Лятото дойде и е време да получим тез' чертички две!Бъдещи мами над 35

  • 26 867
  • 718
# 480
Шери, благодаря за статистиката. Много полезно
Ава, не ти е лесно  ooooh!  Дано сте разрешили емоционалния проблем
Кали, прибери се вкъщи и дано спокойствието да помогне  Praynig
МистикHug Hug Hug никакво отказване. Ще се получат нещата
Виж целия пост
# 481
Мистик, да те прегърна, мила  Hug Моля те, моля те, моля те - не се обвинявай и не мисли, че не сте го искали достатъчно. Изпращам ти сили и кураж  Hug

Кали, и теб да прегърна  Hug Дано Бог е милостив! Сигурно в къщи ще се чувстваш по-спокойна, може би наистина е по-добре да те пуснат от болницата.

Жане, на късмет ще да е оакването, със сигурност  Blush

Даре, питай андролога. Нали знаеш, че си е нужно повечко време, за да се повлияе на спермогенезата? Дано даде резултат лечението, и то скоро!

Ината, браво на теб, нямаш умора в кухнята  Grinning Дано намериш билети за куклен татър, а пък и други занимавки ще измислите за ваканцията.

Ава, дано се е успокоило детето. И казваш, тепърва ще влиза в пубертета.....  ooooh!

Коте, остави ли ви да поспите тази нощ малкото Котаранче? Щото моята вече дърта магарица на два пъти рева с цяло гърло тая нощ, сигурно целия блок ни е чул. Ама явно я болеше нещо, зъби ли, що ли...... Tired

Ина, не съм спряла да ти пращам положителна енергия  Hug



Виж целия пост
# 482
Кали  Praynig
Виж целия пост
# 483
Кали,  Hug

Ава, много емоционално у вас... Wink Рецептата за милинките е на Йоли и е супер лесна.
Ето от тук http://www.yoli.bg/entry/slivenski-milinki
Аз само ги оформям по различен начин и правя заливката по по-лесен, според мен, начин.
Ето:
Скрит текст:
За да са ми еднакви топчетата си откъсвам топки от втасалото тесто и разточвам на саламче, с диаметър не повече от 1.5-2см. Съответно режа пак на толкова дължина, за да се оформят топчетата и ги слагам прави в тавата. В една купичка смесвам галета със сол, но на око, идея си нямам в каква пропорция и поръсвам обилно, да се покрият хубаво топчетата. Оставям да втасат. След втасването заливам със сгорещено масло, пак не мога да кажа за количество, но примерно 150гр. на доза. С лъжица поливам навсякъде. Поставям във фруната първо на 100'С, моята е с вентилатор, за около 15 минути, те продължават да втасват, после увеличавам на 150', а като порозовеят увеличавам още до към 200', докато се позапекат.
Ние ги обичаме солени, т.е. аз така съм свикнала от дете, и плънката ми е любимата част, ако ще се поръсват със захар, то солта трябва да е по-малко.
Аз ги правя със суха мая и слагам 1 пакетче, тестото го оставям да е по-мекичко, даже на границата на лепкаво.

Ние се стягаме за карате, а после отиваме на вечеря у моята дружка, хем децата да поиграят малко.
На мен доста ми се спи, ама ще го отложа за утре. Wink
Виж целия пост
# 484
Шери, позавехват като че ли или само така ми се иска да виждам...
Зази, оставя ни да спим. Ставам да я кърмя, но после си заспива почти веднага. А ако мрънкоти, я оставям гушната в мен и тогава мълчи и заспива веднага.

дреболинка много харесва песента девойко мари хуубава - винаги като й я пея притихва и ме гледа и слуша внимателно.
нещо нямам муза да пиша. Трябва да намеря решение на някои домашни задачки и това ми отнема много от енергията а и от настроението. вероятно затова и Бела е неспокойна тези дни и иска много да я гушкам... Най-сетне заспа на любимата си песен

Мистик, още веднъж - силни пегръдки! Остани тук  Hug

пожелавам на всички ви прекрасен ден. Мисля за всяка от вас и стискам палци на всеки който има нужда!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 485
Коте,нали днес щеше да идва на посещение консултантката  newsm78?Пиши какво е казала за пъпките.

Ината и аз обожавам милинки-солени.Моля те пиши за колко голяма тава е "Една доза "от рецептата.
Или пък пиши ти колко и какво слагаш за колко голяма тава.Друго е когато е вече изпробвана рецептата.
Виж целия пост
# 486
Отивам си. Изпросих си да ме изпишат... Не знам дали е за добро, но не издържам повече тука. Ще откача.... От снощи съм с една мадама, която е с отлепване на плацентата в 7-ми месец. Прокървила е и са я приели, но за три дена е спряло кървенето. Всички лекари й повтарят, че отлепването не е голямо и е ОК, обаче тя само плаче и спи. От притеснение вчера си докарала контракции и я преместиха при мен, за да не била сама. Ама мен никой не ме пита. Сякаш съм аниматор и служа да разсейвам останалите болни...
Виж целия пост
# 487
Шери,
Скрит текст:
Вчера се обади да откаже уговорката - било й късно, нищо, че тя предложи часа... Щяла да дойде в понеделник по същото време, тогава не е късно, ми убуу, нека дойде... На коментара й за обрива избухнах - не очаквам някакви чудеса да се случват, но някакси ми идва в повече да ми се казва по телефона какво е без дори да я е видяла... И да ми оябснява, че било добре да взема успокояващи капки от аптеката (това защото казах, че ми се струва неспокойна заради колики)..... А на въпроса ми нещо за коликите не мога ли да давам, можело, ама сиропчето за коликите "по принцип се давало от лекар"... нищо, че в аптеката може да го вземеш без рецепта... И как да ми го даде лекар, като са или отпуска, или не отговарят на телефоните, да не говорим, че докато намеря един поне да ни вземе за пациенти ми се изпилиха нервите до скъсване... А дреболина днес прави месец. Понякога ми става страшно като си помисля че ще е така с лекарите и занапред... Добре, че сестра ми ми донесе за коликите някакви капки...
Виж целия пост
# 488
Коте,честита ви първа месечинка.Аз напоследък съм много сдухана и на деня ,забравям HugИзвинявай,но откачам като чуя за диагностициране от лекар по телефона и да изпише лекарства.Аз така преди 8,6г прецаках млечните зъби на Мими(изписаха ни АБ без нужда по тела,но нали е педиатър,аз патката се вързах)
Ако са тези"бебешки " пъпки,за няколко дни може да завехнат.Радвам се,че вечер поспива Белла,да можеш и ти да поодъхнеш.ТМ поуспокой ли се?
Каза,че не ти се пише.Когато и ако искаш пиши Hug.Да знаеш ,че ви мисля.

Перу,Ида спа ли и тази нощ?

Виж целия пост
# 489
Коте честита месечинка   bouquet  bouquet  bouquet ! Слушай себе си и не се връзвай на всички консултанти Peace .

Ава както ти се спи дано е на хубаво Hug ! Скри ми шапката, колко готвиш и ако кажеш, че е всеки ден  bouquet ! Дано се е успокоила девойката, аз където се си мисля, че момичетата се гледат по лесно от момчетата .

Кали дано всичко се норамлизира и да ти е по добре у дома Hug Hug Hug Hug .

Аз полях цветята и прибрах прането, сега пия кафе  Simple Smile

Мамаса гаспачото го правя по рецепта от един сайт
Скрит текст:
600 гр домати, 2 червени чушки, 1 краставица, 1 гл шалотен лук, 1 скилидка чесън, половин дл зехтин, 8 листа босилек, половин ч. лъжичка захар,  1 и половина л. червен винен оцет, сол и черен пипер. Всичко се слага в робота и се разбива до пюре, разрежда се с 2 дл зеленчуков бульон и се изстудява за няколко часа.
Виж целия пост
# 490

Манди, никак, мътя ... Опитвам се да съм спокойна. Търкаляме се с кучето из леглото, дремем, гледаме филми. Ще излъжа ако кажа, че не ми минават кофти мисли из главата, ама гледам да минават по-бързо. Така или иначе няма какво повече да направя, освен да почивам и да се надявам  Rolling Eyes  За сега нямам никакви усещания. Освен, че циците ми пак станаха като плондери   Shocked от прогестерона, и продължават леките болки ниско долу, които си ги имам от пункцията още, няма нищо ново.
Виж целия пост
# 491
Кали, дано е за добро прибирането в къщи   Hug  Все пак в къщи си е най-хубаво. Моля се от цялото си сърце да се стабилизират нещата, да спре кървенето и бебчето да се задържи въпреки всички препятствия  Praynig
Виж целия пост
# 492
Добър ден и от мен  bouquet

Кали, аз мисля че в къщи и стените помагат, а и съвсем друго да не те будят в 5 , нали Wink

Уанче, за салморехото я правим, но без лука, аз много не го обичам. Според мен е малко по-вкусничка от гаспачото, пробвай.

Манди, хубаво, че днес се чувстваш по добре Hug

Танзу, звучиш точно както трябва за човек, отдаден на мързел и почивка  Mr. Green: Лошите мисли да ги пъдиш надалеч Naughty

Коте, честита месечинка на малкото хубаво котенце  bouquet
Виж целия пост
# 493
Кали дано в къщи нещата се оправят  Hug напати се ти

Коте честита ви месечинка, за коликите

Скрит текст:
Педиатърката ми изписа капки SAB Simplex-Tropfen, но ги дават и без рецепта в аптеката. На Борис му помотнаха, те всъщност подпомагат храносмилането и така успокояват коремчето, аз ги давам от втората седмица до преди 3 дни с лъжичка преди ядене, 7 капки по 4 пъти на ден. Имат вкус на ванилия и той ги харесва.

Мистик, съжалявам за случилото се   Hug

Виж целия пост
# 494
Благодаря ви за поздравите за нашата първа месечинка - моят първи месец като майка... Бива... Детето ми до момента е оцеляло  hahaha
Шери, дрсмите вкъщи са заради ММ основно. Онзи ден ходихме до посолството да заверявам пълномощни и му направих предложение как да се решат нещата. Още го обмисля, но виждам, че градусът на напрежение у него спада чувствително. Има още какво да се желае, но и на това съм доволна.
Преди малко звънна да предложи да отидем в планината за уикенда, иначе ще изпускаме от задух - трудно се диша от жега и влага...
Свекър ми днес е рожденик (86г май прави) и ни чакат да отидем. Хич не ми се ходи, но като си помисля каква радост им е Изабела и как не се знае още колко дълго ще са живи да й се порадват, стискам зъби и отиваме.
Тарторинке, мерси за инфоро. Точно тези капки исках да купя миналата седмица от Германия, но бяха затворили вече аптеките. Ще пратя ММ на пазар тези дни. Аз ползвам в момента Flatulex местно производство. Не са зле. С дозаторна помпичка са и Бела вече отваря уста като ме види с шишето - на мен ми миришат на круша, тя ги харесва на вкус. Но пак се е поспекла...
Мамите, кажете давате ли на бебоците биберони и ако да откога? На нас ни наливаха на курса, че е добре да се дават от рано, хем било като превенция на SIDS... До момента не съм давала биберон, Питам, защото имам леки подозрения, че Бела ме използва за биберон да заспи. Като прибера бюфета, започва да мрънка, че е гладна, иначе спи с Ц в уста...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия