Бихте ли притеснили съседите си с ревящо дете на терасата?

  • 30 726
  • 736
# 135
Ами моите са от кротките, особено големия. За него директорката на яслите казваше, че е най-кроткото дете, което въобще някога е посещавало тази ясла. Ама не мисля, че се дължи само на моето правилно възпитание  Mr. Green До дете си е. До ген също. Ние с баща им също сме кротки хора. Което не значи, че не се е случвало и те като всички деца (при това момчета) да тичат, да се скарат един с друг, да поплачат.
За мен хората с твърде категорични изказвания (тук имаше даже брутални - майката беше наречена "малоумна" и пр.) по-трудно ще възпитат съобразителни деца. Защото тези хора твърде много наблягат на егото си, на своето право. Децата ни се учат най-вече от личния ни пример, не от думи, призиви и шамари. Така че е нормално децата на тези родители също да гледат първо собствените си желания, след това да се замислят дали пречат на другите.
Виж целия пост
# 136
Има всякакви дечурулига. Аз лично като бебе съм била толкова кротка, че не се разбира, че има бебе. Почти никакъв рев. Само като съм била гладна ми разказваше майка ми, че съм проплаквала леко. Като съм се подмокряла съм мълчала. Дива станах като поотраснах, но не съм пречила много на съседите. С твърда ръка ме възпитаваха, въпреки че такъв инат бях и често и това не помагаше. Виж обаче брат ми беше голям ревльо  hahaha
Трудно се научих, че между 14 и 16 трябва да се пази тишина. Като дете живеехме в къща на втория етаж.Отдолу роднини. Разбирахме се, ама все разправии, че тичаме, скачаме и дивеем.
Стоплях, че преча, ама дете си бях и не винаги успявах. Но постепенно след като цялата рода ми се изреди да ми чете лекции се научих с времето да ходя тихо и да не шумоля много.
Често даже в тия часове като не исках да спя ме пращаха на улицата да играя с който намеря.
Виж целия пост
# 137
Голяма част от хората тук или нямат деца, или децата им вече са големи. Иначе не мога да си обясня реакциите Simple Smile
кое те претеснява в реакциите?
Виж целия пост
# 138
Преди три месеца бяхме в една стая в болницата с дете на седем години. От сутрин до вечер мрънкаше и хленчеше. Ако не може да сглоби играчката я тика в ръцете на майка си и започва да хленчи "ти си лоша майка, не можеш да правиш нищо, не можеш да я сглобиш, а и аз не мога". После вижда играчката на моето дете "не искам да играя с нея, искам да ми купиш същата". Моето дете вдига пръчка от земята и следва "дай ми я, тя е моя". Детето ми се качва на люлката и пак "Искам аз да се люлея, искам да слезе, той сега ще се люлее цял ден".  ooooh! Майката води борба да му сложи капките за нос, гледат се детските, които то иска, защото по думи на майката иначе "ще се разстрои". Вечер до 11 часа се смее без причина и задава въпроси на майката, което ни пречи да заспим. Майката не може да го накара да млъкне. То и като му казваш: "Гено стига мама, другото детенце не може да заспи", "Гено ще се обадя на баща ти ако не спреш" /тук следва пак с рев "моля те не се обаждай на тате, ще слушам" и "слуша" цели две минути!/ с равнодушен тон, голям опит правиш, няма що. Търпях от възпитание един ден, на втория й казах, че доста го е изпуснала и явно има здрави нерви да издържа това тръшкане и хленчене по цял ден. А тя ми заяви "какви здрави нерви, разби ми нервната система това, добре че пия деанксит".
Преди седмица бяхме на почивка. До нас младо семейство с две деца /момиче на около седем и момче на около 10-11/ и баба. По едно време момчето дойде и хленчейки заяви, че му е скучно във водата и иска да си вземе таблета. Бабата предложи да отиде до квартирата и да му го донесе. Тогава детето, вече с рев, заяви че иска всички да отидат. Майката започна да нарежда, че за последен път тръгва на почивка, че й писнало да я излага пред хората и т.н. Бащата беше мълчаливо присъствие. В резултат всички си тръгнаха, въпреки че момиченцето не искаше.
В цитираните случаи става дума точно за лигави и невъзпитани деца, които системно постигат своето с рев и тръшкане. А родителите са неспособни да се справят с това им поведение и е по-лесно да вдигат ръце, че децата са си такива. Много ми е смешно като видя дете, което не слуша, не могат да го овладеят и да го накарат да спре да вика, скача или хвърля разни неща, а родителите вземат да обясняват, че е много ... палаво.
Виж целия пост
# 139
Преди три месеца бяхме в една стая в болницата с дете на седем години. От сутрин до вечер мрънкаше и хленчеше. Ако не може да сглоби играчката я тика в ръцете на майка си и започва да хленчи "ти си лоша майка, не можеш да правиш нищо, не можеш да я сглобиш, а и аз не мога". После вижда играчката на моето дете "не искам да играя с нея, искам да ми купиш същата". Моето дете вдига пръчка от земята и следва "дай ми я, тя е моя". Детето ми се качва на люлката и пак "Искам аз да се люлея, искам да слезе, той сега ще се люлее цял ден".  ooooh! Майката води борба да му сложи капките за нос, гледат се детските, които то иска, защото по думи на майката иначе "ще се разстрои". Вечер до 11 часа се смее без причина и задава въпроси на майката, което ни пречи да заспим. Майката не може да го накара да млъкне. То и като му казваш: "Гено стига мама, другото детенце не може да заспи", "Гено ще се обадя на баща ти ако не спреш" /тук следва пак с рев "моля те не се обаждай на тате, ще слушам" и "слуша" цели две минути!/ с равнодушен тон, голям опит правиш, няма що. Търпях от възпитание един ден, на втория й казах, че доста го е изпуснала и явно има здрави нерви да издържа това тръшкане и хленчене по цял ден. А тя ми заяви "какви здрави нерви, разби ми нервната система това, добре че пия деанксит".
Преди седмица бяхме на почивка. До нас младо семейство с две деца /момиче на около седем и момче на около 10-11/ и баба. По едно време момчето дойде и хленчейки заяви, че му е скучно във водата и иска да си вземе таблета. Бабата предложи да отиде до квартирата и да му го донесе. Тогава детето, вече с рев, заяви че иска всички да отидат. Майката започна да нарежда, че за последен път тръгва на почивка, че й писнало да я излага пред хората и т.н. Бащата беше мълчаливо присъствие. В резултат всички си тръгнаха, въпреки че момиченцето не искаше.
В цитираните случаи става дума точно за лигави и невъзпитани деца, които системно постигат своето с рев и тръшкане. А родителите са неспособни да се справят с това им поведение и е по-лесно да вдигат ръце, че децата са си такива. Много ми е смешно като видя дете, което не слуша, не могат да го овладеят и да го накарат да спре да вика, скача или хвърля разни неща, а родителите вземат да обясняват, че е много ... палаво.

Ами като не ги "възпитават". Бий дупе за да не биеш дупище...има такава поговорка.
Виж целия пост
# 140
"ти си лоша майка, не можеш да правиш нищо, не можеш да я сглобиш, а и аз не мога".

Бъдещ завършен емоционален манипулатор. И не е виновно чак толкова детето, а родителите му.
Виж целия пост
# 141
Цариградски комплекс, събота, 8:30ч. сутринта. Прорязващо пищене на дете, последвано от рев следващите 10-20 минути. Поглеждам през прозореца и на отсрещната тераса виждам жена с три деца. А едно от децата се къса да реве. След него почва и второто от трите деца. А там блоковете са един до друг и всичко се чува като през микрофон. Нормално ли е това според вас? Не е ли редно жената да се съобрази, че е ранен час в почивен ден и да прибере децата вътре, вместо да притеснява 2-3 блока с опищяване на орталъка?

Днес ситуацията се повтори, едно към едно, само че вместо жената, с децата беше най-вероятно баща им.  Tired Реването продължава и в момента  ooooh!
Съседите ми редовно го правят...но в 7:30 часа сутринта или към 1:30 през нощта.А и ние имаме бебе ,не се ли сещат ,че и аз мога да го изкарам да реве на поразия и да им развали съня... newsm78 Те имат и малко момченце,хиперактивно,бебето пък вместо да го успокоят,му викат...недопустимо е това...Терасите ни са буквално една до друга и съм сигурна,че не будят само мен.Писна ми вече...партита до 4:00 сутринта (а имат и деца даже,както казах) ,после ме будят в 7:30,когато моето дете таман е заспало... Sick
Виж целия пост
# 142
абе нали боят като средство за възпитание го отрекохме. Мен моите така са ми изпилили нервната система, че чуждите нито ги чувам, нито ги виждам.
Виж целия пост
# 143
абе нали боят като средство за възпитание го отрекохме. Мен моите така са ми изпилили нервната система, че чуждите нито ги чувам, нито ги виждам.

Не става въпрос за спукване от бой, а възпитателен шамар или ритник по дупето Grinning
Виж целия пост
# 144
абе нали боят като средство за възпитание го отрекохме. Мен моите така са ми изпилили нервната система, че чуждите нито ги чувам, нито ги виждам.

Не става въпрос за спукване от бой, а възпитателен шамар или ритник по дупето Grinning

Понякога и боя не помага...при нас майката на двете деца,за които говорех шамаросва по-голямото,а на бебто крещи  Shocked ,кара се,не му дават на голямото май вкъщи да вика и да тича,но то си прави каквото си иска...Всяка сутрин се събуждам с тропане (тичане напред-назад разбирай),което продължава с часове  Shocked ,събуждам се и с бебешки плач и бебешки крясъци,крясъци на майката,която се опитва да ги озапти ,а бащата не се чува. Crazy Всичко това ,без тичането се случва на терасата,заедно при кучето и папагалите.Най ме дразнят обаче купоните до ранни зори на семейството.Да не забравяме пускането на прахосмукачка в 6:00.Направо им се чудя на някои чешити...То не казвам,че ние не се чуваме,че ние сме много тихи,ама направо съседите като отидоха на почивка,май аз си починах повече,отколкото те.
Виж целия пост
# 145
абе нали боят като средство за възпитание го отрекохме. Мен моите така са ми изпилили нервната система, че чуждите нито ги чувам, нито ги виждам.

Не става въпрос за спукване от бой, а възпитателен шамар или ритник по дупето Grinning

Понякога и боя не помага...при нас майката на двете деца,за които говорех шамаросва по-голямото,а на бебто крещи  Shocked ,кара се,не му дават на голямото май вкъщи да вика и да тича,но то си прави каквото си иска...Всяка сутрин се събуждам с тропане (тичане напред-назад разбирай),което продължава с часове  Shocked ,събуждам се и с бебешки плач и бебешки крясъци,крясъци на майката,която се опитва да ги озапти ,а бащата не се чува. Crazy Всичко това ,без тичането се случва на терасата,заедно при кучето и папагалите.Най ме дразнят обаче купоните до ранни зори на семейството.Да не забравяме пускането на прахосмукачка в 6:00.Направо им се чудя на някои чешити...То не казвам,че ние не се чуваме,че ние сме много тихи,ама направо съседите като отидоха на почивка,май аз си починах повече,отколкото те.

Намерете някой да ги "сплаши" в тъмното Simple Smile
Виж целия пост
# 146
Някъде между панелките имаме гнездо на лястовици, те постоянно издават чируликащи звуци, които не престават, будят ми детето и е отвратително, но незнам кой ден ще взема въздушната пушка  ooooh!
Shocked
Шегуваш се, нали?
Виж целия пост
# 147
Имам роднина, която "възпитава" с крясъци и бой, но в крайна сметка децата й винаги получават това, заради което са набити или са им крещели. А пък голямото като го удрят и започва да припява: "не ме боли, не ме боли", т.е. на него вече му е все едно и с бой не може да го уплашат. А когато майката крещи, децата се смеят и тичат около нея. В резултат на това гледаш две смеещи и забавляващи се деца и истерична майка, за която си мислиш, че е избягала от психиатрията. Определено грозна гледка. Мен майка ми ме е удряла /шамар/ само веднъж, затова още го помня.  Mr. Green Вероятно е била ядосана за друго и си го е изкарала на мен. Моите деца също не са удряни. Не мисля, че с бой можеш да си възпиташ детето. Аз прилагах същите възпитателни методи, каквито прилагаха върху мен. Лишавах от телевизия, после от компютър, повишавах тон /не крясъци, просто ставаше по-строг/ и най-вече държах правилата винаги да са едни и същи /а не днес може да скачат по леглото напр., а утре - не, защото не съм на кеф и ме изнервят/, както и да знаят, че като кажа "не", значи не. Не ми хленчат в магазина, като сме на гости и кажа да си тръгваме, оставят играчките и си тръгват. Не молят за "още малко" и пр. Положих усилия да нямам ревящи и хленчещи деца, затова когато моя позната ми заяви, че съм имала късмет, а на нея видиш ли какво дете й се е паднало й отговорих: "Да не мислиш, че моите ми паднаха такива от небето?". Интересното е, че се обиди и започна да ми обяснява, че е чела д-р Спок и не знам си кой, но нейното "просто си е такова".
Виж целия пост
# 148
Може би е време законът да бъде променен.
Примерно ако някой е бил нощна смяна и тамън си е легнал? Случвало ми се е, трудно се спи през деня и при малки шумове, а какво остава при такива.
Аз лично бих отишла да попитам тези "родители" по каква причина си държат ревящите деца на терасата  Mr. Green
То и да са вътре пак би се чувало, но не така. И на тези родители със сигурност не им е лесно, ама пък и малко трябва да се съобразяват.
Законът не може да се променя според всеки индивид.
Нормално е всички да са будни след 07h.
И е нормално едно дете като се разплаче, да не бъде вкарвано в " карцер"!
Ако си зад общата разделителна стена, ще отидеш да накараш родителите да го изтикат на терасата ли, че да не го чуваш? newsm78
Виж целия пост
# 149
Може би е време законът да бъде променен.
Примерно ако някой е бил нощна смяна и тамън си е легнал? Случвало ми се е, трудно се спи през деня и при малки шумове, а какво остава при такива.
Аз лично бих отишла да попитам тези "родители" по каква причина си държат ревящите деца на терасата  Mr. Green
То и да са вътре пак би се чувало, но не така. И на тези родители със сигурност не им е лесно, ама пък и малко трябва да се съобразяват.
Законът не може да се променя според всеки индивид.
Нормално е всички да са будни след 07h.
И е нормално едно дете като се разплаче, да не бъде вкарвано в " карцер"!
Ако си зад общата разделителна стена, ще отидеш да накараш родителите да го изтикат на терасата ли, че да не го чуваш? newsm78

Не може да се променя. Но има нещо като възпитание, уважение, култура, които са небходими, когато хората живеят под един покрив/блокове/
Не е нормално всички да са будни след 7. Защото хората имат различен начин на живот и режим.
Не знам защо ме нападаш. Къде съм казала карцер?  ooooh! Хайде да не ми пъхаш думи в устата, които не съм казала, щото е грозно.
Може да прочетеш отново поста преди да пишеш. Ясно съм се изразила. Трябва съобразяване. Често ми се случва да спя през деня и обикновени шумове издържам, но няма човек, който да издържи висок шум нали? Било през нощта или деня.  И защо само аз трябва да се съобрязавам. Не може ли процеса да е взаимен.
И отново ще ти кажа, че е НЕНОРМАЛНО да се изкарват на терасата пищящи деца. И то редовно. Ако не го разбираш, твой си е проблема.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия