Тичане по плажа и усмивка - Февруарчето е на почивка - Тема 15

  • 37 768
  • 736
# 180
Добро утро!
Лили Благодаря за кафенцето.
Честита година и половина на Рали!  bouquet
Тели Много се радвам, че се включи. Ние така не срещнахме хлапетата, но пък много ни залипсвяхте с Теди.

Ние спахме като къпани с този чуден дъжд. Вчера много нервен беше зареди 8-мото зъбче, но май изби.
И при нас голяма драма с приспиването, но лятото е нормално. Миналата година като го приспивах по 4 часа и сега всичко е цвете пред този вариант.
Нямам търпение да изчезнем в понеделник, че като се сетя че другия месец съм на работа ми се свива сърцето. Май аз го изживявам по-трудно.
Виж целия пост
# 181
Тели, радвам се за вас, че имате хубаво лято и предстои вълнуващо преместване на ново място съвсем скоро.
Присъединяваме се към болните. От снощи е с Т. Веднъж давахме нурофен, спа до 10 и то след като ММ я събуди. Това не е било. Отпаднала е доста. Излезнаха сега малко на разходка, аз мия терасите и банята. Сега съм в творческа почивка между първо и второ минаване, че искам да светнат, не просто да не се цапат краката, когато влезеш/излезеш.
Предполагам е нормално да спадне имунитетът с 4 зъба, излизащи едновременно.
Зачезвам за сега, мятам се на тръстиката...
Виж целия пост
# 182
Феичке, Фрауст аз винаги пускам климатика в съседната стая на тази, в която играе малката. Вдигам го да духа нагоре и настрани, на 24-25 градуса на най-слабата степен. През нощта и след обяд докато спи го пускам в хола на по-силно, че спалнята ни е далече и да може да стига до там. Ето и една статия по темата, която ми попадна във ФБ, какво да не/правим в жегата.
Тели благородно ви завиждам за тревичката, дворчето, маркуча...ако живеехме в къща сигурно щях и да спя на двора(ако времето го позволява)  hahaha нямаше да се прибра вътре...
Честита годинка и половина на Рали. Няма значение че не е (цял) рожден ден, за детето винаги може да се празнува с повод и без повод, важното е да има щастливи детски усмивки и положителни емоции   ura
Ние днес бяхме на детски рожден ден на една кака на 5 годинки, голяма игра падна в детския кът и сега диването спинка...
Хубав ден
Виж целия пост
# 183
Тели Hug много се радвам, че пишеш Simple Smile пожелавам ви спокойно и плавно преместване на новото място Hug
И аз скоро се бях замислила как редовно си честитяхме месечинките на бебчовците, а откак порастнаха  Mr. Green няма торти по тези поводи.
Сахасрара, честита ви 1 1/2 рожден ден  Heart Eyes да ви радва малката принцеса Рали Hug
Феичка, хубаво да си изкарате, да си починете, а ти да презаредиш батериите и да се запасиш с още повече търпение. Съгласна съм - трудното понякога е в нашите глави, а не в децата ни. Но и аз тръпна от раздялата с малчо при тръгването на работа...един ден...тегавина е, няма какво да крия Tired
Фрауст, я па си спри па ти с това чистене, Как го правиш с корем не знам, май съм забравила как беше и що беше newsm78 подритва ли те беборанка, на каката казахте ли? Може и да си споделила, ама пуст акъл... изпържи се в жегата  Embarassed
Виж целия пост
# 184
Здравейте,

ние от днес сме сами една седмица поне  Praynig ама малката не се търпи...

Рали, честит рожден ден и половина, и аз си мислех същото като Бизи, че преди всеки месец го празнувахме, сега поне и половинките Simple Smile Аз за 6 мес и торта си поръчах и гости си поканих, ама тогава толкова бях се депресирала, че ако не го направех, щях да се метна от някъде
То и сега ми е много тъпо,
Скрит текст:
защото няма детето с кого да си играе - съседските деца, големи, на приятелите имат коренно различен режим (тоест те сега към 6 ч си спят следобедния сън, а ние излизаме, моята приятелка пък е с две 5 мес близначки и ходим все на игортека, ама там пък много народ се събира...)

Феичке, повечето неща май ние ги приемаме по-тежко от малчуганите  Hug

Днес понеже 3 часа сме затворени вътре й измайсторих това
http://prikachi.com/images.php?images/34/8274034X.jpg - велкро лента, двойнозалепващо тиксо и дунапренени блокчета. Заигра се малко, ама понеже тиското ми е много скапано и отлепи всичко  Joy

При нас "напредъка" с гърнето е следния - качва че пишка и почва да реве да й сменя памперса, който вече е мокър. Само акито го нацелвам в гърнето. При него имам 30 сек. предизвестие  hahaha

Фрауст, приятна почивка и вярно къде си се разчистила толкова, пък и бременна. Почивай си  Joy че после няма.

Тели, радвам се че се разписа  Hug благордно завиждам за двора с трева, то и ние сме в къща, ама дворовете са в плочки и въобще не стават за дете, ама важното е че цветя има  #2gunfire

Хубава и прохладна вечер от нас  Hug
Виж целия пост
# 185
Даже и един прозорец измих, че да обогатя малко социалният живот на съседите - не се виждаше добре изобщо през него и няма да могат да клюкарстват какво правим. Wink
Не знам от къде дойде тоя пауър...
Бях тази вечер на фирмен банкет и се видях с колегите. Изобщо не мога да си представя да се върна на работа след месец, както й предстои на Флауър.
А не знам как са тези, които работят вече толкова време - МагиГ, Тачи, Елефтерия...
Имам много тегави дни, пък и нощи безсънни и все пак... Радвам се, че мога да съм толкова дълго с детето.
Бизи, говорим й много и всеки ден за бебето. Водим я на всеки преглед и го вижда, както и ние. Разбира, но не осъзнава колко много ще се промени животът ни след няколко месеца.
Малко ми е мъчно и тъжно. Чудя се как ще се разделя на две и ще мога ли да бъда пълноценна и за двете. Ще ощетявам ли едното с внимание за сметка на другото... Ей такива мисли ми се блъскат в главата...
Виж целия пост
# 186
Копче, супер си се справила. Майсторско изпълнение!
Използвам една книжка с животни и числа - много се харесва. Броим ги, показваме цифрата, издаваме звуците на животното и т.н. Ама с лепки е далееееч по-яко!
Виж целия пост
# 187
Аууу, къв пауър му дойде пък на нашия - ходихме на гости, бяхме и навън, бесня, дивя, на връщане почти оклюма вече в колата. Вкъщи набързо ги измих и преоблякох, търка си очите, викам си - ще спи. Това към 21.45. Не ще да заспива. И до момента беснее ooooh! всички играчки , абсолютно - по два пъти разхвърля, пъзелите от земята разглабя, реве та се къса като не може да си отвори някой шкаф или врата, ама то не може щото е уморен и ходи на зиг-заг, за капак - почна да излива шишето си с вода по земята и да маже и да шляпка. Ееееее, ми това до сега. Затворих се с компа да ви се оплача и заявих на ММ той да го приспива както намери за правилно.

Фрауст, сигурно всяка мама с две, три и повече от едно дечица минава през тези мисли. Но всяка мама е най-добра както за едно, така и за повече от едно от своите деца. Ти ще си най-добрата и за двете си рожби, защото майчината любов е безусловна, истинска, завинаги. Ще се наредят нещата и с емоциите, като се роди и бебка2 Wink

Копчее, много яко. Ккак го сътвори, че аз освен че съм с две леви и нещо не вдявам от снимката newsm78 обясни ми като на малоумен Praynig
Виж целия пост
# 188
Бизи Точно преди малко го тръшнах да спи. То не беше обиколки, будене на баща си, блъскане, събаряне и прочие. Заспа в 19 и се наспа в 21. Аз съм вече зомбайо.
Фрау Казват, че с две деца е по-лесно, а и си вряла и кипяла вече.
Много ми се иска и аз да си го гледам вкъщи, ама няма. Чакат ме и отдавна драпат. Сложно е. Ама като ми писне ще гледам да правим номер 2.
Лека и непробудна.
Виж целия пост
# 189
Fraust, аз тези терзания ги имам само като си помисля за друго дете. То затова може би и още не съм готова. А в комбинация с хормони, не ми се мисли.  HugТо май това е ключът - да не го мислиш. Майчиното сърце е достатъчно голямом:) а и разликата ще е малка, ще правят почти еднакви неща, така че ще можеш заедно да ги занимаваш Simple Smile а я си представи седмокласник кандидат гимназист тийн и да кажем 1-2 годишно дето да го учиш на гърне  #Crazy

Бизи, много ми харесва подходът ти за справяне с дивеещо дете. Само да я отбия и аз ще го приложа. А за нещотон
Скрит текст:
взимаш велкро лента( такова лепящо като н обувките на децата от шивашки магазин
Виж целия пост
# 190
 Embarassed нещо ми се обърка
Виж целия пост
# 191
Ама като дойде уикенд и никой няма Simple Smile

Аз да ви позабавлявам малко какъв прекрасен ден изкарвам -
Скрит текст:
дребното е будно от 7, яде чак в 11:30. Решихме с ММ да отидем на обяд я една винарна наблизо, дадох й хапче против повръщане и съответно ме взех пликове и оповръща колата и мен. Седнахме да хапваме и се оказа и че разстройство има...а аз взех 2 памперса, че иначе мъкна по 5...още сме тук, да видим как ще завърши тоя ден

Хубава и прохладна вечер
Виж целия пост
# 192
Бизи, татковците тряба да са активни в родителството, колкото и майките - наскоро имаше кампания за популяризиране на бащинството, но май не беше особена отразена, както и предишните... Ако съм изморена или изнервена, а най-често и двете, делегирам детето на ММ без да се замислям. Той всъщност го удря на самоинициатива още като ме види как съм... Днес се смях много каква поредна щуротия са сътворили двамата - детето легнало на мушамата от туистър, а той я дърпа из хола напред и назад...
Бяхме преди обяд в игротека, както им казва Копче. Обрина се по краката долу - което беше голо и босо там. Едни много ситни пъпки, все едно точки от червен химикал. Къпах я цялата, когато се прибрахме, но все още си седят. Не съм мазала с нищо, да видим утре как ще е.
Притеснява ме, че напоследък иска да пие вода само от чаша или от пластмасово шише за минерална вода от 0.5 л. Нейното шише не иска и да го види... Да се набутам ли сега с преходна чаша? Ако оставя обикновена, за да има достъп през цялото време, ще връзвам кънките - на паркета пада голямо пързаляне.
Копче, добре ли сте?
И да кажа, че спот, дето ми препоръча СъниКис, върши чудеса против органични петна - манджи, боровинки...
Виж целия пост
# 193
То и нашия татко минава метъра само с разходки. Примерила съм се за 13 г. заедно, че не всичко умее. Наблягам на позитивните качества. После ще ме отменя в мъжките им занимания. Проблема съм и аз, че все му намирам кусури, но поне не ми дава неискани акъли.
Копче Дано оцелееш, че сте в схема. Ние цял ден ревахне - я зъб, я нещо отнето. Викна ли и пак рев и май трябва да спра с децибелите. Ми явно за това си намерих майстора. newsm78
Виж целия пост
# 194
Прибрахме се наакани, и от тогава още 2-3 пъти во-ди-ца. Набутах пробиотици, пи електролит... Дано мине до утре...а тамън се бях зарадвала, че качва... вчера си налапа краката, докато вечеряхме, може и от това да е. Сега вечеря солети с баща й. Като го споменах него, досега не знам дали е излизал сам с нея на разходка. Оставяла съм ги сами да се гледат за не повече от час... трябва да съм много на предела на силите си, за да забележи или изрично да кажа, за да поеме инициатива...а иска да имаме две деца hahaha

Спокойна и прохладна нощ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия