БАРСЕЛОНА - тема 6

  • 106 044
  • 760
# 270
Същите хотели гледах и аз за нашето пътуване. Дано не съм закъсняла и помогна с мнението си.ftp://
Argo ми се вижда далеч (сравнително) от метростанцията. Praktik garden - на мен ми изглеждат много малки стаите и с тези мивки в стаята?! Това ме отказа. Аз много харесах Hostalin gran via, но нямаше места за нашия период.
Накрая избрах Hostal Live Barcelona и изобщо не съжалявам. Води се хостел, но си беше супер, стаите си бяха големи, баните всичко ОК, имахме тераса, която гледаше към вътрешен парк. Ако резервираш през техния сайт получаваш отстъпка и безп. закуска. Беше на 1 мин. от метростанцията и на 200 метра от спирката на Airobus-a.
Виж целия пост
# 271
Miska5 Благодаря!  bouquet

Вече букнахме хотел, различен от тези. Минахме през агенция, оказа се, че дават много по-добра цена и от букинг и от самия хотел. Локацията е перфектна :

http://www.grupotel.com/en/hotel/barcelona/Barcelona/gravina/hotel.html

Решихме да е със закуска, за да пестим време...

Вече имам чувството, че съм била там и съм се върнала! Толкова инфо изчетох, че да му бутнат на сън ще разкажа картата на Барселона...  Laughing
Виж целия пост
# 272
Благодаря ви, Iki70, Rumy.rci  bouquet

Така се получава супер - от летището ще ни струва на двамата само две билетчета по 95 цента /влак и метро/ до хотела! Щях за купувам Hola BCN карта по 32 евро на човек за 5 дни, но ще пробвам с Т10 билети.

Дойде времето на нашето пътуване - летим утре, 5 нощувки, букнали сме билети за Саграда фамилия, хващаме безплатния вход първата неделя от месеца за музея на Пикасо и на Каталунското изкуство. Останалата програма ще правя в движение.
Виж целия пост
# 273
   Did ,по едно и също време ще сме там! Hug  Хубава екскурзия ти желая! И аз вече я  сънувам Барселона!... Grinning  
Някой посещавал ли е  "Музей на илюзиите"? http://bestmuseum.net/  
Виж целия пост
# 274
  Did ,по едно и също време ще сме там! Hug  Хубава екскурзия ти желая! И аз вече я  сънувам Барселона!... Grinning  
Някой посещавал ли е  "Музей на илюзиите"? http://bestmuseum.net/  

ооо, изглежда страхотно : ))) Ще се посети, благодаря, че споделихте !
Точно такива места искам да видя ( освен историческата част ) , имам нужда от  такива арт атракции, ледени склуптури и всякакви др интересни атракции
Виж целия пост
# 275
Момичета и момчета, тъй като връщането от Барса към Б-я става късно вечер ( уиз имат вечер полет) , къде може да се остави багажа ( тъй като хотелите нали се освобождават до обяд) - в някой мол или на някоя гара  newsm78
Виж целия пост
# 276
Бела, ние си оставихме куфарите на гара Сантс, тук можеш да прочетеш повече. Таксата за двата ни куфара с размери на ръчен багаж беше 5 евро и нещо. Лесни са за използване - на принципа на клетките за багаж в големите супермаркети у нас - поставяш си багажа, пъхаш монети/банкноти, затваряш вратичката и заключваш.
Има място за багаж и на пл.Каталуния, но не сме се възползвали от там, че на нас ни беше по-удобно на Сантс, така че не мога да изкажа впечатление за тях.
Виж целия пост
# 277
Бела, ние си оставихме куфарите на гара Сантс, тук можеш да прочетеш повече. Таксата за двата ни куфара с размери на ръчен багаж беше 5 евро и нещо. Лесни са за използване - на принципа на клетките за багаж в големите супермаркети у нас - поставяш си багажа, пъхаш монети/банкноти, затваряш вратичката и заключваш.
Има място за багаж и на пл.Каталуния, но не сме се възползвали от там, че на нас ни беше по-удобно на Сантс, така че не мога да изкажа впечатление за тях.
благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 278
Момичета и момчета, тъй като връщането от Барса към Б-я става късно вечер ( уиз имат вечер полет) , къде може да се остави багажа ( тъй като хотелите нали се освобождават до обяд) - в някой мол или на някоя гара  newsm78
Почти всички хотели имат стая за багаж, която може да се ползва безплатно.
Виж целия пост
# 279
Момичета и момчета, тъй като връщането от Барса към Б-я става късно вечер ( уиз имат вечер полет) , къде може да се остави багажа ( тъй като хотелите нали се освобождават до обяд) - в някой мол или на някоя гара  newsm78
Почти всички хотели имат стая за багаж, която може да се ползва безплатно.
Да, ние така направихме.
Виж целия пост
# 280
Прибрахме се снощи, Барселона е прекрасна, а 5 дни се оказаха крайно недостатъчни за този прекрасен град. Уплътнихме максимално времето от сутрин до вечер с разходки и посещения на туристическите места, спирахме само да се насладим на вкусотиите и кафето в  уютните кафенета, пекарни, да хапнем тапаси с бира или сангрия и се насладим на местната кухня. Времето беше прекрасно, топло и слънчево, хората усмихнати и любезни. Вече сме сигурни, че ще се върнем отново, за да видим и останалото, за което нямахме време /пропуснахме Тибидабо, манастира Монсерат, делфинариума, не успяхме да видим и музея на Пикасо поради огромните опашки/.
Следващия път ще си купя Barcelona Art Passport или т.нар. Museum Pass, който за 30 евро ти дава достъп до 6-те големи музея и влизаш директно, без да чакаш на опашките.
Благодаря на всички за указанията и споделената информация, беше ми много полезна.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 281
Прибрахме се снощи, Барселона е прекрасна, а 5 дни се оказаха крайно недостатъчни за този прекрасен град. Уплътнихме максимално времето от сутрин до вечер с разходки и посещения на туристическите места, спирахме само да се насладим на вкусотиите и кафето в  уютните кафенета, пекарни, да хапнем тапаси с бира или сангрия и се насладим на местната кухня. Времето беше прекрасно, топло и слънчево, хората усмихнати и любезни. Вече сме сигурни, че ще се върнем отново, за да видим и останалото, за което нямахме време /пропуснахме Тибидабо, манастира Монсерат, делфинариума, не успяхме да видим и музея на Пикасо поради огромните опашки/.
Следващия път ще си купя Barcelona Art Passport или т.нар. Museum Pass, който за 30 евро ти дава достъп до 6-те големи музея и влизаш директно, без да чакаш на опашките.
Благодаря на всички за указанията и споделената информация, беше ми много полезна.  Heart Eyes

Супееер, на мен ми предстои др. месец пътуване - бихте ли споделили малко информация: За хапване къде ( заведения или от магазини ) С градския транспорт лесно ли се ориентирахте ? Колко г/д излязоха входовете на забележителностите на човек  newsm78
Виж целия пост
# 282
     
    И ние щастливо завърнали се  от нашите 5 дни в Барселона!  Hug
     
   Радвам се,че послушах съветите тук и наехме апартамент до метро./ спирка Lesseps L3,квартал Gràcia/. Въпреки прекрасното време за ходене пеша,придвижването с него из града е бързо и удобно.За 4 души използвахме три Т 10 билети. Първият ни ден бе изцяло с бусчетата на City Tour  /пак по съвет от темата/.После използвахме много от отстъпките за вход на различни забележителности,които се дават с билета.  Любимо местенце за хапване ни стана това: http://www.xalocrestaurant.com/  Децата много харесаха халвата на Vicens  http://www.vicens.com/tiendas-vicens/   Heart Eyes   
 
    Имахме неприятно изживяване в деня на тръгването.Някой беше заключил вратата на блока- отвътре/целият е само с  апартаменти под наем/.Бъпреки,че има табелка при излизане,външната врата да не се заключва!!! Нашите ключовете оставени в апартамента,както се бяхме разбрали с наемодателите.Вратата сме я дръпнали и няма влизане обратно... Звъняхме по всички врати ,но нямаше никой да ни отключи. Докато се свържем с човек от фирмата и той докато дойде да ни "освободи" си изпуснахме полета. Уредиха ни нов като поеха разноските за билетите...  Нямам думи... bouquet        Ето тук бяхме  http://www.blackandwhitehome.com/apartments/gracia/gracia-2-bedr … -with-balcony.htm     
 
   Благодаря още веднъж за хубавата тема! Ако мога да бъда и аз полезна на някой,с радост ще пиша!    Приятно изкарване на следващите пътуващи към Барса!
Виж целия пост
# 283
     
    И ние щастливо завърнали се  от нашите 5 дни в Барселона!  Hug
     
   Радвам се,че послушах съветите тук и наехме апартамент до метро./ спирка Lesseps L3,квартал Gràcia/. Въпреки прекрасното време за ходене пеша,придвижването с него из града е бързо и удобно.За 4 души използвахме три Т 10 билети. Първият ни ден бе изцяло с бусчетата на City Tour  /пак по съвет от темата/.После използвахме много от отстъпките за вход на различни забележителности,които се дават с билета.  Любимо местенце за хапване ни стана това: http://www.xalocrestaurant.com/  Децата много харесаха халвата на Vicens  http://www.vicens.com/tiendas-vicens/   Heart Eyes   
 
    Имахме неприятно изживяване в деня на тръгването.Някой беше заключил вратата на блока- отвътре/целият е само с  апартаменти под наем/.Бъпреки,че има табелка при излизане,външната врата да не се заключва!!! Нашите ключовете оставени в апартамента,както се бяхме разбрали с наемодателите.Вратата сме я дръпнали и няма влизане обратно... Звъняхме по всички врати ,но нямаше никой да ни отключи. Докато се свържем с човек от фирмата и той докато дойде да ни "освободи" си изпуснахме полета. Уредиха ни нов като поеха разноските за билетите...  Нямам думи... bouquet        Ето тук бяхме  http://www.blackandwhitehome.com/apartments/gracia/gracia-2-bedr … -with-balcony.htm     
 
   Благодаря още веднъж за хубавата тема! Ако мога да бъда и аз полезна на някой,с радост ще пиша!    Приятно изкарване на следващите пътуващи към Барса!

Благодаря, че споделяте ифнормация - аз имам няколко въпроса : на обяд някъде попаднахте ли на обедна менюта или бюфет някъде ? А ресторанта ,който сте написала - порциите достатъчно големи ли са ?  Коя от забележителностите най много си заслужава и от коя не сте много очаровани ? Много ли е ветровито в Барса, че след 2 седмици пътувам....  newsm78
Виж целия пост
# 284
  Bella Bella,  
За времето- беше прекрасно! Топло и меко,само вечер и по-рано сутрин има нужда от връхна дреха. Духаше силно само един ден,покрай морето,после на другия валя проливно,но беше топло и не духаше. От 5 дни - само един дъждовен.  
 
За обяд не сме ползвали бюфет или обедни менюта,харесвахме си пътьом местенце и го съобразявахме с желанието на децата. Заведението "Xaloc", е с прекрасно вино,плата с местни саламчета и кашкавали. Порциите са малки. Не е място за наяждане,определено. Има обстановка и е приятно.Тип барче,но ние харесваме такива местенца.
За забележителностите не мога да ти препоръчам. Бяхме с дете на 8,батко на 15 и търсихме за всеки по нещо в града.  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия