?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 854 240
  • 20 915
# 19 770
Нищо срамно няма да си с нископлатена работа.

Абе, гадно си е да живееш мизерно...
Виж целия пост
# 19 771
Да, но на всеки може да се случи, нали?
Виж целия пост
# 19 772
Студентите в Германия често живеят така, за семейства не знам да е популярно. За мен е пълна мизерия и адска гадост. Делят се бани, кухни, общи помощения и сте си заедно буквално във всичко заедно, за няма възможност за уединение. Не знам дали бих издържала така и два месеца преди да се побъркам.
Виж целия пост
# 19 773
Да, но на всеки може да се случи, нали?

Да, ама да не мрънка после, че мъжа ѝ заглежда дупето на съквартирантката, докато готви, защото реално сама се е съгласила на това.
Виж целия пост
# 19 774
Нищо срамно няма да си с нископлатена работа.

Абе, гадно си е да живееш мизерно...

Точно, че е гадно, а не нормално, както се опитаха да ни убедят.
Виж целия пост
# 19 775
Нищо срамно няма да си с нископлатена работа.

Кой е казал че има. Само, че не разправяш че споделената къща е разпространен начин на живеене. Разпространен при имигрантите и то младите, не всеки  може да издържи да ползва тоалетна и баня с още 10 души. Да не говорим за чистенето на същите помещения, е тогава е ад.
Виж целия пост
# 19 776
Аз също не мога да си го представя. Но явно за там е ОК, а хората са на по 25 примерно.
Виж целия пост
# 19 777
Не е комуналка Simple Smile. А share house, в Англия. Да, много хора тук живеят така.

Дооообре, повярвах ти. Живеят така имигрантите, особено такива дето работят нископлатена работа и не могат да си позволят самостоятелна квартира.

Нелегални, криминални и цигани.

То не останаха ниско платени българи, от момента в който станаха легални всички. Дори и студентите не живеят така, общежитията са си съвсем нормални.

Дори и да останеш без работа временно - стоварваш се пред кметството с куфарите и те настаняват в общинско. Не е лукс, но не живеят по 10 накуп.
Виж целия пост
# 19 778
Нищо срамно няма да си с нископлатена работа.
Не е срамно, но нали са зарязали дома си  за да изкарат повече в чужбина и живеят по-добре, а то... Губи се смисълът на занятието.
Вместо да се дебнат кой кого, да си намерят втора работа или да сменят тази. Така хем ще си позволят нормални условия, хем ни време да следят готварските умения на съжителите, ни сили за тройки. Simple Smile
Виж целия пост
# 19 779
Леле, че тя много социална държава била Англия. Тук, ако се стоваря пред кабинета на Фандъкова с куфарите, под предлог, че съм безработна, познай кога ще ме настанят в общинско жилище.
Виж целия пост
# 19 780
Леле, че тя много социална държава била Англия. Тук, ако се стоваря пред кабинета на Фандъкова с куфарите, под предлог, че съм безработна, познай кога ще ме настанят в общинско жилище.

Всички държави са така, западните. Длъжни са, след като проверят, че наистина си в невъзможност, а не просто стиснат.
Виж целия пост
# 19 781
Не е срамно, но нали са зарязали дома си  за да изкарат повече в чужбина и живеят по-добре, а то... Губи се смисълът на занятието.
Вместо да се дебнат кой кого, да си намерят втора работа или да сменят тази. Така хем ще си позволят нормални условия, хем ни време да следят готварските умения на съжителите, ни сили за тройки. Simple Smile
Защо да се губи? Може просто да спестяват, за да могат след време пак да се върнат в България и с тези пари животът им да тръгне в някаква посока. Никой не е казал, че отива в чужбина да кара скъпи коли, да живее в пентхаус и т.н., но е факт, че работейки и спестявайки 5-6 години в Англия, след това може да си купиш много по-лесно жилище, отколкото работейки и спестявайки тук. Това е смисълът, не виждам кое се губи.
Виж целия пост
# 19 782
Легални сме, с регламентирани доходи и документи. Отскоро сме тук. И не е вярно, че тук по този начин живеят само нелегални и цигани... Simple Smile Темата доста се отмести, така че... Лека вечер на всички и благодаря на тези, които не използваха въпроса ми, за да остроумничат, чешейки клавиатурите... Simple Smile
Виж целия пост
# 19 783
Сериозно ли това е лесният начин да си купиш жилище?
Виж целия пост
# 19 784
Виждала съм много хора живеещи така там и за съжаление си е норма за някакви спестявания от работат, която работят. Жалко, че те не виждат проблем с това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия