Август вече наближава - скоро бебо ще се гушка в мама (11)

  • 37 141
  • 739
# 210
Честито на мамите за бебешоците.
Kriskkata ама ти си го верно закъсала с такава помощ
Иначе аз вчера праеих тези упражнения за обръщане на бебето имаше някакво раздвижване но и се чувствах дисконфортно през целия ден. И ме хвсна шубе да не си предизвикам контракций. Реших малко да ги поотложс нещата за по - натам. Нз какво да правя
Виж целия пост
# 211
Честито на новите мами и тук   bouquet

Аз днес съм мнооого щастлива, защото ми мина дълго чаканият преглад при лекаря, при когото реших да раждам в крайна сметка. Определено ми спечели доверието, почувствах че ще бъда в сигурни ръце. Освен това беше много приветлив и си струваше 3-часовото  Shocked чакане пред кабинета.
Потвърди и той , че е момиче, плацентата е само с наченки на калцификация, има води, бебка е 2400 гр и няма никакви изгледи да излиза скоро  Grinning Най хубавото е, че се е обърнала с главичката надолу  newsm44

Снощи имах най гадната безсънна нощ и цял ден съм като премазана с валяк...Определено ми се вдигна настроението след прегледа.
Анелия в норма си е бебчо, спокойно. И моето е дребно, но и аз не съм от най-едрите. Няма как да очаквам голямо бебе.
bubs69 честити нови придобивки!
Наде от кафета също се измаря човек, не е шега работа  hahaha
Виж целия пост
# 212
ДВ, Мами и бъдещи мами!

bubs, честити ти придобивки! Браво на ТМ, че е толкова ентусиазиран! Simple Smile

За пелените от приятелките ми знам, че бархетните пелени за постилане вършат супер работа, а тензухените за след баня.

За тази прословута мас... ooooh! компетентния ми свекър (нали съм ви казвала,че той е най-голямата свекърва на света) ми говореше в началото. Аз казах, че ще вземем и до тук. После на ММ казах, че ще сваря с ябълки и невен и ако ми харесва и е като крем, ще я ползвам, ама с такова нещо няма да си намажа детето, кой знае и как ще мирише! Crossing Arms

Аз споменах, че за помощта, ще се възползвам, ако поискам, ако не- никой няма да ми се бърка. Мама каза, че е сигурна, че ще имам нужда и ми предложи само да ми чисти и готви( страхотна е), ама аз за нея не се притеснявам. Те с баща ми не са домошари и много си падат по излизания и ходения напред назад, та трудно мога да я задържа, дори и да ми се иска. Даже ми казва, да съм кажела на бебето преди термин да не се появява, че щяло да им провали плановете  smile3521 (шегува се разбира се). Виж, свекърите, те са друга категория... Могат по цял ден да ми висят на главата и да философстват...

Анелия, моето бебе беше все много малко и все назад вървеше и един ден отивам и то пораснало с кило за 20 дена и изведнъж много голямо било! Така че, не се притеснявай!

krisskata, освен да го кърми вместо теб...

Искам да попитам, тези които имат нови колички, прахте ли ги или само ги проветрявахте?
И също така- колко голям пакет с памперси ми трябва за болницата? С колко бройки?  newsm78
Ох, днес много ме  боли кръста,ама няма да раждам още де... Simple Smile
Пак много се отплеснах, ама.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 213
Ох, тя жената всичко прави с най-добро чувство и си предлага помощта винаги, когато й е възможно...  Laughing Но ето на, все така се получават нещата  Mr. Green Иии като дойде време за възпитание и тн на детенце идва следващата фаза на сблъсъци с по-възрастното поколение, че последиците там са с доста по-дългосрочен ефект  #2gunfire

А днес докато бях на тонове малкия нещо пощуря и не спря да се мърда във всички посоки, коремът ми направо подскачаше  Laughing Обикновено само лекичко помръдва и побутва, но като легна по гръб (което ми се случва доста рядко) започва гимнастика. Но днес направо ми събра очите - линията, която отразява неговите движения е почти непрекъсната  #Crazy
Виж целия пост
# 214
Момичета...моля ви успокойте ме че листериозата се среща рядко.Адски съм се притеснила,преди месец съм яла домашно сиренце без да знам Cry(((
Виж целия пост
# 215
Нищо ти няма ИвИ, спокойно!  Hug
Виж целия пост
# 216
Честити бебоци на новите мами.
С баткото майка ми дойде да ми помага и реши първата вечер да спи при мен. Резултата беше че аз не можах да се наспя от нея и най тактично й казах, че за през останалото време нямам против да помага, но не и да спи при мен.
А количката мисля да я пера.
Гости след изписването няма да има, ще сме си ние само и брат ми.
Виж целия пост
# 217
Свършиха довършителните работи най-сетне. Дойдоха ми двама помагачи, които ми помогнаха до известна степен с почистването, но от утре съм сама. Станала съм в 8.30, сядам сега. Не мога да повярвам, че все още се държа.

На мен мама ще ми помага до когато има нужда. Но последното бебе, което е гледала, съм аз, така че, наистина нямам идея до каква степен би била полезна. Друг не бих приела за дълго време, защото съм расла сама и не съм свикнала на чуждо присъствие. С мама сме си много привързани една към друга и се радваме на всеки повод да сме заедно. Аз бих я оставила да спи в другата спалня, а таткото да е при мен, за да може тя да има енергия през деня. Но пък не съм убедена, че съобразяването с таткото през нощта няма да ме напряга повече. Та ще видим, нека да стигнем живи и здрави до финала.
Виж целия пост
# 218
Момичета...моля ви успокойте ме че листериозата се среща рядко.Адски съм се притеснила,преди месец съм яла домашно сиренце без да знам Cry(((
Аз от три дни съм на село и ям домашно сирене. Не се притеснявай излишно Peace
Виж целия пост
# 219
Добре...дано да е само хипохондрия и да спра да го мисля...
Виж целия пост
# 220
Ааа за какво пита иВи за пръв път го чувам
 Иначе аз си изпрах количката, но на ръка беше ме страх в пералнята да не се събере.
Мале преди си писах с моя приятелка, която роди края на юни и вече нямам тръпка да си гушна моятс бебошана, макар терминът да ми е чак 22.07. Искам вече да е в ръцете ми жива й здрава и всички притеснения около раждането да са отминали Crazy
Виж целия пост
# 221
За първи път чувам за тази зараза. Аз също ядох едно-две парчета преди известно време. Те опасностите от зараза са много, от коя по-напред да се пазим и ако е толкова опасна, защо лекарите не ни предупреждават.
Виж целия пост
# 222
Ох, то и високите нивата на ТСХ са опасни, но никой не се сеща да ги включи към стандартните изследвания...  ooooh!
Аз съм ги чувала и листериоза, и токсоплазмоза, но така и не ги пуснах. Някак си мисля, че щом с баткото всичко мина ОК, значи и сега едва ли ще сгафя... Консумирала съм извара от домашно мляко. Една мама от предишната ни група имаше токсоплазмоза, но всичко е ОК с детенцето Simple Smile
Наистина много опасности дебнат, но няма как от всичко да се пазим...
Виж целия пост
# 223
Аз си правих за токсоплазмоза в началото. Посъветваха ме да си правя всеки триместър, но го сметнах за прекалено.
Виж целия пост
# 224
Оле не,не искам да ви плаша,не четете за листериозата,защото аз направо не спя спокойно...Просто исках някой запознат да ме успокои
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия