Сладкарничка за книги - тема 43

  • 26 863
  • 738
# 390
 Здравейте!  Hug

 Идвам да пожелая късмет на децата, които утре са на изпит. Вени, нали  и твоят Марти е?! Късмет на всички и спокойствие. И аз рано ще се явя в едно училище.

Алекс, тъжно ми е да те чета. На теб ти е кофти, малката не е добре. Дано по-скоро да се оправи поне тя, твоето неразположение е за добро, ще търпиш. Знам, че е тежко, първия път така бях, но пък като знаех защо ми е така, гък не казвах. 4 месеца като болна бях, на леглото все гледах да съм,  а пък бях първи курс студентка, редовно, ходех  и на лекции, и на упражнения, доста зор видях. Почивай си!  Hug За кашлицата доста са ти писали момичетата, аз не съм компетентна по въпроса, затова ще замълча.

 Гигова, много силни думи пишеш. Недей!  Peace Прегръдки имаш от мен!  Hug

 На панаирстващите, кеф да ви е!  Wink И да седнете на приказка после, тя Миж е изброила на какво.

 Лека вечер!  Hug
Виж целия пост
# 391
Аз като виден специалист по кашлиците (по сметки повечето време кашлям, отколкото да съм задрава), да дам и моите 5 цента:
- не бих давала противоалергичен препарат - заради стероидите дето са в него.
- кашлица причинена от запушен нос - търсете причината в трета сливица, използване на биберен (при бебета), пиене на мляко вечер (при малки деца). Задържа се течност и е добра среда за развитие на микроби и подобни. Препоръчвам онезьи машинка за изтегляне на секрет от носа, дето се слагат на прахосмукачката
- инхалации, но без стероиди- стероиди ако не може да си вземе дъх.
- пробвай с компрес с пчелен мед
- имай предвид, че дори и нищо да няма нищо, за да отшуми кашлицата са нужни месеци.

Успех на децата на матурата, а на майките здрави нерви.

В Бг и Канада ходех на каланетика, тук ми липсва ужасно, а не мога да намеря. Като оставя малкия в БГ тръгвам на джим на работа., нищо, че имам куп уреди в къщи, ама там нямам време.

Да се похваля, минахме тестовете за гражданство...клетвата др месец.  Laughing
Виж целия пост
# 392
Честито на оподарените  Hug

Успех на децата на матурите!

Алекс, да оздравява малката красавица!  Hug

Аз си тренирам в нас и тип фитнес, и кросфит, и зумба, и йога...  Grinning мога да изям света. Ако правя само йога - едва ли. Приемам я като разтягане  след основната ми тренировка и така я и правя. Макар че тези, които правя, са си направо тренировка, мацката хич не ни жали  Mr. Green Гигова, мога да ти предложа нещо по-лекичко да видиш дали ще ти повлияе на болката, ако не, то поне ще те отпусне, само ми пиши у фейса, примерно, ако искаш  Hug

Утре се чудя дали да отскоча и аз до панаира. Уж нищо конкретно не искам, ама знае ли се, не се ли знае.. Grinning
Виж целия пост
# 393
Мери, тази фибичка с панделка златна се оказа, да знаеш. Все и е на косата, ако има как с нея ще спи
Нели, аз и с Кати бях така, та що годе съм претръпнала. А и реално погледнато само си мрънкам, иначе предния път бях къде къде по-зле.
Благодаря за пожеланията за бързо оздравяване за дребосъчка и съветите. Прочетох внимателно.

Отивам да лягам. Не ми се чете.
Виж целия пост
# 394
Паяче, така е трябвало да бъде  Hug Hug Hug Честит ти подарък от евилан  Hug

Лофче, не се ядосвай за първия работен ден! Хубавите неща се случват по-бавно  Hug
А подаръкът ти е чудесен, мила! Поздравления и за Нели - тя е уникална  Heart Eyes

Мери, дано е за добро това, което се случва около теб  Hug

Деси, много хубави снимки  Grinning

Точи,  Hug Hug Hug

Днес моята дъщеря ходи на панаира и каза, че е отишла само с 30 лв  Mr. Green защото от книги не пести  Heart Eyes На кой ли се е метнала де  Mr. Green

Успех на всички, които са на матури  Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 395
Така! Прочетох 10 страници от темата, време е да започвам пространния си пост. Ще се опитам да се включа по всички теми, но не знам дали ще успея.  newsm78  Един ден да ме няма и се изписва светът ...  ooooh! Не мога да смогна, изобщо даже ..  ooooh!

Петенце, аз книжката ти я намерих, но я има само в други градове ... и няма смисъл от доставка, която ще ти струва пари. По-добре ще ти е да си я поръчаш през сайта, те ще ти я донесат за по-малка доставка, отколкото ако при нас я поръчваме  Peace
Ти от къде я намери?  newsm78
Благодаря за поздравите от г-н Дреников, той вече ни е фен ....  Crazy

Да не би да съм другарче на Дев?  Crazy newsm78 Party

Мария Ч., честит прекрасен подарък от нашето Лофче!  Heart Eyes Много красиви неща ти е пратила, в чашата ми останаха очите - обожавам чаши!!!  Heart Eyes
Дъщеря ти ме убива! Аз не мога с такъв малък бюджет на панаир, освен ако не съм много притисната! Сега съм си отделила 1/3та от заплатата!  Heart Eyes

Петенце сърчице, "Хари Куебърт" си знаех, че ще го харесаш! Ех значи, толкова да се радвам, че мога да ти предоставя тази радост - да четеш моя книга, която толкова харесвам!!!  Heart Eyes
Наслаждавай й се  Heart Eyes Hug

Венка, аз ти писах за историческата книга за Алиенор. Тя е от поредицата на Емас, от която ти имаш тази за Катерина де Медичи  Peace

Ули, ако ти си моето другарче, ще се чувствам изключително неудобно, че заради мен е трябвало да се сблъскаш с толкова много човешки идиотизъм. Знам, че не съм виновна и знам, че ти си един прекрасен човек, но и точно затова не заслужаваш подобни неща. Сигурна съм, че другарчето ти много ще се зарадва и всичките ти усилия не са били напразни  Hug Hug

Вив, честита ти поставена миялна!  Hug

Нелко, мила! Гушкам те, защото знам, че тези дни не ти е леко! С теб съм ако ти се говори, да знаеш!  Hug Hug Hug
Относно молбата ти за препоръка за книга. Хмм, мисля че знам вкуса ти - тази със смокиновото дърво е класическа книга, неизлизала от 30 години в България. Не знам дали преводът е нов, корицата е покъртително яка.  Heart Eyes
Аз тази жена си я представям да пише нещо като Вирджиния Улф, с уклон към депресията и самоубийствените помисли, само че една идея по-слабо. Вирджиния Улф е била невероятно талантлива, независимо от личните й прегради. Не знам какво да ти кажа за Силвия Плат и "Стъкления похлупак", ако искаш мога само да пратя за прочит, за да знаеш дали искаш тази неописуемо красива корица И съдържанието й в библиотеката си!  Hug
Като препоръка мога да дам определено "Малкият непознат" на Сара Уотърс, която в момента Венката чете.
Ти беше ли чела "Изворът"? Тази книга според мен е задължителна!!!  Heart Eyes Heart Eyes
"Деликатност" на Давид Фоенкинос може и да ти допадне, душевна книга е, истинска!
Но, все пак, като нашият любим Стайнбек няма втори!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Кажи ми ти какво ти се чете  Peace Hug Hug
И какво нещо имаш? Ще умра от любопитство!  Crazy Crazy

Точ, в зебло, в стреч-фолио - каквото намериш!  Hug
И само да кажа, ако не си разбрала вече - влюбена съм в племенницата ти!!!!  Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Деска, напоследък ти завиждам страшно много, но и адски се радвам за теб! Човекът е човек, когато е на път!  Hug Hug Crazy Crazy

Паяче, само ще те гушна силно и ще ти кажа едно "Честито!!!"  Crazy Hug Hug Hug
Сега само остава да е леко и безпроблемно!  Peace Hug
Честит ти подарък, много красиви неща видях!  Heart Eyes

Лофче, не се тревожи за работата, явно някакви неуредици имат в последния момент. Тамън ще си супер утре - успех!!!  Hug
Супер котьовци - искам ги всичките!!! Ако знаеш как измрънках като ги видях  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Честит ти прекрасен подарък от нашата класна - всичко е от душа и сърце, видно е дори през снимките!  Hug Hug Hug

На всички изпитно-училищно-матурни им пожелавам да се справят и всичко да е 6!  Peace Peace Peace

Гиг, да се оправя опашката! Дребния как е?  Peace

Алекс, скоро да е здрава Кати!  Hug И ти да се почувстваш по-добре!  Hug

Зори, добре ли прекарахте на почивката?

Камиче, липсваше!  Heart Eyes Скоро ще се видим ли? Имам да ти казвам и да те питам някакви неща!!!  Hug Hug

Миле, не спират, даже засилват бързината, с която пишат. Само за един ден да ги изпусна и гледай какво става! Не си представям ако за повече ме няма ...  ooooh!
Ама сега покрай панаира, работата, рождения ми ден и сто хиляди други тъпотии .. ще е така  ooooh!
Ти се вясвай по-честичко, вече нямаш дете ... поне за няколко дни  Crazy Crazy

Точ, какво писмо от април те е чакало толкова време? Стикерите ли бяха  newsm78 ooooh! ooooh! Аз вече съвсем изтрещях ....  #Crazy

Днес бях на работа, а после на панаиро-базар. Или по-точно на работа, на по бира с шефката и една колежка и след това в НДК. Ох, не мога да ви опиша какъв късмет имам с шефка като тази и изобщо в точно тази книжарница, с точно тези хора! Обичам си работата, нищо че някои неща ме ядосват. А и се чувствам оценена, тези дни колегите ми казаха едни много мили неща и .... абе, хубаво е!!!  Heart Eyes

На Панаира е много слаба работа, едвам-едвам има издателства, уж етажите са 3 ама .. много нарядко, вярно че днес беше първи ден и почти никакви хора нямаше, но ... не знам. То пролетния винаги е така, де.
Видях се с Блажев, купих си от него "Кутия за птици", стиснах му ръката да го поздравя за нея и за "Дракула". Там беше и Благой Иванов, толкова мил човек е това, толкова готин. Абе, на щанда на Озон си е забавно - дума да няма!  Ние бяхме с 2 колежки и си изкарахме суперски 2 часа  Heart Eyes

Взех си и "Кутия с форма на сърце" от щанда на Сиела, за 5 лв. Тя е на Джо Хил, сина на Кинг, който е написал и "Рога", която аз много харесвам, а първата му книга я заглеждам от много време и най-накрая си я взех, убедена от колежката, която също като върл фен на Кинг заяви, че "Кутия с форма на сърце" й е харесала повече от "Рога".  Crazy Crazy Crazy

Новата книга на Кинг е с 20% намаление, както почти всички книги на почти всички издателства. Лъвкрафт и той е с 20%. На щанда на Ибис, освен на Лъвкрафт, съм загледала и една книга, казва се "Останалите" на Том Перота, някакво странно антиутопично, апокалиптично четивце, което много ми грабва вниманието и ме изкушава. Искам го, пък!
Но не знам дали от панаира да ги купя тези неща, защото ми трябва по-голяма от 20% отстъпка, която така или иначе имам в книжарницата  #Crazy Crazy

На СофтПрес пак си има колелото на късмета, с отстъпките, ама на мен пусто - падна ми се 20% картонче. Утре мога да го дам на някоя от вас, която дойде да ме види в книжарницата, на представянето на Светослав Иванов. Миле?  Crazy Crazy

Да кажа, че който иска нещо от Панаира - отзовавам се, после ще пращам!!! Както и от книжарницата!!!  Crazy

Ако имате други въпроси относно панаиро-базара - питайте!

Аз ще се оттеглям, защото се изчерпах. Имам чувството, че забравям нещо, но .. не изниква. Лека нощ, прекрасни!  Hug Hug Hug Hug

Сетих се какво исках да споделя с вас. Една много готина и мила случка, която ме убеждава, че нещата в живота не са случайни. По принцип не вярвам в късмет, карма, прераждане и тям подобни ама ... абе, няма случайни неща!!!  Crazy
Сядам аз в рейса на връщане към вкъщи, до едно момче, което си чете нещо. И аз любопитната, винаги да погледна дали е телефон това, в което зяпа или е книга. Оказа се четец, но не просто какъв да е четец, а същия като моя модел, само че в сиво. В същия като моя калъф, само че в червено(моят е розов  Mr. Green ). Е, не четеше същата книга като мен, но четеше нещо, което обожавам, което е нетипично за мъж да чете. И не беше просто опит за прочитане на тази велика класика, защото беше на 72% човекът, бая напреднал!!!
Познайте коя книга ... "Ана Каренина"!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Еми, евала!! Знаете ли колко ми беше трудно да не го заговоря, да не изтъкна съвпадението на четците и калъфите и да му кажа колко суперски избор е направил с тази книга, да го питам за неговото мнение. Обикновено хората се стряскат от подобни изблици, изродили сме се и сме станали малко плашливи - винаги смятаме, че отсрещния е луд, независимо дали се радва или не, ако радостта му е малко екзалтирана. Толкова ли ни е полудяло обществото се питам в такива моменти. И въпреки това - щастлива бях! Много ми стана хубаво  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

И хайде вече - лека нощ!  Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 396
Добро утро!
Успех на всички деца днес!

Деси да към центъра на града имаше баби,които продаваха.
Виж целия пост
# 397
Добро утро!   bouquet

Да грабваме по едно и по задачи.  Sunglasses



Ули, на работа имам списък - кой получил, кой чака. По-късно ще го пусна.  Laughing

Виж целия пост
# 398
Добро утро  Hug
Нека кафето да е от мен тази сутрин!



Силни палци за всички ,които имат нужда днес:деца,татковци,майки  Praynig

Паяк и Лофче,честити ви подаръчета   bouquet И Еви и Нели са вложили много любов във всеки един детайл от тях  Heart Eyes

Деси,прекрасна дестинация си избрала отново.Копривщица ,а също и Жеравна са ми места,които отдавна искам да посетя,дано имам тази възможност.Приятно пътешестване!

На девойките днес,които ще панаирстват-да им забавно и да се отчетат с какви книжки са се обогатили  Hug

Алекс,дано с Кати нещата се оправят,че да не се тревожиш и ти  Praynig

Точи,за теб и за татко много положителни мисли Hug

Бъбли,стана ми ми много мило,като четях поста ти за съвпадението.Няма случайни неща,понякога  Wink Heart Eyes

Днес няма да мога да ви наглеждам през деня,за това довечера ще очаквам моето другарче да е получило своята изненада и да е щастливо.И да кажа,че не съм му писала писмо,но пък има нещо друго,макар и кратко,но с голям смисъл и символика специално за него.... Blush
Знам,че ще го разбере и оцени  Heart Eyes

Спорен да е денят ви  Hug

п.п:Ха,ха,Рейн ме изпревари с кафето,но нищо... Hugвземете и едно бухленско от мен Heart Eyes
Виж целия пост
# 399
Хихи, Рейн, ето ме, чакам Simple Smile Вземам си еспресото в ъгъла, после и едно кафенце ще.
Аз се чудя дали сега да се запътя към пощата или по-късно, защото нали съм си заплюла Дев за другарче  Hug ама май ще ида по-късно, да не се е успала и днес жената  Grinning

Ох, Бъбли, като те прочетох, чак неудобно ми стана, явно много съм се оплакала  Embarassed Друг път ще изчаквам, няма да пиша като ми е прясно още, че може несъзнателно да съм преувеличила нещо.
А пък другарчето ми изобщо да не се притеснява! Такава радост ми достави събирането и опаковането, и писането, че ако имаше как всеки месец бих го правила  Hug

Аз явно не съм чела Фнимателно и не съм разбрала за кога се е отложил първия работен ден на Лофчето, но ако е днес, да е приятен!

Мери, аз теб много те уважавам  Joy шегата настрана много ме радваш и да имаше как да си ми по-близо да ме надъхваш...

Гиговче, сега ми хрумва, защо не питате в някое училище дали няма вариант да ползвате физкултурния салон?

Бъбли, разби ме, как успя да видиш, коя книга чете момчето, че и на колко процента е? Mr. Green Аз хич не обичам да ми надничат в книгата Simple Smile

Успех на децата, които ще пишат матури днес!
Виж целия пост
# 400
ДУ!
Рейнче,взех си кафенце в розАва чашка!   Flutter
Мерси!
Бъбълче,звучиш много доволна и щастлива,въпреки че си и уморена. Радвам ти се!  Hug Аз пък познавам мъж ,който четеше "Гордост и предразсъдъци" на морето.  Shocked
Точ-стискам палци силно!  Peace
Лофче-и на теб!  Peace
Много ми се иска днес да успея да панаирствам с момичетата!
Хубав ден на всички!!!
Виж целия пост
# 401
Добро утро  Hug

Рейн, Дев взимам си кафе и от двете Heart Eyes

Рейн, меда го отворихме преди 3 дни  Blush Моите родители и те гледат пчели и сме затрупани с мед, а твоето бурканче чинно изтърпя и преместването от София, и сега му дойде реда  Hug

Бъбълче, супер интересна случка си имала Laughing

Първия работен ден няма да е и днес Crossing Arms Снощи чаках ли чаках да ми себобади шефката, но не се случи ... Обаче след вчерашните подаръци още ми е хубаво и няма да се ядосвам. Искам само и кашлицата да ми размине, че едва заспах снощи  ooooh!
Виж целия пост
# 402
Тъкмо седнах тук с едно кафе и приятната чуденка дали Лофчето или Рейн вече са сервирали кафе  Heart Eyes и какво да видя - вие всички сутрешно сте се разписали, пили по две кафето и забегнали по задачи  Grinning
Добре, грабвам и аз по едно от Рейнчето и от Дев, и за маниаци като мен слагам и трето  Grinning

Хубав ден на всички ви   bouquet  Heart Eyes
Приятно панаирстване на всички, които ще го правят  Party
Аз май няма да успея за този панаир, съжалявам само за детските книжки, каквито се бях навила да пазарувам... за другото - не е като да нямам за четене...
Виж целия пост
# 403
Добро утро момичета  Hug
И аз да пожелая на всички деца късмет днес  Praynig
Точ, на теб също  Praynig  Hug

Петето не е минавала, но аз набързо да ви кажа, как ме изненада тя, вчера на тротоара  Mr. Green Вървя си аз, забързано и задъхано, и доста замислено, вдигам глава и срещу мен усмивката на Петето  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes А знаете каква усмивка има тя, оазис  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Така ми стана кеф, не мога да ви опиша  Heart Eyes Побъбрихме набързо, тя отиваше на танци  Mr. Green Браво на нея!  Mr. Green Петенце,  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Вени, Миж, Ули и Рейн, евентуално и Нези
- приятен ви панаир и рАкия момичета  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Бъбълче, едва се сдържам да не ти поръчам да ми вземеш новата на Кинг. Но недей, ще я поръчвам по-натам.  Hug Голям инспектор си ти ... леле, леле, как дебне милото мъжле, което чете Анна Каренина  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Еми евала, какво да кажа. И онзи от пража с Гордост и предразсъдъци. Браво!

Идващите дни не знам дали ще сколасвам да ви чета и пиша, но ако мога - ще се обаждам.
Ще сме на южното черноморие, наше приятелско семейство имат къща там и малко така, на тиферич. То за море е рано още, но заради разходки и купон сме тръгнали.   Mr. Green
Целувки на всички  Hug
Виж целия пост
# 404
Маришка и аз май основно за детски отивам.
Кажи кои искаше, ще ти взема.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия