Цветята в нашия дом – Тема 71

  • 83 965
  • 743
# 435
Здравейте, много моля за помощ, какъв е този вид кактус, който си закупих днес, нямаше име :


Много е красив, къде се продават такива?
Виж целия пост
# 436


Страхотни мушката  Heart Eyes
~Dev~, ще напишеш ли точно кой е продавача. Че те там в групата са много.
Мерсиии  Hug Heart Eyes
Разбира се  Hug
Ето продавача:
https://www.facebook.com/maia.ivanova.1069


 bouquet  Hug
Виж целия пост
# 437
Здравейте! Пиша с надеждата за бърз отговор, докато имам време за реакция. Снощи пресаждах 3 мини розички и една стара китайска роза. На 8 март ми подариха минитата в малка саксийка и реших да ги прехвърля в широка саксия. Купих тор за рози и универсална, тъй като планувам да освежа всички саксии у дома. Та на опаковката с тор за рози, беше упоменато, че се смесва с обикновена пръст 1:1. Като прехвърлях китайската роза направих така. Но прехвърляйки мини розите ми свърши "специалнатата" за тях тор и добавих от универсалната отгоре. Сега ги гледам повехнали цветовете, листата, пъпките увиснали ? Какво съм прецакала и поправимо ли е? Пропуснах да кажа след пресаждането полях както бяха инструкциите и китайката е в идеален вид, за  разликата от минитата.
Виж целия пост
# 438
Шоколадче, може да им трябват няколко дни адаптация на малките. Не мисля, че е проблем смесването на пръстта. Но провери дали е пропусклива, дали водата достига до коренчетата или остава само на повърхността по някаква причина. Или пък да не си ги преполяла, защото новата пръст може да си е била влажна и да е трябвало по-малко вода. Китайските рози си обичат повече вода, та за тях може да не е проблем, но за малките би могло..
А също и дали саксийките на малките имат дупки отдолу, да не би да са недобре прокарани.
Виж целия пост
# 439
Значи да не ги барам, поливам и просто да чакам да засъхне повърхността за следваща поливка. Дано оцелеят, не ми се беше случвало такова нещо...Торовете предполагам са били нормално влажни, не като старата ми суха пръст, възможно е наистина да им е дошла в повече влагата след като и добавих вода. Иначе дупки съм направила по саксиите на обозначените места. Благодаря за успокоението! Само ме е страх да продължа с драцената и другите растения  ooooh! Дано не ги съсипя в една седмица.
Виж целия пост
# 440
Разбутвала ли си корените? На слънце ли са или на сянка? Не ми се е случвало такова нещо, ако не са разбутвани корените и не е преполято/просъхнало растението не виждам причина за подобно клюмане Rolling Eyes
Виж целия пост
# 441
Здравейте! Пиша с надеждата за бърз отговор, докато имам време за реакция. Снощи пресаждах 3 мини розички и една стара китайска роза. На 8 март ми подариха минитата в малка саксийка и реших да ги прехвърля в широка саксия. Купих тор за рози и универсална, тъй като планувам да освежа всички саксии у дома. Та на опаковката с тор за рози, беше упоменато, че се смесва с обикновена пръст 1:1. Като прехвърлях китайската роза направих така. Но прехвърляйки мини розите ми свърши "специалнатата" за тях тор и добавих от универсалната отгоре. Сега ги гледам повехнали цветовете, листата, пъпките увиснали ? Какво съм прецакала и поправимо ли е? Пропуснах да кажа след пресаждането полях както бяха инструкциите и китайката е в идеален вид, за  разликата от минитата.

мини розите са си рози  Blush трудно живеят в затворено пространство.
моите клюмнаха, изгубиха цветове и оплешивяха много скоро след като ми ги подариха, сега вече всичките са насадени на двора и са свежи. или поне бяха миналата неделя Peace

а китайската роза, не е е роза и не е било необходимо да се сади в специален торф за рози  Blush не и е навредило, просто го отбелязвам  Peace
Виж целия пост
# 442
Разбутване на корените - предполагам да. Няма как- бяха сбити 3 корена в една топка колкото юмрука ми. Преместих ги в по - голяма саксия на разстояние един от друг корените. На същото място(в светъл хол) са откакто са ми подарени, т.е. една седмица бяха идеални. Факт е, че не е поетапен проблема, а от раз след пресаждането. А че се гледат трудно в саксия съм чувала, но имам примери с прекрасни мини розички точно така отглеждани поне 2-3 години.
Повече се притеснявам универсалния тор да не е проблема. Вече пресадих драцена и хоя и дано няма щети, че да продължа с мушкатата.
Виж целия пост
# 443
Ами затова  страдат
Разбутване на корените - предполагам да. Няма как- бяха сбити 3 корена в една топка колкото юмрука ми. Преместих ги в по - голяма саксия на разстояние един от друг корените.
Никога не разбутвам корени, когато пресаждам, просто местя в по-голяма саксия с минимум ровичкане и травмиране на растението. Ако ги пече слънце ги премести веднага на сянка.
Виж целия пост
# 444
Не ги пече слънце, но ще го имам в предвид за корените. По принцип знам как се местят- да останела даже пръстта между корените, ама съм обработвала прости случаи - 1 саксия с 1 растение. БЛагодаря за съветите!
Виж целия пост
# 445
Моите бяха даже 4 корена в саксията, единият загина много бързо, останалите три си бяха ОК. Пресадих ги заедно без да разбутвам, без да правя опити да вадя изсъхналия. Нищо им няма - растат си, цъфтят си, доста яки са станали вече.
Виж целия пост
# 446




Честита първа пролет Мили дами!
Чувства се вече пролетта,нали
Виж целия пост
# 447
Момичета и момчета, подариха ми това цвете. Ако някой се сеща как се казва, моля да сподели, че нещо не мога да му угодя. От слънцето му омекнаха листата, преместих го в по-хладна стая и се освежи. на другия ден обаче, пак е такова спаружено.


Другият проблем са розите. Жълтеят им листата, после започват да изсъхват отвътре и окапва всичко.
,
Виж целия пост
# 448
Момичета и момчета, подариха ми това цвете. Ако някой се сеща как се казва, моля да сподели, че нещо не мога да му угодя. От слънцето му омекнаха листата, преместих го в по-хладна стая и се освежи. на другия ден обаче, пак е такова спаружено.


Другият проблем са розите. Жълтеят им листата, после започват да изсъхват отвътре и окапва всичко.
,

първото май е Primula obconica-стайна иглика - да не те разочаровам, но май е капризна. на мен не ми е оцелявала  Blush

и моята изгуби много листа, остана полугола, но не и се връзвам - китайките са така зимно време  Peace
все пак огледай да няма някоя гадинка по долната страна на листата.
Виж целия пост
# 449
st. Dobri, благодаря за името. Баба ми имаше това цвете с години. Беше на перваза на прозореца. Преди дни майка ми го видяла и решила да ми го подари. Явно ще му търся хладно място. Чудя се за терасата или килера е неотопляем.

Розата няма гадини, но от месеци ми го прави този номер. Имах голяма червена от 15 години. Започна по същия начин и накрая се оказа, е цялото стъбло изсъхна. Мислех, че е остаряла, но тази е млада.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия