МАЙското детенце си мечтае за моренце

  • 60 612
  • 740
# 405
Добро утро!
мерих тепература, давах нурофен и вече съм разсънена. То с това мерене а температура ....  Пет пъти и я премерих и показа различно, нарая я премерих на себе си и ми показа 34,4. та реших да дам лекарство и утре ще търсим някъде лекар. По съветите на нашето джипи още вчера трябваше да съм почнала антибиотика.
Как се справяте вие с меренто на температура? азмеря с един дигиталшен, бърз мерещ и все повече не го харесвам, въпреки, че хич не беше евтин. Дребното също отказва съдействие - дърпа се, рита, бута

Гени, вашето джипи направо вече рови дъното. Да хване той всички вируси да види какво е. Егати и логиката. Аз нашата бих я сменила с някоя, кото поне ми е близко, но нямам кога да търся.

Иначе, Д спи при мен откакто сме напуснали родилния дом. Напълно отрече друга форма на сън.
Виж целия пост
# 406
Добро утро! Hug гуш на вс мъничета и бързо оздравяване  Heart Eyes
Anp и аз позвам дигитален...и вече го намразих...преди няколко вечери ми се стори, че е с Т покрай един зъб...еми то зор меренето,2х ми показва 35,5   Shocked взех един пак дигитален останал тук при майка от племеника ми...пак същата работа...меря моята Т за сверка  Shocked същото...явно батерията ли? Или поредната безполезна джаджа  Crossing Arms така че ако ползвате някоя успешна марка,давайте идеи  Peace
Гени...какво да ти кажа...мн безхаберен тоя педиатър  ooooh! Д се обрина или от киселото мляко или близна малко шоколад от сладоледа. Отидахме на педиатър в града,дето се вика на платен преглед,понеже мина седмица,а обривът хем не се увеличаваше,хем не отшумяваше. Док ни прие,прегледа я...оказа се само за фенистил и даже не пожела 1лев да вземе...няправо без думи останах (а вън фраш с деца т.е натоварено ежедневие) но явно все още кма хора,които приемат професията за призвание
Да си взема кофито и ще дописвам Simple Smile
Виж целия пост
# 407
Мамчета добро утро и от нас, колко е добро аз си знам, как това хлапе се разболява точно когато сме сами двете ooooh! Вчера не спахме добре, а тази нощ въобще не спахме Tired В 21.37 се събуди с писък, отидох взех е незнам сънувала ли е какво е, но се тресеше цялата в мен поне минута, след това се гушна и спа в мен до 23.09, до толкова можех да е нося, оставих е в леглото и в 00.20 отново беше на ръце в мен. Към 2 ми светна, че мога да сложа мнооого възглавници и да я заблудя, че е права в леглото, та е "намекичих" така почти права в леглото и спахме до 3.30, от там на ръце до 6, след това просто съм заспала като заклана и в 7.13 се събудих отново от кашлицата й. Направо е ужасно, сополи кашляне, задавяне и рев, някакъв кошмар е. Тук лекарите са много странни, значи лекарства НИКАКВИ не дават, ако вдигне 39-40градуса, да й давам Парацет, това е, за кашлица ни дадоха един, но тя повръщаше от него, и добре че намерих друг, който уж е за над 2г, но вътре пише, че може по-малка доза, та сега него взима ooooh! Днес е по-крива от кривото, реве за всичко и е просто ужасно. В понеделник ще звънна  до частната клиника, разликата е, че в държавната всичко за нея(за деца до 18г) е абсолютно безплатно, а в частната клиника прегледа е 400лв за 25мин, ако щеш, никой не те кара насила, вече три пъти сме ходили на частната клиника заради слузта, сега ако и три пъти ме накарат и заради кашлицата незнам, няма избор просто, та ще ако до понеделник сме все така (нямам идея как ще издържа ако и тая вечер е така ooooh! ), ще ходим и до частната, аз вече с личната лекарка не мога да се разправям. ОФ оплаках ви се Hug
Хайде лек ден, ще отивам да търся ампули витамин Ц, че намалява аз само едно пакетче бях взела мисля, че са към 10 ампули, ама имам само 4, днес и дадох една и сега отворих да и капя в нослето, абе дано се управя това хлапе, че ще се гръмна, тая детска ме побърка.
Лек ден мамчета Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 408
Гени,витамин С в нослето недей да капеш, той е аскорбиновата киселина и като всяка киселина може да увреди нежната лигавица на носа ,само физ.разтвор.Прави чайчета топлички да облекчават гърлото. Hug
Виж целия пост
# 409
 HugПалачинке, мерси няма да й капя повече, вече обаче капнах 2 пъти, добре де защо навсялъде пише да се капе newsm78 Чай не желаем да пием по никакъв начин и повод.
Просто сме с ужасна хрема, носа и тече като пусната чешма ooooh! Абе някакъв кошмар е, сега спи, а аз просто се наслаждавам на тишината Heart Eyes Blush
Виж целия пост
# 410
Здравейте мами . И аз меря с електронен термометър.  Предните 2 заминаха на боклука. Сега меря с този и съм доволна :
http://www.marvi.bg/pic-vedo-family-digitalen-termometar-10765.html

Гени, бързо оздравяване на малката  Hug  Какви са тези лекари дето не лекуват децата не ми го побира главата.....
Виж целия пост
# 411
Гени,ако сложиш захар в чая пак ли не иска?
Като имахме сополи ние,слагах Стеримар и дърпах с аспираторчето за нос. Другото което слагах беше сребърна вода,има малък ефект. Чай и Пепи отказва,но му правех млякото с чай от лайка. Запарвам две супени лъжици лайка в гореща вода,оставям да изтине до телесна Т ,прецеждам и добавям АМ. Емии,като не иска,аз пак намерих начин да пробутвам лайката.  Simple Smile
За термометър,аз съм с QUIKO,за чело и ухо,взехме от аптеката за около 50 лв. не помня точно. Мери за секунди и е точен.  Peace

Виж целия пост
# 412
Палачинке, ние и мляко много много не пием, нали сме на оня боклук, аз мисля да го спирам вече, последна кутия и е, като свърши няма да купувам, днес взех прясно мялко и утре сутринта ще и дам да видим, ако нямаме слуз, засега си яде млечни продукти и да "чукна на дърво" нямаме проблем, пие само вода, чат пат разредено кисело мляко, водата само да усети че има някакъв вкус ми я отказва. Абе не случайно съм е кръстика мис "Каприз", не ядем всичко, сега е луднала по едни мини кашкавалчета в восък, незнам има ли ги при вас, сутрин ядем за закуска по едно с половин филия с пастет Rolling Eyes
Термометър имаме един откакто се е родила, доволна съм, че бързо мери, а тя все няма търпение и не кротува, кофтито е че се купуват тапички, а те са скъпи #2gunfire ето го нашия:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 413
 Hug мерси за инфото за термометри . В предвид предстоящия сезон, това ще е приоритетната покупка  ooooh!
За вит С ,като Д бе болна,док казваше в какви пропорции да делим ампулата ...и понеже беше луда математика според размера на ампулата се отказах...давах й пюрета с повече С напр кайсия ...за капането в носа -не мисля,че има полза newsm78
Виж целия пост
# 414
Ох,Гени в такъв случай не знам какво да те посъветвам,освен водичката за пиене да затопляш,да я облекчава някак.  newsm78 Аз давах прясно мляко на Пепи,преди 2-3 седмици,но уви не му понесе добре,направих му пудинг и дадох само 3-4л.,но уви куркаше му стомахчето доста. Поне се радвам,че АМ си пие,а в него има доста витамини,които трудно бихме си набавили иначе.
Моето шило заспа,та часът на мама започна.  newsm44  party006
Виж целия пост
# 415
Гени, да бяхте в София, щях да те посъветвам къде да идеш за тая кашлица. Ама като сте на хиляди километри.
Аз имам и такъв термометър, който е за ухо-чело, но не знам как да боравя с него.

При нас пиенето на чайове не е проблем, но аз и давах още откакто стана на 1 м заради коликите и е свикнала със всякакви вкусове. Сега си пийва лайка, шипка или липа без проблем. Даже бяхе позанеамрили няколко дни чайчетата заради оризовата вода. Всъщност, обаче, като гледам го правя доста по-слаб от Панкейк.

Ние вчера, освен закуската, цял ден бяхме на АМ. И как не с това гърло. Оказа се, че съм била права от самото начало и имаме реакция на ваксината Морбили, рубеола и не знам какво си. На Диана вчера и избиха пъпките и си кара шарка като стой та гледай. Егати и ваксината. Зорлем да си разболееш детето от шарка. А за джипито нямам думи. Не можело една седмица след ваксината да реагира. Добре, че не дадох антибиотика, дето го беше предписала. През декември ще я сменя. Лошото е,че не знам с кого да я сменя. Как ще се оправим до декември, не знам.

Споделете, моля, какво смятате да давате за стимулиране на имунитета. Нашата лекарка препоръча Биозин.
Също така давате ли мед?Аз се чудя дали данезапочна да добавям по мъничко в закусата след като оздравее Диана
Виж целия пост
# 416
Здравейте,
Анп педиатър може да се сменя по вс време,за лл е правилото 2х в годината.
 Hug на Д да минава бързо. Нашата док беше казала да следим за реакция в рамките на 7-10ден,след това ако няма - няма нужда да очаквам (бяхме планирали планина и се притеснявах да не ни хване там,но периодът изтече преди пътуването) и беше описала симптомоте (дето се вика да знам аз какво може да е да не се шсшкам излишно) и че нищо не се приема,просто се изчаква да се преболедува (ако хване шарката)
Pancake часът на мама -любим час от денонощието Simple Smile такава енергия ме обхваща изведнъж,че кукувам до 1-2 Joy
Млеката -не бързам с прясното и киселото много много... Thinking такива са ми едни съмнителни...особвно и като се обрина от км  ooooh! за това продължаваме с ам (мина на нестле дж - явно е като сухо мляко,защото след разтваряне мирише на мляко,а не както ам преди с особех дъх)
Имуностимуланти - миналата зима я изкарахме с 1х седмично профилактично осцилококсинум (дежурният педиатър в Токуда ни каза да поздравим нашата педиатърка , че това била адекватна схема за профилактика ) .  През март минахме на имунокинд до края на грипния сезон ,но аз давах до края на април. Сега имам още от тези таблетки и като завали и се скофти времето с дни,веднага давам ...може би не е правилната схема,може би трябва да съм по-редовна,нали е хомеопатия  newsm78

И гледам аз и мм да сме се подсилили -един курс вотамини август-септ. При него осцилококцинум ,че е сред хора Simple Smile и градски транспорт. От време на време клеева тинктура. Сега съм подготвила сироп от бъзи и сушено бъзи и едни орехчета цели в мед Joy let the games begin Joy
Биозин съм пила -т.е биозин мама и бях мн доволна. Не знам детският как изглежда и дали е лесен за даване  newsm78

Mед - за сега не. Оставила съм го за след 2-рата година Peace
Виж целия пост
# 417
Добро утро мамчета, тази нощ спахме с едно будене от 4 до 4.50, ама нищо не е. Милото спинка до 8 сутринта. А за да е пълна програмата снощи и температура вдигнахме, не много висока 38,2, но температура си е. Легнахме си много рано, тя още в 19.45откърти, от 18 часа се търкаля тука по килима и дивана да спи, но е удържах до 19.45, след това заспа в мен, явно е била уморена.
Днес като, че ли е малко по-добре.
За имунитет искам да и купя един сироп с черен бъз и ехинацеа и цветен прашец, Самбукус мисля, че беше-имам го записано на телефона, при вас го има, но тук го има само във вариант за възрастни, за деца свършвал много бързо, май от ибей ще го поръчам, че и цената е по-прилична.
За меда, дадох от немай къде, преди една седмица тук това дете се късаше от кашлица, не бях открила сиропа който и давам в момента, а от този който ми беше каза лекарката, Лили повръща, та две вечери преди лягане и давах по 1/3 лъжица акациев мед да й успокои гърлото, много и помагаше-на мен много ми помага мед като кашлям, та затова реших, че и на нея ще и помогне-да помогна й определено. После открих този сироп Бисолвон, и не съм давала повече мед Rolling Eyes
Хайде мамчета, това е от нас, мисля да излезнем малко, че фурията откачи, почна да блъска слона в стената и да хвърля играчките навсякъде, докато не е заваляло малко да се разходим. Лек ден на всички Hug
Виж целия пост
# 418
Мони мерси, полезна информация. Вашата лекарка няма ли да ни иска и нас? питам най-сериозно.
Аз за профилактиката миналата зима се ориентирах точно по това, което ти пишеш и Д.не е боледувала.

Мед съм давала като съставка на някакви бисквити, курабийки и т.н. но не го броя. Иска ми се да подсиля имунитета и с това. Ще прочета инфо и за Самбукус и Имунобор.
Гени, не знам дали еподходящо за такова малко дете да пробваш т.нар. боров мед - т.е. сладко от борови иглички. Много е полезен ина мен с моите кашлици ми помага.

Да не забравя, за какво влязох да споделя. Камилия успокоява, не само при зъбоникнене, но и в нашия случай. Едната от съставките успокоява гърло при фарингити и ангини, и явно действа и сега, защото морбили (не знам за другите шарки) върви с ужасно болящо гърло. Аз боледувах преди няколко години и знам отлично какво му е на гърлото на детето в момента. Цяла стутрин мрънка и плаче, и с пълно основание. Сега и дадох Камилия и се успокои за няма и 5 мин.

Хубав ден на всички
Виж целия пост
# 419
Здравейте,
Анр, и ние си изкарахме рубеолата след ваксината. Само дето аз не разбрах, нито Т, нито хрема и кашлица имаше, направо се нашари и мина за 3-4 дни. За имуностимулатори и аз като Мони давам осцилок., веднъж в седмицата, а на теб ти благодаря за Камилията, че само тя ни спасява с тия кучешки. И аз се чудя за мед, че имам домашен, но за сега не съм давала. Знам, че брокулите са много полвзни за имунитета, че сега нанлягам на тях. Общо взето предпочитам да стимулирам имунитета му със здравословна храна.
За педиатрите нямам думи и аз, нашата ми изписа гентамицин за диарията, не му давах, оправи се с ентерол и симбиотик.  ooooh!За какво въобще я посещавам и аз не знам, след като и шарката не разпозна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия