БАРСЕЛОНА - тема 6

  • 106 044
  • 760
# 255
icelady ,ние ползвахме бус туристик за един ден,в първия ден от престоя ни,за да добием панорамна обща представа.Обиколихме и трите линии (по вашето време зелената мисля няма да работи) със слизане и разглеждане на Монжуик и Испанското село ( Испанското село много ни хареса,хапнахме разкошен сладолед ,обядвахме,има приятни ресторанчета,а гледката от крепостните стени е великолепна Peace).
https://www.barcelonabusturistic.cat/en/home
За нас БТ си заслужава сумата,получихме много добър поглед при обзора на града,ползвахме си после отстъпките за другите забележителности  Peace . Понеже беше неделен ден и трафикът в града беше чувствително по-малък,та извъртяхме линиите доста стегнато и бързо.
Друго в плана ни за посещение бе:Саграда Фамилия+1 от кулите,Паркът Гюел (само платената част),Парк Цитадела ,зоологическата градина,музей Космо Кайша,църквата на Тибидабо,Площадите Реал,Испания и Каталуния,разходки по Ла Рамбла и Пасео де Грасия,паметникът на Колумб (качването можеше и да го пропуснем,не ме впечатли,)Бокерия,стадион Камп Ноу,магическите фонтани,Катедрала Ла Сеу,Президентство на Каталуния,Дворец на катал. музика,кула Агбар,разходка с катамаран,разходка по плажната алея.
За повечето пътуващи към Барселона каза Мила и Батьо са задължителни за посещение,но ние ги предпочетохме само отвън. Peace
Изброеното разгледахме без никакво бързане,много лежерно и приятно в рамките на 5 пълни дни.Единствено пропуснахме (поради пороен дъжд) градините на двореца Педралбес,а аквариума прескочихме,защото после видяхме този във Валенсия. Peace

От похвалените в темите заведения посетихме La Fonda в близост до площад Реал ,към 19,00ч. имаше свободни маси,но в 19,30 ч. вече се изви опашка,на която хората търпеливо чакаха да им дойде реда.
Виж целия пост
# 256
icelady ,ние ползвахме бус туристик за един ден,в първия ден от престоя ни,за да добием панорамна обща представа.Обиколихме и трите линии (по вашето време зелената мисля няма да работи) със слизане и разглеждане на Монжуик и Испанското село ( Испанското село много ни хареса,хапнахме разкошен сладолед ,обядвахме,има приятни ресторанчета,а гледката от крепостните стени е великолепна Peace).
https://www.barcelonabusturistic.cat/en/home
За нас БТ си заслужава сумата,получихме много добър поглед при обзора на града,ползвахме си после отстъпките за другите забележителности  Peace . Понеже беше неделен ден и трафикът в града беше чувствително по-малък,та извъртяхме линиите доста стегнато и бързо.
Друго в плана ни за посещение бе:Саграда Фамилия+1 от кулите,Паркът Гюел (само платената част),Парк Цитадела ,зоологическата градина,музей Космо Кайша,църквата на Тибидабо,Площадите Реал,Испания и Каталуния,разходки по Ла Рамбла и Пасео де Грасия,паметникът на Колумб (качването можеше и да го пропуснем,не ме впечатли,)Бокерия,стадион Камп Ноу,магическите фонтани,Катедрала Ла Сеу,Президентство на Каталуния,Дворец на катал. музика,кула Агбар,разходка с катамаран,разходка по плажната алея.
За повечето пътуващи към Барселона каза Мила и Батьо са задължителни за посещение,но ние ги предпочетохме само отвън. Peace
Изброеното разгледахме без никакво бързане,много лежерно и приятно в рамките на 5 пълни дни.Единствено пропуснахме (поради пороен дъжд) градините на двореца Педралбес,а аквариума прескочихме,защото после видяхме този във Валенсия. Peace

От похвалените в темите заведения посетихме La Fonda в близост до площад Реал ,към 19,00ч. имаше свободни маси,но в 19,30 ч. вече се изви опашка,на която хората търпеливо чакаха да им дойде реда.
Благодаря много за информацията!!!
Нашият хотел е Sagrada Catalonia Familia, доколкото разбрах сме в пешеходна близост до Саграда Фамилия... Някой да е запознат с района?
Виж целия пост
# 257
icelady ,ние ползвахме бус туристик за един ден,в първия ден от престоя ни,за да добием панорамна обща представа.Обиколихме и трите линии (по вашето време зелената мисля няма да работи) със слизане и разглеждане на Монжуик и Испанското село ( Испанското село много ни хареса,хапнахме разкошен сладолед ,обядвахме,има приятни ресторанчета,а гледката от крепостните стени е великолепна Peace).
https://www.barcelonabusturistic.cat/en/home
За нас БТ си заслужава сумата,получихме много добър поглед при обзора на града,ползвахме си после отстъпките за другите забележителности  Peace . Понеже беше неделен ден и трафикът в града беше чувствително по-малък,та извъртяхме линиите доста стегнато и бързо.
Друго в плана ни за посещение бе:Саграда Фамилия+1 от кулите,Паркът Гюел (само платената част),Парк Цитадела ,зоологическата градина,музей Космо Кайша,църквата на Тибидабо,Площадите Реал,Испания и Каталуния,разходки по Ла Рамбла и Пасео де Грасия,паметникът на Колумб (качването можеше и да го пропуснем,не ме впечатли,)Бокерия,стадион Камп Ноу,магическите фонтани,Катедрала Ла Сеу,Президентство на Каталуния,Дворец на катал. музика,кула Агбар,разходка с катамаран,разходка по плажната алея.
За повечето пътуващи към Барселона каза Мила и Батьо са задължителни за посещение,но ние ги предпочетохме само отвън. Peace
Изброеното разгледахме без никакво бързане,много лежерно и приятно в рамките на 5 пълни дни.Единствено пропуснахме (поради пороен дъжд) градините на двореца Педралбес,а аквариума прескочихме,защото после видяхме този във Валенсия. Peace

От похвалените в темите заведения посетихме La Fonda в близост до площад Реал ,към 19,00ч. имаше свободни маси,но в 19,30 ч. вече се изви опашка,на която хората търпеливо чакаха да им дойде реда.
Благодаря много за информацията!!!
Нашият хотел е Sagrada Catalonia Familia, доколкото разбрах сме в пешеходна близост до Саграда Фамилия... Някой да е запознат с района?
Хубав, спокоен район, но за да стигнеш до центъра, крайбрежието трябва транспорт.
Виж целия пост
# 258
   Здравейте,с голямо удоволствие изчетох всичките теми ,за Барселона! Това е най-приятно списваната  в "Туризъм"! Hug Много прекрасно оформена и систематизирана.Тонът на всички пишещи е приятен и отзивчив! Безкрайно съм щастлива със закупени самолетни билети за 31.10--04.11! Grinning   Приятната част ,с организацията на екскурзията ,ще е лесна благодарение на споделеното тук... bouquet bouquet bouquet  Сега съм в колебание да избера от  набелязаните апартаменти...Като май,ще е този: Happy People Sagrada Familia Apartaments  http://happypeoplebarcelona.com/en/properties/2-bedroom-apartmen … da-familia-gaudi/   
Виж целия пост
# 259
   Набелязвам заведения за хапване  и попаднах на тази информация:  http://www.zabarcelona.com/%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0/ … elona-pura-brasa/:  
Виж целия пост
# 260
Ето ме и мен при вас  Simple Smile Имам билети 20.11-22.11.2015 - две нощувки. Спане все още нямаме. Започвам да чета усилено и да правя програма.

Ще летим с WIZZ, т.е. кацаме в 20.40. С оглед на краткия престой и  първо посещение на града ми се иска да използвам времето на макс. Дайте идеи с какво да стартираме веднага след кацане. Къде бихме могли да идем по нощите, освен заведенията разбира се Simple Smile?
Виж целия пост
# 261
Ето ме и мен при вас  Simple Smile Имам билети 20.11-22.11.2015 - две нощувки. Спане все още нямаме. Започвам да чета усилено и да правя програма.

Ще летим с WIZZ, т.е. кацаме в 20.40. С оглед на краткия престой и  първо посещение на града ми се иска да използвам времето на макс. Дайте идеи с какво да стартираме веднага след кацане. Къде бихме могли да идем по нощите, освен заведенията разбира се Simple Smile?

Здравейте, ние също по това време кацаме с уиз, но декември месец : ) Лично аз бих прегледала за пеещите фонтани на какви часове има : )))
Виж целия пост
# 262
   Фонтаните работят само в петък и събота,през този период.Ние ги изпускаме.😕
Виж целия пост
# 263
За съжаление в петък не се вместваме във часовото време, но в събота задължително. Иначе първоначално такъв ми беше замисълът. Друго предложение?

http://guia.barcelona.cat/detall/la-magia-de-les-fonts-de-montju … _96318091405.html
Виж целия пост
# 264
За съжаление в петък не се вместваме във часовото време, но в събота задължително. Иначе първоначално такъв ми беше замисълът. Друго предложение?

http://guia.barcelona.cat/detall/la-magia-de-les-fonts-de-montju … _96318091405.html


Вечерна разходка по Пасаж де Грация(къщите са мн.добре осветени и по мнение на много туристи са по-хубави вечер, отколкото през деня) и по Ла Рамбла до Колоната на Колумб, после по мостчето- до аквариума. Това ще отнеме 2-3 часа двупосочно.
Виж целия пост
# 265
И ние по същото време кацнахме с Уиз, в хотела бяхме около 22.30ч.
Но ние почакахме на летището за багажа, имало някакво объркване,закарали багажа на друго място, а не там където трябвало.Че се наложи една жена от персонала  /с едно колело/ ни заведе /хората от целия самолет/    до съседния терминал, май по букви бяха - А  до В  , нещо такова. От "Пристигащи" май ходихме до "Заминаващи"
После на влака, слязохме на Passeig de Gracia, и излизаме горе на улицата - точно къщите осветени се виждат. Там ни беше и спирката на автобуса с който стигаме до хотела.
Така че предполагам ще имате време само за разходки по улиците и за заведение. Ако нямате чекират багаж може и по-рано да стигнете до центъра, но все пак си е път.
Виж целия пост
# 266
Дайте акъл, за избора на хотел, моля. Какво ще кажете за тези ? :

http://www.booking.com/hotel/es/the-praktik.bg.html?aid=357023;l … total;ucfs=1&

http://www.booking.com/hotel/es/hostal-argo.bg.html?aid=357023;l … s=1&#tab-main

http://www.booking.com/hotel/es/hostalin-barcelona-gran-via.bg.h … s=1&#tab-main
Виж целия пост
# 267
Имам въпрос за картите Т10 за градски транспорт.
Прочетох, че с един билет може да се пътува с различни превозни средства в рамките на 75 минути от първоначалната валидация. Това важи ли за Т10?

Правя си сметка да се качим на влак от летището до града и оттам с метро до хотела. Всичкото това една зона ли е? /хотелът е до Саграда Фамилия/. Не виждам къде мога да видя зоните на градския транспорт.
Виж целия пост
# 268
Имам въпрос за картите Т10 за градски транспорт.
Прочетох, че с един билет може да се пътува с различни превозни средства в рамките на 75 минути от първоначалната валидация. Това важи ли за Т10?

Правя си сметка да се качим на влак от летището до града и оттам с метро до хотела. Всичкото това една зона ли е? /хотелът е до Саграда Фамилия/. Не виждам къде мога да видя зоните на градския транспорт.
Билетите Т10 важат за цяла Барселона, включително и от летището като го валидирате и после смените на метрото, ще ви таксува само един билет. Т10 са най-удобни и могат да се ползват от повече хора. На гърба им при всяко валидиране се отпечатва дата и час и колко пъти още може да се ползва. Ние със съпруга ми за 4 дена в Барселона ползвахме три билета т10, но не сме се качвали на туристическите бусчета.
Виж целия пост
# 269
Имам въпрос за картите Т10 за градски транспорт.
Прочетох, че с един билет може да се пътува с различни превозни средства в рамките на 75 минути от първоначалната валидация. Това важи ли за Т10?

Правя си сметка да се качим на влак от летището до града и оттам с метро до хотела. Всичкото това една зона ли е? /хотелът е до Саграда Фамилия/. Не виждам къде мога да видя зоните на градския транспорт.
Билетите Т10 важат за цяла Барселона, включително и от летището като го валидирате и после смените на метрото, ще ви таксува само един билет. Т10 са най-удобни и могат да се ползват от повече хора. На гърба им при всяко валидиране се отпечатва дата и час и колко пъти още може да се ползва. Ние със съпруга ми за 4 дена в Барселона ползвахме три билета т10, но не сме се качвали на туристическите бусчета.
Did, важи  Peace Както Iki70 е обяснила - на гърба се отпечатват дата и час на валидиране при всяко следващо такова (ако използвате картата в рамките на 75-те минути, се отпечатва само валидирането в първото превозно средство). Важно е обаче да знаете, че отчита едно пътуване само ако пътувате с различен транспорт и линии - например ако в рамките на 75 минути се качите на метро, влак, автобус и т.н., както и ако сменяте различни линии на един вид транспорт (например различни линии на метрото), тогава ви таксува само едно пътуване. Ако обаче в рамките на тези 75 мин. се качите два пъти на една и съща линия на метро, влак, автобус ... , тогава ви таксува второ пътуване  Peace На някои станции и гари се изисква валидиране и на излизане, да не се учудвате  Simple Smile
Първа зона е освен цяла Барселона и някои от околните селища. Ние бяхме отседнали в Кастелдефелс (така и не проверих на колко километра е от Барселона, но с влак стигахме от там до центъра на Барселона за 25 минути), което се оказа също в първа зона. Ето една карта на зоните. За туристик бус не важат тези карти. Тук има информация за кой вид транспорт важи картата, както и информация за останалите видове превозни документи  Peace
За седем дни ние с мм изразходихме три карти Т10, но ходихме и доста пеш. Това обаче ни беше целта - искахме да усетих духа на мястото  Peace Случихме обаче и на време. Ако не ви е хубаво времето, предполагам, че няма да е много приятно да обикаляте пеш, макар да сте отседнали в самата Барселона и част от забележителностите да са ви на пешеходно разстояние.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия