Сладкарничка за книги - тема 50

  • 26 692
  • 729
# 450
Задължително ще пиша по-рано.
Виж целия пост
# 451
Привет!

Ох, и аз докато стигна, то станало обяд, че даже и минал.  ooooh!

Евилан, аз също имам Стоунър и ми е напълно свободен!  Hug Ако го искаш за четене, ти или някой друг, казвайте!

Лис Блю, да кажа и аз за Джон Грийн. "Къде си, Аляска" ми е супер любима, дано ти хареса и на теб. Тя ми беше първа среща с автора и след нея не успях да се впечатля толкова много от другите му книги. Ако обичаш тийн книжки, ти препоръчвам и трите книги на Стефъни Пъркинс, като първата - "Целувка за Ана" ми хареса най-много, но все още не съм прочела третата.

Ох, само това се сещам в момента. Айде бягам, че много работа.  ooooh!
Виж целия пост
# 452
Алекс, твоят пост ми усмихна деня  Heart Eyes  Щастлива съм, че племенникът на мъжа ти е вече добре! Желая здраве и много усмивки!
Виж целия пост
# 453
Чудна срещичка имах днес  Heart Eyes
Лис Блю, минахме и ние през Алеята и фонтаните, но те нещо правеха там и не бяха пуснати за разочарование на децата, но още малко, за празника на града задължително ще са в целия си блясък  Grinning
Лоти, да, на "Куфарът на брат ми", чудесно представяне направиха, предполагам, че на емигрантите или тези, които имат такива в семейството, ще им е интересна. Аз мисля да си я чета в странство.
Виж целия пост
# 454
Ааааааа, оподарена съм, оподарена съм, на живо newsm44 newsm68 newsm51 smile3521 newsm44....е няма такава емоция, никога не съм си мислела, че може да ми се случи и тайно ви завиждах...Маришка, прекрасната Маришка е моето другарче, тя ме понесе днес в облаците и още летя...като се събера ще дойда да разказвам....
Виж целия пост
# 455
Хайде, бе, Мариетка, от кога те чакам Simple Smile
Откакто Вени получи, наредих оставащите неоподарени Simple Smile
Виж целия пост
# 456
Мариетко, полети още малко из облаците и идвай да показваш снимки.
Аз днес си взех книжките, които Лоренка ми изпрати. С Кати си хапнахме и от сладкото допълнение. Ако тази вечер си събера вече мислите и главата се захващам с четене.
Виж целия пост
# 457
Мариет, честито  Hug

Ули, и аз ги наредих ...  newsm48 smile3508
Виж целия пост
# 458

Ули, и аз ги наредих ...  newsm48 smile3508
Чак сега ли  Hug
Виж целия пост
# 459
Нееее, ама тая сутрин даже и на лист го написах, да ги свържа  hahaha Да знаеш, че ще викам в понеделник щото утре ме няма  Tired
Виж целия пост
# 460
Нееее, ама тая сутрин даже и на лист го написах, да ги свържа  hahaha Да знаеш, че ще викам в понеделник щото утре ме няма  Tired
Да знаеш как ме е яд, че не ти взех да оцветяваш  Twisted Evil ама даже не ми хрумна като вариант  Embarassed
Виж целия пост
# 461
Ами щом сте подредили другарчетата, тогава моето да вземе да мине утре сутринта през пощата ли  Whistling Hug
Виж целия пост
# 462
Тъкмо се чудех дали си струва да ида утре или да потърпя по понеделник Simple Smile
Виж целия пост
# 463
 Ха ха ха, а аз си мислех, че Ули ще подарява на Мариетка. Пък то Маришка й подари.  Mr. Green
Виж целия пост
# 464
Ето ме, ида, подгответе си кърпичките, моля bowuu...

Та така, тази сутрин се разшетах рано, че нали чаках позвъняване. Звънна телефонът в 11 и нещо и един толкова нежен глас ми каза "Мариетка, аз съм Маришка" - бях в магазин, чак продавачките се загледаха в реакцията ми...Каза ми, че ще нахрани Гушко и тръгват към мен. Прибрах се набързо, разтоварих покупките, драснах ви един ред и полетях от щастие...в 12 часа, след като 15 мин чаках да се освободи маса в заведението, най-сетне седнах и си поръчах кафе. Непрекъснато отбивах атаките на разни хора, които търсеха свободна маса, ама аз - с достойнство - "Не, заето е, чакам приятелите си..." След час дори управителката ме гледаше под вежди, а пък аз вече не знаех какво да мисля...сутринта погледнах в пощенската кутия, видях, че е празна и отписах Точ като мое другарче. Вече на 99% бях сигурна, че ще получа пакетче от Ули. Въпреки всичко нещо ме човъркаше и докато седях над празната чаша от кафе си мислех "Ей сега ако дойде Маришка и поръча айрян - значи ще е тя...". Към 13,20 не издържах и ѝ се обадих - приспала Гушко, за да не ни смущава и тъкмо тръгваше. Обясних ѝ откъде да вземе такси и къде да слезе и взех да дишам една идея по-спокойно. Вече броях минутите и отмятах минаващите таксита или автобуси. Виждала съм я на снимки и знаех кого очаквам. Към 14 без 10 от едно такси мернах с крайчеца на очите си жена, която приличаше на нея и ми се стори, че държеше нещо в ръце...обаче тази жена не пресече пешеходната пътека към мен, а се изгуби зад сградата и реших, че не е тя. В това време ми звънна телефонът. Унесена в разговор, съвсем с крайчеца на окото си зърнах една забързана Маришка да профучава край мен и да оглежда масите в далечния край. Зарязах и телефон, и чанта и хукнах да я гоня...срещнахме се и се запрегръщахме като стари приятели точно в средата на заведението, прави, сред цялата му белота...от всички маси погледите бяха вперени в нас, а ушите - заслушани в смеха ни - с една дума - сензацията на тривиалния иначе, жежък и душен пазарен ден в малкото градче...Със сядането Маришка ми подаде прекрасен комплект за сервиране
Скрит текст:

и веднага си поръча...мелба hahaha. Такаааа, рекох си, Ули е моето другарче и се улисах в разговор. Познавате я и знаете какъв слънчев човек е нашата Маришка, колко заразителна усмивка има и как словото и се лее като река Heart Eyes...минаха сигурно 20 мин и както си говорехме чувам зад гърба си глас "Вие ли сте Мариета" и с обръщането - в лицето ми една прекрасна кутия
Скрит текст:
-
някаква непозната жена ми говореше, половината не чух и не разбрах, гледах ту кутията, ту Маришка и ... плачех...чувах ударите на собственото си сърце, сигурно и защото всички около нас бяха притихнали и наблюдаваха сцената с нескрито удивление, Маришка се смееше с такава заразителност, аз плачех и треперех, и я прегръщах, и стисках кутията...имах чувството, че не седя в белия ратанов стол, а на бял пухкав облак и около мен всеки момент ще избухнат аплодисменти...сигурно вече се носи от уста на уста мълвата за две жени, спрели времето в жаркия августовски следобед в един иначе толкова скучен провинциален град...

...Ами сега? Как да отворя, как да се докосна до толкова много радост? Престраших се, а вътре - всичко опаковано грижливо и старателно, с много любов - любов за мен bowuu!
Скрит текст:

Веднага видях най-отдолу формата на опакованата книга и ми идеше да изпищя от радост - книгата, която желаех толкова много, която държах в ръцете си цяла седмица и изпратих с цялата си любов на моето другарче Лотхен - тази вълшебна книга лежеше на дъното на кутията -
Скрит текст:

Видях плик с картичка, отворих го и ми се усмихнаха малки слънца, също като усмивката на моето другарче. Посланието в нея е прекрасно, но ще го запазя за себе си!
Скрит текст:

После погледът ми бе привлечен от торбичка за бижута - отворих и я отвътре се показа ...едно истинско алено и живо сърце - колие от стъкло от Мурано - Маришка, не мога да ти опиша колко ти благодаря за този безценен дар, за който само съм чела и едва ли съм си и мислела, че мога да притежавам някой ден. Веднага си го сложих и усетих на гърдите си топлината му!
Скрит текст:


...после пипнах друго пакетче - бонбони Тофифи/Мариш, почти са унищожени, мъжете ми ти пращат много здраве, хихи  hahaha/

Дойде ред на следващото пакетче - когато лекичко откъснах крайчето - о, каква радост - не една любима, още една много, много желана книга ми е взела тази прекрасница - вече бях останала без думи...сложих двете книги пред мен и повече не ги прибрах...
Скрит текст:

Някъде в този момент мина сервитьорката и ми каза "Винаги така да сте усмихната!" - представете си само как съм греела, щом хората са го забелязали. Впрочем, момичето повтаряше това всеки път, като минаваше край нас...

И накрая още един скъп подарък, защото изобразява нещо, което кара душата ми да лети с вятъра - рамка за снимка с мотор
Скрит текст:

И целия прекрасен, невероятен, зареден с толкова много смисъл, обич, топлина и приятелство подарък:
Скрит текст:

Не мога да се изразя, не мога да облека в думи ритъма на сърцето си/да, точно като книгата е, знам, но това чувствам.../...не ми се разделяше, не ми се пускаше това топло и любящо същество Hug! Мариш, благодаря ти, благодаря ти за невероятното щастие, което ми дари Heart Eyes  bouquet Hug Heart Eyes  bouquet Hug Heart Eyes  bouquet Hug...а хората, ех, хората в нашия град се чудеха на едно момиче, с развята от горещия вятър бяла пола, което крачеше в душния следобед с най-голямата усмивка на света, гушнало до сърцето си една синя кутия, пълна с обич Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия