Американски колеж - шеста тема

  • 126 930
  • 749
# 435
"Сила" на Александър Геров
Виж целия пост
# 436
Благодаря!
Виж целия пост
# 437
Кой ще се похвали?
Резултати от приемен изпит 2016 http://acs.bg/NewsDetails.aspx?cat_id=3&news_id=710
Виж целия пост
# 438
Девойката ми е приета, на 78 място  Wink, но пък без абсолютно никаква подготовка. Общ резултат 52%, от които 11% на есето. Сега за пореден път съм в размисъл. Преди 2 години приеха брат й, търчах да събирам документи за финасова помощ, но така и не ни отпуснаха достатъчно и не се записа. Чудя се да повтарям ли упражението.
Виж целия пост
# 439
92ри, статус Резерва. Оххх, в еуфория съм. Нали канят първите 100?
Виж целия пост
# 440
Sharky, отвори документа Календар за записване на приетите ученици. Там пише  резерви с какъв процент са поканени за записване.
Виж целия пост
# 441
И ние сме от резервите, поканени за записване - 89-то място, т.е. трябва да си вземем документи за записване, нали така? И да кандидатстваме за намаляване на учебната такса.
Честито на всички приети!
Виж целия пост
# 442
На сайта пише, че записване канят до номер 100. Ние очевидно сме от поканените.
Виж целия пост
# 443
Sharky, отвори документа Календар за записване на приетите ученици. Там пише  резерви с какъв процент са поканени за записване.
Точно в този процент ми е "магаренцето" . 47,56% краен резултат, от момчета с 48.59% до 46.11%...на магия...
Виж целия пост
# 444
Нищо не разбирам! 93-то място, 50,22%, резерва! Поканени ли сме или не? Какво става ако всички приети се запишат? Какво се случва с резервите? Май е рано за еуфория!
Виж целия пост
# 445
Да се похваля и аз - приета е дъщеря ми!
На 44 място с общ резултат 57.87 %. newsm44
Есе - 14,50 %
Тест: 43.37 %
newsm44
Виж целия пост
# 446
Нищо не разбирам! 93-то място, 50,22%, резерва! Поканени ли сме или не? Какво става ако всички приети се запишат? Какво се случва с резервите? Май е рано за еуфория!
Каси, първите 100 момичета и първите 100 момчета се записват. Приетите сте. Наздраве!

http://www.acs.bg/Home/Admissions/Bulgarian_Students_Admission_after_Grade_7.aspx
Цитат
Бордът на настоятелите прие промяна в политиката за прием на ученици след завършен 7. клас. Колежът ще приеме 160 кандидати, класирани на базата на техните резултати от приемния изпит. След публикуване на резултатите първите 100 момчета и 100 момичета ще бъдат поканени за записване. Останалите класирани кандидати ще формират списък на резервите. Те могат да бъдат поканени, в случай че в края на срока на записване останат незаети места. При записване на кандидати от списъка на резервите ще се взема предвид техният резултат на изпита независимо от техния пол.
Виж целия пост
# 447
И ние сме приети 51 място момиче резултат 56,02 . Без никаква подготовка. Честито на всички приети и от мен.
Виж целия пост
# 448
Нищо не разбирам! 93-то място, 50,22%, резерва! Поканени ли сме или не? Какво става ако всички приети се запишат? Какво се случва с резервите? Май е рано за еуфория!

Da, до 100 сте поканени да вземете документи и ако решите да се запишете. Няма да Ви откажат мястото, то е Ваше ако решите да си го вземете...
Вижте, логиката е тази - така или иначе те са предвидили около 85-90 момичета и толкова момчета. Това че са Ви поканили не значи, че Вие сигурно ще се запишете, практиката показва, че някои семейства решават, че не ги устройва предложената финансова помощ, на други им идва друг акъл, трети решават, че не си струва и т.н. И ако се откажат (не се запишат в срока) повече от предвидените там 10-15, тогава ще обявят на сайта че се поканват от номер... до номер ... с еди какъв си бал.
Последните две години май не се наложи да канят допълнително, незаписалите се бяха д рамките на "предвидените" 10-15 деца.
Всъщност всички останали след "приетите "  са "резерви"  Само засега са поканени да вземат документи до 100 номер. ако се наложи ще поканят още.
А дори и 100-те да све запишат, няма да ги върнат... не се притеснявайте, няма такъв филм. Дискрецията е Ваша.

Сега просветна ли?
Виж целия пост
# 449
Не, за "сегашните резерви" не стана ясно. Това, че ние, сегашните резерви, сме поканени да се запишем, означава ли, че ще ни запишат накрая? Ами ако никой от "редовно приетите" не се откаже?


....

П.С. Току-що се обадих по телефона в Колежа, на същия въпрос ми отговориха, че сме приети и сме с всичките права на приети.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия