На море в България 2015 - 5

  • 40 057
  • 375
# 255
На Каваци втори ден е червен флага,  ходихме на Перла- ами много по- чиста е там водата. Но пък като никога дори там имаше вълни.
Виж целия пост
# 256
До онзи ден водата на Перла беше кристална. Но трета година подред сме там и почти винаги е имало вълни, дори и в най-големите жеги. Е, разбира се, малки вълни, но вълни. Simple Smile
Виж целия пост
# 257
Ела да видиш нашите 😉Ние бяхме точно до мостчето с рибарите, най- спокойно ни се видя там.
Виж целия пост
# 258
Специално защо ротавируса е толкова силно разпространен (по морето )ми направи впечатление следната информация:
Скрит текст:
Специфичното при този вид вируси е, че хигиената, колкото и добра да е тя, не ги унищожава. Показателен факт е, че те живеят върху ръцете минимум два часа. Това прави 100 % сигурно заразяването на всеки от нас поне веднъж в живота с ротавирус. Въпрос на собствен имунитет е начинът, по който ще протече болестта и лечението й.
Поради устойчивостта на ротавирусите, първото боледуване не прави имунитет. Второто боледуване, за което причина е този вид вируси, преминава като първото. Чак след третото заболяване с този причинител се изработва имунитет.
Виж целия пост
# 259
И ние за 7 нощувки на Нестинарка отидохме и се върнахме здрави. До преди дъждовете водата изглеждаше кристално чиста, особено в зоната пред новия хотел. от друга страна хората от Саут бийч масово са били с вируса, така че може и да има връзка с храната


Вирусите са преди всичко от смяна на климата.Те не са свързани с водата и храната.
Виж целия пост
# 260
Съвсем офицялно министърките на туризма и регионалното развитие заявиха , че в 20 % от населените места по морето имат пречиствателни станций.Пречиствателната станция на Златни Пясъци е за капацитет 17 000 души , а в най - натовареното време там има м-у 80 и 100 000 души.В най - натовреното време на Слънчев Бряг и наоколо се струпват 600 000 души.Познайте колко е капацитета на пречиствателните съоражения за отпадни води - за около 50 000 души.Къде ли отиват л...... на останалите?
Виж целия пост
# 261
И ние за 7 нощувки на Нестинарка отидохме и се върнахме здрави. До преди дъждовете водата изглеждаше кристално чиста, особено в зоната пред новия хотел. от друга страна хората от Саут бийч масово са били с вируса, така че може и да има връзка с храната


Вирусите са преди всичко от смяна на климата.Те не са свързани с водата и храната.
Тук не мога да се съглася, сменяме климата не само като отидем на море, но вируси не сме хващали!
Виж целия пост
# 262
Както е тръгнало можем най-спокойно да прекръстим темата "На фекалии в България"
Добро предложение. Малко закъсняло обаче. Последно почивахме на нашето черноморие преди нчколко години, обикновено имаше около 50% шанс да минем между капките, случвало се е да се върнем и предсрочно като се тръшнем всички.
Интересното е, че от един момент решихме да видим как е в Гърция, и от опит мога да кажа, че досега за 3 морета там с много обикаляния насам-натам, нищо не сме лепвали, ама буквално нищо, дори хрема. А не сме се спирали да обикаляме и да пробваме всякакви заведения. Вярно, идея по-скъпо е, но не е чак двойно, а както казах половината пъти при почивките у нас се тръшвахме. Дори от тази страна е на сметка. Отделно си губиш и почивката, което е още по-гадно.
Само споделям, всеки сам си прави изводите.
Виж целия пост
# 263
И ние за 7 нощувки на Нестинарка отидохме и се върнахме здрави. До преди дъждовете водата изглеждаше кристално чиста, особено в зоната пред новия хотел. от друга страна хората от Саут бийч масово са били с вируса, така че може и да има връзка с храната


Вирусите са преди всичко от смяна на климата.Те не са свързани с водата и храната.
Какво общо имат със смяната на климата  Shocked Те си циркулират и се развъждат предимно при лоша хигиена  Peace
Виж целия пост
# 264
Вируси... предават се. Ние на морето досега не сме хващали такъв, макар че трето лято го караме като сме си у дома. Малката тази година, дали защото вече е на 3 г., или защото такъв си е вирусът, го изкара за 24 ч. Но миналата година беше 3-4 дни, с високи Т и пр.  Заразила се е от друго дете. Те закрепили се едвам и тръгват по площадки и детски центрове и лесно се заразяват  Tired
Виж целия пост
# 265
И ние за 7 нощувки на Нестинарка отидохме и се върнахме здрави. До преди дъждовете водата изглеждаше кристално чиста, особено в зоната пред новия хотел. от друга страна хората от Саут бийч масово са били с вируса, така че може и да има връзка с храната


Вирусите са преди всичко от смяна на климата.Те не са свързани с водата и храната.
Глупости на търкалета се казва.Като е стара храната какво мислуш став с нея или като готвача е с бацили?Като си изхвърлят мръсните води в морската вода....и като се окъпиш в размити фекалии и детето ти глътне от това....Няма да се повръща ли...
Виж целия пост
# 266
Вирусите са си вируси. Няма морски или планински.
Виж целия пост
# 267
Досега само веднъж преди 7 години на Св. св. Константин и Елена бях с ужасен 4-дневен ентеровирус, само тогава бяхме на Северното и се случи. Преди и след това само на Южното и не сме лепвали нищо. Не, че има значение Южно или Северно черноморие, но късмет... където казват, че Северното е по-така, по-скъпо, по-хубаво, по-по-най  Laughing та там стана белята.  ooooh!
Виж целия пост
# 268
Тя темата вече отива към здравни, вируси, вируси, вируси... Има и хора дето пък се задръстват на морето и се чудят как да се продрискат ха-ха аз познавам поне трима.
Виж целия пост
# 269
Мдааа...темата доста се измести с тези вируси , а те са ...относителна работа ...Има ги навсякъде ....Изобщо не е задължително да са на морето  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия