Февруарче покажи се, момче ли си или момиче - тема 4

  • 32 864
  • 720
# 210
Направих го за успокоение,че не вярвам на БХС.Мисля да отида при Яков-баща,че не ми се чака с часове за час.

 Heart Eyes Hug
Всичко ще е наред  Hug
Извинявай кой е Яков ?? Нищо не ми говори  newsm78


   Максим Яков от Майчин дом Варна,той също е много добър специалист гинеколог,но не работи по здр.каса затова съм при Митко Митев пак в Майчин дом
Виж целия пост
# 211
fraci разбрах мила  Hug Heart Eyes
Извинявай, че така те разпитвах. Ами,да отивай директно при него  Heart Eyes Hug

brambi6or прочетох само заглавието. Нямам намерение да чета останалото, извинявай  Naughty Натоварват ме такива истории и гледам да си спестявам подобни трагедии.
Виж целия пост
# 212
Ползвах парен стерилизатор и стъклени бутилки и с двете деца. Пластмасови само за вода или сокче, които не се загряват. Въпреки, че бебешките шишета вече са без бисфенол А пак ще ползвам стъклени. Едно време си бяха с бисфенол и след това се откри, че е карцерогенен и отделя в  храната, сега е забранен в Европа. Кой знае какво ще открият за другата пласмаса след време.
По принцип гледам да ограничавам пластмасата вкъщи, а където ми трябва ползвам само медицинската на Tupperware. Микровълновата също гледам да ограничавам, особено за бебе, при което всичко в момента се изгражда и е много чувствително за всичко.

За тези от вас, които ще държат на кърменето и изграждане на правилна захапка на бебето препоръчвам стъклените НУК шишета с анатомични биберони, имитиращи женското зърно. Пускат бавно, като гърдата и бебето трябва да смуче, за да се храни, което е и природното действие при кърмене. Изгражда правилна захапка, чене, а и бебето не се отказва от кърменето, дори да се наложи да дохранвате от шише (затова пък ако му предложите стандартен, силно течащ биберон много бързо научава как да се храни без усилие и отказва кърменето).
Виж целия пост
# 213
Адашче,от няколко дни ми се струва че усещам бебешока(че не знам още с жълти гащи ли ще е или с оранджеви newsm78 ).Първо една вечер,тъкмо гледах тв.Попобута ме така нежничко околко пъпа,но аз реших,че имам газове.На следващия ден,отляво на няколко см от пъпа на няколко пъти едно след друго и спря.След около час от дясно пак на няколко см от пъпа,ме побутна само 1 път,но доста по-силно от преди.Следващите няколко дни -нищо.Тази сутрин като ставах до тоалетната към 5,пак го усетих ,но не като побутване,а нещо като завъртане newsm78 .Много странно и приятно чувство  Heart Eyes .Склонна съм да вярвам ,че е бебо,тъй като тези усешания са ми нови....но пък сякаш е рано за първа бременност....знам ли ?!Вие момичета с първа бременност-имате ли усещане вече?
Виж целия пост
# 214
 Максим Яков от Майчин дом Варна,той също е много добър специалист гинеколог,но не работи по здр.каса затова съм при Митко Митев пак в Майчин дом

Д-р Митев е най-якия и усмихнат доктор, който съм виждала...  Laughing Един такъв позитивен, успокояващ... Когато лежах в Майчин дом с кръвоизливите, чаках с нетърпение той да се падне на смяна. Определяхме си срещи с него в 20.30 ч. в стаята (тогава беше визитацията...  Laughing).
Аз си мислех, че всички лекари в Майчин дом работят с въпросните техни пакети. Обясниха ми, че имат пакети за проследяване - 500 лв. за обикновен и 600 лв. разширен. Явно все пак някои лекари не процедират така...  newsm78
А Митев не прави ли фетална?
Аз когато попитах за Яков, ми отговориха, че той вече не проследява бременни. Явно прави само такива по-сложни процедури и измервания...
Добър специалист е. Един от няколкото добри във Варна. Тук се броят на пръсти и е много трудно, така че ако имаш опция за Яков, не се колебай. Предполагам, че ще е по-скъпо малко, ама надали ще е съществена разлика...
А Славчев е ученик и протеже на Яков...
Виж целия пост
# 215
Леле Адашче вярно ли бе  Heart Eyes Hug страхотно  Blush Heart Eyes щом ти е нещо непозната и приятно значи е бебчо  Heart Eyes Heart Eyes много ти се радвам  Heart Eyes Blush

Искам да ви питам момичета от началото съм в болничен. Последния свършва на 28.08 вкл., доктора който ми издава болничните каза, че следващия ще е от 31.08.2015 та да питам дали няма да се води с прекъсване. Като двата дни прекъсване са събота и неделя ?? Да вземе да стане нещо гаф  newsm78
Че аман вече от "перфектните" ни доктори  Mr. Green
Виж целия пост
# 216
Здравейте, момичета! Simple Smile
  Реших да се запиша, за да ви следя! Ще ми бъде приятно, също така  и да научавам понякога ценна информация.
 
Виж целия пост
# 217
Mierin, аз толкова да не разбирам, че чак ме е срам, ама...  Embarassed Flutter Simple Smile док ми каза няколко дни преди да ми е изтекъл единия болничен, да отида за друг, за да се застъпят ли, да не се прекъсва ли... и другото- да си копирам болничния преди да го дам, че ще ми го искат следв.път...
Виж целия пост
# 218
Здравейте, момичета! Исках да споделя тази вдъхновяваща история с вас, въпреки, че напуснах темата. историята е трогателна и поучителна Simple Smile
http://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/duhat-na-zdravet … tata-za-bebe.html

И аз прочетох само анонса... Като се има на предвид, че за осем години с изключение на Рака ( слава на Бога), сме преживели всичко изброено, че и още отгоре, предпочетох да не се натоварвам допълнително... Но иначе да, поучително е... Някои мами може би трябва да го изгледат, за да могат всеки ден да благодарят на Бог за това, което им е спестил...

mierin, аз мисля, че това си е прекъсване. Но не претендирам за 100% достоверност. Моите болнични винаги ги издават със задна дата, за да няма прекъсване. Най-добре се консултирай със счетоводител.

orindj , аз днес за първи път усетих нещо като потръпване сутринта. Както когато ти "играе клепача", но на корема. Първо беше още като се събудих два три пъти в ляво и край. После отидох на педикюр и докато си стоях на стола, през цялото време така потрепваше, но доста по-силно и в дясно, по-близо до пъпа. Беше като почуквания, като вибрации... Не знам дали е бебчо. Майка ми вика: "Било е нерв сигурно."
Виж целия пост
# 219
Аз когато попитах за Яков, ми отговориха, че той вече не проследява бременни. Явно прави само такива по-сложни процедури и измервания...

Как да не проследява бременни? Аз се записах на 07.08. при него. Той работи само по ценоразписа на МД, без ЗК. По ЗК проследяването в МД е трист и няколко лева, но ако решиш да правиш и 4Д, общо взето се обезсмисля да си по ЗК, чисто финансово. А раждането при него, си е само с избор на екип.

fraci, ти за второ мнение ли ще ходиш при него? Да знаеш, че е в отпуск до 07.09.

Стерилизатор не ми е бил нужен, но и с двете деца си бях купила. Първият път електрически на Чико, вторият на Мам за микровълнова. Не съм използвала шишета, а децата ми никога не са пили от биберон, дори не знаят, как се цока биба.
Виж целия пост
# 220
Кали сега му звънях на доки и той твърди, че няма да си води прекъсване и няма проблем  ooooh! Ох, че нямам доверие на никой бе  #Cussing out
Та идията му е, че ще ме вкара на документи в болница за да може да ми издаде 34 дневен болничен но ще го пусне от 31.08 защото ще излиза в отпуск и ще се прибере тогава когато ми изтече този въпросен болничен  Peace
Довечера ще звънна на моята леля тя е одитор и ще се консултирам с нея  Peace
Виж целия пост
# 221
Въпрос на дни е да усетиш и ти.Нали сме си адашчета   bouquet
Виж целия пост
# 222
Pepsilight Може ли да ми кажеш кога ще ходиш при него в смисъл коя сед ще си тогава?И някакви кординати и евентуално цена...Аз ходих 14 сед при един лекар тук в добрич които каза че всичко е добре.Вика ме пак на16.09 когато ще съм 18+1 .Незнам това 2ра Фетална морфология ли ще бъде или фетална ехокардиография???
Виж целия пост
# 223
Аз ще ползвам стерилизатор на Чико и стъклените им шишета! Всичко ще е наследство от сестра ми- бебе фон  , топлилката за шишета , термометри и какво ли още.... тя се бе запасила с тези неща! Аз се чудя дали да вземам помпа за кърма???
Виж целия пост
# 224
loathe, най-вероятно ще е фетална морфология.

Феталната ехокардиография се извършва 20-24 седмица.

"Това изследване се препоръчва на жени с фамилна анамнеза за аномалии, сърдечни дефекти, хронични заболявания (диабет, епилепсия, системем лупус и.т.н), както и при случаите с увеличена НТ (нухална транслусценция) в 12 г.с. и патологичен Допплер на трикуспидалната клапа. Също е и много важен за оценка на риска за синдром на Даун, тъй като обикновено тези плодове често са със сърдечни аномалии. "

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия