Бихте ли притеснили съседите си с ревящо дете на терасата?

  • 30 727
  • 736
# 240
Ами стоят пред ТВ или компютъра, за да не пречат на спящите съседи  Mr. Green И  на заниманията на родителите си, щото "Няма да ни се качват на главите, я! Къде сега ще ги извеждаме, като на нас ни се пие кафе!"

Моите не стоят вътре, зимата сме почти постоянно на ски, а лятото на море или на село ( имаме и басейн), т.е не им се отдава възможност да се задържат вътре.
И да, не ми се качват на главата, защото имат доста разнообразни занимания и не съм ги затворила в панелката или на скучната площадка пред блока.
За да имаш деца трябва да им осигуриш разнообразие.
Виж целия пост
# 241
Не отричам, че е по-лесно да зашлевиш шамар на детето, отколкото да го възпитаваш от най-ранна възраст, да му обясняваш защо не бива да се дере като заклано, защо не може да му се купи точно сега еди кое си и въобще да разговаряш с него. Поради тази причина на такива родители се налага често да прибягват да така необходимото шамарче. Но както се каза вече - всеки си има мнение и подход. Peace

absurt +1  Peace
Аз съм на твоето мнение, с няколко добавки! Човек, който с лекота обясняваше по-назад, че децата трябва да разберат кой е шефа чрез шутове в задника и шамари, никога няма да разбере, че неговото отношение към децата не е родителски подхос за възпитание, а всеячески опит за постоянен контрол и изтъкване. Моите деца не са яли възпитателни, или други шамари. Да, имала съм желание и да ги спукам от бой, но съм контролирала тези си позиви за насилие. Шамара/ритника и всяко друго.насилствено действие са изключително унизителни. Питайте някой човшк, който в живота си е изял един-единствен шамар от родителя си как се чувства? Първото нещо ще е срам, от това, с което е заслужил шамара, второ е унижение от същия този шамар, а трето е горчивината, останала от постъпката на родителя. Ще минат петдесет години, но то ще помни шамара, нищо че може да е отнесло хиляди лекции на висок тонс цел корекция на поведението. Те се забравят, запомня се изградения в последствие начин на действие, а именно без агресия. Тя е най-голямата слабост на родителя-да покаже надмощие над по-слабия със "възпитателен шамар", но ваъщност показва невъзможност за справяне с дадения проблем чрез приказки, примери, дори и на по-висок тон.
Виж целия пост
# 242
Ами стоят пред ТВ или компютъра, за да не пречат на спящите съседи  Mr. Green И  на заниманията на родителите си, щото "Няма да ни се качват на главите, я! Къде сега ще ги извеждаме, като на нас ни се пие кафе!"

Моите не стоят вътре, зимата сме почти постоянно на ски, а лятото на море или на село ( имаме и басейн), т.е не им се отдава възможност да се задържат вътре.
И да, не ми се качват на главата, защото имат доста разнообразни занимания и не съм ги затворила в панелката или на скучната площадка пред блока.
За да имаш деца трябва да им осигуриш разнообразие.

Ако нямаш басейн, не трябва да имаш деца, това ли се опитваш да кажеш!?  #Crazy
Виж целия пост
# 243
Ами стоят пред ТВ или компютъра, за да не пречат на спящите съседи  Mr. Green И  на заниманията на родителите си, щото "Няма да ни се качват на главите, я! Къде сега ще ги извеждаме, като на нас ни се пие кафе!"

Моите не стоят вътре, зимата сме почти постоянно на ски, а лятото на море или на село ( имаме и басейн), т.е не им се отдава възможност да се задържат вътре.
И да, не ми се качват на главата, защото имат доста разнообразни занимания и не съм ги затворила в панелката или на скучната площадка пред блока.
За да имаш деца трябва да им осигуриш разнообразие.

Ако нямаш басейн, не трябва да имаш деца, това ли се опитваш да кажеш!?  #Crazy

М не, искам да кажа, че за да имаш деца трябва да имаш възможност да им осигуриш разнообразни занимания. Басейн може и на терасата.
Виж целия пост
# 244
Заяц, не и ти, имах толкова различно мнение за теб!
Благодаря за иронията Laughing

Удряли са ми съвсем реален шамар с умисъл да ме наранят и да ме заболи (не семейството ми, спокойно!), мога да направя елементарно сравнение между това и две шамарчета по глутеус максимуса нанесени от родителско тяло.
Щях да пиша надълго и нашироко защо смятам така, но в движение разбрах, че не мога да променя чуждото мнение.
Виж целия пост
# 245
На мен също са ми удряли само два шамара през целия живот: един от майка ми и един от баща ми.
Смятам, че и двата съм ги заслужила, дори е трябвало малко повече.
В единия случай бях към 3-4 майка ми ме държеше за ръка и пресичахме, захапах я за ръката с всичка сила за да се отскубна и за съвсем малко щях да бъда блъсната от кола, е жената не издържа и от стрес ме цапна по дупето. Втори път не направих подобна глупост.
Шамарът от баща ми беше по подобен повод. Бяха ми забранили да карам колело по шосето, да ама аз реших да се правя на голяма и щяха да ме блъснат пред очите му....
Виж целия пост
# 246
И ако не те бяха шамаросали, ти щеше да повтаряш тези си действия, докато не те убие някоя кола ли? И двата шамара са били от безсилие и страх-поредно потвърждение на думите ми!
Виж целия пост
# 247
И ако не те бяха шамаросали, ти щеше да повтаряш тези си действия, докато не те убие някоя кола ли? И двата шамара са били от безсилие и страх-поредно потвърждение на думите ми!

Големи психолози се извъдихте! Както написах, всеки има подход и определени реакции.
Не смятам шамарът за насилие и нищо не може да промени това.
Това, че някои смятат, че е незаконно или едва ли не краят на света,ок.
Възпитавайте си децата както желаете. Темата се измести в по-друга светлина, кой е по-добър родител и на кого децата са по-възпитани.
Виж целия пост
# 248
Темата си е на място, става въпрос за родителски подход (или липсата на такъв, още от началото). Аз съм детски психолог, ако толкова те вълнува. И шамара е насилие, без значение ти как го приемаш. В много държави, ако си шамаросаш детето на улицата, може никога да не го видиш повече. Била съм свидетел на такава случка. И това, че в България, масово хората си затварят очите, когато видят насилие над дете, без значение дали е физическо, или психическо, не прави насилието по- малко такова.
А ти си лежи на кълката, че щом за теб шамара не е насилие, а възпитание, значи си в правото си да го прилагаш, докато някой не подаде сигнал, че децата ти са системно възпитавани по този начин!
Виж целия пост
# 249
За щастие децата са ми повече от добре възпитани и тези мерки не се налагат.
"системно" възпитавани звучи доста пресилено.
Виж целия пост
# 250
За щастие децата са ми повече от добре възпитани и тези мерки не се налагат.
"системно" възпитавани звучи доста пресилено.

Не бъркай страха с възпитание.
Виж целия пост
# 251
Всъщност аз дълбоко се съмнявам, че SoFarSoGood има деца наистина. А ако случайно наистина има, не реагира по начина, по който твърди.
Виж целия пост
# 252
Всъщност аз дълбоко се съмнявам, че SoFarSoGood има деца наистина. А ако случайно наистина има, не реагира по начина, по който твърди.

Реагирам адекватно. Лигавщини и мрънкане не толерирам. Всички вкъщи се държат строго и ние като родители и бабите и дядовците.
Има си строго определени правила и норми, абе казарма.
Децата спортуват и не им остава свободно време за въргаляне и инати.
Виж целия пост
# 253
Аз пък мисля, че е крайно да даваме акъл кой как да си възпитава децата.
Родителите са тези, които са взели реше ние да имат деца, родителите са тези, които го гледат, полагат грижи за него и го издържат. И какви са чуждите хора, за да дават акъл? Ето това аз не разбирам.   Shocked
Още по-нелепа е ситуацията някой, който е виждал деца,минавайки покрай площадката да дава съвети.
 Shocked
Виж целия пост
# 254
Българските родители за съжаление масово разсъждават-да ми се махне от главата.Два дни на спорт,два дни на английски. Ако може съвсем да му уплътнят времето идеално.Занималня до 18ч.Цял месец при баба.Лятни училища.Зелени училища. И после връзка липсва емоционална,възпитание.Откъде да дойде като няма технологично време.  Проблемът е,че като ги осигуряват материално мислят,че всичко е ок,но то се връща като бумеранг после.  Ето ти тате 5 лв за училище днеска е достатъчно.А това че всяко дете има нужда от разговор,общуване,обяснения са подробности.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия