Февруарската дружина мина първата третина

  • 31 620
  • 722
# 165
Здравейте, Ели мерси на темичката - аз докато я изчета и вие вече сте я преполовили  Party

За даването на детето на ясла - каката тръгна на ясла, когато беше на 1г3м. Вярно, в началото боледуваше, но след това имунитета й се засили и не е боледувала, дори и в градината повече от лека настинка не е карала. Това, че тръгна по-рано не й се отрази в никакъв случай негативно, напротив направи я по-открита и самостоятелна (а да не говорим, че не може да й се затвори устата  ooooh!). Сега със второто детенце също исках по-рано да тръгне, но нали промениха системата за класиране за ясли и сега чакаме края на август или началото на септември да я приемат (ще бъде на 1г9м).


Само да допълня  Деси83, че ако си регистрирана в БТ при изчисляване на обезщетението се взема МРЗ, независимо дали си получавала по-голямо обезщетение.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             
Може би не съм се изразила правилно,това имах предвид.Въпроса е да си бил на платена борса,без значение на размера й.
Pepsilight,месеците без доход са ти нулеви,т.е. влизат в изчисляването без сума.Така ще ти се намали размера на майчинството,но няма как. Sad
Виж целия пост
# 166
Аз пък толкова години чаках едно повишение, те ме повишиха на 20 май, той бебока е станал 5 дни по-рано  Party ... Шефката се шегува, че докато ме повишат и съм решила да раждам, нищо че хронологията е наобратно Joy Мъчех се да си сметна приблизително колко ще получавам,стресирах се от възможностите и реших да не си занимавам главицата с подобни мисли  Blush
Виж целия пост
# 167
Pepsilight,месеците без доход са ти нулеви,т.е. влизат в изчисляването без сума.Така ще ти се намали размера на майчинството,но няма как. Sad

Като информация ми беше интересно. То колко да се намали, ако изобщо взема някакво, ще е МРЗ.
Виж целия пост
# 168
И аз да добавя  Laughing 01.09г  #2gunfire приеха това да имаш една година ТС а аз имах 6 месеца.Дъщеря ми стана на 7мес когато взех първото майчинство и съм го взимала година и 5 мес по цели 240лв.Сега като се сетя и ме боли главата  ooooh! но пак не е била лишавана с помощ от родителите и като се има на предвид,че свекито има страхотна градина и съм и правила сама пюрета(ако е рекъл Господ и за второто ще е така).Сега поне първата година ще сме по-добре.Та да дупе знае 2 и 200  Laughing  Peace
Виж целия пост
# 169
Хич не изчислявам, колкото толкова  Heart Eyes Peace

Да сме живи и здрави и всичко да върви по план както се казва ... това е най важното  Heart Eyes
А когато дойде момента мисля, че до 2 г. ще си го гледам дечко пък после ще видим. Моята мама тогава вече ще е пенсионер и съм доволна, че ще е около мен.
Виж целия пост
# 170
За майчинските... уф. Направо не знам. Аз с първата бременност вземах добри майчински, тъй като бях осигурена почти на максимума,и поне първата година бе лесно. Втората я избутахме някак си.но сега, уви, няма да е така. Тъй като си стоях и двете години у дома, на практика имам цяла година, която се сумата на минималната работна заплата, добре,че влизат и част от майчинските за първата, та малко се вдигат нагоре. И това, при условие,че имам 11 години трудов стаж, и изключвайки майчинството, винаги съм била на добри осигуровки... ама както и да е.

Синът ми си го гледах двете години, и сега продължаваме да балансираме без ясла -и аз и мъжа ми сме на свободно работно време, та се организираме кой кога да го гледа, бабите и дядовците също помагат, макар и те да работят, но за щастие също с гъвкавост в заетостта.  Пада голямо тичане и планиране, но засега така предпочитаме.

Евентуално ще го пращаме на детска градина от догодина есента- тогава ще е на 3 години. Малко се стресирам с болестите - но всъщност мисля, че всички деца боледуват като навлязат в такава среда - дали ще е ясла, детска градина, или дори да го пазиш до предучилищна - тогава. Три ми се струва добра възраст за това Simple Smile  Кофти ще е със заразните болести и второто бебе, но ще му мислим.

За калкулаторите за майчинство- на мен ми се получи разлика между този на КИК и този на НОИ, като от НОИ излиза по-висока сума. Дано да е така Simple Smile
Виж целия пост
# 171
Ох, да ви се оплача от вчера следобед взе да ме боли гърло, а от тази сутрин и носът ме мъчи. Сега си направих чай от лайка, ям мед, слагах памук с вода и сол в носа не знам какво друго да правя. Нямам температура, но ми е отпаднало и малко ме кара на кашлица, но засега успявам да я удържа  Sick Моля се по-скоро да се оправя, за да не навредя на бебо  Praynig
Виж целия пост
# 172
Ох, да ви се оплача от вчера следобед взе да ме боли гърло, а от тази сутрин и носът ме мъчи. Сега си направих чай от лайка, ям мед, слагах памук с вода и сол в носа не знам какво друго да правя. Нямам температура, но ми е отпаднало и малко ме кара на кашлица, но засега успявам да я удържа  Sick Моля се по-скоро да се оправя, за да не навредя на бебо  Praynig


Мен в началото на бременността ме болеше гърлото и то супер много и личната ми каза- чай от лайка със сода бикарбонат(повечко) и си прави гъргара няколко пъти на ден. При мен помогна! Успех!  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 173
Ох, да ви се оплача от вчера следобед взе да ме боли гърло, а от тази сутрин и носът ме мъчи.


Мен в началото на бременността ме болеше гърлото и то супер много и личната ми каза- чай от лайка със сода бикарбонат(повечко) и си прави гъргара няколко пъти на ден. При мен помогна! Успех!  Hug Hug Hug

mira-petrova ме е изпреварила, с рецептата чай от лайка със сода. Аз не съм я пробвала още (пу-пу), но около мен масово се лекуват така и майки, и деца - желязна е  Heart Eyes

Виж целия пост
# 174
Сега го пробвах това с лайката и содата, обаче ми става лошо като взема да се гаргаря и го плюя Sad Ако го държа в гърлото само дали става, или ако го гълтам  newsm78
Виж целия пост
# 175
Сега го пробвах това с лайката и содата, обаче ми става лошо като взема да се гаргаря и го плюя Sad Ако го държа в гърлото само дали става, или ако го гълтам  newsm78

Съмнявам се ако тръгнеш да го пиеш, че ще ти е по добре  Mr. Green Най вероятно ще ти се доповръща  Sick
Гадно е, но пробвай пак с гаргарата .... ако не пий само чайчето и така  Heart Eyes Hug
Ох нищо друго не ми идва на ум  Crossing Arms
Виж целия пост
# 176
Сега го пробвах това с лайката и содата, обаче ми става лошо като взема да се гаргаря и го плюя Sad Ако го държа в гърлото само дали става, или ако го гълтам  newsm78

Мисля, че момичетата имаха предвид само гаргара, а не да го поглъщаш това със содата. То и да не си бременна, може да повърнеш от него...  Sick
Виж целия пост
# 177
Момичета, кои бяха добрите витамини, които препоръчвахте преди 2 теми? Нещо рязко ми падна имунитетът и искам да го подсиля преди морето.

Като минала през яслите с 2 деца (и двете от година и 3м) да ви кажа, че всичко е много индивидуално. Големият се скъса да боледува, направи два бронхиолита един след друг с всички екстри в болница, малкият е вече на 4г и не помня да е боледувал, само един чревен вирис за два дни помня и веднъж лека температура за 3 дни. Понякога е имал леки сополи и съм го спирала по мое желание, за да не вредя на другите деца. Това е било, почти без боледуване. Яслата и лелите бяха еднакви.
Преди време говорих със специалист по имунология, който ми обясни как се изгражда имунитета, на практика не правим добра услуга на децата си с прекалената стерилизация и пазене. Затова има статистики, че вторите деца са по-здрави от първите, понеже родителите не се престарават със стерилизацията, а и второто отрано контактува с по-големите и изгражда по-добре имунитет.
Виж целия пост
# 178
ivelina666, като бях бременна първият път и се разболях с болки в гърлото и хрема, личната лекарка ми изписа Salvigol - спрей за гърло, и капки за нос Низита. Или пръскай си в носа физиологичен разтвор- има под формата на спрей ( то и тези капки са същото на практика).
Спреят действа също много добре- има и таблетки за смучене, но не съм ги ползвала. НО все пак се консултирай с лекаря си дали може да ползваш!
Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 179
много често вместо мама,ми казваше баба

И при мен все още е така. Няколко седмици при нашите и аз ставам "бабо... аааа мамо..."

Момичета, аз вече не знам кой поред ден се виждам в чудо с тази ЖК. Още не съм се регистрирала, а времето си минава. Последно съм се спряла на Токуда, удобна ми е като местоположение.
Някоя от вас с впечатления?


За женска консултация вероятно е ок. Само не раждай там, имам близка приятелка, която си пати много от една тамошна лекарка...  Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия