Юлски бебета - тема 33

  • 58 711
  • 738
# 315
Една позната ,казва ,че ми завижда.На детето й  след 17 часа не дава да пие сок ,защото ще си развали вечерята.
И аз ти завиждам. Моето диване нищо не яде по цял ден, и съм се видяла в чудо, от няколко дена и прословутите пюрета вече не иска, писна ми вече пък  Crossing Arms може ли по цял ден само на хляб евентуално да кара, ами то така се е запекла, че вече реве само като й се доходи по голяма нужда, но акъла не й идва #Cussing out
Виж целия пост
# 316
Когато родителите спят децата се забавляват  Wink
Виж целия пост
# 317
Ох, имало и по-зле значи. Моят ден днес беше ужасен, но на фона на това е направо песен. Ема извика баба си по телефона с "Бабо, доди" ама като дойдоха със систъра, само им се криви и им прави муцуни. После като си тръгнаха, два часа прави салта по спалнята и се тръшка, за капак я опика, после минахме на дивана, че тя да съхне, опика и него и така и не спа. Аз сега хем съм на разболяване, че ми е запушен носа и ме болят ушите (тва само от тъпото време ще да е), хем неспала наобед, бях на път да я убия, добре, че ММ я взе за малко. За капак, ММ ми се сърди заради тъпия шкаф за детски неща от Кауфланд, щото му казах, че го е сглобил наопаки (което си беше вярно), аз каква вина имам, не разбирам. Довечера всички да се оправят сами, аз се тръшвам да почивам - аман.
Виж целия пост
# 318
Денят вчера съвсем не приключи в 14ч.,съответно и неприятностите не свършиха до там.Малко по-късно каката удари бебето с дистанционното.При това докато кърмех!Ама като се има предвид,че повечето пъти като кърмя,тя е върху главата ми,такъв инцидент се очакваше.Моля,не ми казвайте сега,че докато кърмя,мога да й чета книжка или да я занимавам с нещо друго.Тя не седи на едно място,държи се сякаш има трънчета в дупето.То е въртене,чекнене,дърпане,катерене по главата ми,опити да вземе бебето...
Вечерта пък ги оставих само за 3 секунди двете на два различни дивана в двата края на стаята и като се обърнах видях как голямото пада върху малкото,което посреща удъра с главата си.Беше я помъкнала на нейния диван,но от тежеста залитнала и успях да видя само как я изпуска,не и да предотвратя инцидента.И това при наличието на двамата родители вкъщи!Но той единият родител нали ходи на работа,та е страшно уморен и си ляга по светло,а другият родител не само, че трябва да се оправя сам,ами да пази и тишина!
Общо взето миналата седмица ми беше точно каквото беше и времето-ужасна!Диванана е отвратителна-лигава,ината...На моменти имам чувството,че вкъщи пребивава и нейн клонинг.Даже май два!Абсолютно съм сигурна,че не е в човешките способности всичко това,което успява да свърши Само докато я поместя от една беля и докато оправя,тя е направила други две.Докато събрах накъсания памук,който беше пръснала из цялата къща,тя беше извадила маслото от хладилника и забила пръсти в него.Прибрах маслото,изгоних я,а тя отиде да сваля чаршафите от леглото ни.Не знам какво й пречат.Докато оправя чаршафите беше извадила всички обувки и ги беше пръснала по целия коридор,та до кухнята.Докато оправя обувките-извадила олиото и оцета,но слава Богу предпочела да разлее оцета...Куп такива мога ви разкажа.Най-дразнещото от всичко е характерът й.За него ще разкажа после..
Виж целия пост
# 319
Все още предлагам едноседмична помощ  Whistling
Виж целия пост
# 320
Дарче, аз до сега не съм чувала подобен на твоят случай. Сигурна съм, че както казаха другите, след години ще се смееш и радваш на този спомен, но сега…. Не желая да давам непоискани съвети, но по-рано някой бе споменал за консултация с психолог и аз го подкрепям. Защото докато минат тези години вероятността ти да имаш нужда от психиатър ще бъде голяма. Лошото е, че във вашият случай нещата не са толкова прости, представям си какви еквилибристики трябва да направиш, за да пътуваш без бебето само с Ади и да се видите с такъв. Не знам. Снощи докато четях си мислех, че ако аз съм ти, до сега сигурно нямаше да съм жива, съвсем сериозно.
И нещо във връзка с конкретният случай- тм с кой акъл оставя детето само?! Извинявай, но това не го проумявам. Случвало се е Марина да се събуди докато мм се оправя за работа, и аз съм вкъщи, но винаги, ама винаги, на излизане той идва да се индикира. Оставя ме да се наспя „до последно“, но да излезне без да ми каже…. Това е равносилно да оставим детето само.
Моля не го приемай като критика или заяждане. Не го пиша просто така, колкото да се отчета, а защото съм абсолютно съпричастна с теб и ми е мъчно. Hug Hug Hug
Като казвам психолог, изобщо не мисля, че Ади не е наред. Но е факт, че е по-бясна, по дейна и „по-креативна“, като идеята е един такъв специалист да посъветва как може лошите качества у нея да се тушират, а добрите да се развият. Аз миналата седмица бях в отпуск и с Марина си бяхме сами през деня. Успях да си изчистя апартамента основно. Докато мия прозорците на нея давах един парцал да ми помага и да бърше прах /разбира се тя размахваше парцала и бършеше прах, уж/ или пък пусках филмче на компютъра. Белите които направи са две: първият път беше взела лосиона ми за тяло /изключително гъст/ и освен себе си бе намазала и чаршафите на спалнята, а втората беля е, че бе грабнала несесера на сестра си и се бе надраскала барабар с дрехите.
Бранка се прибира утре. Тя е с баща ми в Гърция. Откакто е заминала веднъж не се е сетила за нас, за нея е важно да хайманосва и да се забавлява. На баща ми един приятел има яхта и джет, нашата се возила и на двете, като е по-впечатлена от второто, яхтата е просто „лодка с канапета и спалня с красиви лампи“. По телефона е супер телеграфна. А малкото само пита за нея. Гледа през прозореца и вика тъжно „Бака нама“.
За дрехите, Марина също сменя по няколко ката на ден защото се цапа. Тя държи да се храни сама, чист късмет е ако след дадено хранене не се налага преобличане. Но да попитам, дори и да не беше цапането, бихте ли облекли детето си или себе си с дрехи, които сте носили един цял ден? Аз не бих. Най-естественото нещо е човек да се изкъпе и да облече чисти дрехи, а за мен, дреха, която е била обличана веднъж, вече не е чиста /не говоря за палта и костюми/.
За заспиването- следобедния сън е по-лесен. Слагам я в креватчето и си заспива сама за около десетина минути. Вечер е по-трудно, защото всички сме си вкъщи, особено когато и каката е у дома. Обикновено я слагам да легне с рев, веднъж рева като лъв, съвсем сериозно.
Доста неща имам да казвам, но трябва да е на друго място, а все нямам време да ги напиша….
Виж целия пост
# 321
Джине, аз както не съм на работа, а също и детето, никога не сме по един цял ден с едни дрехи. Особено зимата, като излизах за час и половина и дрехите ми са само за това излизане, по 4-5 дена си ги обличах, докато ги сложа за пране. Така разпределено като се събере, пак не им се събира един цял ден носене - 8-часов работен ден + поне един час отиване и връщане от работа. Днес също сутринта бях с едни дрехи, след 2 часа се стопли много и се върнах да се преобличам (всъщност се върнах да оставя документи, но и се преоблякох), така преди обяда носих два тоалета за по 2 часа, ами пак ще си ги облека, не са ми мръсни. Срам не срам, така съм. Не съм мръсен човек, сигурно на някой няма да му се повярва като прочете горното, но все пак не съм много мръсна  Laughing
Виж целия пост
# 322
Пине, не говоря да не повториш дреха. Например аз вчера съм облякла за площадката една фанелка и едни панталони  за два часа. Не съм ги сложила в пералнята, а тази вечер като се прибера от работа ще се преоблека и ще ги сложа отново тях. Обаче роклята, с която днес съм била на работа заминава за пране. От сутринта съм с нея, сядала съм в колата, в офиса, подпирала съм се на една пейка… Няма как. Така и за детето. Голямата рядко си идва от училище ненамазана с химикал или друго нещо, но ми е немислимо да сложа ненацапани дрехи, с които е била цял ден, обратно при праните и гладени в гардероба.
Виж целия пост
# 323
И да не си се подпирала на пейка, след 9-10 часа носене и аз задължително пера. Може да няма никакво зацапване, но е изпотена дрехата, а и поема миризми от храни, питиета, цигари, помещения.
Виж целия пост
# 324
За това говоря. И пак да попитам, дори и на дете, бихте ли облякли ненацапана дреха втори път, ако детето я е носило един цял ден. Аз- не.
Виж целия пост
# 325
Значи,Джине,моето диване за целия си живот не е изкарало и един ден с едни дрехи.Неприятно ми е да ми мирише дреха на нещо друго,освен на прано и свежо.
Виж целия пост
# 326
Бях решила, че аз нещо не съм добре. Не давам на дъщеря ми да ходи два дни на градина с едни и същи дрехи. В градината не се цапа изобщо. Децата масово си ходят със същите дрехи на другия ден.

Днес ходих в яслата да видя какво ще искат и т.н. Стана ми вече реално и започна да ми се свива всичко. Още от първия ден го искат за закуска и да си го взема чак след обяда. След 3-4 дни да го оставям да спи. Много екстремно ми се струва. Но пък обстановката ме изненада приятно. Беше много чисто, и широко, и слънчево.
Виж целия пост
# 327
 #Cussing out това моето ме побърква, цял ден пак не е яла нищо, вече и крем и пюре отказва, и ми иде  #2gunfire вече е 17:30, от що не е яла, спа 2 пъти, само мрънка, че я боли корем, как няма да я боли, то по-скоро сигурно й премалява от глад, и аз да не ям цял ден, и аз ще се оплаквам, и какви ли не сиропи давам и полза няма и от тях  #2gunfire ако беше на 5г, а не на 2, сигурно щях да я накажа да си стои 3 дена заключена в стаята. Какво ли не изчетох, и само тъпотии от родители, които нямат идея за какво става въпрос, основно, остави детето гладно, и то само ще поиска, да бе да, да им дам моето, да видят кога ще огладнее да поиска - никога. То пък такова чудо няма, тъкмо 2 седмици ядеше поне пюрета бебешки и кремчета, и сега пак старата песен на нов глас. Мрън.
Виж целия пост
# 328
Ох да знаеш само колко добре те разбирам.Последно спорех с някаква супермайка на три деца и едно на път,че нямало злояди деца.Е значи мойто не съществува ! Даже и ми държи сметка,щом е яло едно колелце краставица значи е яло.Щях да умра от смях.
Виж целия пост
# 329
За сиропите сигурна няма такъв,който да не съм давала.То не бяха витамини,то не бяха апетони,то не бяха пчелни млечица и дори рецепта на Ванга да се изкъпе детето с вода,в която се варени кисели ябълки.Помогна ли-Честно казано за седмица има някакъв лек ефект,после всичко се започва по стария начин.Ще проядат,няма къде да ходят.Ама само ние си знаем колко нерви сме потрошили по този апетит Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия