Бихте ли притеснили съседите си с ревящо дете на терасата?

  • 30 725
  • 736
# 120
Така , детето ми е родено през май. В продължение на няколко месеца , сутрин се събуждаше с писъци.След кърмене , тоалет и  разбира се след като успея да си измия зъбите и намъкна дънките(понякога дори не съм се ресала) , трябваше да го изведа навън за да спре да пищи.Събуждането се случваше около 6:30- 7:00.В момента , в които прекрачим прага на входа ,той мигновено заспиваше.Дали на съседите им е било приятно ревящото бебе ,което кънти във входа и асансьора?Едва ли..Никога не ми направиха забележка, въпреки ,че това продължи с месеци.Не си мислете ,че не съм опитвала да го избегна.Ставах по-рано,опитах да го приспя вкъщи ,какво ли не .
 Сега е на 3 .Преместихме се в ново жилище.Палаво дете е , играе ,тича, скача, емоционален е ,радва се шумно ,смее се.Съседите под нас , си лягат към 7:30 -8:00, постоянно ни правят забележки ,че е шумен.Обяснявам му , той казва да "лелята ще плаче, аз няма да скачам", след 2 мин. скача от дивана на земята ,изпуска някоя играчка(понякога съвсем неволно).
  Не знам каква е конкретната ситуация и не мога да кажа, не оправдавам майката ако просто оставя децата да си плачат.Искам само да кажа ,че понякога има ситуации , в които колкото и да се стараеш просто няма друг избор.И на мен не ми е приятно да ми правят забележки.
Виж целия пост
# 121
Съгласна съм с теб, очевидно си положила необходимото, но като чета авторката ме води на мисълта, че нейната съседка не го прави. Незнам сега и аз излизам да пуша на терасата, след време и моето дете може да прави така, но по-вероятно е аз да променя навика да пуша или пия кафе, докато е будна или плаче. За щастие детето ми е кротко (за сега) и съседите дори казват, че не могат да разберат, че има бебе в блока, понякога реве, но обикновенно успявам да се справя със ситуацията за сега
Виж целия пост
# 122
Стига с тези бебета! На всички ни е ясно колко могат да са шумни, и как не може да им кажеш да спрат. Не мисля и че някой е толкова зле от присъстващите, да го е опитвал.
    Авторката е написала, че става дума за 4-5 годишни деца, които е нормално да бъдат прибирани вътре от майката, след като не може да ги накара да не викат на терасата.
    Прочетох абсурдни неща  ooooh!. Как им било топло (на 3 деца + мама), видиш ли, и трябвало да си крещят на свеж въздух. Ама на тези, дето не им харесвали писъците (3-4 блока народ) - майната им - да се затварят вътре, че и с тапи за уши! Баси наглите хора от квартала - искали спокойствие в събота и неделя...
   И пак: не става въпрос за вашите (или чужди) бебета, Госпожи, които сте разбрали-недоразбрали, но готови "да ядете с парцалите" тези, които не примират от кеф при вида на тръшкащо се и пищящо дете.Темата е за невъзпитана и безочлива майка, която няма как да отгледа по-различни деца.
Виж целия пост
# 123
Ние знаем само едната гледна точка.Както казах , не оправдавам майката ако ситуацията е такава каквато е описана. Не казвам ,че авторката не е обективна.С това ,което написах исках да каза ,че нещата не винаги са такива каквито изглеждат отстрани.Съседите ми под мен най-вероятно също ме наричат невъзпитана и безочлива майка.
Виж целия пост
# 124
Е добре че не съм съседка на авторката .
Имала съм моменти в които каквото и да правя не се успокояваше малкия .И това от както се е родил та почти до 4 г възраст.Кошмар. Като бебе нищо не го успокояваше ревеше си с часове...Като поотрасна уж разбираше но сутрешния рев си беше факт.Ставах за работа в 5 и в повечето случаи когато излизах в 5:30 ако не е бил буден и не ме е видял е ревял докато стане време да тръгнат с баща му.Не съм го будела , сам се будеше , тревожех се заради ранното му ставане, такъв режим си беше изградил, сега спи по до късно.
Виж целия пост
# 125
Понякога е много интересно да четеш отстрани как хората дават акъл как се гледат и как се възпитават чужди деца.
Виж целия пост
# 126
А дали държахте детето на терасата?
Виж целия пост
# 127
Изглежда много се разпознаха в ситуацията и започнаха да се оправдават.
Виж целия пост
# 128
Ние знаем само едната гледна точка.Както казах , не оправдавам майката ако ситуацията е такава каквато е описана. Не казвам ,че авторката не е обективна.С това ,което написах исках да каза ,че нещата не винаги са такива каквито изглеждат отстрани.Съседите ми под мен най-вероятно също ме наричат невъзпитана и безочлива майка.

А тя авторката така и не благоволи да отиде и да поговори с тази майка и да разбере защо се изкарват децата когато реват на терасата.
Виж целия пост
# 129
Ние знаем само едната гледна точка.Както казах , не оправдавам майката ако ситуацията е такава каквато е описана. Не казвам ,че авторката не е обективна.С това ,което написах исках да каза ,че нещата не винаги са такива каквито изглеждат отстрани.Съседите ми под мен най-вероятно също ме наричат невъзпитана и безочлива майка.

А тя авторката така и не благоволи да отиде и да поговори с тази майка и да разбере защо се изкарват децата когато реват на терасата.

Защото майката е малоумна! Трябва да си или тъп или да не си пиеш хапчето за усещане за да притесняваш съседите си с ненормалните си деца!
И не, не е нормално децата да реват! Това го правят от глезотия и инат, а родителите трябва да контролират това поведение....

Случай от вчера, пазарувам си в магазина и едно момче на възраст около 5-6 е в магазина с баща си, това дете взе да пищи и да реве за да влезе в количката ( а беше едро за да се побере). Съответно взе да се въргаля на пода- крещейки и бащата му угоди! Един ритник в задника и това е!
Аз лично съм правила забележка на подобни родители да си приберат зоопарка.
Виж целия пост
# 130
Ако нямат здравословен проблем, децата пищят и се тръшкат, защото знаят, че така няма да им се откаже това, което искат. Моите се опитаха да ми го прилагат този номер в крехка възраст, видяха, че няма смисъл и спряха. Но го пресякох в самото начало, още след първата годинка. Големият като чуеше "не" си удряше главата в каквото му попадне. Ми отучих го и от това. Моя приятелка не смееше да казва "не", защото не искала да й "надува главата" с рев. Затова детето й получаваше всичко, което поиска. А го искаше с рев! Свидетел бях преди години, когато реши да му откаже нещо и то й обърна чинията със супа. Адекватна реакция от нейна страна не последва. Сега вече не реве, защото знае, че подобно поведение е смешно, но пък я обижда с грозни думи при отказ от нейна страна /не че тя си позволява да му откаже нещо, каквото и да е/. А ако друго дете не иска да играе по неговия начин, просто спира да контактува с него. Всеки отказ му се отразява зле на самочувствието и при намек да не стане неговото пълни очите. Някои просто не могат да се справят с детето си и неговото поведение и е по-удобно да казват "ми то си е такова". Изпускат го още първата година, защото си мислят, че то още не разбира, малко е, да не реве и пр., и на 5-6-7 години, вече не знаят как да се справят. Всеки е в правото си да възпитава както иска детето си, стига да не пречи на околните същото това дете с поведението си. Peace
Виж целия пост
# 131

Защото майката е малоумна! Трябва да си или тъп или да не си пиеш хапчето за усещане за да притесняваш съседите си с ненормалните си деца!
И не, не е нормално децата да реват! Това го правят от глезотия и инат, а родителите трябва да контролират това поведение....

Случай от вчера, пазарувам си в магазина и едно момче на възраст около 5-6 е в магазина с баща си, това дете взе да пищи и да реве за да влезе в количката ( а беше едро за да се побере). Съответно взе да се въргаля на пода- крещейки и бащата му угоди! Един ритник в задника и това е!
Аз лично съм правила забележка на подобни родители да си приберат зоопарка.

Е то е ясно.  Laughing Кой нормален родител ще изкарва децата на терасата всеки път като реват.
Аз ако имах такова дете така щях да му издърпам ушите, че ще го помни цял живот. Въобще не мисля, че на децата трябва да им се угажда за всичко. Дисциплина и възпитание са нужни, а не глезене, а след години да си задават въпроса умните родители "Що имам такъв идиот за дете"

Dara88 , в последно време доста хора не стават за родители. Такова глезене, нямам думи.  ooooh!
Виж целия пост
# 132
Примери много. Със сигурност няма две еднакви майки или деца и едва ли някоя майка прилага най-правилните подходи за възпитание и отглеждане на детето си, със сигурност всички грешим някъде, но важното е да полагаш елементарните усилия или поне да се опиташ да наложиш някъкви граници и правила на поведение, а не само да си казваш, че детето е лошо и че си е до дете
Виж целия пост
# 133
Голяма част от хората тук или нямат деца, или децата им вече са големи. Иначе не мога да си обясня реакциите Simple Smile
Виж целия пост
# 134
Или децата им кротки, пък ваште "с характер".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия