Август вече наближава - скоро бебо ще се гушка в мама (11)

  • 37 141
  • 739
# 195
Честито на новите мами! Какви хубави новини днес Simple Smile Да са ви живи и здрави принцесите и много да ви радват!

Хайде да видим коя ще е следващата  Mr. Green
Виж целия пост
# 196
Честито и от мен на новите мами!  bouquet  bouquet  bouquetДа са ви живи и здрави бебчетата и бързо да се възтановявате.

Аз днес бях на преглед.Беба е станала 3,400 кг,голяма мома ще имам.Правиха и кардиограма.Вече съм +16 кг.Нямам разкритие.Доки каза че до 10 дни няма да родя.Ще си изчака датата.Пращат ме при ЛЛ за документи.
Виж целия пост
# 197
ЧЕСТИТИ бебчета на мами Po3uto и Aissa80   bouquet  bouquet  bouquet, да са Ви живи и здрави, весели и щастливи!
Заваляха бебетата, вече и аз нямам търпение, но устисквам засега, а се борим за лъвче, а то до 23. 07. още седем дни... Моля се малката да се задържи дотогава. Simple Smile
За документите, на мен ми ги дадоха от ЖК точно 45 дни преди термина ми, заедно с обменната карта, БЛ, и направление № 7 за хоспитализация, което е без дата, така, че дори и да важи 1 месец, няма как да се засече кога е изтекло.
За помощта- при мен свекърва ми ще идва за 1- 2 седмици, а и сестра ми се гласи, но честно казано аз предпочитам да сме си самички с ММ. Не харесвам някой да ми виси на главата и да ми дава непоискани съвети, а то отсега се е почнало: да съм мажела бебето с мас, защото те така са правили. Ами...не искам, при всичката тази козметика на пазара просто не е необходимо, а и лятото в тези жеги ще си е най- добре с бебешко мляко, за да го разхлажда или с олио, когато му правя масажи. Та...не ми се мисли как ще се оправям с двете, по- скоро ще ми пречат, отколкото да ми помагат, но ми е неудобно да им кажа да не идват.  newsm78
Виж целия пост
# 198
gazella53, за тая пуста мас спорим със свеки откакто са разбрали, че ще имаме дете.  ooooh! Не е за разправяне... Сигурно сто пъти обясних, че лятно време дори олио не препоръчват, че запушва порите, а камо ли нещо толкова примитивно и непречистено. Откъде да знаеш на това дете кожата каква е и що е и кое как ще му понесе. И моят довод беше същия - при толкова специализирана козметика в наши дни, няма да седна да разчитам на бабешки методи. Някога е било добре, защото не е имало друго, но сега... Стига глупости.
Виж целия пост
# 199
Да, определено варианта с мас и олио не е препоръчителен за летните бебета. Само мляко  Wink
Виж целия пост
# 200
Какъв хубав ден за бебоции!!  bouquet  bouquet  bouquet
Честито на мамите!!! Бързо възстановяване и здрави бебчета!  baby_neutral
Виж целия пост
# 201
Привет!   bouquet
Колко хубави новини напоследък!!!  Heart Eyes
Много здраве желая на новопоявилите се бебчовци и на техните мами!   bouquet
Нямам много време напоследък, че тепърва започнах с подготовката на детска стая и др., но така като че ли е по-добре. Термина ми е чак за 22-ри, та мисля да си запълнвам времето поетапно, вместо да избързам и после да чакам нетърпеливо.. Не че има гаранция, де...  Laughing
Та, при нас новото е, че вече имаме отделени дрехи за пране (такива, които са до към 3-4 месец), ММ сглоби гардеробчето, което пасна идеално в стаята  Heart Eyes и току-що ни пристигна и леглото за принцесата!  newsm44 Та, вероятно ММ ще го сглоби още днес, след работа, че каза, че е нетърпелив (което пък мен ме радва страшно много  Heart Eyes )
В този ред на мисли, сигурно вече сте се запасили с всичко, но да ви похваля обслужването в един онлайн магазин:
Скрит текст:
Става дума за неизвестният за мен, до преди няколко седмици http://www.igra359.bg/ - уточнявам, че нямам нищо общо с него, просто споделям опит. Та, както ви бях споделила, като ходих в мебелните магазини из София и търсех гардероб, като този на сина ми, за да имат еднакви със сестра си - ми сервираха, че вече не се произвеждал и се продават до изчерпване на количествата (разбирайте мострени модели). Но и нашият цвят го нямаше... Започна едно търсене по онлайн магазини и складове. Единственото, което що-годе ме устройваше - от фирмата производител щяха да ми го изработят за срок от 1месец, но с не-знам-си-какво оскъпяване... Гледах, гледах и попаднах на горепосоченият сайт - пише че го има на склад въпросния гардероб в желания цвят, и то на цена с поне 30-40лв по-ниска от други магазини... Обадих се, поръчах го веднага (че да не го изпусна) и го взехме, като го докарахме със собствен транспорт... При плащането ми казаха, че имам 10% отстъпка за следваща покупка... Огледах сайта им - и леглото го има в желания цвят, пак доста по-евтино отколкото в другите магазини, смятам с отстъпката - супер. Обадих се да попитам за доставката (нали сме извън София, та не бях сигурна колко ще ми излезе, иначе за София е безплатна) - проявиха страхотно разбиране - 18лв доставка, 37 лева отстъпка... Куриера помогна на свекър ми със свалянето на кашоните (над 170кг),  беше изключително спокоен и приказлив човек, който ми обясни, че реално ако се смята доставка извън София (което за нас е смешно, понеже ни делят едва 700м от столицата), се смята на килограм на доставката + процент от стойността - общо към 100-тина лева само доставка  Shocked даже едвам го убедих да вземе 1лв отгоре, че да се почерпи - каза "Шефовете ни са жени и много държат на точността и не обичат да ни се оставят такива допълнителни пари"  Shocked Та така, пак си имам талонче за 10% отстъпка и живот и здраве ще поръчвам пак, когато ми се наложи нещо. Не знам другите стоки как са като цена, но ако знаеш какво търсиш - пазаруването оттам определено си заслужава.  Heart Eyes
Съжалявам за дългия пост, но ми е много еуфорично - не знам дали от това, че имаме втората голяма покупка за дребосъчка, или просто ми подейства супер положително цялата комуникация по поръчката и доставката на леглото, но ми е много хубаво!   Heart Eyes Peace
Исках да ви напиша вчера и по повод на помощта от роднини, ама сега ми е толкова приповдигнато, че не знам дали ще успея да се изразя, както искам:
Скрит текст:
Това, което всички знаете, е че всяка помощ е неотменна! Дали ще е от майка, свекърва, леля, сестра .... Друг е въпроса доколко е нужна, поискана и правилно предложена... Моят опит: Свекърва ми си взе 1 седмица отпуск, след раждането на сина ми (както ви бях споделила, на ММ му отказаха полагащото му се бащинство, но пък за сметка на това се разболя заразно и трябваше да стои далеч от нас с малкия или да ни "посещава" с маска).. Жената переше, готвеше, чистеше, помагаше с приспиването (когато може, че не винаги ставаше) и през нощта е спала на пода при нас, защото мен ме беше страх, че няма да се събудя като се разплаче  Embarassed (напълно необоснован страх, но...). Та, чувствах се много добре, че има кой да помогне, да си взема душ, да хапна като бял човек и т.н. Резултатите обаче бяха два - в неделята преди да се върне на работа бях пред нервна криза ("Какво ще правя, сама не мога?!"), и първите дни ми беше много слъзливо. Разбира се бързо свикнах с бебчо и нуждите му, създавахме си заедно рутина, пробвахме нови пози за кърмене, и все повече се отпусках и разбирах, че всичко ми идва отвътре. Ежедневно някой идваше на "визитация" - дали свекър ми, дали свекърва ми, дали бабата на ММ, дали майка ми - всеки в опита си да помогне с нещо. В един момент усетих, че присъствието на другите, повече ми пречи, просто нямаше с какво да ми се помага - само ми се светеше и ми се задаваха напразни въпроси и се създаваше излишно напрежение. Тогава започнах да се депресирам - хем ми е неудобно да им кажа "Махайте се, оставете ни да се гледаме", хем ми се ще да мога да си свърша нещо, докато са там, хем ММ го няма по цял ден и не мога да разчитам на никой друг... На няколко пъти съм ревала със сълзи на ММ, че ми е писнало докато кърмя детето в едната стая да чувам топуркане из къщата и да не мога да се подам, че да не смутя някого от вида на извадената ми гърда (все пак ако е свекър ми, би се притеснил вероятно). Съвсем скоро малкия започна да спи през нощта без да се буди, което ми даваше достатъчно време да си свърша всичко в края на деня и да се наспя дори и тогава вече помолих ММ да вземе инициативата и да поговори с майка си, за да не се карам с нея и да й каже, че не е нужно вече да идва, че се справям. Почувства се много обидена жената.. известно време след това продължи да идва при всяко изреваване на малкия, но като видя, че вече не я отразявам, а си оправям детето, постепенно спря да идва и да се меси. Това, макар че изглежда дълъг разказ е в най-общи линии каква беше ситуацията при нас. Което само може да потвърди тезата, че излишното суетене около майката и бебето влошават състоянието на следродилна депресия...  Naughty
Отново се извинявам за дългия пост. Днес явно съм многословна  Laughing
Желая ви хубав, макар и горещ ден!   bouquet
Виж целия пост
# 202
ДД
И тук да честитя на новите мами. Да са им живи и здрави бебчетата и бързо да се възстановяват. Благородно им завиждам.   bouquet

От утре влизам в 9-тия месец, а днес на жк ми дадоха всички документи за раждането и направлението за хоспитализация, което лекарката каза, че било без срок, т.е. не е вярно, че важи само месец. Посетих и отворените врати във "Вита" и останах много доволна, по-хубаво е отколкото си мислех. Толкова чисто и спокойно, чудесна атмосфера за родилка. bowuu
Виж целия пост
# 203
Привет, момичета.
Поздравления и тук за новите ни бебчета, да са живи и здрави.
Относно олиото и маста и на мен още от сега ми се повдига въпроса, въпреки че на няколко пъти казах категорично, че няма да си мажа бебето с такива неща, другото което беше за бархетните пелени или т.нар. кръстачки както им вика свекито. Щяла да ми ги даде от езно време имала, че ставали да покривам бебето с тях, в количката да ги слагам а бе луда работа, амръзна ми да й отказвам вече, но понякога прекалява...
Давах урина днес за краката ми, че са нон-стоп подути, просто ужасна гледка, изследванията са ок, изписа ми някакви хомеопатични хапчета за смучене, с тях уж щяло да бъде по добре.
И имам един въпрос, малко глуповат, нж как така ви казват до колко време да чакате бебчо, аз като питах моята, каза не знам, ще чакаме....
Виж целия пост
# 204
За чакането - до 42 седмица се счита за раждане в срок, но много неща определят това колко да се изчака. Може да си в 38 седмица, но плацентата да е презряла и бебето да страда вътре или водите да са силно понижени. Ако са изтекли водите - също не се чака. Или се преминава към стимулация с окситоцин, или секцио. Някои лекари ги притеснява и размера на бебето - ако обиколката на главата стане твърде голяма и се прецени, че няма да мине през родовите пътища...То затова накрая бременността се следи динамично и се взима решение в последния момент Peace
Виж целия пост
# 205
Честито на новите мамчета. Бързо възстановяване и скоро да се гушкат в домашна обстановка. Днес е ден за принцеси  Hug
За помощта...първите 15дена разчитам на ММ. Чесно казано нямам нужда от друг. След като тръгне на работа, майка ми ще си вземе отпуска и ще е покрай мен. Проблема в че иска да си взима един месец отпуска и не знам как ще се спогаждаме толкова много време. Да не забравям че живея и със свекървата под един покрив. Така картинката е пълна. А за маста и другите бабешкини методи ми се говори от самото начало. Единственото нещо което са ме питали дали съм купила за бебето е тензух. Абе не знам как ще се разбираме  newsm78
Виж целия пост
# 206
Честито на aissa и Po3uto! Да са живи и здрави бебоците и само хубави мигове с тях   bouquet

Аз днес бях на ЖК, тонове и изследвания са ОК, бебокът отговаря точно и прогнозно е около 3 кг. в момента. Надявам се да изчака още малко вътре. Документите за раждане ми ги дадоха още с 45-дневния болничен и добре, че стана така, защото като ме приеха с контракциите преди две седмици, трябваше да покажа изследванията за ХИВ и др.

Didddka91, аз те съветвам да вземеш бархетните пелени, наистина са много удобни както за завиване, така и за постилане. Особено ако бебокът връща по малко след хранене, няма да сменяш чаршаф всеки път Simple Smile

Помощта не я отказвайте предварително, не знаете как ще се развият нещата. Аз също се бях наточила сама да гледам каката, но както първите три месеца се будеше всяка нощ на всеки час да суче, нали се сещате колко бях адекватна през деня. Майка ми идваше да ми помага и изобщо не съм се дърпала  Peace
Виж целия пост
# 207
Здравейте момичета и честити бебчета на новите ни две мами   bouquet Да са ви живи и здрави и много да ви радват.

Днес ходих да си взема 45 дневният,доки ми даде и картона и ми каза да отида в болницата в която съм решила да раждам за консултация.Също така ми даде и талон за съдов хирург,тъй като съм с доста релефни разширени вени по краката,но аз тях си ги имам по наследство,от малка си ги нося,така че дано не са от голямо значение  Praynig
И нещо което ме притесни...бебко го измери около 1940гр.( в 34 г.с. съм)  Каза,че върви с около седмица назад и да не чакам 4 кг.бебе ,и че сега в края най-много качвали,ама аз се поошашках вече.С какви пропорции бяхте в този период,дали трябва да се притеснявам?
Виж целия пост
# 208
Анелия, ако  е момиченце е нормално да е по -дребничко , но имай предвид, че кг много трудно се мерят точно на ехограф.
За помощта, ако някой е склонен да помага, не се колебайте, има и спокойни бебета, но моето ревеше почти нон стоп , та бях като изтискан лимон.Но пък аз поставям граници , много съм серт и  не позволявам непоискани съвети .Помощта при нас ще дойде от майка ми , като тя основно ще помага с баткото и домакинството , и понеже знам че моята свекърва ще иска да идва, но за да гледа бебето , а аз да се чудя как да домакинствам и с какво да я храна - отсега съм я отсвирила Simple Smile .Таткото има бизнес и няма как да си вземе отпуска, така че на него не може да се разчита за повече от час - два .Поставила съм условия и за изписването , максимум  два часа и то само от бабите и дядовците и кой откъде е , не ми трябват дандании в този момент .Като знам ,че първият път не се бях къпала 7 дена в болницата , само ще ми е до гости #Crazy
Виж целия пост
# 209
За помощта - както бях споменала майка ми живее на 5 минути от нас. Хем ми е близо, хем не сме заедно, че последните години вкъщи едвам издържах  Mr. Green Та след като мм се върна на работа тя щеше (уж) да ми помага - нали с баткото се кърмехме по 100 часа + още толкова цедене и тн, та бях направо слепена с дивана през голяма част от деня... Решава, че ще простира - но прекарваме близо 10 мин в обяснения как видиш ли с тези щипки и този простор не можело да станат нещата (а аз ги ползвам вече няколко месеца  Shocked ) - съответно повече не ми е простирала. Решава, че ще глади ама трябвало да премести дъската в дневната, защото й било скучно в другата стая - еми повече не съм й давала да глади  ooooh! Тя отдавна не готви, защото трябва да готви само за себе си, та и в това не може да ми помогне; като мие незнам какво вижда, ама трябва половината неща след нея да домивам... и остана само с малкия да се занимава докато аз си върша работите, но не ми връзва много на инструкциите от книгите и се ядосвам... Общо взето кофти работа...  ooooh! И в много случаи такава "помощ" всъщност ме напряга и изнервя...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия