Направих си перманентен грим на веждите - Тема 4

  • 223 697
  • 739
# 390
Момичета, цвета на ретуша може ли да се смени с по-тъмен? С черна коса съм, боята е кафява.

Скрит текст:
Моя шок не е отминал още. Simple Smile По-спокойна съм благодарение на вас. Чакам кротко да влязат в форма веждите, но факта си е факт...веждите са различни. Това не знам как може да се оправи. Ако ги направят еднакви, ще орезелят красивата вежда и ще имам сърдито изражение, защото грешната са я започнали по-близо до основата на носа, освен че е по-дълга и дебела. Не знам кое се обърка. Рисуваха ги с молив и после уж по него. Sad Самата козметичка според мен видя, че са ме окепезили. Според вас има ли оправяне оттук на сестне?
Виж целия пост
# 391
Аз съм писала и преди.На 17.10 ми правиха веждите
В началото бяха така


Седмица след процедурата резултата беше такъв:


Сега-месец след ретуша,който беше на 6.12:

Здравейте и от мен Simple Smile Не съм се включвала в темата от няколко месеца.Радвам се за INDIRA защото и аз си правих май месец веждите при Нина и както и тогава писах съм много доволна за съжаление и тогава и сега немога да качвам снимки да покажа колко естествено стоят.Моето притеснение е че няма да издържат повече от година без ретуш.Тук обаче не обвинявам момичето защото кожата ми е такава.Следващото посещение за перманентен грим определено ще е пак при нея
Виж целия пост
# 392
Момичета да ви попитам някой правил ли си е микроблейдинг? Имам час другата седмица и съм нервна нещо, дали и при този вид ще ходя една седмица като извънземно?

Аз лично не съм правила, но  съм се навила да си правя перм. грим (въпреки че напоследък все повече започвам да се разколебавам Simple Smile ) и доста неща прочетох и разпитах. Та да - и при микроблейдинга, както и при всички други методи за перманентен грим цвета първоначално е доста по-наситен.
Причината е че първоначално пигмента се намира както в първия слой на кожата - епидермиса, така и във втория. Когато след няколко дена коричките паднат, с тях пада и пигмента, намирал се в епидермиса. На негово място се е образувал нов епидермис, без пигмент, като остава единствено пигмента във втория слой на кожата. Именно той се вижда през епидермиса като краен резултат, и тъй като епидермиса не е напълно прозрачен, а омекотява цвета - крайния резултат не е толкова наситен както в началото Simple Smile

Мегз, виждам че не само аз съм се разколебала, какви са твоите причини, моята е, че разбрах, че при направата на перманентни вежди след време космите спират да растат, една позната каза, че са й оплешивели, чух от други, че започват напред да им растат и това доста ме наплаши  #Crazy
Виж целия пост
# 393
Мегз, виждам че не само аз съм се разколебала, какви са твоите причини, моята е, че разбрах, че при направата на перманентни вежди след време космите спират да растат, една позната каза, че са й оплешивели, чух от други, че започват напред да им растат и това доста ме наплаши  #Crazy

Виж, това не е вярно. Имам перманентен грим от близо 2 години и нищо не ми е оплешивяло.
Правих ги при Бисерка. Ако се използват някакви съмнителни мастила и техники (твърде надълбоко в дермата, напр.) не знам какво точно ще се случи, но работата на един опитен специалист няма да доведе до опадане на косъмчета.
Виж целия пост
# 394
Мегз, виждам че не само аз съм се разколебала, какви са твоите причини, моята е, че разбрах, че при направата на перманентни вежди след време космите спират да растат, една позната каза, че са й оплешивели, чух от други, че започват напред да им растат и това доста ме наплаши  #Crazy

Здравей,
Ами докато търсих информация за този тип грим лично за себе си намерих няколко факта, които ме разколебаха:
 - първото е че не знам какво ще стане, ако един ден реша че не искам вече да подновявам грима (все пак едва ли примерно на 45 години вкусовете и модата ще са като когато съм на 25, пък и до тогава със сигурност ще излязат по-нови и качествени методи за корекция)  - всеки казва, че след 2-3 години започва да избледнява и след това изчезва. Но след колко време става това, и в какъв цвят ще се промени преди да изчезне - това е строго индивидуално и никой не знае.
 - второто е, че за да се поддържа, гримът трябва да се подновява през 1-2 години, като идеята редовно да се разранява едно и също място и то на лицето ми се вижда меко казано малоумна, още повече че според една позната дерматоложка, това може да доведе до образуването на белег.
 - другото е че колкото и добра да е козметичката, и колкото и да се грижиш за грима, винаги има и един индивидуален фактор - типа на кожата и самия организъм, който определя дали крайния резултат ще е сполучлив, колко време ще издържи, дали няма да получиш алергична реакция и дали няма да окаже влияние на естествените ти вежди. Пък и няколкото пъти, дето съм виждала перманентен грим на живо, не мога да кажа че стои по-добре от обикновен такъв, особено на слънце (може би не съм попадала на качествени изпълнения).

Имайки предвид тези неща и перспективата на 2 пъти по една седмица да ходя с неестествени вежди, след това 1 месец да чакам цвета да се "намести" и да се моля всичко да е наред. Като се добави и възможността един ден пигмента да реши да не изчезне за споменатия срок и да се разкарвам неопределено време с някакви странно оцветени черти ... на този етап се отказах Simple Smile

Иначе относно това дали падат истинските вежди - навсякъде твърдят че стига да се работи с качествени материали и козметичката да е опитна (да не поставя пигмента твърде дълбоко), няма да има проблеми. А това че се променя посоката, в която растат веждите - новообразувана кожа, през която минават косъмчетата е с различна плътност, така че може и да има нещо вярно в това, но това са мои предположения, най-сигурно e да се пита специалист Simple Smile

От мен успех на всички, търсещи красота. И преди да правите нещо по себе си - разучавайте добре и разпитвайте подробно, особено като става въпрос за лицето, защото не сме си го намерили на улицата, а и често го виждаме в огледалото Simple Smile
Виж целия пост
# 395
Здравейте красавици.
Коричките започват леко да падат. Свиквам с новите вежди и започвам да се харесвам. Явно първоначалния шок, че са нарисувани с маркер два мустака на челото отмина. Laughing
Веждите са красиви. Чух се с козметичката и се надявам на ретуша да ги оправят разликите.
 На Индира веждите са много хубави.  bouquet
Виж целия пост
# 396
Доколкото знам освен очна линия, Бисерка прави и сенки. Когато трябваше да избирам каква очна линия да си направя ми предложиха различни варианти - очен контур, силно изразена, силно изразена и в краищата тип сенки и като опушен грим. Аз поисках да е очен контур на горния клепач, защото така най-много ми харесва.
Момичета,не боли ли много очната линия?Мен едни вежди ми правиха(Бисерка) и пак болеше,а за такава плътна очна линия като на предната снимка-направо не ми се мисли каква болка ще е...
Здравей! За очната линия Бисерка ми сложи упойка. Боли по-малко и от веждите, и от устните. При мен от очната линия се възстанових най-лесно и без драми, нямаше нужда от ретуш. Твърдя, че устни болят най-много, но пък какъв кеф е!!!  Joy
Здравейте красавици.
Коричките започват леко да падат. Свиквам с новите вежди и започвам да се харесвам. Явно първоначалния шок, че са нарисувани с маркер два мустака на челото отмина. Laughing
Веждите са красиви. Чух се с козметичката и се надявам на ретуша да ги оправят разликите.
 
Колкото повече време минава, все повече ще се харесваш  Simple Smile
megz, до известна степен си права - всечки сме различни и е нормално да харесваме различни визии, освен това задължително трябва да се внимава. За съжаление съм виждала недоразумения, нарисувани на лицата на красиви момичета. От друга страна знам какво виждам в огледалото и мога да видя по снимки как изглеждах преди. Получи се "пълна промяна", направо не е за вярване! Моят перманентен грим ми спестява най-вече време. Другия + е, че е винаги перфектен и има естествен вид. Не оставям следи от червило и мога спокойно да целувам детето си без да го омажа. Да, риск е и възстановителния период (при мен 4 дни, не седмица) не е най-приятното време, но си заслужаваше.  Аз лично не ползвам фон дьо тен, сенки слагам веднъж годишно. Сега цялото "гримиране" ми е да се сложа спирала и евентуално гланц.
Виж целия пост
# 397
Здравейте.От известно време обмислям възможноста да си направя веждите,тъй като са много тънки и рехави.Доколкото разбирам трябва да ги подновяваш на всеки 1,5-2 години.Какво ще стане,ако решиш да спреш в един момент?Ще се върнат ли в изходно положение?
Виж целия пост
# 398
   За съжаление, ако прочетеш темата по-назад, ще видиш, че на много от момичетата им се налага да си правят поддръжка поне веднъж или дори 2 пъти годишно. На някои пигментът им е изсветлял даже по-бързо от това. Всичко е много индивидуално.

   Аз самата нямам перманентен грим, само ти предавам какво научих от темата. Peace
Виж целия пост
# 399
Момичета, Бисерка провежда курсове и търси модели. Аз звънях, но моя не ме пусна да шофирам в това време от Русе до София.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
За 31.01. става въпрос, превеждате 100лв капаро като гаранция, че ще отидете и на място ви ги връщат.
 Hug
https://www.facebook.com/permanentengrim/photos/a.21216187887442 … ype=3&theater
Виж целия пост
# 400
slan4ice12, извинявай ако си ме разбрала погрешно. Просто посочих причините, накарали ме да размисля относно решението да си правя перм. грим. Не претендирам мнението и вкусовете ми да са меродавни и общовалидни. Все пак всеки човек си има собствен вкус Simple Smile Иначе да  тие живо и здраво детето и много да те радва Simple Smile

Здравейте.От известно време обмислям възможноста да си направя веждите,тъй като са много тънки и рехави.Доколкото разбирам трябва да ги подновяваш на всеки 1,5-2 години.Какво ще стане,ако решиш да спреш в един момент?Ще се върнат ли в изходно положение?

Аз също нямам перм. грим но живо се интересувах от него и по -специално това какво ще стане като спреш да  го поддържаш. В крайна сметка достигнах до извода че зависи от 3 неща - козметика, който го прави , самата ти която го носиш и  организма ти - тук вече е строго индивидуално. Именно оттук има известна доза риск и несигурност Sad Иначе ако отидеш на добър професионалист, който знае какво прави и го прави с качествено оборудване и пигменти, и ако кожата ти не е склонна към алергични реакции  - не би трябвало да има проблем да се върнат в изходно положение.
Както каза The Black Cat преди мен - това за 2-те години е по-скоро някаква ориентировъчна горна граница - всичко си зависи от индивидуални фактори (възраст, начин на живот, обмяна на веществата).
Само имай предвид, че след тази 1-2 години пигмента не изчезва с вълшебна пръчка за една нощ, а още поне толкова време, през което е твърде вероятно да придобие друг отенък червеникав, оранжев или сив - в зависимост от първоначалния цвят и от това организмът ти коя съставка на пигмента разгражда по-бързо.
Но ако решиш да си правиш такъв грим - доверявай се само на доказани професионалисти и следвай стриктно указанията им Simple Smile
Виж целия пост
# 401
Толкова се радвам, че ви има. Бъдете здрави красавици и не спирайте да искате да се чувствате добре в кожата си. Един живот живеем. bouquet
След месец, ще отида при Цвети.
Скрит текст:
Нямам думи с които да изразя, какво чувствам в момента. Тази жена прави безплатни вежди на жени с онкозаболявания. Просто наистина не мога да опиша какво е усещането да се почувстваш обгрижен след толкова болка.
Виж целия пост
# 402
Здравейте, март 2015 си направихме перманентен грим с две мои колежки при Бисерка, всичко беше чудесно. Шест месеца по-късно едната отиде пак при нея, а другата отиде в друг салон да ги правят наново. Моите са доста избелели също и обмислям как да постъпя. Рекламите и снимките по сайтовете за три години трайност са химера.
Виж целия пост
# 403
Да,аз вече два пъти си правя при Бисерка.Доволна съм,но за съжаление трябва да ги повтаряш през около 7-8 месеца
Виж целия пост
# 404
Момичета след като ги повтаряте на 6-7 месеца ми е интересно всеки път ли давате по 200-300 лв
Питам защото и моите поизбеляха, newsm78 но мисля да изкарам още няколко месеца
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия