Махане на памперс и биберон

  • 124 555
  • 1 640
# 375
Всичко си осъзнава, както осъзнава, че е гладно и ми сочи шишето или отива и си го взима.

Това имах предвид. Вярвам, че е било някакво объркване и ти не си имала предвид твоите деца. Не допускам, че си имала дете, което е било в състояние да ходи и е яло от шише, но това не обяснява защо, за Бога, би дала подобен пример изобщо... newsm78

Редакция: писала си "МИ сочи"...значи все пак е ставало дума за твое, лично дете...а може и приемно да е било...пак неясноти и неизвестни в уравнението, еххх... Thinking
Това в шишето не му е обядът, но понеже 1 година (от раждането си) е пило от шише всеки ден и първите месеци това е било и храненето му... детето прави тази асоциация. Не може да ми посочи пюретата, като са прибрани... Изобщо, за много странни неща се хващаш. Защо едногодишно отива до шишето, когато е гладно... въпреки че не оттам яде, все пак пие И оттам, а месеци е яло оттам.
Виж целия пост
# 376
Всичко си осъзнава, както осъзнава, че е гладно и ми сочи шишето или отива и си го взима.

Това имах предвид. Вярвам, че е било някакво объркване и ти не си имала предвид твоите деца. Не допускам, че си имала дете, което е било в състояние да ходи и е яло от шише, но това не обяснява защо, за Бога, би дала подобен пример изобщо... newsm78

Редакция: писала си "МИ сочи"...значи все пак е ставало дума за твое, лично дете...а може и приемно да е било...пак неясноти и неизвестни в уравнението, еххх... Thinking
Това в шишето не му е обядът, но понеже 1 година (от раждането си) е пило от шише всеки ден и първите месеци това е било и храненето му... детето прави тази асоциация. Не може да ми посочи пюретата, като са прибрани... Изобщо, за много странни неща се хващаш. Защо едногодишно отива до шишето, когато е гладно... въпреки че не оттам яде, все пак пие И оттам, а месеци е яло оттам.

Това беше важно уточнение, защото аз когато си мисля за хранене на дете от 0 до 1 година, първата ми асоциация не е "от шише". Други източници на храна ми идват по-напред. Благодаря, че уточни. Да се върнем на темата с памперсите и бибероните.
Виж целия пост
# 377

Всичко си осъзнава, както осъзнава, че е гладно и ми сочи шишето или отива и си го взима.

Не може да ми посочи пюретата, като са прибрани... Изобщо, за много странни неща се хващаш.

Пак ми става жал за децата ти. На 1г. си ги научила на гърне и да се хранят сами. ОК, но не мислиш ли, че отдавна имат нужда от прясно приготвена храна? Какви са тези пюрета на 1г.? Ако не можеш да готвиш, има детски кухни.

И понеже всички разбрахме, че твоите деца се развиват по-рано от останалите, не могат ли да казват нещо на 1г.? Ето дъщеря ми малко над година, но като е гладна казва "дай папо" и не е нужно да сочи нещо, за да ми покаже, че е гладна.

Също така, като си гладен не го осъзнаваш, а го усещаш. Не сравнявай гладът с пикаенето в гърне, защото едното няма нищо общо с другото.
Виж целия пост
# 378
Пак ми става жал за децата ти. На 1г. си ги научила на гърне и да се хранят сами. ОК, но не мислиш ли, че отдавна имат нужда от прясно приготвена храна? Какви са тези пюрета на 1г.? Ако не можеш да готвиш, има детски кухни.
Готвя им, защо казваш, че не им готвя? newsm78 Пюретата бяха правени от мен. Имаше и купени, но малко. Особено предвид масовото производство на "храни" с животински трупове, ако смяташ, че купувам редовно... А на теб ти е жал, че децата ми правят нещо, което не правят... защото не мислиш. Освен това... много по-отвратително и безмозъчно е да си храниш детето с месо, отколкото с купешко пюре.

И понеже всички разбрахме, че твоите деца се развиват по-рано от останалите, не могат ли да казват нещо на 1г.? Ето дъщеря ми малко над година, но като е гладна казва "дай папо" и не е нужно да сочи нещо, за да ми покаже, че е гладна.
Ами синът ми не можеше. Малката ми дъщеря на рождения си ден не е говорила с цели думи. Някаквите срички не ги броя. Моите не се развиват по-рано, просто не забавям развитието им нарочно. На година и половина вече беше съвсем друго, но когато проходи, а това всъщност беше месец-два преди първия й рожден ден, не е говорила.

Също така, като си гладен не го осъзнаваш, а го усещаш. Не сравнявай гладът с пикаенето в гърне, защото едното няма нищо общо с другото.
Нуждата да пикаеш също се усеща. И отиваш в гърнето да свършиш тази работа.
Виж целия пост
# 379
Прохождането на 10 месеца не е за хвалене. Костната система не е готова. Но ти и за това си го пришпорвала детето, предполагам. Сигурно и рано рано си започнала да надигаш гръбчето и да слагаш разни възглавнички. Кому е нужно това бързане?
Виж целия пост
# 380
Ама те всички бързат - питай ги защо.
Едната дала на 3 месеца фасул и се хвали, други от 6 месец слагат в проходилка, защото много мрънкали, но пък знаят, че не се препоръчва, трета го изправила рано-рано на макс в количката, друга му обула маратонките и го води да ходи още от 7-8ми месец...
  ooooh!
Виж целия пост
# 381
Защо пък да бърза госпожата? С нищо не бърза и не насилва, вие пък. Срамота ако дете на една година не ходи, ходи с памперс и не се храни само.

Пак ми става жал за децата ти. На 1г. си ги научила на гърне и да се хранят сами. ОК, но не мислиш ли, че отдавна имат нужда от прясно приготвена храна? Какви са тези пюрета на 1г.? Ако не можеш да готвиш, има детски кухни.
Готвя им, защо казваш, че не им готвя? newsm78 Пюретата бяха правени от мен. Имаше и купени, но малко. Особено предвид масовото производство на "храни" с животински трупове, ако смяташ, че купувам редовно... А на теб ти е жал, че децата ми правят нещо, което не правят... защото не мислиш. Освен това... много по-отвратително и безмозъчно е да си храниш детето с месо, отколкото с купешко пюре.

Все повече и повече ми става жал за децата ти. Пък нищо, че не мисля. А, защо ли, защото имат майка лъжкиня. Не само, че е ку-ку, но и лъжкиня. Преценила си да си храниш децата с полуфабрикати, твое право си е и няма лошо. Защо трябва да се оправдаваш с правя им пюрета, които незнайно защо съхраняваш в шкафа. Още повече пък да ни обясняваш колко безмозъчно е да храниш децата си с месо, та по-добре е с купено, все едно постно е невъзможно да се сготви.  ooooh!#Crazy

Виж целия пост
# 382
За абсурдни неща се хванахте и двете страни и се чудя къде е умния в ситуацията, та да отстъпе или да си замълчи  ooooh!
Виж целия пост
# 383
За абсурдни неща се хванахте и двете страни и се чудя къде е умния в ситуацията, та да отстъпе или да си замълчи  ooooh!
Съгласна!
Виж целия пост
# 384
Jesus... всъщност обича да провокира, не знам защо ѝ обръщате толкова внимание. и аз си представях как децата ѝ са като във военна академия, но като позачетох нейни смислени постове, които срещнах из различни теми, съм на друго мнение. тя далеч не е толкова “желязна“, последователна, хладнокръвна и уверена при отглеждането на децата си, колкото се опитва да ни убеди, че е.
Виж целия пост
# 385
Дами, темата е за махане на памперс и биберон. Peace  Със сигурност всеки си има свое мнение по въпроса и всеки е свободен да процедира както намери за добре с детето си, независимо дали на други майки точно този подход им се струва правилен или погрешен. Струва ми се излишно да се водят спорове кой възпитава войници и кой недоразвити деца, защото това не е предмет на темата,а и ние не сме тези, които имат право да съдят другите и да дават необективни оценки на психо-физическото развитие на чуждите деца ( които дори не сме виждаи наживо ). Аз лично се радвам на всеки съвет, който получа в темата, когато имам нужда от него, но сама преценявам ще го приложа ли спрямо своето дете и ми се струва излишно да обвинявам други съфорумци в неправилно отглеждане на децата им.  Сподляйки опита си една с друга можем да си бъдем полезни и струва ми се това е смисъла на тази тема.
Виж целия пост
# 386
Защо пък да бърза госпожата? С нищо не бърза и не насилва, вие пък. Срамота ако дете на една година не ходи, ходи с памперс и не се храни само.

Пак ми става жал за децата ти. На 1г. си ги научила на гърне и да се хранят сами. ОК, но не мислиш ли, че отдавна имат нужда от прясно приготвена храна? Какви са тези пюрета на 1г.? Ако не можеш да готвиш, има детски кухни.
Готвя им, защо казваш, че не им готвя? newsm78 Пюретата бяха правени от мен. Имаше и купени, но малко. Особено предвид масовото производство на "храни" с животински трупове, ако смяташ, че купувам редовно... А на теб ти е жал, че децата ми правят нещо, което не правят... защото не мислиш. Освен това... много по-отвратително и безмозъчно е да си храниш детето с месо, отколкото с купешко пюре.

Все повече и повече ми става жал за децата ти. Пък нищо, че не мисля. А, защо ли, защото имат майка лъжкиня. Не само, че е ку-ку, но и лъжкиня. Преценила си да си храниш децата с полуфабрикати, твое право си е и няма лошо. Защо трябва да се оправдаваш с правя им пюрета, които незнайно защо съхраняваш в шкафа. Още повече пък да ни обясняваш колко безмозъчно е да храниш децата си с месо, та по-добре е с купено, все едно постно е невъзможно да се сготви.  ooooh!#Crazy


Смятам, че се заяждаш. Говориш глупости. Измисляш глупости. Съхранявам каквото искам, където искам, смяташ да ми ровиш в кухнята ли?? Ела, белким научиш какво е храна и спреш да си тровиш детето с мърша.
Виж целия пост
# 387
Хайде стига вече, не разбрахте ли, че Jesus... не е добре с нервите ли с хормоните ли, вихри се във всевъзможни теми, с абсолютно неадекватни съвети, че и си вярва даже. Убедих се, че не заслужава и 1мин внимание.
Jesus... всички разбрахме, че методът ти на възпитание е, децата си реват, кервана си върви, ако не слушат като малки бой и т.н. но приеми, че не е това най-правилният метод за нашите деца, иди си намери някаква друга занимавка, стига си се заяждала, че вече става ужасно досадно.
Виж целия пост
# 388
Защо пък да бърза госпожата? С нищо не бърза и не насилва, вие пък. Срамота ако дете на една година не ходи, ходи с памперс и не се храни само.

Пак ми става жал за децата ти. На 1г. си ги научила на гърне и да се хранят сами. ОК, но не мислиш ли, че отдавна имат нужда от прясно приготвена храна? Какви са тези пюрета на 1г.? Ако не можеш да готвиш, има детски кухни.
Готвя им, защо казваш, че не им готвя? newsm78 Пюретата бяха правени от мен. Имаше и купени, но малко. Особено предвид масовото производство на "храни" с животински трупове, ако смяташ, че купувам редовно... А на теб ти е жал, че децата ми правят нещо, което не правят... защото не мислиш. Освен това... много по-отвратително и безмозъчно е да си храниш детето с месо, отколкото с купешко пюре.

Все повече и повече ми става жал за децата ти. Пък нищо, че не мисля. А, защо ли, защото имат майка лъжкиня. Не само, че е ку-ку, но и лъжкиня. Преценила си да си храниш децата с полуфабрикати, твое право си е и няма лошо. Защо трябва да се оправдаваш с правя им пюрета, които незнайно защо съхраняваш в шкафа. Още повече пък да ни обясняваш колко безмозъчно е да храниш децата си с месо, та по-добре е с купено, все едно постно е невъзможно да се сготви.  ooooh!#Crazy


Смятам, че се заяждаш. Говориш глупости. Измисляш глупости. Съхранявам каквото искам, където искам, смяташ да ми ровиш в кухнята ли?? Ела, белким научиш какво е храна и спреш да си тровиш детето с мърша.

Разбира се, че се заяждам. Правя това, което правиш ти във всяка тема с другите потребителки - говоря и измислям глупости. Това ми беше целта - да те ядосам. Хич не ме интересува с какво си храниш децата. Всеки има право да гледа децата си както реши. Не е приятно обаче, нали, някой да те обижда за неща, които са си твой собствен проблем и твой собствен избор.

Сега надявам се да разбереш, че трябва да бъдеш по-толерантна с хората, с които контактуваш макър и виртуално и да спреш да обиждаш децата им. Както виждаш не е приятно и всеки решава кога, по какъв начин да маха памперсите или залъгалките на децата си. И ако някой родител реши, че ще ги остави и до 3г., проблемът си е негов и не е нужно да квалифицираш детето му с малоумно или бавноразвиващо се. Остави и уважавай избора на другите. Не си по-добра майка от останалите, защото правиш нещо различно. Даже мисля, че хич не си добра майка, щом пошляпваш за щяло и нещяло.

Не знам дали си трол, но вече е редно ако се включваш в темата, да го правиш по нормален начин.
Виж целия пост
# 389
Разбира се, че се заяждам. Правя това, което правиш ти във всяка тема с другите потребителки - говоря и измислям глупости.
С малката разлика, че аз не говоря и измислям глупости, а говоря абсолютно логични неща. Ако се замислиш и се информираш, ще стигнеш до същите изводи. И ако детето ти не е бавноразвиващо се, естествено, защото в такива случаи и да възпитаваш, и да изискваш, смисъл няма. Бавноразвиващите се деца не са в състояние да изпълнят нещо, изискано от тях, освен ако не е много простичко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия