисля, че се е справил чудесно. На преразказа е объркал времето на историята с богаташа, както писах, защото  бил "бог и затова е свидетел на всичко" Simple Smile Просто не е правил достатъчно преразкази.
Виж целия пост
# 1 179
Чух се с частната учителка. Според нея не е възможно.. след като по-голямата част от преразказа е разказ в разказа, а същевременно е зададен като от неутрален т.е. сегашно... та, и разказ в разказа трябва да е в сегашно 😵
Моля, дайте повече мнения. Четох и назад.
Поне кажете с колко точки ще се прости при объркано спомагателно глаголно време  newsm78
Виж целия пост
# 1 180
Валидол, чайче някакво - лайка. Но защо плаче? Успокой я.  Останах с впечатлени,  че се е справила чудесно.
Според нея е паднала от високо с преразказа.  Confused
Не е най-добрият ѝ, по обяснения, ама нещо много болезнено го изживява, че нали е силната страна и разчиташе на него.
Ох, бе, дете! Ще ми скъса сърцето. Да се прибира по-бързо баща ѝ.

Стейси, преразказът е доста гаден. Със сигурност се е справила достатъчно добре!
Виж целия пост
# 1 181
Благодаря  Елл, за подкрепата. Смятам, че думите ми не са дрън, дрън, децата трябва да са равнопоставени, без значение от финансовите възможности на родителите. И  аз лично не смятам, че е редно да "инвестирам" в уроци, на които учат дедето ми къде се поставя запетая, та това се учи в началното училище, нито пък да го учат как се прави преразказ, че какво ми е правило детето седем години в училище, ако не усвоило знания как се правят два-три вида преразкази.

Изваждайки подчертаните въпроси от контекста на нечие конкретно дете, нали се сещаш, че те нямат еднозначен отговор?

А ако всички деца знаеха да пишат преразказ и да слагат правилно запетаи, тогава чисто и просто критериите за прием в най-желаните гимназии щяха да са по-високи и щеше да има вайкане, че някой изпитва децата на нещо отвъд рамките на задължителната учебна програма. Няма сценарий, при който всички да имат висока успеваемост, не и когато целта е селекция за една шепа училища.
Виж целия пост
# 1 182
Три грешни отговора. На 8,13 и 21 въпрос. като видя, че е сбъркал на 21 избухна: Няма да вляза никъде, няма да имам 6 -ца за годината и т.н. Досега го успокоявах. Sad
Hug Успокой го младежа!

Аз искам да помоля някой ако има представа какво леко успокоително мога да дам, да ми пише. Буквално през 1 час избухва в сълзи.  Cry Не съм си виждала така детето.
Алора-таб.-съдържат пасифлора- 1 таб. при нужда, моят любим валидол също върши работа
Виж целия пост
# 1 183
Чух се с частната учителка. Според нея не е възможно.. след като по-голямата част от преразказа е разказ в разказа, а същевременно е зададен като от неутрален т.е. сегашно... та, и разказ в разказа трябва да е в сегашно 😵
Моля, дайте повече мнения. Четох и назад.
Поне кажете с колко точки ще се прости при объркано спомагателно глаголно време  newsm78

И според моето дете е така. Не е 100% убедена, но точно това и бяха думите.
Максимум 4 точки за изобщо объркано глаголно време.
Виж целия пост
# 1 184
Чух се с частната учителка. Според нея не е възможно.. след като по-голямата част от преразказа е разказ в разказа, а същевременно е зададен като от неутрален т.е. сегашно... та, и разказ в разказа трябва да е в сегашно 😵
Моля, дайте повече мнения. Четох и назад.
Поне кажете с колко точки ще се прости при объркано спомагателно глаголно време  newsm78


Аз говорих с две учителки, едната от които счита, че т.нар."разказ в разказа" също трябва да бъде преразказан в сегашно историческо време, а другата твърди, че трябва да е в минало неопределено. Възможно ли е и двата варианта да бъдат приети за правилни при оценяването?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия