Юлски бебета - тема 33

  • 58 711
  • 738
# 300
Ех,растат децата.Тъкмо да си похваля моето,и като се качих горе видях,че ми е изтръгнал горния ред копчета на лаптопа.Как успя за две минути,ей това не го разбирам...
Виж целия пост
# 301
Ох, взеха ми я за разходка и ще съм сама цели 3 часа, даже 3 и половина може би....    newsm68  то единия час даже мина...
Бях чела по- назад - Скарлет и ние имаме мравки, и нашите мравки разнасят трохите, които Ю. прави навсякъде. Сега ги очертахме с тебешир и дано има полза. То полза ще има, но не съм убедена, че правилно локализирахме входа им. И понеже не се наканваме да купим специален тебешир за мравки, начертахме с обикновен, от тези на Юлия. Аз на улицата забелязах, където дращеше тя с тебешира, как една мравка върви и се връща, върви и се връща, но за нищо на света не стъпва на тебешира, та реших, че и от тях ще има полза. А Юлия се научи да вдига килима и да вика 'маки, маки' - мравки търси. Той какъвто е рошав, какво ли няма скрито в него. Вчера кашу проси, дадох и мисля, че го изяла. Нищо подобно, после го намерих разпръснато из килима, и той бял, то светло, и между нишките се свряло.
За отделната стая, което сте обсъждали отдавна, вече, на два месеца беше, когато я сложихме в собствена стая. Само, че забравих по какъв повод се обсъждаше. А, дали ходим до там нощем - не, не ходим. Имаме бебефон, но обикновен, няма камера. Първо ходих един месец да я кърмя нощем, после спря да се буди нощем и така от тримесечна не ходя нощем при нея. Имало е изолирани случаи, когато е падал биберона и е плакала и съм ходила да подавам, но това е отдавна и никога не е било всяка нощ.
Виж целия пост
# 302
Явно е период някакъв, защото и Ема от около седмица хич не иска да заспива наобед, с триста зора я слагам, защото пък като не спи после се изкривява много рано и е ужасно трудна за търпене. Лягаме, говорим си, гледаме детско и прочие, ама пак почти час отнема всичко, а досега си заспиваше за 10 мин. Дано не си права, Пине, че ще отказва съня, че в чудо ще се видя. За цапането и мойта е от мърлявите, хич не и пука, търкаля се и по площадката и по земята, пералнята е фул почти само с нейни неща обикновено.
Виж целия пост
# 303
Не съм споделяла от известно време за А.,защото пак трябва само да се оплаквам.Няма какво да я похваля. ooooh! Мърлява,мърлява...Абсурд да облече два пъти едни и същи дрехи,дори и само у дома да е стояла с тях.Отказва лигавник,когато се храни или пък избира кой точно да сложи.Отказва и помощ при храненто и всичко е в манджа.Живеем в абсолютна кочина.Колкото и да чистя и подреждам,все е разхвърляно и мръсно.Това почти съм го преодоляла.Опитвам се да свиквам и си напомням,че още дълго време ще бъде така,но пък после,да се надявам,ще ми помагат в чистенето.Едиснтвено в яслата може да изкара 2 дена с едни и същи дрехи.Не разбирам как не се цапа там!
Спането ни е лесно.На обяд винаги лягам при нея,но не говоря,не чета приказки..нищо.ЛЯгам и се правя на заспала.Тя се върти,обръща,търкаля,качва се-слиза,говори,говори,говори...изведнъж млъква и заспива.Учудващо е как заспива 5 секунди,след като е спряла да говори. Crazy Вечер може да си легне и сама.За съжаление не толкова рано като Ю.По-рано от 22ч не си ляга.Взима си бебето,хваща ме за ръка и ме води да й сложа памперс.Целувам я и излизам.Биберона не ползва от много отдавна.И слава Богу,че ако сънят й зависеше от биберона...щяхме да имаме сериозни проблеми.Сутрин става различно-ако чуе баща си,като става за работа,може да скочи и в 6 и половина,ако не го чуе,спим до 8,а понякога и до 9.На обяд задължително спи и винаги по 3 чАса и половина.Какъвто ми е напрегнат деня и всичката тази работа,която върша и край няма...хич не мога да си представя да не спи.

Ще пиша после,че нещо става в другата стая..
Виж целия пост
# 304
Маги, откакто спрях да я кърмя, си спи сама и непробудно. Следобедния сън й продължава около 4 часа, доста често и повече.

Мравки и ние се опитахме да имаме на 2 пъти, в различни части на апартамента. Напръсках с Райд за мравки и повече не се появиха. Гадините какво правят на 15тия етаж чак, не знам  Simple Smile
Виж целия пост
# 305
Уфф,такава вкусна пилешка каша сготвих,че се разплаках   ooooh!Ужасно много ми липсва баба ми Cry Тя не умееше да готви,но пък правеше страхотни питки,които чудесно вървяха с такава каша.Не знам при вас какво е времето,но тук е 15°-време,точно за такива манджи.Прозорците са изпотени,навън е мъгла и от четвъртък почти не е спряло да вали гаден ситен дъждец.Вчера с изумление установих,че ми излиза пара от устата.И това през август!Повече ми прилича на късен октомври. ooooh!
Виж целия пост
# 306
И тука вали (вече спря), но не е падало под 20-22 градуса. Сега ще се стопля вече, уж.
Виж целия пост
# 307
Тук днес времето просветна. Ще го видим какво ще е. Студ и дъжд и наше село имаше последните дни.
Виж целия пост
# 308
Идвам да ви кажа каква "чудна" неделя ми спретнаха моите хора.Сутринта А. се събудила с баща си.Той я оправил-гърне,зъби,дрехи и заминал на работа.Но....не ме събудил.Нямам представа какви са му били намеренията,вероятно да се наспя или знам ли...И събуждам се аз от някакво шумолене.Осъзнавам,че това е шумът от ровене в несесера с гримовете ми,който е в банята измежду куп друга козметика и опасни вещи.Сещам се,че това може да е само Диванина и скачам.Отварям вратата на спалнята,която е точно срещу банята и едва не припадам пред отворилата се гледка! Shocked Диванина цялата синьо-черна,косата й стърчи във всички посоки,в едната си ръка държи спиралата ми очи,а в другата самобръсначка.Блузата й е цялата в същото синьо вещество,което миг по-късно осъзнавам,че е пастата й за зъби.Гащи няма,надолу е гола.По единия й крак има някакво кафяво петно,което страшно наподобява онова,което най-много не ми се ще да е,но се оказва,че е точно това.Да,ла*но е! ooooh!Изтръгвам предметите от ръцете й и я изкарвам от банята.Тръгвам да търся по-големия виновник за това,мислейки си,че е вкъщи и стигам до хола.Там гледката е още по-ужасяваща.На средата на стаята е гърнето,пълно е с паста за зъби и кисело мляко.Акото е пръснато из цялата стая.На килима има огромно петно от същата паста за зъби и четката за зъби е захвърлена в близост до местопрестъплението.И капакът е разхвърляното чисто пране,което "помощницата' е решила да извади от пералнята,но вместо да простре е омазала с каквото е намерила под ръка-ла*на,кисело мляко,спирала,паста за зъби....Ха,Добро утро,мамо! ooooh!
Набрах го мм по телефона,а той ми мига на парцали.Ма той не очаквал,не знам си какво...Ми,че поне да беше заключил вратата на банята.Последиците щяха да са значително по-малко! #2gunfire Ама,нА!Нали ми е малко тичането и без това,та днес,ей,така неделнишки,реши да ми спретне санитарен полуден.Да не ми е скучно сигурно. Rage Закусвах чак в 14ч,а от нерви още треперя!Пък хич не ми се мисли какво още можеше да се случи при наличието на куп козметика и препарати в банята,самобръсначки  и ножици.. ooooh!И после какво ще кажат-бащата бил на работа,ами майката какво е правила-а,тя е спала  Close
Виж целия пост
# 309
Ха-ха-ха   Joy  Дарче, това си го запази някъде, да си (ѝ) го четеш след години, много ще ти е мило, вярвай! За нервите в момента те разбирам, аз предпочитам да си остана без такива спомени, но някога, след време, ще е весело, да. На мен и сега ми е весело, то на чужд гръб е смешно.
Виж целия пост
# 310
Пък аз си мислех,че моят ден е кофти понеже вече втори час се мъча са ги присппя, а те ме правят на луда.
Виж целия пост
# 311
Дарчееее,с глас съм се смяла ,извини ме ,но и уникум Диванина Joy Joy Joy
И аз бих го разпечатила този пост и бих го сложила при документите ,ценните вещи ,да се чете някой ден какво дете е била.
Тони вчера беше почти цял ден у майка ми.Не е питал за мен ,не е плакал.Доволна съм.
Моята неделя днес е за готвене.Сготвих грах с картофи и моркови,пиле с ориз и една баница.Гарантирам ,че за вечеря няма да имаме храна ooooh!
Виж целия пост
# 312
Дарче и на мен ми е смешно. Погледнато от страни си е направо хумористичен разказ за читателите. Иначе не ти завиждам просто. Мъжа ти е искал да те зарадва като те остави да се наспиш, а то какво излезе....

Данче, големи сте хишници  Mr. Green Аз това ако го наготвя ще ни е за цяла седмица  hahaha
Виж целия пост
# 313
 hahaha hahaha Дарче, наистина са прави, един ден ще ти е смешно, имах подобен случай с Ивета, но на два пъти, първият се беше "гримирала", та като се събудих и аз като теб, бях в шок и ужас, вторият се беше подстригала, тогава и ревах даже,  косата й не бях подстригвала откакто се е родила, и месец преди да направи 4 тя се подстригала 0 номер, тогава как не я пребих от бой не знам, но сега наистина са ми смешни тези неща. Чак ми е интересно как не си ги чула сутринта, Ади се е постарала да е тиха,  но явно и ти си била много изморена, а ТМ е "виновникът" в случая Laughing
Данче е кой ще го изяде всичко това  Shocked ние сме на пълнени чушки, но гарантирам, че тези 8-9 бройки ще ни стигнат до вторник.
Виж целия пост
# 314
Ако напълня 8 ,9 чушки няма да мога и да ги опитам дори Simple Smile))
ММ яде 2 ,3 на едно ядене,аз също толкова.Децата по една...Тони дори налита и 2 бр да яде ,но компенсирам със салати.Много ядем ,като прасета сме и все се оплаквам колко много готвя и как всичко се изяжда.Една позната ,казва ,че ми завижда.На детето й  след 17 часа не дава да пие сок ,защото ще си развали вечерята.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия