Февруарската дружина мина първата третина

  • 31 620
  • 722
# 180
Относно втората година майчинство - аз бих се върнала на работа. Но много зависи от здравословното ми състояние, ще видим как ще се отрази раждането на хернийките ми. Иначе съм твърдо за детето да се социализира от рано, на ясла може би не, но на детска градина задължително. И да си изкара всички болести и вируси, както и ние сме ги карали като деца, та да си има имунитет. Малко крайно, но това ми е мнението
Виж целия пост
# 181
 
много често вместо мама,ми казваше баба

И при мен все още е така. Няколко седмици при нашите и аз ставам "бабо... аааа мамо..."

Момичета, аз вече не знам кой поред ден се виждам в чудо с тази ЖК. Още не съм се регистрирала, а времето си минава. Последно съм се спряла на Токуда, удобна ми е като местоположение.
Някоя от вас с впечатления?


За женска консултация вероятно е ок. Само не раждай там, имам близка приятелка, която си пати много от една тамошна лекарка...  Cry

Коя е тази лекарка? Защото и аз съм в Токуда и родих там първото си дете (второто в Шейново, което се оказа голяма грешка). Във възторг съм от Токуда и по-специално от доктор Кирякова, условия, грижи, отношение - на светлинни години от Шейново. За съжаление доктор Кирякова беше в отпуск при второто ми раждане, но за третото категорично пак съм в Токуда при нея  Peace

Иначе на ЖК също ходя в Токуда при д-р Евтимова, стандартните неща, вече ме познава, нямам оплаквания, иначе съм срещала такива от нея, най-вече, че понякога е малко "дръпната".
Виж целия пост
# 182
За раждане не мисля за сега Rolling Eyes рано е още  Peace Имам предвид 2 болници но когато му дойде времето ще решавам.

Нямам впечатление от Токуда, ходила съм иначе с познати прилична болница но не ми е в обсег  Heart Eyes
Виж целия пост
# 183
Момичета много съм притеснена. Свекърва ми май е със заушка, а последната седмица сме се виждали всеки ден. Прочетох в нета, че 3 валентата ваксина е въведена 92ра, а аз съм 85та и направо се ужасих. Звънях на педиатърката ми, която каза, че май съм имунизирани на 12 години, ама не е сигурна, а била на море и няма как да провери регистрите. После звънях на сегашната ми лична, която ми се накара, че свекърва ми няма как да е болна от заушка на 50 и кусутр години. После каза, че родените след 81ва трябва да са ваксинирине. Обаче аз ще се пукна от притеснение, направо място не си намирам. Довечера ще си търся имунизационния картон, ама кой знае и от него какво ще разбера..
Виж целия пост
# 184
много често вместо мама,ми казваше баба

И при мен все още е така. Няколко седмици при нашите и аз ставам "бабо... аааа мамо..."

Момичета, аз вече не знам кой поред ден се виждам в чудо с тази ЖК. Още не съм се регистрирала, а времето си минава. Последно съм се спряла на Токуда, удобна ми е като местоположение.
Някоя от вас с впечатления?


За женска консултация вероятно е ок. Само не раждай там, имам близка приятелка, която си пати много от една тамошна лекарка...  Cry

Коя е тази лекарка? Защото и аз съм в Токуда и родих там първото си дете (второто в Шейново, което се оказа голяма грешка). Във възторг съм от Токуда и по-специално от доктор Кирякова, условия, грижи, отношение - на светлинни години от Шейново. За съжаление доктор Кирякова беше в отпуск при второто ми раждане, но за третото категорично пак съм в Токуда при нея  Peace

Иначе на ЖК също ходя в Токуда при д-р Евтимова, стандартните неща, вече ме познава, нямам оплаквания, иначе съм срещала такива от нея, най-вече, че понякога е малко "дръпната".

Попитах я - доктор Лазарова е лекарката. Израждането на детето е било толкова некадърно, че момичето вероятно няма да има второ. Всеки сам си решава, може би не трябваше толкова остро да реагирам срещу Токуда, просто имам пресен и много кофти пример
Виж целия пост
# 185
Моят младеж от есента е на ясла и тогава ще е на 2.5 години. До сега си го гледам сама с таткото без помощ от баби и прочие. Второто също мисля да го гледам колкото мога.
Има да работя още 30 и кусор години до пенсия Sad , а пари винаги няма да стигат, но децата ми никога няма да станат пак бебета и да изживея отново тези моменти с тях. Като се замисля като се почне ясла, детска, училище... Сега е времето да съм с тях и да им се радвам, да видя първите крачки, да чуя първите думи и да се ядосвам на белите и лудориите Heart Eyes

Относно раждането - хич не искам да го мисля от сега. Първото дете родих в Майчин дом и сигурно и второто ще е там, освен ако не се е разбърза много да излиза  Grinning
Виж целия пост
# 186
И аз се следя в Токуда при др Кръстанова, с първата бременност и раждане бях при нея и съм изключително доволна не само от нея , но от целия екип АГ и неонатолози  Naughty А Лазазарова вече не е част от екипа на болницата
Виж целия пост
# 187
И аз се следя в Токуда при др Кръстанова, с първата бременност и раждане бях при нея и съм изключително доволна не само от нея , но от целия екип АГ и неонатолози  Naughty А Лазазарова вече не е част от екипа на болницата
Евала, радвам се (и за теб, и за нея)  Simple Smile
Виж целия пост
# 188
Благодаря ви за отзивите   bouquet

Да се отчета... след като вчера избягах от Майчин Дом и слава богу... записах си преглед в една клиника близо до нас. Ами супер съм си, бебето и то...сърцето тупка, рита с крачета. Кървенето си е от старото място. Измериха ми корема, кръвното...направо изкарах една ЖК.
Докторът (Васко Кацаров - за пръв път го чувам и виждам), успя да ме успокои Simple Smile
Препоръча ми да ходя да си купя безалкохолна бира, била богата на магнезий и да започвам да се чепря...не разбрах дали беше някакъв докторски хумор или...
Но важното за мен е, че си видях бебенцето да ми е мирна душата.

Като се сетя, че за една бройка щях да се озова пак в болницата на инжекции и ми призлява. Още не ми е минало д-то и имам белези от игли от двете страни.
А между другото запомних името на "милата" лекарка, която не благоволи да ме прегледа - д-р Белла Фръндева... из нета има информация, който се интересува....

Виж целия пост
# 189
.katniss. радвам се, че си добре и по-спокойна. И понеже пишеш за магнезия, моя лекар каза, че точно магнезия доказано свалял кръвното на бебето и макар доброто му влияние върху майката хич не било добре да се приема Thinking.
Не знам де, то сигурно колко доктори и толкова мнения, но моя определено не е привърженик на пиенето на каквито и да било лекарства, витамини също. Препоръчва ми фибри за редовен стомах и максимално здравословно хранене...
Виж целия пост
# 190
Препоръчва ми фибри за редовен стомах и максимално здравословно хранене...


Въпреки, че го коментирахме вече съм абсолютно съгласна с теб  Heart Eyes  bouquet

.katniss. много се радвам мила, че всичко е наред  Heart Eyes Hug

Аз утре ще пускам ППК и урината и ще мина през ЖК да ме погледне докторчето ми  Heart Eyes
Виж целия пост
# 191
Момичета, аз днес записах ЖК при Ташков. Не, че ще разчитам на тази ЖК, но все пак ми се полага, а и ако ми се наложи болничен... Та, сега съм в 10г.с. и 6д, днес само ме записаха, доктора констатира, че е живо, записа му размерите и това беше. Сестрата ми даде час за след месец и половина и като гледам тогава ще съм в някъде в 16 г.с. и чак тогава ще ми пуска кръв, урина, секрет.
Гледам, че вие вече сте се изследвали няколко пъти и се чудя няма ли да ми е късно? Ако има евентуален проблем няма ли да го засечем много късно? Примерно тази токсоплазмоза...
БХС ми е на 25,08 освен тогава да говоря с доктора при който реално се проследявам  Thinking
Виж целия пост
# 192
Аз днес ходих за направленията по жк за васерман,спин и забравих Simple Smile мн ми беше лошо и оставих цитонамазката за следв.преглед при док.
И мен ме мэчи главобол от обяд и си затискам очите с едни тъмни ленти, та да поуспокои, ама пусто му не минава.
Следобедът ми беше пълен с нерви и неприятни емоции и май се пренапрегнах Sad

Аз питах само за секрета дали ще е кэсно на следв.преглед, когато ще съм 16-17с, но сестрата каза -не.
Токсоплазмозата - не е късно, тя може да се прави по вс време...
Виж целия пост
# 193
Да питам мамите с второ и трето дете - усещате ли го вече? Аз мисля, че усещам в определени моменти, направо се чудя възможно ли е в 12 седмица (не е като да нямам опит какво е) newsm78

И никой ли няма да похвали витамини? Embarassed
Виж целия пост
# 194
За витамини- аз ползвам прегнагеър- имат комбинация с омега три мазнини. От тях съм доволна. Ползвала съм и пренатал, но от тях ми ставаше леко лошо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия