Февруарската дружина мина първата третина

  • 31 620
  • 722
# 300
Пепси,приеми съболезнованията ми  Sad
На новите мами добре дошли и леко бременеене!
Лекарствата доки и на мен ми ги спря,още 10 дни само но-шпа и витамини ще пия иииииии край на лекарствата,надявам се Praynig
Моя пумпал се въртя ,та не можаха да го видят момче ли е или момиче,но ако съдя по това което сте писали ще е момче.Кожата ми е станала хубава,без пъпки(само стрии започнаха да ми се появяват).Няколко познати вече заявиха ,че съм се разхубавила Crazyпък да си кажа и на мен така ми се струва(минути за реклама,хаха)  Mr. Green
Виж целия пост
# 301
Ако сме горе долу по едно и също време, май е рано да се спира фолиевата киселина, аз питах д-ра и той каза да я пия, питах и за витамини той каза не засега, но мисля да вземам +пробиотик преди морето, против вируси.
  Хайде да си направим фейсбук групата по-голяма, идвайте 😉😉😉
Виж целия пост
# 302
Rosy_NN, с удоволствие, само някой да ми я пусне на лични и се цопвам Wink

Може би трябва да пиша на Ели... newsm78
Виж целия пост
# 303
Rosy_NN, с удоволствие, само някой да ми я пусне на лични и се цопвам Wink

Може би трябва да пиша на Ели... newsm78

Да Ели е водача на групите😁😁😁
Виж целия пост
# 304
Аз днес усетих малко по силни болки и малко се притесних,полежах си повече.Със нетърпение чакам ЖК на 13ти ,че да питам за пола.Не знам защо,но съм 90% сигурна че ще е момче  Embarassed дано не остана разочарована  Praynig И имам едни болежки в дясната страна на кръста,сякаш болката идва от опашката,и я получавам когато лежа при самото ставане и 2-3мин докато се раздвижа,чак десният ми крак поддава от болка,ще я видим тази работа.

Pepsilight моите съболезнования,не знам друго какво може да каже човек в такъв момент  Hug

vanda miehovich Добре дошла   bouquet
Виж целия пост
# 305
Аз бях 12+4 или 5 (забравих), когато ходих на БХС и док ми каза- спирай фолиевата, свършила си е работата... и каза - дори тя не е добре да се пие след 4мес. Но съм чела из стари теми преди, че доста бременни пият и през 2ри триместър.
Виж целия пост
# 306
ros4enka , за бебето сигурно са прави, че е свършила работа, но аз имам склонност към анемия, ако спра фолата и желязото съвсем ще я втасам... Sad

Благодаря за идеята за гаргара с лайка и сода, спасихте ми гърлото!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 307
Аз днес усетих малко по силни болки и малко се притесних,полежах си повече.Със нетърпение чакам ЖК на 13ти ,че да питам за пола.Не знам защо,но съм 90% сигурна че ще е момче  Embarassed дано не остана разочарована  Praynig И имам едни болежки в дясната страна на кръста,сякаш болката идва от опашката,и я получавам когато лежа при самото ставане и 2-3мин докато се раздвижа,чак десният ми крак поддава от болка,ще я видим тази работа.

Pepsilight моите съболезнования,не знам друго какво може да каже човек в такъв момент  Hug

vanda miehovich Добре дошла   bouquet

Бих ти препоръчала да ставаш от леглото по следния начин. Завърташ се настрани без да се изправяш, с ръката, която е отгоре, се оттласкваш от леглото до седнало положение, провесваш крачетата и чак тогава ставаш. Иска малко време докато свикне човек, ама много щади кръста.
Виж целия пост
# 308
Добро утро Момичета успешна седмица на всички   bouquet
Аз спирам и утрогестана и достинекса, но си остават витамините и фолиевата.

Аз да ви се похваля вчера се качих на вилата/в балкана/ с нашите ММ го оставих в София, за първи път от както съм бременна спах като бебе Heart Eyes
Виж целия пост
# 309
Добро утро мацки  Heart Eyes Hug

Аз пак съм с Т  ooooh! ooooh! не знам вече какво става  newsm78 в петък имах 37.4 мина, събота и неделя нищо .... сега пак 37.4  Thinking Thinking Ще пия парацетамол ...ма то така не става  Mr. Green

Гери браво на теб хубаво си направила  Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 310
Мами кажете моля колко пъти ставате докато спите до тоалетна??Аз ставам по 2-3 пъти на вечер и снощи не съм ставала и се притеснявам да няма проблем
Виж целия пост
# 311
Мами кажете моля колко пъти ставате докато спите до тоалетна??Аз ставам по 2-3 пъти на вечер и снощи не съм ставала и се притеснявам да няма проблем

МНОГО! ... Ама като ти казвам много, понеже и ми се гади често, а и пия ужасно много вода по принцип.. още повече откак повръщам и се обезводнявам съвсем  Blush
В момента правим ремонт на апартамента и като се стигна до частта с избора на плочки и прочее за WC, мъжо каза избирай си всичко сама, то си е твоята стая.  omm Направо трябва да си сложа табелка отпред "Тука живея! " hahaha

mierin : и аз често съм с Т, но нисичка... с един ефералган и съм пушка  Hug

ros4enka : за фолиевата док каза да я пия до 22-ри , като тогава ще съм...  Rolling Eyes .... да сметна само, 16 г.с.+0 идва...   bouquet

Всички мами, които са ми писали за добавяне на първа страничка или във фейсбук групата - добавила съм ви, с извинение че чак днес- но ме нямаше в града 2 дни  Kissing Heart
Виж целия пост
# 312
ros4enka , за бебето сигурно са прави, че е свършила работа, но аз имам склонност към анемия, ако спра фолата и желязото съвсем ще я втасам... Sad

Това е абсолютно точно написано. Фолиевата киселина влияе на развитието на плода до края на третия месец най-много, но след това подпомага усвояването на желязото. Затова много лекари препоръчват да се пие до края. Някои разбира се го отричат, но категорично не е вярно, че може да навреди, ако не се предозира. А тя се предозира трудно...

Бих ти препоръчала да ставаш от леглото по следния начин. Завърташ се настрани без да се изправяш, с ръката, която е отгоре, се оттласкваш от леглото до седнало положение, провесваш крачетата и чак тогава ставаш. Иска малко време докато свикне човек, ама много щади кръста.

И това е много вярно. Не трябва да се става рязко. Аз отдавна го усвоих този начин на ставане. Е, понякога болките пак се появяват заради друго, ама така е - ще търпим...

Аз пак съм с Т  ooooh! ooooh! не знам вече какво става  newsm78 в петък имах 37.4 мина, събота и неделя нищо .... сега пак 37.4  Thinking Thinking Ще пия парацетамол ...ма то така не става  :mrgreen

Абе мацка, ти да не би по принцип да си с малко по-завишена температура? Чела съм, че някои момиччета стандартно вдигат малко над 37 при бременност... Що не си пуснеш една кръвна картина? Около 6 лв. струва... Да видиш как са левкоцити, еретроцоти... Ако не се чустваш зле, може би не трябва да й обръщаш внимание.

Мами кажете моля колко пъти ставате докато спите до тоалетна??Аз ставам по 2-3 пъти на вечер и снощи не съм ставала и се притеснявам да няма проблем


Споко, и аз съм така. Понякога ставам по пет пъти, друг път - не. Много зависи какво си яла и пила, колко си се потила и т.н. Плюс това пише, че често в началото на 4-тия месец временно спира честото ходене до тоалетна, защото матката се вдига нагоре и вече не подпира мехура. После бебето като порасне, пак се почва...  Laughing
Виж целия пост
# 313
Кали не бе човек не вдигам Т много. Тази година от много назад съм била болна през февруари  ooooh! и стигнах до АБ. Иначе НЕ.
Пусках в петък ППК и всичко е в норма  Peace даже ей сега пак я погледнах ППК ... ок са нещата.

Елизка пия един парацетамол свалям я след известно време и на следващия ден пак имам  Thinking
Не знам ..... може и да си правя да си поддържам една такава ниска Т  newsm78 ма не е нормално според мен  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 314
Здравейте, момичета   bouquet
Аз днес се завърнах на работа след едноседмична отпуска, бяхме на море и така да се кажа крепях  шезлонга, мъжа се разправяше с детето , та наистина му ударих голяма почивка  Crazy .
Виждам, че повечето от вас вече са минали първа ФМ, поздравления за хубавите резултати, но да ви кажа от опит не вярвайте на 100% за пола, тъй като на мен с първа ФМ ми казаха момченце, нямах никакви пъпки, лице , коса, кожа, всичко ми беше 6+ , но на втората фетална се виждаше 100% момиченце, та така да ми е жива и здрава сега  Heart Eyes .
Чакам вече с нетърпение утре прегледа, за да видя какво става с мини отлепянето ми, доста се пазих, всички лекарства си пия и аз като вас коктейл направо взимам, но нали е за добро. Поне нямам никакви симптоми дем нито кървени, нито зацапване, чак се чудя как се е случило изобщо... Другата седмица съм и на ФМ в Марковс, дано и там всичко е наред, а скоро ще мине и първия триместър и мисля вече да кажа на работа, понеже доста ме нервират, макар да гледам да не се ядосвам...

Хайде пожелавам ви спокойна и ползотворна седмица, вече ще съм по-активна  Party
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия