София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (10)

  • 159 603
  • 835
# 195
Интересен феномен - в 42 ОДЗ миналата година за набор 2013 г. бяха обявени 8-9 места. Сега за същия набор са 3 (!!!) места при обща наличност 57 бр. Как и кога се запълниха тези близо 50 места за една година...
Виж целия пост
# 196
Интересен феномен - в 42 ОДЗ миналата година за набор 2013 г. бяха обявени 8-9 места. Сега за същия набор са 3 (!!!) места при обща наличност 57 бр. Как и кога се запълниха тези близо 50 места за една година...

Ако не се лъжа в момента родените през 2013г. са събрани в 2 групи и е напълно нормално да са запълнени. В групата на дъщеря ми са около 25 деца.
Виж целия пост
# 197
Интересен феномен - в 42 ОДЗ миналата година за набор 2013 г. бяха обявени 8-9 места. Сега за същия набор са 3 (!!!) места при обща наличност 57 бр. Как и кога се запълниха тези близо 50 места за една година...
Миналата година мисля, че имаше повече обявени свободни места за набор 2013, дано не се лъжа.
В момента набор 2013 и 2014 са в две яслени групи. Набор 2014 ще останат в яслата, а местата от набор 2013 ще се запълнят от новите дечица, родени 2015 и 2014. Свободните места в яслените групи се обявяват в зависимост от набра, т.е. тази година започва първия прием на родените през 2015 и свободните места за тях би трябвало да са 20, остатъка ако въобще има такъв от освободените места от децата, които преминават в горните групи ще се запълни от набор 2014.
Общия брой от 57 места са за 2 набора, но все още прием за набор 2015 не е обявен.

Набор 2013 вече са в градински групи и е нормално да има много малко свободни места или дори да няма, защото от яслените групи преминават в I група на градината и там също са с по 2 набора - 2013 и 2012, а 2012 са били от миналата година.
Когато ние кандидатствахме в едно друго ОДЗ за набор 2013 въобще нямаше обявени свободни места в яслите, но за набор 2014 бяха 20.

Дано не съм го написала много объркващо и макар да не ни харесва, така стоят нещата.
Виж целия пост
# 198
Да, да, така е. Заблудих се. Пред 2 години обявените места за 2013 бяха много малко. Но сега няма никакъв прием за 2015, което е много нередно според мен. Това е единственото ОДЗ за Връбница 1 и 2.

Иначе в ОДЗ има 2 групи ясла, в които са смесени два нобора винаги.
Виж целия пост
# 199
Набор 2015 мисля, че ще го обявят май или по-късно, но преди септември. За новия набор винаги има определен брой свободни места.
Виж целия пост
# 200
До сега винаги са обявявали всички набори заедно. Нещо ме съмнява дали ще има за 2015 в този случаи. Но ще видим. Така или иначе, следя събитията от чисто любопитство само.
Виж целия пост
# 201
Сигурна съм, че набор 2015 ще го обявят по-късно и това не е свързано с броя свободни места, защото дори 0 да са пак са обявени, какт е в момента за останалите набори.
Виж целия пост
# 202
Отидох да запиша малкия на детска кухня в 90 ОДЗ - филиал - бял люляк, записаха ни на 12то резервно място... кой знае кога и дали изобщо ще се обадят  ooooh!
Виж целия пост
# 203
vitaminka, провери и частните.
Виж целия пост
# 204
В кухнята на 115 ОДЗ осми март мисля че има места
Виж целия пост
# 205
Аз го записах в 171 ОДЗ без никакъв проблем,без никакво чакане
Виж целия пост
# 206
115 ОДЗ ми е много далеч.
Ако го запиша в 171 дали мога да го преместя след това в 90 ОДЗ, когато ни се обадят? Просто там ми е изключително удобно и близко.
Виж целия пост
# 207
Можеш  Peace
Виж целия пост
# 208
ееее супер, благодаря ти  Hug
Виж целия пост
# 209
Здравейте, имате ли наблюдения за 115 ОДЗ филиал ул. 8-ми март 15 ( за яслените групи)?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия